Terazi Burcu Temmuz 2023

Terazi Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Temmuz nasıl bir ay olabilir sizin için, birlikte bakacağız bu yazımda.

Kuzey güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Bir Venüs retrosu var. Elbette her zamanki gibi gezegen transitleri var. Gezegenler yerinde durmadığı için onlar hep var. Her birine bakacağız.

Önce şurayı netleştirelim : Bu içerikteki öngörülerden yükseleniniz terazi ise yararlanabilirsiniz. Çünkü ancak o durumda ev hesabı doğru olur. Öngörüler teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor. Hep vurguluyorum, bir kez daha belirtmiş olayım.

Öncelikle ayın gündemi geliyor ↓ Burada ↓ Ayın bir gazetesi, bir özeti olarak yararlanabilirsiniz  ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 10.evinizde.

Kendinizi işinizde nerede görüyorsunuz ? Nerede görmek istiyorsunuz ? İdealleriniz neler ? Bir rotanız var mı ? Hedefleriniz var mı ? Yaptığınız işleri ne ölçüde sahipleniyorsunuz ? Elinizden geleni ortaya koyuyor musunuz ? Gerçekleştiriyor musunuz kendinizi ? Donanımlarınızı nasıl kullanıyorsunuz, bunları yanıtlayın kendi içinizde.

İşinizde yükselmek, güçlenmek, büyümek, çalışmalarınızı görünür kılmak için yeni şeyler yapabileceğiniz bir dönem. Güneş’ten desteğiniz var.

Motivasyondur Güneş. Kararlılıktır. Yükselen bir enerjiyi anlatıyor. Yeni bir vizyon oluşturun kendinize. Planlamalar yapın. Hedefler belirleyin.

Güneş’in 10.ev geçişlerinde resmi konularımız da olabiliyor. Kurallar, yönetmelikler, kurallar doğrultusunda yapılması gerekenler, yasal ödemeler olabiliyor. Yine öyle olabilir. Yengeç burcu ev demektir. Eviniz için vergi ödemenizi yapabilirsiniz örneğin.

İnsan ilişkilerinizde ise denklik konusu odağınızda olabilir. Arkadaşlıklarınızda karşı tarafın kendisini üstün tutmaya çalıştığı, denkliği bozup kendi çıkarına ve konforuna daha fazla odaklandığı, size hak etmediğiniz ve hakkaniyetli olmayan sınırlar çizdiği durumlar varsa, bunlar oluyorsa bu ahbaplıkları bitirebileceğiniz ya da mesafenizi güncelleyebileceğiniz bir dönem.

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 11.evinizde olacak bu transit sürecinde.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem bekliyor sizi. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evidir. Keyifli bir dönem.


Terazi Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 10.evinizde. 

Evrak işleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir bu süreçte. Hayatınızın herhangi bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken işlemler, ödemeler konunuz olabilir. O işlerle meşgul olabilir, o tür şeyleri aradan çıkarabilirsiniz.

Teslim etmeniz gereken belgeler olabilir. Kayıt, başvuru konuları olabilir. Devletin koyduğu kurallar, otoritenin talepleri demektir 10.ev.

Bu bir yengeç transiti olduğundan, eviniz ve ailenizle ilgili işler/işlemler de olabilir bunlar. Örneğin bir tapu konusu, bir emlak vergisi konusu gibi.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize yerleşiyor.

Sosyalleşmeler, kalabalıklaşmalar var burada. Merkür size dialoglar, görüşmeler, buluşmalar getirecektir. Yeni fikirler de getirecektir. Yeni planlarınız olacaktır.

Sanatsal konularda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenebileceğiniz kurslara, eğitim gruplarına, etkinliklere katılabilirsiniz.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. 12.evinize geliyor.

Başak burcu iş hayatımızı, iş ortamımızı, iş ortamımızla ilgili konuları, iş arkadaşlarımızı simgeler.

12.ev ise görünür olmayan şeyleri, göründüğünden farklı olan şeyleri.

İş arkadaşlarınızı daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman bu. ‘Ben bu kişiyi böyle düşünmemiştim’ diyebilirsiniz. Tabii her iki türlü söylüyorum bunu. Olumlu anlamda da olabilir. Düşündüğünüzden daha iyi, daha vefalı, daha güvenilir olduklarını fark edebilirsiniz örneğin. Tersi yönde fikir değişiklikleri de olabilir.

Başak burcu işimizi, Merkür fikirlerimizi simgeler. 12.ev geçişlerinde ise bir şeyler korunamayabiliyor.

İşinizle ilgili hazırlıklarınız, yeni projeleriniz varsa öyle çok ulu orta anlatmayın, herkesle paylaşmayın derim. Bunları şimdilik, üretip görünür kılana kadar kendinize saklayıp üretimlerinize odaklanmak daha iyi olabilir.


Terazi Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 11.evinizde.

Arkadaş çevrenizle daha çok iletişimde olacağınız, eğleneceğiniz, birlikte gezeceğiniz, birlikte güzel şeyler yapabileceğiniz bir dönem. Herkesle aranızda çok büyük bir bağ olmayabilir ama sosyalleşebilir insan.

Birlikte yapılacak piknikler. Birlikte kurulacak sofralar. Aktiviteler, etkinlikler, geziler. Aslan teması olduğu için kutlamalar, birlikte gidilecek konserler, gösteriler. Hepsi Venüsyen olasılıklar arasında.

Ama retroya doğru arkadaşlıklarınıza biraz daha farklı gözlerle, daha objektif bakış açılarıyla bakmaya başlıyorsunuz.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Burada, aslan burcunda, 11.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

Arkadaşlıklarınız içinde eşit mi bir şeyler ? Sunduklarınız, aldıklarınız. Verdiğiniz değer, gördüğünüz değer. Sizin tavırlarınız, onların tavırları. Sizin paylaşmak istedikleriniz, onların paylaştıkları. Biraz buralara bakacağınız bir zaman. Yeterince bağ kurduğunuzu hissedemediğiniz kişilerden uzaklaşabilirsiniz. Sosyal hayatınızda elemeleriniz olabilir.

Retro etkisiyle eski dostlarla sürpriz karşılaşmalar da yaşanabilir. Bir süredir görüşemediğiniz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Yeniden irtibat kurduğunuza sevineceğiniz güzel iletişimler de olası.


Terazi Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 11.evinizde.

Sizin için sosyal anlamda hareketli bir dönem. Topluluklar, kalabalıklar içinde yer alabileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, gruplar içinde olabileceğiniz bir zaman.

Mars’ın temalarından biri spordur. Örneğin spor aracılığı ile olabilir bunlar. Bir spor salonu, bir etkinlik, bir aktivite, bir eğitim olası.

Hatta aslan burcu da sanatı ve sporu temsil eden, bunun dışında hobilerimizi anlatan bir burç. İlgi alanlarınız, hobileriniz vesilesi ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kurslara katılabilirsiniz.

10 Temmuz Pazartesi günü yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcuna geçiyor.

12.evinize geliyor.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için harika bir dönem. İlmi alanlarda bilgilerinizi artıracağınız bir dönem.


Terazi Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz ayı, Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim noktası. 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/8.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/2.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Parasal alanda bir transitti bu. Özellikle ödemeler, borçlar, krediler, kredi kartları, maddi konular zorlamış olabilir sizi bu dönemde. Bu konular üzerinden hayata dair çok şey öğrendiniz.

Parayla, dünyevi olanla ilişkiniz, bağınız/mesafeniz güncellendi belki.

Harcamayı öğrenmek, biriktirmeyi öğrenmek..Buralarda bir şeylerin mantığını oturttunuz.

Maddi konularda pek çok ders ve öğreti getirmiş olabilir bu süreç size.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/7.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 1.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

7.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

İlişkiler, bağlar, bağlantılar, ortaklıklar, iş birlikleri. Evlilik, sevgilik, eş, partner. Kontratlar, imzalar, sözleşmeler. Danışman-danışan bağlantıları. Hoca-öğrenci bağlantıları.

Böyle temaları var bu evin.

Bu konular üzerinden yeni başlayacak şeyler olabilir.

Yeni yeni sayfalar açılıyor belki. Bir ilişki başlayabilir, evlilik gerçekleşebilir.

Bir kontrata imza atabilirsiniz. Bir ev tutulabilir.

İşinizde ortaklıklar kurabilirsiniz. İş ortaklarınız olabilir.

Bilgisi ile ilerleyebileceğiniz, danışmanlık alacağınız ya da öğrencisi olacağınız kişiler geliyor olabilir hayatınıza.

İnsan ilişkileri anlamında kalabalıklaşacağınız bir zaman. Ama elemeniz gereken kişiler de olacaktır. Kimseyi yeterince iyi tanımadan herhangi bir şeye adım atmamanızı önereceğim.

İlişki, ortaklık, iş birliği, imza, danışmanlık, eğitmenlik..Hayatınıza ekleyeceğiniz kişiler olacaksa, onları tanımak için konulara zaman vermek, kendinize zaman tanımak faydanıza olur.

Hiçbir şey aceleye gelmesin. Hiçbir şeyi oldurmaya çalışmayın. Olacak olan hayırlısıyla kendi vaktinde olsun.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

4.evinizde meydana gelecek. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’ün destekleyici açılarını görüyoruz.  Oğlak düzen demektir. Bir şeyler düzene giriyor, şeklini alıyor bu dolunay ile.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar 4.ev kapsamında.

Evinizle ilgili bir gündeminiz varsa, bu taşınmak olabilir, ev içinde bir değişiklik yapmak olabilir, bir tapu konusu olabilir, resmi bir süreç olabilir, aile büyükleri ile ilgili bir konu olabilir, alım satım konuları olabilir, böyle bir gündeminiz varsa sürecin sonlanabileceği, konuyu tamamlayabileceğiniz bir zamandasınız. Kararsızlık yaşıyorsanız netleşebilirsiniz. Beklediğiniz bildirimler, yanıtlar varsa gelebilir.

Eviniz için, yaşam alanınız, yaşam düzeniniz için iyileştireceğiniz, şeklini belirleyeceğiniz, düzenleyeceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde sonuçlanan bir konu olabilir. Bugünlerde ev, aile, yaşam yeri, yaşam düzeni konularında meşguliyetleriniz var gibi görünüyor.

Bir tamamlanma vakti bu. Düzen oluşuyor. Düzenin şekli, çerçevesi belirleniyor.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

10.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açıları var bu yeniayın.

10.ev iş ve kariyer alanıdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir.

İşinizde size yeni bir görev verilebilir. Yetki alanınız büyütülebilir. Yeni sorumluluklar gelebilir yeniay ile.

İşinizde yeni üretimleriniz, yeni projeleriniz olabilir. Çalışma hayatınız için yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

İş kurma sürecinde iseniz konular ilerliyor. Resmi işlemler gerçekleşebilir.

İşinizi büyütmek, geliştirmek için yeniliklere gidebilirsiniz ayrıca. Yeni şeyler deneyebilirsiniz.

Memleketinizle bağlantılı bir ticari faaliyetiniz varsa bu anlamda da şanslı bir zaman. Yengeç burcu memleketimizi simgeler. Buralarda yeni bağlantılar doğabilir. Karşılıklı olarak kazanacağınız güzel iş birlikleri yapabilirsiniz.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir ay olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!