Terazi Burcu Aralık 2023

Terazi Burcu Aralık 2023

Terazi Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

2023’ün son ayına vardık.

Aralık, Kasım ayına kıyasla çok daha ferah bir ay. Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da kolay değildi. Aralık ayının Ay döngüleri çok daha güzel görünüyor.

Akrep transitlerinin ardından yay transitleri çok daha Jüpiteryen, aydınlık bir tarafa taşıyacaktır bizi. Enerjimiz değişiyor. Modumuz, ruh halimiz değişiyor. Kuvvetli bir Jüpiter enerjisi çalışacak. Biz de kendimiz için iyi seçimler yapacağız.

Vizyon demektir yay. Yeni bir vizyon çiziyoruz, yeni bir yol belirliyoruz kendimize.

Bir Merkür retrosu başlayacak ay ortasında. Oğlak burcunda başlayıp yayda tamamlanacak bir retro.

Ayı yine tüm gündem başlıklarıyla anlatacağım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni terazi olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz terazi ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 3.evinizde.

3.evin temsil ettiği kişilerin yay temalarında konuları olabilir bu dönemde.

3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları simgeliyor. Yay burcu ise yolculukları, yerleşim konularını, yer değişikliklerini.

Kardeşiniz, bir yakınınız başka bir şehre, başka bir ülkeye gidebilir. Bir konu için, bir süre için gidiyor olabilir. Yerleşmek için gidiyor olabilir. Kendisine yeni bir düzen kuracak olabilir.

Yakınlarınız uzak yerlere gidebilir. Uzaklardan gelecek kişiler de olabilir. Böyle olasılıkları var bu transitin.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Oğlak burcunun ve 4.evin konuları birleşiyor.

Evi ve aileyi anlatır 4.ev. Oğlak temalarını eviniz ve aileniz üzerinden deneyimleyebileceğiniz bir dönem.

Nasıl konuları var oğlağın ? İş demek, çalışmak demek, kariyer demek oğlak. İş hayatımızı, çalışma hayatımızı, iş sorumluluklarımızı simgeliyor.

Aile bireylerinizin iş hayatıyla ilgili yeni gelişmeler olabilir Güneş burada iken. İş teklifi alacak olanlar, çalışmaya başlayacak olanlar olabilir. İşini kuracak olanlar olabilir.

İş hayatıyla ilgili yeni kararlar alacak olanlar olabilir. Bir iş konusu var aile içinde.

Oğlak burcu aynı zamanda resmi/yasal konuları simgeler. Aile içinde resmi süreçleri, devlet bağlantılı başvuruları, vb olanlar varsa, konuların Güneş ile hızlanabileceğini söyleyeyim. Yanıtlar gelebilir. İlerleyecek, sonuçlanacak şeyler olabilir.

Ev alanlar tapu işlemleri ile, ev kiralayanlar noter konuları ile meşgul olabilirler.

Emlak verginizin zamanı gelmiş olabilir.

Evinden çalışmaya başlayacak olanlar, evini ofis olarak gösterme, tapu aileye aitse aileye vergi/kazanç/beyanname düzleminde ödeme yapılması, bunun yerine sanal ofis seçeneği, iş adresi için ev ya da başka bir yerin beyan edilmesi gibi konularla ilgilenebilirler.

Ev ve resmi işlemler. Devletin düzenlemeleri, kuralları. Bu transitte böyle konular var sizin için.


Terazi Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 4.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

4.evinizde bir retro olacak bu.

Evinizi düzene koymak isteyeceğiniz bir dönem.

Aile büyüklerini misafir etme, onların bakımı gibi konularınız da olabilir.

Kardeşler arasında bir iş bölümü yapılabilir. Bir aile büyüğünüzün yanında kalabilir, ona yardımcı olabilirsiniz bir süre. O sizin yanınızda kalabilir.

Evinizi, eşyalarınızı yenileyebileceğiniz, bir şeylerin yenisini alabileceğiniz bir dönem. Arızalanan şeyler olabilir. Yeni alışverişler gerekebilir. Olmak zorunda değil. Kodlanmayın. Bir ihtimal olarak yazıyorum. Tamirle, bakım/onarımla da çözülebilir bir şeyler. Öyle durumlar da olabilir.

Aile içinde vaktiyle olmuş, içinize sinmemiş, hakkaniyetli olmadığını düşündüğünüz şeyleri artık söylemek, içinizde tuttuklarınızı konuşmak isteyebilirsiniz. Merkür retroları biraz da içimizdekilerin dışımıza taştığı zamanlar oluyor. Aile içinde, kardeşler, yakın akrabalar arasında bunlar da olabilir.

Geçmişten, aile büyüklerinden kalan arsa, arazi, vb alanların değerlendirilmesi yapılabilir. Ailenin ortak mülklerinin paylaşım konuları gerçekleşebilir. Bunlar için henüz başvuru sürecinde de olabilirsiniz. Konu için resmi işlemleriniz olabilir.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 3.evinizde olacak.

Uzaklarla gönderi, kargo işleriniz olabilir. Yakınlarınıza bir süredir niyet ettiğiniz şeyleri gönderebilirsiniz. Onlardan size gelecek hediyeler olabilir.

İşinizde transfer, lojistik, nakliye, taşımacılık konularında düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Çalıştığınız firmayı değiştirebilirsiniz. Başka bir firmadan hizmet almaya başlayabilirsiniz.


Terazi Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 1.evinizde.

Güneş’in ve Venüs’ün yıl içindeki 1.ev dönemleri güzeldir. Üzerimizdeki tozları silkelediğimiz, toparlandığımız, planlarımızı hayata geçirdiğimiz, ilerlediğimiz, daha kolay ilerlediğimiz zamanlardır bunlar. Bu Venüs transiti de öyle sizin için.

Transitin küçük bir kısmı kaldı ama yine de olasılıkları yazayım.

Parasal açıdan şanslı bir zaman. İlişkiler içinde de güzel şeyler olabilir.

Düzen oluşturmak istediğiniz konularda yapmak istediklerinizi daha kolay yapabileceğiniz bir zaman. Dostlardan, sevdiklerinizden güzel destekler de gelebilir. Paylaşımlarınız olabilir. Birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

Burası kazançlarınızı, gelirinizi, paranızı temsil eden alan. Para evine gelen bir Venüs, güzel kazançlar getirebilir size. Maddi tarafta güzel şeyler olabilir. Tabii üretmekle olur bu. Ürettiğini tanıtmakla olur. Çalışmakla olur. Bunları yapmanız halinde ortaya çıkar iyi olasılıklar.

Biriktirmek, birikim yapmak, parayı çoğaltmak, paradan para kazanmak, maddi varlıkları büyütmek. Böyle motivasyonları vardır akrebin.

Venüs burada iken bu konulara daha çok odaklanabilirsiniz. Neler yapabileceğinizi, maddi tarafta büyümek için nasıl seçeneklerinizin olduğunu araştırabilirsiniz.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Bu transit çok daha güzel. Venüs için yay, akrebe kıyasla daha iyi bir zemin.

Yay burcu Jüpiteryendir. Jüpiter’dir yöneticisi. Jüpiter aydınlığı, ufkumuzu, bilincimizi, vizyonumuzu, farkındalığımızı, kültürümüzü, donanımlarımızı, iyi bir yaşam için kendimize katabileceğimiz tüm güzel şeyleri simgeliyor.

İşte bu transit bu anlamda kendinizi bilgiyle donatabileceğiniz, güzel şeylerle besleyip ufkunuzu büyütebileceğiniz bir dönem.

3.ev özelinde bakarsak resme ; 3.ev iletişimlerimizi, yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, şehrin içindeki hareketliliğimizi, eğitimlerimizi, kurs ortamlarımızı anlatır.

Geziler, keşifler, kitap alışverişleri, entelektüel aktiviteler..Böyle şeyler sayarım 3.ev için.

Buraya gelen bir Venüs ile ;

İletişimleriniz artabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğitimlere katılabilirsiniz. Bilgi birikiminizi kuvvetlendirecek yönde başlangıçlarınız olabilir.

Şehrin içinde güzel keşifleriniz olabilir. Müze gezileriniz olabilir. Kütüphane keşifleriniz olabilir. Çalışabileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz, güzel vakit geçirebileceğiniz kitap kafeler, kütüphaneler, çalışma alanları keşfedebilirsiniz kendinize.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. Yakın yerlere gezileriniz de olabilir, uzaklara seyahatleriniz de olabilir.

Dünya kültürlerinden yeni birçok şey öğrenebileceğiniz bir dönem.

Okumak, izlemek, konuşmak, sohbet etmek, gezmek, görmek, keşfetmek. Böyle bir cümle özetler yaydan geçecek bir Venüs’ü 🙂


Terazi Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevre içinde bir yolculuk, başka bir yere yerleşme konusu, başla şehirler,  başka ülkeler, vize, pasaport, oturum, yerleşim konuları olabilir.

Bir yakınınız eğitim için, iş için, belki yerleşmek için uzaklara gidebilir.

Akademik konuları olanlar, öğrenci olanlar için yoğun bir döneme benziyor bu transit. 3.ev öğrencilik demektir. Yay burcu akademi simgeler. Mars ise efor sarf etmeyi anlatıyor.

Bir eğitim içinde iseniz yapmanız gerekenler artabilir bu dönemde. Sınavlar, ödevler, projeler olabilir. Tempo yükseliyor gibi.


Terazi Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 8.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

Parasal konularda zorlanmış olabilirsiniz retroda. Borçlar, ödemeler zorlamış olabilir.

Şimdi tam bu alanda bir açılım var. Maddi kaynaklarınız büyüyebilir. Ödemelerinizi yapmak çok daha kolay olabilir. Bunu sağlayacak değişimler olabilir. Tabii bizim emeklerimizle şekilleniyor olasılıklar. Siz de bu anlamda sorumluluk alın.

Maddi tarafta düze çıkmanın ötresinde, birikim de yapabileceğiniz bir zaman. İyi değerlendirin Jüpiter’i.


Terazi Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

3.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler 3.evle ilgilidir. Bir websiteye sahip olmak, içerik üretiyor olmak, e-ticaret yapıyor olmak, sosyal medyada sayfa sahibi olmak..Hepsi 3.evle ilgili.

Yay burcu yaşamımıza yön verecek seçimleri, vizyonumuzu, hedeflerimizi, rotamızı simgeliyor.

İnternet üzerinden yapacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Sosyal medyada başlatacağınız işler olabilir.

Böyle bir iş yapıyorsanız, büyüme yaratacak, ilerleme sağlayacak yeni kararlarınız olabilir. Ürettiklerinizi yenileyebilirsiniz. Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Kardeşleri, akrabaları, komşuları, yakın çevreyi, yakın arkadaşları simgeliyor 3ev aynı zamanda. Yay burcu seyahat demek. Yol demek, yolculuk demek. Uzakları anlatıyor yay.

Bir yakınınızın yanına başka bir şehre/ülkeye tatile gidebilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzaklardan sizin yanınıza gelecek kişiler olabilir. Misafirlikler, bir araya gelişler var gibi.

3.ev kursları, yay burcu ise yabancı dilleri simgeliyor. Bir yabancı dil kursu da getirebilir bu yeniay size. Sınıf ortamı olabilir. Dijital bir platform/aplikasyon olabilir. Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Dünya kültürleri, dünya mutfakları, dünya müzikleri. Bunlar yay burcunun konusu. Öğrenmeye başlayacağınız yeni şeyler var gibi. Güzel şeyler geliyor.


Terazi Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

10.evinizde gerçekleşecek bu dolunay sizin. Sizin için bir 10.ev dolunayı.

10.ev işi, yengeç burcu aileyi simgeler. Aile içinde bir iş konunuz olabilir. Biri işe girebilir. Biri işini kurabilir.

Ünvanları simgeler 10.ev. Biri işinde terfi alabilir.

Aile içinde yasal/resmi konular varsa, bunlar da pozitif etki alıyor dolunaydan. Tamamlanacak, sonlanacak, şekil alacak, netleşecek şeyler olabilir.

Maaşının bağlanmasını bekleyenler bunu yaşayabilirler. Maaşlarını almaya başlayabilirler.

Evi için sigorta yaptırmak isteyenler bunu yapabilirler. Bir mülkün satışı, bir ev alma konusu varsa bu gerçekleşebilir.

Aile büyükleri ile ilgili konularda (sağlık, ev düzeni, yaşam düzeni, vb) güzel şeyler olabilir.

Bir şey yolunu buluyor, şeklini alıyor, düzene giriyor. Böyle bir dolunay zamanındayız.

Jüpiter ile yenilikler var. Satürn ile yeni bir düzen oluşuyor.


Terazi Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Terazi Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Hepimiz adına bu yılı en güzel değişimlerle tamamlamayı temenni ediyorum. Güzel şeyler diliyorum hepimiz için. Yeni yıla geçişte Aralık güzel bir eşik olsun.

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!