Boğa Burcu Kasım 2023

Boğa Burcu Kasım 2023 – İlişkilerde Değişimler Var

Boğa Burcu Kasım 2023  – İlişkilerde Değişimler Var

Merhabalar herkese,

Kasım ayını konuşacağız bu kez. Çok kolay görünmüyor Kasım. Transitleri ağırlıklı olarak akrep burcunda. Yeniayı ve dolunayı zorlu açılarla gerçekleşiyor.

Dikkat isteyen, korunmayı gerektiren bir ay.

Tüm detaylara bakacağız.

Önce hatırlatmamı yapayım. Her zaman yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz boğa ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 7.evinizde.

Güneş bu transitte ilişkilerinizi ve parasal konularınızı hareketlendirir.

7.ev yakın ilişkiler, bağlar, ortaklıklar olmak üzere genel olarak insan ilişkilerimizi temsil eden ev. Akrep burcu ise parasal konuları, ödemeleri, malların/kazançların/gelirlerin paylaşımını simgeliyor.

7.ev terazinin evi. Denge, eşitlik, adalet, hakkaniyet demektir terazi ve 7.ev.

Bu transit size bu dengeyi, bu denkliği sorgulatabilir. Buraların altını çizecek deneyimler getirebilir.

Ortaklı işleriniz, başkaları ile birlikte yürüttüğünüz ticari faaliyetleriniz, komisyon aldığınız işler, aracı olduğunuz/kazanca ortak olduğunuz işler varsa, bu konular içinde iyi hissediyor musunuz ? Hakkınız olanı alıyor musunuz ?

Hak ettiğinizden fazlasını mı alıyorsunuz ?  Daha azını mı ? Tam hakkınızı mı ? Paylar adilce bölüşülüyor mu ?

Bu konular üzerinde daha fazla düşünebileceğiniz, düşüncelerinizin (olumlu/olumsuz, her iki yönde olabilir, her anlamda söylüyorum) değişebileceği bir zaman.

Hakkaniyetli bir paylaşım yoksa, bir iş birliğini bitirmek isteyebilirsiniz.

Dağılımları, paylaşımları yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Bunlar dışında genel olarak insan ilişkileriniz üzerinden etki alıyorsunuz. Akrep Plutonik bir burçtur. Bu akrep transiti adil, erdemli, haklı, hakkaniyetli  olmayan şeyleri gösterebilir size. İlişkiler içinde böyle konular var.

Eş, partner, yol arkadaşı gibi bir sembolizmi vardır 7.evin. Eşinizle/partnerinizle kararını birlikte vereceğiniz bir parasal konu da olabilir. Akrep temaları üzerinden olasılıkları üreteyim : Alım satım/mülk konuları, aileden gelen paralar/mülkler, yatırımlar, birikimler, maddi güvence/sigorta konuları.

Parasal alanda yeni kararlar, girişimler var.

Başka bir şey daha ekleyeyim.

Boşanma ve nafaka süreçleri olanlar için hareketli bir zaman. Konular hızlanabilir, tamamlanabilir, şeklini alabilir. Paylaşılacak olanlar paylaşılabilir. Herkes payını, hakkını alabilir. Yasal/hukuki süreçlerde yeni gelişmeler olası. Hukuk da bir 7.ev temasıdır zaten.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

8.ev ödemelerle, özellikle resmi ödemelerle, devlet birimlerine ödemelerle ilgili. Yay temalarında harcamalarınız, ödemeleriniz olabilir bu dönemde. Yasal kesintiler de olabilir.

Örneğin vize/pasaport harçları, yurt dışı para transferlerinde kesintiler, şehirler arası/yurt dışı kargo, transfer, taşımacılık konuları, ithalat/ihracat faaliyetlerinde vergiler, denetimler, kesintiler.

Yay ve 8.evi bir arada düşününce böyle şeyler geliyor aklıma. Böyle konularınız olabilir.

Bir dil kursu, yabancı dil sınavı için ödeme yapabilirsiniz. Yurt dışından bir şey getirtiyor olabilirsiniz. Bunun harcaması olabilir.

Bir eğitim masrafı olabilir.

Başkalarından gelen maddi kaynaklar da 8.evle ilgilidir. Bir aile bireyi, bir yakınınız yurt dışında ise para göndermek isteyebilir size. Öyle bir para transferi işlemi olabilir.


Boğa Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 7.evinizde.

Yakın ilişkiler içinde parasal konular getirebilir size. Bir niyetiniz, yapmak istediğiniz bir şey için bir bütçe gerekiyorsa eşiniz/partneriniz devreye girebilir. Eş, sevgili, partner, yol arkadaşı demektir terazi. Siz onun için bir şey yapabilirsiniz. Birlikte yatırımlarınız, paranızı büyütmek yönünde girişimleriniz olabilir.

Ortaklı ticari faaliyetleriniz içinde iseniz ortaklarınızla karların, kazançların hak edilen ölçülerle, ortaya konan emek doğrultusunda hak edilen yüzdeliklerle, adil biçimde paylaşılması konunuz olabilir.

Yakın çevre içinde borç alabilirsiniz, borç verebilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir, bir hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için vereceğiniz bir taahhüt olabilir.

İmza, başvuru, kayıt, anlaşma, kontrat, sözleşme demektir 7.ev.

Akrep transiti olduğu için parasal konularda bu yönde şeyler mümkün.

Resmi bir hak, bir tazminat, yasal bir para, bir nafaka konusu, bir mal paylaşımı, bir vergi, sigorta konusu, vb bir hukuki süreç varsa konunun ilerleyebileceği, yeni şeylerin olabileceği, hatta belki sonuçlanabileceği bir zaman.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 8.evinize yerleşiyor.

Merkür araştırmak, bilgi toplamak demek. Okumak, öğrenmek demek. Merkür hangi eve geliyorsa o evin konularında meraklar doğuyor. Niyetlerimiz oluyor. Biz de o konularda neler yapabileceğimizi araştırıyoruz. Ne nasıl oluyormuş, öğrenmeye çalışıyoruz.

8.ev sigorta konularıyla, emeklilik planlarıyla ilgili. Yatırımlarla ilgili. Alım satım konularıyla ilgili. Ticari faaliyetlerle ilgili. En temelde para ile ilgili.

İlerisi için maddi güvence olacak neler yapabileceğinizi araştırmaya başlayabilirsiniz. Hali hazırda fikirleriniz, niyetleriniz varsa danışacağınız kişiler olabilir. Piyasa araştırmaları, karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

Yay burcu uluslar arası alanda ticaret yapmakla ilgilidir. Başka ülkelerle iş yapmak, ihracat yapmak ya da bir website üzerinden tüm dünyaya satış yapmak istiyorsanız, neyi nasıl yapmanız gerekiyor, ders çalışır gibi yönetmelikleri çalışabilirsiniz. Kuralları öğrenebilirsiniz.

Devlet birimlerine aylık/yıllık/dönemsel ödemelerin vakti gelmiş de olabilir. Bu transit bu ödemeleri de anlatıyor olabilir.


Boğa Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 5.evinizde.

Günlük hayatınıza işiniz, rutinleriniz, sorumluluk alanlarınız dışında size iyi gelecek, günlerinizi düzenleyecek, enerjinizi temizleyecek, yükseltecek, ruh halinizi iyi tutacak bir hobi, bir aktivite katmak isteyebilirsiniz. Farklı bir spor denemek isteyebilirsiniz. Bir el sanatı da olabilir. Yeni bir alan, yeni bir sosyal ortam, yeni bir meşguliyet olası.

Bir hobinizi profesyonel anlamda işe dönüştürmek istiyorsanız, bu yönde hazırlıklarınız, girişimleriniz de olabilir.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 6.evinize geliyor.

6.ev sağlık konularıyla ilgili. Terazi burcu ise bağlantıları, bize eşlik eden, yol gösteren kişileri simgeliyor. Bir sağlık konunuz için hekim arayışında ise işinde başarılı, iyi bir hekimle tanışabilirsiniz.

6.ev çalışma hayatımızla ilgili aynı zamanda. İşinizde yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yapmak istediğiniz bir şeyi kolaylaştıracak kişiler olabilir. İş hayatınızdan tanıdığınız kişiler bir konuda yardımcı olabilirler size.


Boğa Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrep burcunda. 7.evinizde.

Yakın ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, eş, partner, yaptığınız şeylerde ‘yol arkadaşım’ dediğiniz kişiler, öğrencisi olduğunuz kişiler, danışmanlıklar, danışman kişiler bu evin konusu.

Mars’ın olduğu alanda yeni girişimlerimiz oluyor.

Siz de bu transitte Mars ile bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitime başlayabilirsiniz.

İşinizde karşılıklı olarak kazanacağınız iş birlikleri kurabilirsiniz. Başkaları ile olanaklarınızı birleştirip kazançlarınızı büyütmek isteyebilirsiniz.

Eşinizle ilgili konularınız olabilir. Bazı çabaları olabilir kendisinin. Belki yeni bir girişim, belki var olan bir şeyi düzene koyma çabası. Ona yardımcı olabilir, ona destek verebilirsiniz. O şeyler sizi de yorabilir biraz. Bir efor hali görüyorum burada.

7.ev ve akrep temaları, başka haller için başka olasılıklara da işaret ediyor.

Boşanma aşamasında olanlar için biraz mücadeleli bir dönem olabilir bu. Anlaşma sağlanamayabilir, uzlaşmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Bir akrep transiti olduğu için mal paylaşımı, nafaka gibi konular geliyor akla. Özellikle bu konularda anlaşmak zor olabilir. Nafaka, tazminat gibi paralar konunuz ise, yasal/hukuki süreçler içinde iseniz bu Mars transitinde biraz sabır gerekiyor. Kontrolünüzü korumanız önemli. Sadece bu konularda değil, genel olarak tüm hukuki süreçlerde kendinizi haklıyken haksız konumuna düşürmemeniz önemli. Biraz böyle bir transit.

Ama uzun zamandır bekleme halinde olduğunuz ya da çabasında olduğunuz durumlar varsa Mars ile yeni gelişmeler olabilir. Bir hareketlilik, bir devinim anlamına geliyor Mars transitleri.


Boğa Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 8.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Parasal konular, mal paylaşımları, kazançlarda vergiler, finansal işler, muhasebe işlemleri, denetim, mali müşavirlik gibi konuları var bu evin.

Bu konular Mars ile hareketleniyor.

Mal paylaşımları konu olabilir. Boşanma sürecinde olanlar çekişmeli durumlar yaşayabilirler. Nafaka, yasal haklar konu olabilir, biraz uğraştırabilir bunlar sizi. Her şeyi güzellikle, iyilikle yapmak gerekiyor.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız varsa bunlar artık olmayabilir ya da eskisi kadar olmayabilir. Kişisel kazancını elde etmeniz ya da gelirlerinizi büyütmeniz gerekebilir.

Alacaklarınız olabilir birilerinden. Tahsilini yapmak isteyebilirsiniz. Münakaşalara açık bir zemin var. İletişimlerde iyi enerjileri korumak önemli.

Kredi çekmek isteyenler, bunu  yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri bu evle ilgilidir. Böyle konular olabilir.

Alım satım konuları olabilir.

Yapılandırılacak olan borçlar olabilir. Hukuksal boyutu olan borçlar konusunda yeni gelişmeler olabilir. Konuyu artık mecburen çözmeniz gerekebilir.

İşinizde vergi, denetim konularınız olabilir. Bir muhasebeci, mali müşavir arayışınız olabilir.

Yurt dışı kaynaklı gelirleriniz varsa kesintiler, bunların vergi yönetmelikleri konunuz olabilir. Yabancı ülkeleri simgeler yay burcu.


Boğa Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 7.evinizde deneyimleyeceksiniz. Mars Uranüs karşıtlığı 1-7 aksında çalışacak sizde.

Yakın ilişkiler içinde bir tartışma, bir münakaşa yaşanabilir.

Bir ilişki bitebilir. Mars agresyonu, Uranüs ise kopuşları simgeliyor. Bir kopuş olabilir.

Ortaklı bir ticari faaliyet bitebilir.

Öğrencisi ya da danışmanı olduğunuz biri ile bağlantınızı sonlandırabilirsiniz yanlış, hatalı, sorunlu davranışlar üzerine. Bağlantıyı bitiren, karşı taraf da olabilir. Sizin de tabii yanlışlarınızın olmaması gerekiyor.

Ortaklı bir mal/mülk/para/gelir/hak paylaşımı konu olabilir. Anlaşmazlıklar yaşanabilir. Hakları korumak önemli. Ama sakin olmak da önemli. Hem kendiniz, hem karşı taraf için önemli. Kendinizi haklıyken haksız konuma düşürmemeniz gerekiyor.

Haklı değilseniz de kimseye zorluk yaratmamanız gerekiyor tabii. Bu sert enerjiler altında karmik bedeli büyük olabilir. Siz de sakının kendinizi Plutonik (erdemsiz) davranışlardan.


Boğa Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

2.evinizde bir dolunay.

2.ev parasal konuları, ikizler burcu ise kardeşleri, yakın akrabaları simgeliyor. Kardeşlerinizle, kuzenlerinizle, yakınlarınızla yaptığınız ticari işler varsa, hatalı hamleler olabilir onlardan yana. Kar yerine zararlar olabilir. Yanlış stratejiler olabilir. Şimdiye kadar böyle şeyler yaşanmış olabilir. Bir noktada artık yanlışa yanlış diyebilirsiniz. Ortaklığı sürdürmek istemeyebilirsiniz. Birlikte iş yapmak istemeyebilirsiniz.

Birlikte yapılan işler varsa başka türlü anlaşmazlıklar da olabilir. Bir şeylerin bitebileceğini, devam etmeyebileceğini, çünkü edemediğini, bir uyumlanmanın olmadığını söylüyor bu dolunay.

Bir kardeşinize, bir akrabanıza maddi anlamda yardımcı oluyorsanız, bunu artık yapamayacağınızı söyleyebilirsiniz. Siz şu an için destek alıyorsanız, karşı taraf bunu ifade edebilir.

Sadece parasal konular değil, genel olarak ilişkiler üzerinden kopuş, uzaklaşma gibi etkiler var. Sabrettiğiniz, tahammül gösterdiğiniz erdemsiz davranışlar olduysa, artık tavrınızı koyabilir, uzaklaşmak isteyebilirsiniz.

Eğitimleri simgeler ikizler burcu. Bir eğitim ortamında, bir sınıf içinde iseniz, burada da tartışmalara açık etkiler var. Kontrollü olun. Kırmayın kimseyi. Bir yanlış varsa da üslup kalitesini koruyarak söylemek, adap ile ifade etmek önemli.

Eğitim vermek, danışmanlık yapmak istediğiniz bir alan varsa, böyle bir fikir varsa aklınızda başlamak için zemin müsait görünmüyor. Bir süre için konuyu ertelemek, daha iyi hazırlanmak, daha destekleyici zamanları beklemek, iyi gezegen açılarını kollamak, takip etmek iyi olabilir sizin için.


Boğa Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Boğa Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Boğa Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!