Terazi Burcu 2024

Terazi Burcu 2024

Terazi Burcu 2024

Merhabalar değerli okuyucularım,

Yeni yılı konuşmanın vakti geldi 🙂 2024’e adım atıyoruz. Bu geçiş noktasındayken bakalım birlikte yeni yıla.

Yılın astrolojik gelişmelerini tarihleriyle paylaştığım bir gündem yazım var. Buraya ekleyeyim onu da. İçinde yılın transitleri, tutulmaları, retroları yer alıyor. Bu linki tıklayarak görebilirsiniz :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

↑  ↑  ↑  ↑  ↑  ↑

Hatırlatmamı yapacağım başlamadan.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni terazi olanlar için tutarlı olacaktır.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

Buradan görebilirsiniz :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Terazi Burcu 2024


JÜPİTER

26 Mayıs 2024’e kadar boğa transitine devam ediyor. 8.evinizde olacak.

Para evlerinden biridir bu ev. Jüpiter ile para gelebilir.

Nasıl paralar gelebilir ? Nerelerden gelebilir o paralar ?

8.ev başkalarından gelen, kişisel kazanç olmayan paraları temsil ediyor.

Neler olabilir ? Evli iseniz eşinizin geliri artabilir.

Aileden kaynaklarınız varsa bunlar büyüyebilir.

Öğrenci iseniz burs alabilirsiniz. Akademisyen ya da girişimci iseniz devlet birimlerinden bir fon, bir destek alabilirsiniz.

8.ev borçlarla da ilgili bir ev. Buradan büyük iyicil, bolluğun bereketi gezegeni Jüpiter geçiyor olacak.

Bir borç bitebilir. Bir düzenli ödeme sonlanabilir. Bir kredi borcu tamamlanabilir.

Bir vergi borcu tamamlanabilir. Borçların yapılandırılması gibi şeyler olabilir. Bir yapılandırmadan yararlanabilirsiniz.

Bir birikim başlayabilir. Bir düzenli ödeme sonlanabilir.


Terazi Burcu 2024


26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçiyor Jüpiter. Yeni transitine başlıyor. 9.evinize geliyor.

Güzel bir eve gezegenlerin en güzeli geliyor 🙂 9.ev yaşamda yükselmekle, yol almakla ilgili. Ufkunu büyütmek, vizyonunu genişletmek, kendin için iyi şeyler yapmak, kendine yatırımlar yapmak, donanım ve yetkinlik alanlarını büyütmek. Böyle büyük değişimler oluyor bu ev etki alınca.

Burası zodyakta zaten Jüpiter’in evi. Jüpiter yay burcunun yöneticisidir ve 9.evin sahibidir. Kendi evinde, 9.ev konularında vurgulu çalışacak bir Jüpiter bu.

Sayayım 9.evin konularını : Eğitim, akademi, akademik başarılar, seyahat, yolculuklar, yurt dışı konuları, yabancı ülkelerle bağlantılı konular, yerleşim, oturum konuları, uluslararası ticaret.

Jüpiter ile neler olabilir ? Lisans hayatınız başlıyor olabilir. Yüksek lisansa, doktoraya başlıyor olabilirsiniz. Akademisyen iseniz parlak bir dönem olabilir. İyi çalışmalarınız, başarılı işleriniz olabilir bu dönemde. Çalışmalarınız büyük platformlarda yayınlanabilir.

Seyahatleriniz olabilir. İlk defa yurt dışına çıkacak olabilirsiniz. İlk değilse de, daha çok seyahat edebilirsiniz Jüpiter ile.

İkizler burcu eğitimleri simgeliyor. İlgi alanlarınızda birçok eğitime, seminere katılabilirsiniz. Bunlar özellikle ilmi alanlarda olabilir. Yaşamla ilgili farkındalığınızı büyütecek derinlikli konularda olabilir. Bir astroloji eğitimi de olasılıklar içinde.

Astrolojik danışmanlık da alabilirsiniz. Haritamız yaşam yolumuzun kılavuzudur. Yaşamınızda haritanızla, haritanızın bilinciyle yol almaya başlayacağınız yıl olabilir 2024.

Başka neler olabilir ? İkizler burcunun temsil ettiği kişiler üzerinden de yazayım ihtimallerinizi.

Kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları anlatır ikizler. 9.ev ise yolculuklar dedik. Bu ev uzakları, başka şehirleri, başka ülkeleri temsil ediyor.

Kardeşiniz, bir yakınınız yurt dışına gidecek olabilir. Yurt dışından dönecek olabilir. Oturum, yerleşim konuları olabilir. Yurt dışında bir iş, yurt dışında bir eğitim konusu olabilir. Gidiş gelişler, yer değişikleri olası.


Terazi Burcu 2024


SATÜRN

2024 boyunca Satürn yine balıkta olacak. Balık burcu transitine devam ediyor Satürn.

Hatta tam olarak söyleyeyim ; 14 Şubat 2026’ya kadar balıkta olacak.

Balık burcu 6.eviniz. Sizin için bir 6.ev transiti.

Düzenlemek, yeniden yapılandırmak, düzenini belirlemek, yoluna koymak, temelini kurmak, zeminini sağlamlaştırmak, güçlendirmek anlamına gelir Satürn transitleri.

Bu evin konuları üzerinden pek çok şeyin şekil alabileceği, ama şekline varmadan önce sizi biraz yorabileceği bir dönem. Satürn deneyimlerle olgunlaştırıyor bizi.

6.ev işimizi, çalışma hayatımızı, çalışma hayatımızla ilgili tüm konuları, örneğin iş ortamımızı, çalışma saatlerimizi, iş arkadaşlarımızı, görev tanımımızı, günlük sorumluluklarımızı temsil ediyor.

İşiniz, günlük düzeniniz, bedensel sağlığınız, enerjiniz, gücünüz, beslenme&uyku düzeniniz, yaşam şekliniz bu evle ilgili.

Satürn ile bu temalar üzerinden düzen değişiklikleri olabilir. Neyin neden değişmesi gerektiğini, değişmesi gereken noktaları pürüzler/sorunlar ile gösterebilir Satürn.

İş hayatınızda sorumluluklarınız artabilir. Görev tanımınızda sizi zorlayan şeyler olabilir. Yetkinlik ve hakimiyet anlamında şu anki tecrübenizin el verdiğinden daha fazlasını yapmanız gerekebilir. Tabii bu da sizi zorlayabilir. Ama gelişim dediğimiz şey, zorlanmalar içinde oluyor.

Bir iş değişikliği planınız varsa, yeni bir gelir kapısı açılmadan bunu yapmamanızı öneriyorum. Temkinli olmanız gereken bir dönem.

İş ortamınız, çalışma saatleriniz, iş arkadaşlarınız, iş için gittiğiniz semt, yol, uzaklık, mesafe konuları, uyanma saati, güne başlama saati, mesai saatleri, görev birimleri, sorumluluk alanları..Böyle konular üzerinden çalışabilecek bir transit. İş hayatınızda yorucu bir dönem olabilir ama süreçten çok şey öğrenmiş olarak çıkacaksınız. Sadece iş ve mesleki tecrübe anlamında değil, kendinizi tanımak anlamında, hayat tecrübesi anlamında büyük bir gelişim dönemi bu.

6.ev yaşamı düzenlemekle ilgilidir.

Sağlığınıza, uykunuza, besleme şeklinize, yaşam şeklinize, günlük düzeninize daha fazla özenmeniz, kontrolü sizde olan, seçim yapabileceğiniz noktalarda sorun yaratan/iyilik halinizi zedeleyen seçimlerinizi değiştirmeniz de faydanıza olacaktır.


Terazi Burcu 2024


PLUTO

Pluto’da önemli değişimler var 2024’te.

Kova burcuna geçecek, retrosunda oğlağa dönecek Pluto. Sonra bir kez daha kova burcuna geçecek. Bu kez uzun yıllar kalmak üzere geliyor olacak kovaya.

2023’te de kova burcuna geçip retrosunda oğlağa döndü. Ama 2024’te kova transiti tam anlamıyla başlıyor artık.

21 Ocak-2 Eylül arası kova dönemi. 2 Eylül-19 Kasım arası oğlak dönemi. Tabii oğlak döneminde de, kova burcuna çok yakın bir noktada olacak artık.

19 Kasım 2024’te ne olacak ? Uzun yıllar kalmak üzere kova burcuna yerleşecek Pluto.

Kova sizin 5.eviniz.

Sanat, spor, hobiler, kurslar, sanat eğitimleri, spor etkinlikleri var bu evde.

Eğlence demektir ayrıca 5.ev. Eğlence mekanları ile de ilgilidir. Lüks tüketimler, keyif için yapılan şeyler, biraz da gösterişli diyebileceğimiz şeyler bu evle ilgilidir.

Lüks tüketimler, pahalı ürünler, mücevherler, parfümler, kozmetikler, vb örnekleri çoğaltabiliriz.

Bu dönemde daha fazla para harcayabilirsiniz. Kimi zaman çok da düşünmeden, Pluto’nun dürtüselliği ile yapabilirsiniz bunu. Bütçenizi iyi yönetmenizi önereceğim. Bir şey satın almak istediğinizde o şeyi neden istiyorsunuz, o şeyin bir marka oluşu size nasıl bir değer katıyor, buraya bakmanızı önereceğim. Bizim değerimizi giydiğimiz/üzerimizde taşıdığımız bir şeyin markası belirleyemez. Hepimiz zaten sadece olduğumuz halimizle, öz varlığımızla değerliyiz.

İhtiyaç varsa bu Plutonik tuzaklara düşmemek için değer ve öz değer kavramı üzerinde çalışmanız gereken bir dönem.

Parayı doğru kullanmanızı istiyor hayat. Burayı geliştirecek deneyimler gelebilir. Müsriflikler olduysa, karmik karşılıkları gelebilir. Bereketin eksildiği yerler olursa, oralara iyi bakın. Bir şeyler elinizden çıkarsa, niye çıktığını okumaya gayret edin. Dönüşüm bu okumayla olacak.

Eğlence şekilleriniz üzerinden de dersler, deneyimler gelebilir. ‘Bu şeyi yapıp eğleniyorsun. Ama bir erdemli bir şey değil’ diyen deneyimler gelebilir.

Bunlar dışında sanat ve spor alanlarında hareketlenebileceğiniz bir dönem. Daha önce denemediğiniz/deneyimlemediğiniz bir şeylere adım atabilirsiniz. Deneyeceğiniz spor branjları olabilir. Sanatsal alanlarda meşguliyetleriniz olabilir.


Terazi Burcu 2024


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ay düğümleri 2024’ün tamamında koç terazi aksında olacak. Bu hattın başlangıcı 17 Temmuz 2023’te oldu. 12 Ocak 2025’e kadar sürecek.

Yeni yılın tamamında kuzey Ay düğümü koç burcunda, 7.evinizde. Güney Ay düğümü terazi burcunda, 1.evinizde.

İlişkiler, bağlar, bağlantılar, ortaklıklar, iş birlikleri. Evlilik, sevgilik, eş, partner. Kontratlar, imzalar, sözleşmeler. Danışman-danışan bağlantıları. Hoca-öğrenci bağlantıları.

Böyle temaları var bu evin.

Bu konular üzerinden yeni başlayacak şeyler olabilir. Bitecek şeyler de olabilir.

Hayatınızdan çıkması gerekenlerin çıkabileceği bir zaman. Birileri de sadece bir hayat tecrübesi olmak üzere gelebilir. Gelenler kalıcı olmayabilir hayatınızda.

Kuzey Ay düğümü geçişleri, Satürn gibi çalışıyor. Büyümek, olgunlaşmak, gelişmek, kendin için iyi olanı görebilmek, iyiyi seçebilmek, kötü olandan uzaklaşabilmek..Böyle şeyler oluyor kuzey Ay düğümünün geldiği yerde.

Burada ilişkiler üzerinden bir tekamül var. Bu alanda bir dönüşüm ve gelişim var.

Başlayacak şeyler olabilir elbette. Bir kontrata imza atabilirsiniz. Bir ev tutulabilir.

İşinizde ortaklıklar kurabilirsiniz. İş ortaklarınız olabilir.

Bilgisi ile ilerleyebileceğiniz, danışmanlık alacağınız ya da öğrencisi olacağınız kişiler gelebilir hayatınıza.

İnsan ilişkileri anlamında kalabalıklaşabileceğiniz bir zaman. Ama kimseyi yeterince tanımadan hayatınıza katmamanızı önereceğim.

İlişki, ortaklık, iş birliği, imza, danışmanlık, eğitmenlik..Hayatınıza ekleyeceğiniz kişiler olacaksa, onları tanımak için konulara zaman vermek, kendinize zaman tanımak faydanıza olur.


Terazi Burcu 2024


TUTULMALAR

Ay düğümleri tutulma aksını simgeliyor.

2024 boyunca tutulmalar koç ve terazi burçlarında olacak.

Yılın gündeminde paylaştım. Buraya da ekleyeyim tutulmaları :

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Balıkta bir Ay tutulması var, başak balık aksının ilk tutulması olarak. Farklı olarak sadece o var. Diğer üç tutulma da koç ve terazi burçlarında meydana gelecek.


Terazi Burcu 20242024 büyük resimde böyle. Alabileceğiniz etkiler, olasılıklarınız genel hatlarıyla böyle. Elbette doğum haritanız ile şekillenecektir olasılıklar.

Danışmanlıklar için anlatburcak@gmail.com adresimden ulaşabilirsiniz, söylediğim gibi.

Yılın transitlerini en güzel şekilde değerlendirin diyeceğim. Hayat, kendimize kattıklarımızın karşılığını veriyor. Kendimize ne kadar emek verirsek, yaşamımız o kadar güzel oluyor. Siz de güzel şeyler ekleyin kendinize. Kendinize kattıklarınızı büyütün. Çok güzel şeyler olsun. Emeklerinizin karşılığı en güzel biçimde gelsin.

Herkese sağlıklı, keyifli, mutlu, bol bereketli bir yıl diliyorum ! Mutlu yıllar 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!