Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

30 Mayıs itibariyle yılın ikinci Merkür retrosu başlıyor sevgili okuyucularım. İkizler burcunda gerçekleşecek olan bir retro bu.

İkizler burcunun 24 derecesinde başlayacak, 16 derecesinde sonlanacak.

Bu yılın Merkür retrolarını, hava elementi burçlarda deneyimleyeceğiz (kova, ikizler, terazi).

Merkür’ün temsil ettiği konularda daha temkinli olmamız gereken bir döngü bu. Merkür neleri simgeler, özellikle hangi konularda dikkatli olmamız faydamıza olur, hepsini anlatacağım.

Ama öncelikle genel olarak şunu söyleyeyim : Merkür retrolarında hayatı biraz rölantiye almamız gerekiyor sevgili okuycularım.

Merkür retroları girişimler, önemli sayılabilecek başlangıçlar, sıfırdan başlayacak olan şeyler, imzalı işler için uygun değildir. Destekleyici değildir.

Bu retro zamanları, konuları yeniden ele almamız, üzerinden geçerek eksikleri tamamlamamız, daha iyi hale getirmemiz için evrenin bize ‘Dön, bir daha bak. Tekrar kontrol et’ dediği zamanlardır 🙂

Nelere dikkat edelim ? Nelerden uzak duralım Merkür retro konumda iken ?

Merkür iletişim gezegenidir. O yüzden bu süreçte iletişimlere, sözlerimize, mesajlarımıza, maillerimize, her zamankinden daha fazla özenelim. Çünkü Merkür retrolarında kendimizi istediğimiz gibi ifade edemeyebiliyoruz. Böyle olunca yanlış anlaşılmalar doğabiliyor.

Günlük akışlarda yazışmalarımıza, mesajı, maili kime gönderdiğimize, nereye hangi rakamı yazdığımıza dikkat edelim. Önemli evrakları doldururken bilgileri eksiksiz yazmaya özenelim.

Büyük diyebileceğimiz, önemli alışverişleri retroda yapmayalım. Özellikle de elektronik eşya satın almak için kesinlikle önermeyeceğim bir süreç. Merkür teknolojiyi, teknolojik ürünleri simgeleyen bir gezegen. O yüzden retrosunda aldığınız şeylerden memnun kalmayabilirsiniz. Bu alışverişi boş yere yaptığınızı düşünebilirsiniz. Üründe sorun olabilir, teslim, kurulum süreçlerinde pürüzler yaşanabilir. Elektronik alışverişlerimizi, retro sonrasına bırakalım.

Aynı zamanda internetle ilgili konular da ikizler burcu ile bağlantılı. O yüzden online alışverişlerde güven vermeyen sitelerden uzak duralım.

Hayati kararlar almaktan kaçınalım. Yaşamınızı büyük ölçüde etkileyecek önemli konuları, eğer mümkünse, bekletmenizi, yeterince düşünmeden bir adım atmamanızı önereceğim. Merkür retrosu, konuları etraflıca düşünme, tartma, daha detaylı, daha kapsamlı bir değerlendirme yapma, analiz etme zamanıdır.

İş kurmak, iş değiştirmek, ev almak, ev satmak, taşınmak, evde büyük değişimler yapmak gibi majör adımları da retro sonrasına ertelemeniz faydanıza olur.

İmzalı işler, yeni anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler için destekleyici değildir Merkür retroları. Merkür retroda iken başlayan anlaşmalar uzun süreli olmayabiliyor, gözden kaçan sözleşme koşulları olabiliyor, sorun yaratacak durumlar olabiliyor. Dolayısıyla imza gerektiren konular için de bekleme zamanı bu.


Merkür retroları korkulacak şeyler değiller sevgili okuyucularım.

Yazımın başında da söylediğim gibi bu retrolar, geriye dönüp bakma zamanıdır.

Merkür retrolarında, hataları, eksikleri fark ederiz. Bir şeyleri daha iyi bir versiyonuna dönüştürme  fırsatı buluruz.

Merkür düşünmeyi, düşünceyi, zihinsel faaliyetleri de simgeleyen bir gezegen ve retrolarında kafamız daha farklı çalışır 🙂 Farklı gözlerle bakarız konulara. Farklı bakış açılarında oluruz. Yeni perspektifler kazanırız. Bu sayede çözüm buluruz konularımıza. Fark etmediğimiz detaylar önümüze düşer. Aradığımız cevaplar gelir.

Ayrıca Merkür retrolarında, daha önceden başlamış ama yarım kalmış olan konuları yeniden ele alırız, tamamlarız, sonuca varırız.

Kaybettiğimizi düşündüğümüz eşyaları da bulabiliriz retroda 🙂

Bir süredir görüşmediğimiz kişilerle, yeniden iletişim kurabiliriz. Bu retro ikizler burcunda gerçekleşeceği için, özellikle ilkokul, ortaokul, lise yıllarından arkadaşlarımızla, eski komşularımızla, vaktiyle katıldığımız kurslardan, eğitimlerden arkadaşlarımızla yeniden dialoga geçebiliriz. Günlük yaşamda bir yerlerde ya da sosyal medyada karşımıza çıkabilirler. Sosyal medya da ikizler burcu ile bağlantılı bir tema.

Burçlar üzerinden olasılıklara geçmeden evvel, son bir şey söyleyeyim retro ile ilgili :

Retroda hayatı biraz yavaşlatalım sevgili okuyucularım. Duralım, dönüp geriye bakalım, yaptığımız şeylerde eksikleri tamamlayarak değerlendirelim retro sürecini. Bunun dışında söylemiş olduğum konularda dikkatli olalım.

Merkür retrosu 22 Haziran itibariyle sonlanıyor ama Merkür’ün hız kazanması ay sonunu bulacaktır. Başlamadan birkaç gün önce ve bittikten birkaç gün sonra da retro etkileri aktif oluyor. Bu da aklınızda olsun.

Temkinli olursak, olası etkileri bilerek dikkatli davranırsak, kendimizi koruyacak şekilde doğru seçimler yaparsak, korkulacak hiçbir şey yok ! 🙂


Şimdi Merkür retrosunu, burçlar bazında ele alacağım.

İletişim bilgilerim geliyor öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

—————————————————————————————————————

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz sevgili okuyucularım !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

İletişim evinizde iletişim gezegeni retro yapıyor olacak bu süreçte. 3.evinizde gerçekleşecek bir retro çünkü.

Yakın çevre iletişimlerinizde, zaman zaman kendinizi doğru ifade edemediğiniz, yanlış anlaşıldığınız durumlar olabilir. Siz başkalarını doğru anlamayabilirsiniz. Bu tür sebeplerle gücenmeler, darılmalar olabilir. Bunların olmaması adına kelimelere çok takılmadan karşı tarafın niyetini okumaya çalışmanızı önereceğim. Bazen söylemek istediklerimiz için şahane sözler seçemeyebiliyoruz.

Doğru anlaşılmayan şeyler ve bilgi eksiklikleri sebebiyle işinizde, günlük akışlarınızda ufak tefek sorunlar da olabilir kimi zaman. O yüzden haberleşme ağınız içinde, maillerde, mesajlarda, kelime seçimlerinize daha fazla özenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Retro sürecinde önemli girişimlerden, büyük şeyler başlatmaktan, büyük alışverişlerden uzak durmak faydanıza olur ayrıca. Merkür retrosunda başlayan şeylerin temeli sağlam olmayabiliyor, uzun süreli olmayabiliyor.

Alışverişlerde özellikle elektronik ürünlerden şimdilik uzak durmak önemli. Merkür iletişimi ve dolayısıyla iletişim araçlarını simgeleyen bir gezegen. Teknolojiyi anlatan gezegen. O yüzden retrosunda elektronik eşyalar, teknolojik ürünler satın almamanız iyi olur. Retro sonrasına bırakmaya çalışın derim bu konuları.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Sizler 2.evinizde deneyimliyor olacaksınız bu retroyu.

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem bu.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.

Harcamalar konusunda da uyarım olsun.

Güven vermeyen dijital ortamlardan alışveriş yapmayınız. Satın alacağınız şeylerin özelliklerine, ebatlarına iyi bakınız. Kullanıcı yorumlarını dikkate alınız.

Bunlar, para evi olan 2.evinizde yaşayacağınız Merkür retrosunu, çok daha kolaylıkla, sorun yaşamadan geride bırakmanızı sağlayabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Sizler bu retroyu 1.evinizde deneyimliyor olacaksınız. Özellikle sizi ilgilendiriyor bu retro.

1.evinizde bir Merkür retrosu, müthiş bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem. Bir idrak, bir aydınlanma zamanı.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

İletişime dayalı işleriniz varsa (website, blog, e-ticaret, sosyal medya, vb), bu alanlarda bir şeyleri daha iyi hale getirme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir.

Ama bunlar dışında iletişimlerde mümkün olan en düzgün, en nezaketli biçimde ifade edin kendinizi. İşinizdeki dialoglar içinde konuşurken, yazışırken bazı bilgileri eksik bırakmak, aksaklıklara, pürüzlere neden olabilir. Bir şeyi anlatırken detayları vurgulayın. Karşı taraf bilgi verdiğinde, emin olmadığınız noktaları tekrar sorun, teyit edin.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

12.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edeceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, evren yolunu da gösterecektir 🙂 İhtiyaç duyduğumuz her bilgi, en doğru zamanda gelir hayattan.

Ayrıca yaşam kalitenizi yükseltmek, hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirmek için, hangi işleri bitirip geride bırakmanız, yarım kalan hangi konuları tamamlamanız gerektiğini söyleyecek size Merkür, retrosu ile 🙂

Bir şeyleri ele alıp bu kez tamamlayıp çok daha rahat edeceğiniz, bir derleme toplama zamanı bu hayatınız içinde.

Uyarılarım da var.

12.ev etkisi + retro etkisi birleşmiş durumda. 12.ev kanmakla, kandırılmakla, gizli saklı, hileli durumlarla ilgili. Daha önce yaşanmış olan bir şeylerden şimdi haberdar olabilirsiniz. Bunun dışında verilerinizi, kişisel bilgilerinizi daha büyük bir özenle korumanızı, bilmediğiniz platformlarda işlem yapmamanızı önereceğim. Dijital alanlarda daha dikkatli olun.


Aslan ve Yükselen Aslan :

11.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Sizler bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alıyorsunuz.

11.ev bir takımın parçası olmayı anlatan bir alan. Dolayısıyla iş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olun derim. Ufak tefek pürüzler olabilir. Yanlış anlaşılmalar sebebiyle kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelere çok takılmayın bu dönemde 🙂

Dijital platformlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanır 🙂

Elektronik alışverişlerden uzak durmanız, beklemeniz gereken bir dönem. Yeni üyelikler için de doğru bir zaman değil. Bir online paket, bir aplikasyon, internet üzerinden bir üyelik satın alma planınız varsa, bunları retro sonrasına erteleyin mutlaka.


Başak ve Yükselen Başak :

10.evinizde gerçekleşecek olan bir retro.

İçinde olduğunuz, sürdürdüğünüz resmi bir süreç varsa hayatınızda, devlet bağlantılı bir konu varsa, bu konu içinde tamamlanması, düzeltilmesi gereken noktalar, eksikler, pürüzler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosu ile bunları düzeltebilirsiniz.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle dialoglarda yanlış anlaşılmamaya dikkat edin. Doğru anlaşıldığınızdan emin olun.

İşinizde internetle ve sosyal medya ile ilgili konuların üzerinden geçebilirsiniz ayrıca bu dönemde. İletişime dayalı faaliyetleri, halkla ilişkiler, reklam, tanıtım faaliyetlerinizi, sosyal medya stratejilerinizi gözden geçirebilir, daha iyi bir forma dönüştürebilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

9.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Yüksek öğrenim hayatınızda iletişimlerde temkinli olmanızı, hocalarla, arkadaşlarınızla dialoglarda kendinizi doğru şekilde ifade etmenizi önereceğim. Tez, makale, proje, vb çalışmalarınızda tamamlanması gereken eksiklikler gündeme gelebilir bu retro sürecinde ayrıca. Sürdürmekte olduğunuz akademik çalışmalarınızı daha iyi hale getireceğiniz, üzerinden geçerek bazı noktaları yeniden ele alacağınız bir dönem.

Seyahat planlarınız varsa, yolculuklarda dikkatli olmanız, valizinize, eşyalarınıza daha fazla dikkat etmeniz de iyi olur.

Başka şehir ve ülkelerle ilgili konularda geçmişten gelen, sürüncemede kalmış konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz haberler, bildirimler gelebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

8.evinizde gerçekleşecek bir retro.

Bu ev parasal konularla ve ağırlıklı olarak ödemelerle, borçlarla ilgili bir ev.

Geçmişten gelen borçlar bu süreçte karşınıza çıkabilir. Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bu retro sürecinde ödemenizi rica edebilir sizden. Siz bir borç verdiyseniz vaktiyle, şimdi retroda size geri verilebilir.

Maddi anlamda geçmişten gelen konuların çözülebileceği bir döngü.

Retrolar bir temizlik sürecidir. O yüzden varsa kredi kartı borcunuzu da bitirebilirsiniz.

Yeni başlamamış olan, öncesi olan, geçmişten gelen parasal konular için olumlu bir etki bu retro süreci ama yeni planlarınız varsa, bunlar için retro sonrasını bekleyiniz.

Örneğin kredi çekme planınız varsa, bunu retrodan sonra yapınız.

Merkür retrosunda büyük atılımlardan uzak durmamız gerekiyor. Çünkü retroda başlayan şey, sorun yaratabiliyor.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür retrosu 7.evinizde gerçekleşecek.

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Retro 6.evinizde gerçekleşecek.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Merkür retroda iken, planlamalarınızı daha iyi yapmanız, bir şeyleri gözden kaçırmamak adına yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz faydanıza olur.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova : 

Bu Merkür retrosu 5.evinizde gerçekleşecek.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden alabilirler retro etkisini. Çocuklarınız küçük yaşta olabilirler, yetişkin yaşta olabilirler. Onlarla ilgili konularda geçmişten gelen bazı durumları düzeltmek isteyebilirsiniz bu dönemde. Düzeltmeniz gerekebilir.

Bazı farkındalıklar da olabilir. Onlarla olan iletişimlerde nerede, hangi konularda neyi nasıl yaptığınız için şu ana dek yaşadığınız durumları deneyimlediniz ? Bunun yerine neler yapabilirsiniz ? Neler yapmalısınız ? Bir uyanış ve farkındalık zamanı.

Bilmediğiniz bazı durumlar da gündeme gelebilir. Bunları büyük şeyler olarak düşünmeyin. Kendinizi korkutmayın. Bir şeyler netleşiyor, daha görünür oluyor retrolarda. Bu etkiden bahsediyorum.

Başka olasılıklarınız da var. Onlardan da behsedeyim.

Daha önce meşgul olduğunuz hobilerinize, ilgi alanlarınıza yeniden dönebilirsiniz Merkür retrosu ile. Bir zamanlar size iyi gelmiş, emek verdiğiniz, zaman ayırıp öğrendiğiniz sanatsal konuları, sporları yaşamınızda aktive edebilirsiniz yeniden.

Hayatı nasıl yaşamak sizi mutlu eder ? Yaşamdan aldığınız keyfi nasıl artırabilirsiniz ? Bunları düşüneceksiniz Merkür retroda iken. 5.ev, keyiflerin, mutlulukların evi çünkü.

Geçmişten birileri ile yeniden irtibatların doğması da mümkün.


Balık ve Yükselen Balık :

4.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Ağırlıklı olarak evinizi, ailenizi, anne babanızı, aile büyüklerinizi ilgilendiren konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Ev içinde, aile içinde bazı sorunların, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem. Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir. Ama oturup konuşmak, bir noktada uzlaşmak, sorunların çözümü için neler yapabileceğinize bakmak isterseniz, bir süredir rahatsız olduğunuz durumları çözebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu söyleyeyim.

Bunun dışında aileniz, eviniz, ikamet, emlak konularınız, arsa alım satım konularınız, memleketinizde ev yaptırmak gibi konularınız varsa ve buralarda beklemeler olduysa şimdiye dek, gündem konularınız Merkür retrosunda sonuçlanabilir.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-20 Haziran 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Venüs İkizler Burcunda 9 Mayıs-2 Haziran 2021

Haziran ayı burç yorumlarınızı da yayınlamaya başladım ↓ Devamı geliyor.

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021

İkizler Burcu Haziran 2021, Yengeç Burcu Haziran 2021

Mayıs ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mayıs 2021, Boğa Burcu Mayıs 2021, İkizler Burcu Mayıs 2021,

Yengeç Burcu Mayıs 2021, Aslan Burcu Mayıs 2021, Başak Burcu Mayıs 2021,

Terazi Burcu Mayıs 2021, Akrep Burcu Mayıs 2021, Yay Burcu Mayıs 2021,

Oğlak Burcu Mayıs 2021, Kova Burcu Mayıs 2021, Balık Burcu Mayıs 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!