Yengeç Burcu Eylül 2023

Yengeç Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir yazın daha sonuna vardık. Eylül geliyor. Sonbahar geliyor artık.

Sıcakların rekor kırdığı bir yaz oldu. Zordu, değil mi ? Eylül ile serinleyelim inşallah 🙂 Tabii güzel şeyler de olsun.

Güzel neler olabilir ? Nasıl bir ay ? Gündeminizde nasıl konular olur Eylül’de ? Ayın transitlerini, yeniayını, dolunayını inceleyerek anlamaya çalışalım.

Venüs ve Merkür retrosu tamamlanacak bu ay. Onlar bitiyor. Jüpiter’in retrosu geliyor.

Jüpiter, Güneş’e yakın hareket eden, hızlı ve transitleri kısa süren Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenlerin ötesinde, günlük/gündelik yaşamın ötesinde daha büyük bir resmin konusu. Onun da öğretecekleri var. Anlatacağım.

Yükseleniniz yengeç ise doğru içeriktesiniz.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 3.evinizde.

Zodyakta bazı evlerin temaları daha içe dönük, daha bizimle ilgili, daha bireysel konular.

3.ev ise dış dünyayla bağlantımızı, iletişimlerimizi, haberleşmelerimizi, söylediklerimizi, dinlediklerimizi, arkadaşlıklarımızı, akrabalıklarımızı, genel olarak şöyle söyleyelim, iletişim ağımızı temsil ediyor.

O yüzden Güneş buraya gelince ne oluyor ? Hareket bir şekilde artıyor. Daha çok görüşüyoruz, daha çok konuşuyoruz, daha çok bir araya geliyoruz.

Birbirimize haber verdiğimiz şeyler oluyor. Birlikte kararlaştırdığımız şeyler oluyor.

Bu transitte böyle şeyler var sizin için.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgelediğinden o tarafta da bir canlanma var. Daha çok bağlantı kurabilirsiniz bu transitte. Daha çok insanla alışverişiniz olabilir.

İşinizde yeni projeler ve bunların tanıtımı. Bunların duyurulması. Yazmak, anlatmak, söylemek, haber vermek. Böyle şeyler de var.

Başka neler olabilir 3.ev temaları üzerinden ?

Kitap alışverişleriniz, eğitim harcamalarınız, okul, kırtasiye alışverişleriniz olabilir.

Bir uzmanlık alanında öğrenmeye başlayacağınız şeyler olabilir.

3.ev öğrenci olmak demektir. Bir öğrencilik getirebilir size bu Güneş dönemi.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 4.eviniz etki alacak bu kez. 4.evden Güneş geçecek.

Bu evin konularında ilerlemeler olabilir. Değiştireceğiniz şeyler olabilir. Fark edeceğiniz şeyler olabilir. İlgilenmeniz gereken konular olabilir.

Evinizi, temsil eden alan burası. Evinizi ve ailenizi simgeliyor. Evin kendisiyle ilgili konular, ailenizle ilgili konular bu transitin ana teması olacaktır sizin için.

Evinizin düzeni, temizliği, konforu, şıklığı için yapacağınız, yenileyeceğiniz, satın alacağınız şeyler olabilir.

Aile içinde kararını birlikte alacağınız şeyler olabilir.

Yeni bir ev düzenine geçmek, taşınmak için hazırlıkları olanlar bu transitte yer değiştirebilirler. Kimileri için de yazlık evden, memleketten normal düzene dönüş anlamına geliyor bu vakit.


Yengeç Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

3.evinizde bir Merkür retrosu bu. Siz 3.ev konularından etki alıyorsunuz.

Yakınlarınızla anlaşmazlıklar olabilir bu dönemde. Kendi sınırlarından taşan, kişisel sınırlarınıza girecek şekilde konuşan, sormaması gereken soran, söylememesi gerekeni söyleyen kişiler olabilir. Hatta bu zamana kadar birilerini çok tolere etmiş olabilirsiniz. Artık kendinizi ifade edebilirsiniz. O cümlelerden, o sorulardan duyduğunuz rahatsızlığı ifade edebilirsiniz.

Bunun dışında yakın çevre içinde muayene, tahlil, kontrol konuları olabilir.

İşinizde düzenleyeceğiniz alanlar var. Bunlar özellikle tanıtım noktaları. İşinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıttığınız, kendinizi anlattığınız alanlar. Örneğin websitenizde ‘Hakkımızda’ sayfası. Örneğin ürünlerin fotoğrafları, özelliklerini anlattığınız açıklama metinleri. Böyle şeyleri elden geçirebileceğiniz, iş geliştirme anlamında yenilenmeye gidebileceğiniz, verimli bir dönem.

Böyle ihtiyaçlar, gereklilikler gözlemleyip kendiniz bir değişime gidebilirsiniz ya da ne olabilir ? Müşterilerden gelen talepler, geri bildirimler bu değişimlere götürebilir sizi.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

Retrolar bir düzenleyici etkidir yaşamımızda. Fark etmediklerimizi fark ettiğimiz, düzelttiğimiz, yenilendiğimiz, daha iyi bir hale geçtiğimiz, olanı daha iyi bir versiyona dönüştürdüğümüz zamanlardır.

Retrodan hangi farkındalıklarla çıktığınıza bakın. Şimdi artık daha yolunda, daha olması gerektiği gibi olacaktır vaktiyle sorun yaşadığınız durumlar. Konular daha iyi bir şekle, düzene oturacaktır.


Yengeç Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 2.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Ödemeler zorlayabilir biraz. Geçmişten gelen ödemeleri temizleme zamanı.

Bunun dışında gelir akışınızı büyütmek için yeni hedefleriniz de olabilir. Farkındalıklar, yeni fikirler geliyor retro ile.

Bir hobi işe dönüşebilir. Aslan burcu hobilerimizi simgeliyor. Bir hobinizden kazanç elde etmek için neler yapabileceğinizi, o şeyi nasıl bir işleyişle, nasıl ürün ve hizmetlerle işe dönüştürebileceğinizi planlayabilirsiniz. Bu konunun üzerinden çalışabilirsiniz. İş ve parasal konular önde.

                     

Retronun ardından parayla ilişkinizin değiştiğini görebilirsiniz. Neyin nasıl olması gerektiğini artık daha iyi biliyorsunuz. Bu bilinçle çok daha doğru seçimler yapacaksınız yolun devamında.

Maddi konularda bazı şeyler daha yolunda olacaktır şimdi. Beklemeler olduysa, retronun ardından beklediğiniz paralar da elinize geçebilir.


Yengeç Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 4.evinizde.

Terazi burcu ilişkilerimizi simgeliyor. 4.ev ise yaşam alanımız, yuvamız, evimiz, ailemiz.

Aile içinde Mars sesleri yükseltebilir buradan geçerken. Ev içinde iş bölümleri, aile içinde parasal konular ve eve katkı konuları, evin ortak kullanım alanları ile ilgili anlaşamadığınız noktalar, ev içinde düzenlenmesi ve paylaştırılması gereken şeyler konu olabilir.

Terazi burcu kontratları, anlaşmaları, el sıkışmaları anlatır. Bir ev tutmak istiyorsanız ya da öyle gerekiyorsa bunu bu transit içinde yapabilirsiniz. Kiracı iseniz ev sahibinizle oturup konuşmanız, anlaşarak birlikte yapmanız gereken, masraflarını paylaşmanız gereken şeyler olabilir.


Yengeç Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 11.evinizde ilerliyor.

11.evinizde bir Jüpiter transiti yaşıyorsunuz.

Sosyal ortamlardasınız. Yeni bağlantılar kuruyorsunuz. Hayatınızda kalabalıklaştığınız bir dönem yaşıyoruz. Jüpiter sosyal çevrenizi büyütüyor.

Son aylarda yeni arkadaşlıklar kurdunuz belki. İşinizde daha fazla insana hitap etmeye başladınız belki. Elbette birçok getirisi, birçok pozitif tarafı var bu çoğalmanın, bu büyümenin.

Bununla birlikte retro döneminde bazı noktalarda hayatınıza aslında çok da size benzemeyen, çok da örtüşemeyeceğiniz, uyumlanamayacağınız kişilerin de eklendiğini fark edebilirsiniz.

Elenenler, eksilenler olabilir. Bazı kişilere daha objektif bakıp ya da deneyimlerle daha iyi tanıyıp uzaklaşabilirsiniz. Sosyal hayatınızda bir detoks gibi düşünebilirsiniz bu retroyu. Kalanlar kalacak. Yolunuza kalanlara devam edeceksiniz retronun ardından.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

3.evinizde olacak. Uranüs’ün güzel açısıyla doğacak bu yeniay. Uranüs ile yeniay (Güneş & Ay kavuşumu) arasında güzel bir üçgen açı var.

3.ev konularında iyi başlangıçlar yapabileceğiniz, niyetinde olduğunuz, bu zamana kadar fırsat bulamadığınız şeyler için ilk adımı atabileceğiniz, bazı şeylerin düşündüğünüzden kolay olabileceği, ilerleyebileceğiniz, şanslı, fırsatlı bir yeniay zamanı 🙂

Başak burcu hizmetleri temsil eder. Sunduğumuz hizmetlerle, işimizle ilgili olduğu gibi aldığımız hizmetlerle de ilgilidir. Yararlandığımız, fayda bulduğumuz, hizmet aldığımız ortamlar, kişiler, çalışanlarımız, devletin hizmetleri, belediyelerin hizmetleri başak burcu ile ilgilidir. 3.ev ise semtimizi, muhitimizi, oturduğumuz yere yakın noktaları simgeliyor.

Kendi muhitinizde, evinize yakın bir noktada ya da sizin için ulaşımı kolay olacak yakın bir semtte güzel bir başlangıcınız olabilir.

Yaşamı düzenlemek demektir başak burcu. Günlük hayatınıza, yaşamınızı dönüştürecek, sağlığınıza faydası olacak, veriminizi, konsantrasyonunuzu artıracak, rutininiz olacak iyi bir şey ekleyebilirsiniz. Örneğin belediyenin bir spor salonu. Devletin sağlıklı yaşam konusunda bir hizmeti. Bir meşguliyet. Bir faaliyet.

Fayda getirecek, yaşam bileşenlerinize etki edecek yeni bir şey var burada.

3.ev aynı zamanda yazmakla, yayınlamakla, bilgiyi paylaşmakla ilgili. Websiteler, bloglar, sosyal medya sayfaları bu evle bağlantılı. Başak burcu ise işimizi, ürettiklerimizi, sunduklarımızı temsil ediyor.

Öyleyse anlıyorum ki yeni projeleriniz var 🙂 İyi fikirler bulabilir, büyüme sağlayacak, kar sağlayacak, işlerinizi düzene koyacak yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Şimdiye dek olmayanlar neden olmadı, fark edebilirsiniz. Sistemlerin algoritmalarını keşfedebilir, bu farkındalıkla içeriklerinizi daha stratejik biçimde üretebilirsiniz. Emek verir, emekle üretirseniz karşılığını daha önce olmadığı kadar almaya başlayacağınız bir zamandasınız. Güzelce değerlendirin, iyi kullanın bu yeniayı.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

10.evinizde bir dolunay. Burası tepedeki evdir. Haritanın en yüksek noktasıdır. Hayatta durduğumuz yeri, kendimizi nasıl konumlandırdığımızı, bu zamana kadar neler yaptığımızı, sıfatlarımızı, sahip olduğumuz ünvanları, işimizi, kariyerimizi, yetki sahibi olduğumuz konuları, sorumluluk alanlarımızı temsil ediyor.

Vesileler, vesile deneyimler ile aslında daha fazlasını başarabilecekken kendi yolunuzu kestiğinizi, donanımlarınızı yeterince aktif kullanmadığınızı fark edebilirsiniz. Yeni hedefler koyabilirsiniz kendinize. Özellikle mesleki konularda daha fazlası için başlatacağınız şeyler olabilir.

Belki bir eğitim kararı. Belki yeni projeler.

Bunlar dışında yöneticilerinizle ilgili konularınız olabilir dolunaya yakın günlerde. Biraz gerginlik var gibi. İş yoğunluğu stres yaratabilir. İyi bildiğiniz, hakim olduğunuz bir konuya bir yöneticinizin dahil olması, yaptığınız şeye müdahil olması rahatsız edebilir sizi. Hareket alanınız kısıtlanırsa ortaya güzel bir iş çıkaramayacağınızı ifade edebilirsiniz. Bunu yapmanız gerekebilir.

Yeni bir karar, bir düzenleme olabilir, bunun bildirimi yapılabilir.

Sunumlar, önemli toplantılar var gibi. İşinizle ilgili konular ön planda.

Resmi işler, devlet birimlerinde yapacağınız başvurular, kayıtlar, vb işlemler de dolunay ihtimalleri arasında.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!