Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2023

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2023

Güneş 23 Ağustos Çarşamba günü 12:02’de başak transitine başlıyor sevgili okuyucularım. 23 Eylül’e kadar başak burcunda olacak.

Yazı geride bırakıyoruz, sonbaharı karşılıyoruz artık. Bir geçiş vaktindeyiz. Başak burcu bu değişim noktasının temsilcisi.

Başakların doğum gününü kutluyorum 🙂 Güzel bir yaş diliyorum 🙂 ve başlıyorum transiti anlatmaya.

Her bir burçta 1 ay süreyle kalır Güneş. Çünkü burçlar 30 dereceden oluşur ve Güneş her gün 1 derece yol alır.

Hangi burçta ise o burcun temalarını katar hayatımıza. O bir aylık dönem, o burcun konularını yoluna koyma vaktidir. O konularda ilerleme vaktidir. İlerlemek için değerlendirmemiz, doğru kullanmamız gerekir. Değerlendirebilmek için de sürecin hangi konular için destekleyici olduğunu bilmemiz gerekir 🙂

Zamanın bir ruhu var, değil mi ?  Her vaktin bir enerjisi var.

Zamanın ruhuna göre davranmak evrenin saatiyle, takvimiyle uyumlanmak anlamına gelir.

Uyumlandığımızda ne olur peki ? Her şey daha kolay akar. Koşullar daha destekleyici olur, çünkü doğru zamanı seçmiş oluruz. Daha doğru adımlar atarız. Daha iyi seçimler yapar, daha iyi, daha kazançlı sonuçlar alırız.

İşte ben de şimdi size başak burcunun neleri temsil ettiğini, nasıl konuları olduğunu, Güneş burada iken neler olabileceğini anlatacağım.

Girelim detaylara.

Güneş başak transiti ile bizi nelere çağırıyor ? Ne yaparsak süreci doğru kullanmış oluruz ? Ne anlama geliyor başakta bir Güneş ?

Rutinlere dönüş. Yazın rehavetinde dağılmış olan odağı toparlamak. Yeni bir günlük düzen oluşturmak. Düzene girmek. Toparlamak.

Verim. Konsantrasyon. Verimimizi artıracak değişiklikler yapmak. Hedeflere ve ihtiyaçlara daha çok konsantre olmak.

Üzerimizdeki ağır enerjilerden arınmak. Temizlenmek. Dağınıklıkları gidermek.

Evimizi temizlemek. Ofisimizi temizlemek. Yaşam alanlarımızı düzenlemek. Kullandığımız alanları daha işlevsel ve konforlu bir hale getirmek.

İşimizde yeni fikirler. Yeni projelerin hazırlıkları. Planlamalar. Programların, akışların oluşturulması.

Yeni ürün ve hizmetler. Ürün ve hizmetleri yenilemek. İçerikleri zenginleştirmek. Çeşitlendirmek. Daha fazlasını sunmak.

Üretimlerde kalite ve faydayı artırmak. Bu yolla gelecek bereket. Kazançların artması.

Günlerimizi düzenleyecek yeni alışkanlıklar edinmek. Kendimize yeni rutinler oluşturmak.

Zamanı daha verimli kullanmaya başlamak.

Daha sağlıklı beslenmek. Tükettiğimiz içeriklere dikkatli bakmak. Daha temiz bir beslenme düzenine geçmek.

Spor yapmaya başlamak. Sporu düzenli hale getirmek. Günlerimizin bir parçası haline getirmek.

İşimizde, kişisel hayatımızda, hayatımızın her yerinde düzene girmek. Daha sağlıklı yaşamak. Daha faydalı şeyler yapmaya başlamak. Hayatımızı düzene koymak.

Verim. Üretim. Sistemleşme. Sistemleri iyileştirme. Ürün ve hizmetleri yenileme. İstikrar. Kazanç. Düzenli yaşam. İşte bu temaları destekliyor Güneş’in başak transiti.

Bir şey daha ekleyeceğim. Zemininde belirli kurallar ile işleyen, bir algoritması olan platformlar, sistemler de başak burcu ile ilgili.

Bu sistemleri, kullandığımız dijital platformları, içerik ürettiğimiz sosyal medya platformlarını daha yakından tanıyacağız bu transitte. İşleyiş içindeki denklemleri fark edeceğiz. Ne yapınca ne oluyor, algoritmayı keşfedeceğiz.

Farkına vardığımız şeyleri değerlendirdiğimizde de bu platformlarda daha doğru hareket etmek mümkün olacak. İçerik üretiyorsak daha stratejik şekilde üretmek ve büyümek mümkün olacak. İlerlemek kolaylaşacak.

Sistemlerle uyumlanmak bu transitin konularından biri.

Şimdi sıra geldi burçlara. Hangi burç için nasıl fırsatlar var, fırsat alanları neler, onlara da bakacağız.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Güneş 6.evinize geliyor.

Güneş’in 6.ev geçişleri günlük yaşamımızda toparlanma vaktini anlatır. 5.evden zamanında, anlattığım gibi daha çok keyif ve eğlence odaklı oluyoruz. Düzenimiz içinde mola verdiğimiz, temposunu düşürdüğümüz şeyler oluyor. İşte 5.ev geçişinin ardından bu transit tekrar düzene girme, yeni bir düzen oluşturma, toparlanma vakti.

Bu ev işimizi, çalışma hayatımızı temsil eder. Kimileriniz için tatilin ardından işe dönüş zamanı.

Sizin için bu transitin ana konusu günlük yaşamı düzenlemek. Üretimlere dönmek. Yeni projeler üretmek. Rutinlere dönüş + yeni rutinler. Verimliliği artırmak.


Yükselen Boğalar :

Güneş başak transiti ile 5.evinize geliyor.

Yeni şeyler yapmaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bir süredir bazı şeyler hep aynı şekilde ilerlemiş olabilir. Belki şimdi enerjinizi yükseltecek bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Örneğin tenise başlamak. Örneğin bir enstrüman öğrenmeye başlamak. Yeni bir hobi edinmek. Böyle bir başlangıcınız olabilir Güneş bu evinizi hareketlendirirken.

5.ev ayrıca görünür olmayı simgeliyor. Görünmek, görünecek yerde durmak, yapabildiklerini göstermek. Böyle bir sembolü var aslanın evi olduğu için. Başak burcu ise iş hayatımızı temsil ediyor. İşinizde çalışmalarınızı daha çok anlatmak, daha doğru anlatmak, tanıtmak, duyurmak, reklam çalışmaları yapmak için iyi bir zaman.


Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2023


Yükselen İkizler :

Güneş 4.evinizde olacak başak burcunda iken.

Burada güzel bir düzene giriş var. 4.ev yaşadığımız yer, evimiz. Başak burcu ise yaşam düzenimiz. Evinizde size iyi hissettirmeyen alanları yeniden düzenlemek isteyebilir, ev içindeki huzurunuzu besleyecek, enerjinizi yenileyecek şeyler yapabilirsiniz.

Bu yeni eşyalar satın almakla olabilir. Elinizde olan, bu vakte kadar kullanmadığınız eşyaları kullanmaya başlamakla olabilir.

Ama en çok da sadeleşmek anlamında olacaktır. Temizlik, düzenleme ve sadeleşme. Fazla ve gereksiz olan, dağınıklık ve kalabalık yaratan, işlevsel olmayan, pratik olmayan bir şeyleri değiştiriyorsunuz gibi.

Çöp olduğu halde, bir hizmeti olmadığı halde evinizde duran şeylerden de arınıyorsunuz. Yaşam alanınızdan çıkarıyorsunuz onları.

4.ev geçişimizi simgeleyen ev. Geçmişten özgürleşmeye başlıyorsunuz.

Var olan her şeyin bir enerjisi var. O yüzden bir enerji temizliği olacaktır bu aynı zamanda.

Faydasız enerjilerden özgürleştikçe yaşamımızda yeni yeni güzel şeyler olur. Kendinize yeni bir sayfa açıyorsunuz.


Yükselen Yengeçler :

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Zodyakta bazı evlerin temaları daha içe dönük, daha bizimle ilgili, daha bireysel konular.

3.ev ise dış dünyayla bağlantımızı, iletişimlerimizi, haberleşmelerimizi, söylediklerimizi, dinlediklerimizi, arkadaşlıklarımızı, akrabalıklarımızı, genel olarak şöyle söyleyelim, iletişim ağımızı temsil ediyor.

O yüzden Güneş buraya gelince ne oluyor ? Hareket bir şekilde artıyor. Daha çok görüşüyoruz, daha çok konuşuyoruz, daha çok bir araya geliyoruz.

Birbirimize haber verdiğimiz şeyler oluyor. Birlikte kararlaştırdığımız şeyler oluyor.

Bu transitte böyle şeyler var sizin için.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgelediğinden o tarafta da bir canlanma var. Daha çok bağlantı kurabilirsiniz bu transitte. Daha çok insanla alışverişiniz olabilir.

İşinizde yeni projeler ve bunların tanıtımı. Bunların duyurulması. Yazmak, anlatmak, söylemek, haber vermek. Böyle şeyler de var.

Başka neler olabilir 3.ev temaları üzerinden ?

Kitap alışverişleriniz, eğitim harcamalarınız, okul, kırtasiye alışverişleriniz olabilir.

Bir uzmanlık alanında öğrenmeye başlayacağınız şeyler olabilir.

3.ev öğrenci olmak demektir. Bir öğrencilik getirebilir size bu Güneş dönemi.


Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2023


Yükselen Aslanlar :

Güneş 2.evinize geliyor.

Parasal alanda güç toplayacağınız bir dönem. Bu da başak temaları ile, başak tavrı ile, başak enerjisi ile olacaktır.

Başak çalışkandır. Üretmek ister. Verimli olmak ister. İşini her daim geliştirmek, büyütmek ister.

Düzenlemek demektir başak. Daha faydalı hale getirmek demektir. İşinizde yenileyeceğiniz şeyler olabilir o yüzden. Bu yenilikler, bu düzenlemeler de daha çok kazanmanızı, maddi anlamda daha büyük karşılıklar almanızı sağlayabilir.

Bunun dışında iyi bir yaşam düzenine sahip olmak, günlük düzeni oturtmak, rutinler oluşturmak gibi konuları vardır başağın. Toprağın evinde, 2.evinizde iken daha sağlıklı bir yaşam düzeni için yapacağınız, başlatacağınız şeyler olabilir. Fayda getirecek güzel kararlar var 🙂


Yükselen Başaklar :

Güneş başak transitinde 1.evinizde olacak.

Burası doğrudan bizi, yaşam yolumuzu, nasıl yol aldığımızı, yaptıklarımızı, emeklerimizi, çabalarımızı, adımlarımızı anlatan yer. O yüzden önemli bir ev.

Güneş 1.evden geçerken çoğunlukla şu oluyor :

Kendimize, yaptığımız şeylere, yaşam bileşenlerimizin güncel durumuna daha objektif bir gözle bakıyoruz.

Yakından bakınca detaylara takılıyor insan. Biraz uzaklaşıp bu kez büyük resme bakıyoruz.

Hayatımızdan memnun muyuz ? Nerelerde ilerlemekte zorlanıyoruz ? Hangi potansiyellerimizi, hangi yetkinliklerimizi aslında hakkıyla kullanmıyoruz ? Nasıl başlangıçlar toparlar bizi ? Bize yeni ne lazım ?

Kendimize daha iyi odaklanıyoruz. Sizin için de böyle bir zaman. İyi başlangıçlarınız olabilir. Bir değişim enerjisi var.


Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2023


Yükselen Teraziler :

Güneş 12.evinize geliyor başak transiti ile.

İçsel anlamda beslendiğimiz, ruhumuzu beslediğimiz, duygusal ihtiyaçlarımızı daha net gördüğümüz, kendimizle meşgul olmak istediğimiz zamanlar oluyor Güneş’in 12.evgeçişleri.

Kendinize olan davranışlarınız. Hayata dair algılarınız. Denklemleriniz. Düşünme şekilleriniz. Bakış açılarınızı.

Odaklandığınız şeyler. Önceliğiniz olan şeyler.

Öz değer duygunuz. Öz saygınız. Kendinize olan anlayışınız, şefkatiniz.

Bu kısımlarda eksikler var mı ? Kendinize objektif gözle bakın. Eksikler, yanlışlar varsa ve onları değiştirirseniz, transiti en iyi şekilde kullanmış olursunuz. Bir inziva ve kendine dönüş vakti gibi bir dönem sizin için.

Büyük girişimler için önermem bu arada. 12.ev zamanlarında atılan adımlar boşa gidebiliyor. İstenilen sonucu getirmeyebiliyor.

Yapacağınız şeylere hazırlanmak olabilir. Planlarınızı oluşturmak olabilir. Ama girişimler için 1 ay sonraki terazi transitini bekleyin, olur mu 🙂


Yükselen Akrepler : 

Güneş 11.evinize geliyor. Burası sosyal alan.

Sosyal alandan geçecek bir Güneş, yeni insanlar getirebilir size. İşinizde, sosyal hayatınızda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Grup çalışmalarınız olabilir.

Kurslar, spor etkinlikleri, sanat eğitimleri, hobileriniz için katılacağınız yerler olabilir.

İş hayatımızda içinde bulunduğumuz ekip de bir 11.ev konusudur.

Bu bir başak transiti. Başak düzenlemek demektir. Ekibiniz içinde yeni bir iş bölümü yapılabilir. Günlük sorumluluk alanları yeniden belirlenebilir her bir kişi için. Üstleneceğiniz ya da başkasına devredeceğiniz görevler olabilir. Yeni bir günlük düzen başlayabilir.


Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2023


Yükselen Yaylar :

Güneş 10.evinize geliyor.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Genel olarak sorumluluklar artar. İşiniz için de söylüyorum bunu, hayatınızın diğer alanları için de söylüyorum.

Çalışma hayatımızda yeni projeler, yeni işler olur. Yönetimin düzenleyeceği şeyler olur. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur.

Başka neler olur örneğin ?

Aile büyüklerimiz için yapmamız gereken şeyler olur.

Yapılacak işlerle meşgul olduğumuz zamanlardır 10.ev geçişleri.

Resmi konular da 10.evin teması. O yüzden bu Güneş transiti size, resmi bir işlem de getirebilir.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz.

Devletin bir hizmeti için bir birime kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. E-devlet üzerinden ya da devlet dairelerinde bunları yapabilirsiniz. Kurallar, işleyişler, yönetmelikler konunuz olabilir Güneş burada iken.


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş başak burcunda iken 9.evinizde olacak.

Size hayatı sorgulatmaya geliyor gibi bir hali var 🙂

İlimler, felsefeler, dinler, ideolojiler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları geliyor. Bunlar 9.evle ilgilidir.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olanlar için bir hareketlilik başlıyor. Tevafuk, yeni dönemin başlangıcı.


Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2023


Yükselen Kovalar : 

Güneş başak burcuna geçiyor, 8.evinize geliyor.

Aileden gelen paralarla, kişisel kazanç olmayan paralarla, başkalarının kaynaklarıyla ilgili bu ev. Elinize böyle paralar geçebilir.

Ödemeleriniz için ailenizden yardım alabilirsiniz.

Kredi kartı, kredi başvurunuz, banka işlemleriniz olabilir.

İş demektir başak burcu. İş düzenimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz başak burcu ile ilgili. 8.ev ise kendini tekrar eden sorunları anlatan bir ev. Güneş buradan geçerken bir konuyu bu kez bütünüyle çözebilirsiniz. Yeni bir düzen oluşturabilirsiniz o konu için.

Bir yakınızın ya da belki sizin, bir ameliyat konunuz varsa, böyle bir şeyin hazırlığı varsa bu Güneş transitinde gerçekleşebilir bu operasyon. Çünkü sağlık bir başak temasıdır. 8.ev ise Pluto’nun evi. Pluto cerrahi müdahalelerle ilgili.


Yükselen Balıklar :

Güneş 7.evinize geliyor.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Bu Güneş transiti hayatın bazı noktalarında ’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konu ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği gibi bir uzmanla tanışabilir.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!