Merkür Retrosu Sonlandı – Merkür İkizler Burcunda Hızlanıyor

Merkür Retrosu Sonlandı – Merkür İkizler Burcunda Hızlanıyor

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir Merkür retrosunu daha geride bıraktık.

30 Mayıs-22 Haziran arası dönemde yılın ikinci Merkür retrosunu deneyimledik. Retro bu kez ikizler burcunda gerçekleşti.

22 Haziran-24 Haziran arasında ise Merkür durağan konumdaydı. Dünya’dan baktığımız zaman duruyor gibi gördük Merkür’ü. Çünkü hızı, bizim hızımıza eşitti.

Şimdi hızlanarak bizi geçiyor 🙂 Merkür’ü ileri yönlü görmeye başlıyoruz.

Retroların mantığı budur sevgili okuyucularım. Konu bir hız farkı ve izafiyet konusudur. Hiçbir gezegen yörüngesinde geriye doğru gitmez. Hareket her zaman için tek yönlüdür. Mesele bir görecelilik meselesidir.

Artık Merkür hızlanıyor. Retroda yaşadığımız pürüzler de geride kalmaya başlıyor !

Ama sadece bir sorun, bir pürüz, bir aksilik dönemi değildi bu.

Merkür retroları eğer doğru değerlendirirsek, büyük hediyedir bize. Retrolarda daha evvel fark etmediğimiz şeyleri fark ederiz. Uyanışlar yaşarız. Eksikleri tamamlarız. Hataları düzeltiriz.

Bir şeylerin üzerinden geçeriz ve daha iyi hale getiririz.

Tam da kendi evinde, yönettiği alanda retro konumdaydı Merkür.

Döndük belki sözlerimize baktık. İletişimlerde seçtiğimiz kelimelere, kendimizi ne ölçüde ifade edebildiğimize baktık. Düşündüklerimizi, inandıklarımızı gözden geçirdik.

Ama tabii bunun yanında iletişimlerde sorunlar da oldu. Yerine göre kendimizi ifade edemedik. Yeri geldi, biz başkalarını yanlış anladık. Dialoglarda gerginlikler oldu.

Bilgi eksikleri ile işlemlerde hatalar oldu. Günlük akışlarda beklemeler oldu.

İmzalı işler ve büyük girişimler için de bekleme halindeydik Merkür retrosu sebebiyle. Yol alamadık. Başlatmak istediğimizi başlatamadık.

İşte şimdi Merkür hızlanıyor, yol açılıyor 🙂 Ertelediğimiz, beklettiğimiz konularda adım atabileceğimiz bir zaman başlıyor.

İletişimlerde bir şeyler yoluna giriyor.

Merkür yöneticisi olduğu yerde, ikizler burcunda ve ileri yönde artık. Merkür’den yana elimiz güçleniyor.

11 Temmuz’a kadar ikizler burcunda olmaya devam edecek Merkür.

Bu süreçte kimlere neler getirebilir, burçlar üzerinden olasılıklara geçeceğim şimdi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Retronun tamamlanmasıyla birlikte ikizler burcunda, kendi evinde, yönettiği burçta, güçlü bir Merkür görmeye başlıyoruz.

İkizler burcu, sizin 3.eviniz. İletişim ve yakın çevre alanınız.

Merkür buradan geçerken, dış dünyayla bağınız, bağlantınız artacaktır. İletişimleriniz çoğalacaktır. Yakın çevre içinde daha fazla haberleşeceğiniz, yazışacağınız, görüşeceğiniz, şehrin içinde daha çok gezeceğiniz, sosyalleşeceğiniz bir zaman.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

2.evinizde hızlı bir Merkür, parasal konularda bir hareketlilik getirebilir size. İkizler transiti olduğu için, özellikle internet üzerinden yapılan işler, dijital alanlar, sosyal medya, e-ticaret konularında yenilikleriniz olabilir. Fikirleriniz, planlarınız, başlangıçlarınız olabilir.

Bütçenizi daha iyi yönetmek için kayıt tutmak isteyebilirsiniz ayrıca. Harcamalarınızı daha iyi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunun için aplikasyonlardan yararlanabilirsiniz. Defter tutmak isteyebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür ikizler burcunda, 1.evinizde.

Retro döneminde düşündüğünüz, planladığınız, hataları fark edip düzelttiğiniz, revize ettiğiniz, yeni kararlar aldığınız konularda harekete geçebilirsiniz artık.

Beklettiğiniz konularda aksiyon alabilirsiniz.

Almak istediğiniz eğitimler, seminerler varsa, katılmak istediğiniz geziler, turlar varsa, Merkür 1.evinizden geçerken yapabilirsiniz bunları.

Araçlar, arabalar, ehliyet konuları da yine ikizler burcu ve Merkür ile bağlantılı. Retroda ilerlememiş, sonuç vermemiş olan konular şimdi hızlanabilir. Eğer bu tür gündemleriniz varsa, bunlar için de destekleyici bir süreç.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Merkür ikizler burcunda, 12.evinizde.

Bir farkındalık zamanı bu sizin için. Derinlikli yol ve yöntemlerle, spiritüel bilgilerle ruhunuzda bir şeylerin değişebileceği, güçlü bir dönüşüm zamanı.

Diğer yandan 12.ev gizlilikle, güvenlikle ilgili bir alan. Merkür ise bilgi paylaşımlarını anlatıyor. Bu transit sürecinde, verilerinizin gizliliğine, dijital platformalarda yaptığınız işlemlere daha fazla özenmeniz faydanıza olur.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür ikizler burcunda, 11.evinizde.

Retrosunda arkadaşlarınızla, işinizde ekipler içinde, sosyal hayatınızda içinde olduğunuz gruplarda iletişim sorunları yaşadıysanız, yanlış anlaşılmalar olduysa, gereksiz tatsızlıklar olduysa, şimdi bunları telafi zamanı.

Dialoglar çok daha rahat, çok daha güzel akacaktır şimdi.

Haberleşmeler artacaktır ayrıca.

Beklettiğiniz elektronik alışverişleriniz varsa, bunları yapmak için de çok iyi bir zaman. Değerlendirebilirsiniz. Çünkü 11.ev, elektroniklerle, internetle, teknoloji ile ilgili bir alan.


Başak ve Yükselen Başak : 

Merkür ikizler burcunda, 10.evinizde.

Bir iş yoğunluğu getirebilir size.

Retrosunda işinizde, yöneticilerinizle iletişimlerinizde, yönetimin kararları, talepleri ve düzenlemeleri ile ilgili konularda sorunlar yaşandıysa, kafa karışıklıkları olduysa, belirsizlikler ve beklemede kalan durumlar olduysa, şimdi Merkür’ün hız kazanması ile bu şeyler yoluna girecektir. Bir şeyler düzene oturacaktır. Konular alması gereken şekli alacaktır.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür ikizler burcunda, 9.evinizde.

Yurt dışında yaşayan yakınlarınız, aile bireyleriniz, dostlarınız varsa onlarla iletişimleriniz artacaktır Merkür ile.

9.ev uzakları anlatır. Uzak şehirler, uzak yerler, başka ülkeler demektir bu ev.

O yüzden bu söylediğim şey, başka şehirlerde olan sevdikleriniz için de geçerli. Yeni haberler alabilirsiniz onlardan. Güzel müjdeler alabilirsiniz. Yanınıza gelebilirler. Bu yönde planlar olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Merkür ikizler burcunda, 8.evinizde.

Parasal konularla meşgulsünüz daha çok. Ödemelerinizi yapmak, borçları toparlamak, alacaklarınızı, harcamalarınızı, bütçenizi planlamakla meşgulsünüz.

Bankacılık işlemleriniz olabilir/artabilir buradan geçen bir Merkür ile.

Retro döneminde bu konularda pürüzler olduysa, aksilikler olduysa, konular ilerlemediyse şimdi hızlanma zamanı. Sorun yaratan durumlar geride kalabilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

Merkür ikizler burcunda, 7.evinizde.

Eğitmenler, hayatınızın herhangi bir alanında size yol gösteren kişiler, danışmanlığına başvurduğunuz uzmanlar, hocalarınız, rehberleriniz bu ev kapsamında. Onlarla olan iletişimleriniz artabilir. Birlikte yeni fikirleriniz olabilir. Böyle kişiler eklenebilir hayatınıza. Eğitimler, online kurslar, seminerler gündeme gelebilir. Yeni hocalarınız olabilir.

Merkür ikizler burcunun yönetici gezegenidir. İkizler burcu ve Merkür, araçları, arabaları da simgeliyor.

7.ev ise aynı zamanda partner demek, eş demek. Merkür buradan geçerken eşinizin/partnerinizin araba alım satım konuları olabilir. Bu yönde planlar ve gündemler varsa, istenilen şeyler gerçekleşebilir. Bir ehliyet konusu da olabilir partnerinizin.

Retro döneminde bu saymış olduğum konularda sorunlar olduysa, beklemeler yaşandıysa şimdi güzel gelişmeler olabilir. Konular ilerleyebilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Merkür ikizler burcunda, 6.evinizde.

İş ortamında toplantılar, görüşmeler artabilir. Yeni kararlar alınabilir, duyurular yapılabilir. Yeni bildirimler olabilir. İşinizde hareketli, yoğun bir dönem.

İş dışında da günlük hayatınızda bir şeyleri düzenlemekle, düzene koymakla, temizlemekle, derleyip toplamakla meşgul olabileceğiniz bir transit süreci bu.

Retroda günlük düzeninizde değişen şeyler olduysa, şimdi bir şeylerin eski düzenine dönme zamanı. İşler yoluna girmeye başlıyor.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür bir süredir 5.evinizde. Retroyu 5.evinizde deneyimlediniz.

Artık ileri hareketine başlıyor Merkür. Retroda çocuklarınızla ilgili konularda sorunlar yaşadıysanız, sizi üzen, yoran, beklemenizi gerektiren durumlar olduysa, karışıklıklar yaşadıysanız, şimdi bunlar geride kalmaya başlıyor artık. İşler yoluna girmeye başlıyor. Konular şekil kazanıyor.

Tatiller, eğlenceler, keyif için yaptığımız şeyler de bu evle ilgili. Planlarınızı beklettiyseniz, seyahatlerinizi ertelediyseniz, şimdi Merkür 5.evinizde hız kazanırken tatile de çıkabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür retrosunu 4.evinizde yaşadınız. Şimdi bu süreç sonlanıyor artık.

4.ev evimizi, ailemizi, ailemiz ile olan bağımızı, aile içi iletişimleri anlatan bir alan.

Retroda ailenizle ilişkilerinizde zorlandıysanız, aile bireylerinizle ilgili konularla meşgul olduysanız, problematik şeyler olduysa, şimdi artık bunlar geride kalmaya başlıyor. Bir şeyler halloluyor.

Konut, konut güvenliği, konut sigortası, ev sahibi ile iletişimler, kira sözleşmesi, emlak vergisi, ev alım satım konuları da bu evle bağlantılı. Bu konularda da retroda yaşanan beklemeler, zorlanmalar sonlanıyor artık.

Retro size yapmanız gerekenleri, çeşitli durumlar ve deneyimler ile göstermiş olmalı. Bir şeyler sizin için daha net hale gelmiş olmalı. Şimdi artık önünüze bakma zamanı. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir zaman başlıyor.


Aşağıdaki linklerde güncel ve yaklaşmakta olan transitler yer alıyor :

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Venüs Yengeç Burcunda 2-27 Haziran 2021

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda (Devamı geliyor) :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021


Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021, Yay Burcu Haziran 2021,

Oğlak Burcu Haziran 2021, Kova Burcu Haziran 2021, Balık Burcu Haziran 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!