Kova Burcu Temmuz 2021

Kova Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Bu yazımda Temmuz ayının sizlere neler getirebileceğini, genel anlamda nasıl bir ay olabileceğini anlatacağım ayın gezegen geçişleri ve Ay döngüleri üzerinden.

Bu ay hangi konularda daha şanslısınız, hayatınızın hangi alanları daha akışkan görünüyor ? Bununla birlikte hangi konularda yavaş ilerlemeniz, dikkat etmeniz iyi olur ? Hepsine bakalım şimdi.

Güneş ile başlayalım ! Güneş transitleri, güncel öngörü için en önemli anahtarımızdır. Güneş hangi burçtan geçiyorsa, transit süreci olan 1 ay boyunca o burcun konularını dahil eder hayatımıza.


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 6.evinizde.

İş hayatınızla ilgili konular öne çıkmaya başlıyor. İşiniz ve kişisel yaşamınız konusunda hızlı, hareketli, tempolu bir süreç. Günlük olarak yapmanız gerekenler artabilir. Düzenli olarak yapacağınız şeyler başlayabilir.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 7.evinize geçiyor Güneş.

Bu ev ‘biz’ demektir. Karşıt alanı olan 1.ev ‘ben’ demek iken, bu ev ise ‘biz’ olma halini anlatır.

İkili ilişkiler, evlilik, partnere dair konular, ilişkiye dair konular, işimizde ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, kişisel yaşamımızda birlikte ilerlediğimiz, bize yön gösteren kişiler, danışmanlar bu ev kapsamında.

Güneş buradan geçerken evli iseniz eşinizle ilgili konularda yeni gündemler getirebilir. Güneş güçtür. Eşinizin yaşamında güzel başlangıçlar olabilir örneğin. Yeni şeylere adım atabilir. Bir sorunu çözülebilir. Bir ilişkiniz varsa, ilişkinizle ilgili konular ön planda olabilir. Evlilik konuşulabilir. Evlilik teklifi alabilirsiniz/yapabilirsiniz.

Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, yeni danışanlarınız olabilir. Çalışmalarınız artabilir.

İhtiyaç duyduğunuz bir konuda siz bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir konuda bir eğitmenle/bir hocayla ilerlemek isteyebilirsiniz. Bu bir aslan transiti olduğundan ve aslan sanatı ve sporu sembolize ettiğinden, bir müzik hocası, bir spor hocası dahil olabilir hayatınıza. Bu yönde bir başlangıç yapabilirsiniz.


11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 5.evinizde.

Mayıs sonundan başlayarak, Haziran ayında retro süreci olmuştu.

Retroyu 5.evinizde deneyimlediniz.

Artık ileri hareketinde başlıyor Merkür. Retroda çocuklarınızla ilgili konularda sorunlar yaşadıysanız, sizi üzen, yoran, beklemenizi gerektiren durumlar olduysa, karışıklıklar yaşadıysanız, şimdi bunlar geride kalmaya başlıyor artık. İşler yoluna girmeye başlıyor. Konular şekil kazanıyor.

Tatiller, eğlenceler, keyif için yaptığımız şeyler de bu evle ilgili. Planlarınızı beklettiyseniz, seyahatlerinizi ertelediyseniz, şimdi Merkür 5.evinizde hız kazanırken tatile de çıkabilirsiniz.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 6.evinize geçiyor bu kez.

İş aramakta iseniz yeni fırsatlarınız olabilir. Mülakatlarınız olabilir. Özgeçmişinizi ileteceğiniz kişiler/kurumlar, bu yönde iletişimler olabilir.

Çalışmakta iseniz yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bir düzen oluşturmak için yapılması gereken düzenlemeler olabilir. İşleyişi düzene koymakla meşgul olabilirsiniz.

Yengeç burcu evimizi simgeler. 6.ev ise temizlemekle, düzenlemekle, sadeleşmekle ilgili bir alan. Çünkü başak burcunun evi.

Merkür 6.evinizden geçerken evinizde bol bol temizlikler yapabilirsiniz. Bir sürü şeyi, işe yaramadığı halde, çalışmadığı halde, bozuk/kırık olduğu halde elinizde tuttuğunuzu fark edebilirsiniz. Bunları atabilirsiniz.

Bir şeyleri başkalarına verebilirsiniz. Evinizde sadeleşmek isteyebilirsiniz. Daha minimal bir çerçeve getirebilir bu dönem size.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 7.evinize geliyor Merkür.

İlişkiler alanına iletişim gezegeni yerleşiyor.

Evli iseniz eşinizle, bir ilişkiniz varsa partnerinizle ilgili konular ön plana çıkabilir. Ortaklaşa alacağınız kararlar olabilir. Birlikte yapacağınız seçimler olabilir. Çocuklarınız için yapacağınız planlamalar olabilir.

Evli iseniz çocuk sahibi olma konusu konuşulabilir. Çünkü aslan burcu bebekleri, çocukları, hamilelik konusunu simgeliyor.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde yeni adımlarınız olabilir.

İşinizde anlaşmaların, iş birliklerinin artabileceği, danışmanlıkların olabileceği, fikir alacağınız, fikir vereceğiniz, bol iletişimli bir dönem.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 7.evinizde.

İlişkiniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz, aşktan yana şanslı bir zaman bu.

Sosyal ilişkiler açısından da keyifli bir süreç.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 8.evinize geliyor Venüs.

İşinizde almaya çalıştığınız paralar varsa, hak etmiş olduğunuz ama henüz ödemesi yapılmamış şeyler varsa, bu paralar elinize geçebilir.

İşinizde ek gelirler doğabilir. Bir prim ödemesi alabilirsiniz. Bir jest yapılabilir.

Parasal konularda, ödemelerde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sıkıntı yaratmış bir ödeme konusu çözülebilir.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. 7.evinizde.

Bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz eşinizle/partnerinizle iletişimlerde biraz agresyonlu bir dönem olabilir bu. Farklı düşünceler, farklı kararlar, uzlaşamadığınız noktalar olabilir. Bunlara dikkat.

Diğer yandan bir flörtün ilişkiye dönebileceği, konuşulmamış şeyler varsa duyguların itiraf edilebileceği, bir ilişki içinde evlilik yönünde adımlar atılabileceği bir zaman.

Ayrıca hayatınıza size rehberlik edecek insanlar girebilir. Aslan burcu geçişi olması sebebiyle, özellikle sanatta, sporda ve hobi diyebileceğimiz şeyler içinde hocalarınız olabilir.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Bu dönemde maddi konular gündeminizde olabilir. Yapmaya çalıştığınız ödemeler, küçültme gayretinde olduğunuz borçlar olabilir. Maddi koşullarınızı iyileştirmek için bir çabanız olabilir.

Bir kredi çekebilirsiniz, bu yönde bir planınız varsa.

Bir birikim hesabı açabilirsiniz. Nakit paranızı, yatırım amaçlı başka bir şeye çevirebilirsiniz. Alım satım konularınız olabilir.

İşinizde vergi, sigorta, prim konuları gündeme gelebilir. Çalışanlarınız varsa, onlarla ilgili bu konularda düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Başlatacağınız, başlatmanız gereken şeyler olabilir.

Büyük borçlara girmemeye çalışın bu dönemde. Bunu neden söylüyorum ? Çünkü Mars risk aldırır. Gözü kara bir enerjidir. Bazen gereğinden büyük adımlar getirebilir. Bunlara dikkat edin. İyice hesap etmeden, koşulları hazırlamadan büyük atılımlar yapmayın bütçe ve sermaye gerektiren konularda.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor.

İşimiz, işimize dair konular, işimizin getirdiği sorumluluklar, rutinler, günlük görevler, işimizde var olan düzen/işleyiş, hizmetlerimiz, hizmet çeşitliliğimiz, hizmet sunma şeklimiz, çalışma arkadaşlarımız bu ev kapsamında.

İşinizde, günlük düzende değişimler, yenilikler olabilir yeniay ile. Sıfırdan başlayacak olan şeyler olabilir, yeni hizmetler oluşturulabilir. Var olan düzende yenilemeler, iyileştirmeler yapılabilir.

6.ev sağlık temasını da kapsıyor. Yengeç ise ailemiz demek. Bu yeniayın Neptün’den çok güzel bir açısı var. Neptün balık burcunun yöneticisidir, uyumlu açılarında iyileşmeyi, şifayi sembolize eder.

Aile bireylerinin sağlık sorunları varsa şifa getirecek şeyler başlayabilir bu yeniay ile. Tedaviler başlayabilir. Gerekenler ne ise, onlar yapılabilir. Konuyla ilgili pozitif yönde gelişmeler olası.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

1.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Siz bu filmin başrolüsünüz 🙂 Bir kova dolunayı geliyor.

Dolunayın öncesi-sonrası yakınındaki günlerde, ama özellikle öncesi diyeceğim, çünkü yaklaşan etki maksimum kuvvettedir, kimseyi kırmamaya, üzmemeye, gereksiz çıkışlar yapmamaya, fevri davranışlarda, agresif enerjilerde olmamaya çalışın. Sizden yana incinenler olabilir. Bu anlamda dikkatli olun, sakin olun. Yönetme gayretinde olun dolunayın enerjisini.

Bitişleri anlatır ayrıca dolunaylar. Tamamlanma döngüsüdür. Bir şeyin sonuç verme zamanıdır. Beklemelerin sonlandığı, bir şeylerin netleştiği ve neticelendiği döngüdür. Bir konunuz tamamlanabilir bu dolunay ile.

Bir şeyi bitirme kararı alabilirsiniz. Bir proje, bir görev tamamlanabilir.

İnsan ilişkileriniz içinde sonlandırmak isteyeceğiniz dialoglar da olabilir.

Bazı konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Bir ışık yanabilir zihninizde. ‘Ne yapacağımı buldumm!’ diyeceğiniz anlar yaşayabilirsiniz 🙂 ‘Evreka !’ anları geliyor 🙂


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Temmuz ayının astrolojik görünümleri genel olarak bu şekilde sevgili okuyucularım.

Keyifli bir ay diliyorum hepinize !

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!