Yay Burcu Temmuz 2021

Yay Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Temmuz ayında gökyüzünde neler oluyor ? Bu ayın gezegen transitleri ve yeniay&dolunay döngüleri sizlere genel olarak neler getirebilir ? Anlatacağım bu yazımda.

Güneş ile başlıyorum her zaman, biliyorsunuz. Çünkü güncelde Güneş’in olduğu yer, ana gündemimizi belirler. Güneş hangi burçtan, hangi evimizden geçiyorsa, o burcun ve o evin konuları aktive olur hayatımızda.

Hadi başlayalım !


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 8.evinizde.

Bu süreçte bankacılık işlemleriniz, alacak verecek konularınız, ödemeleriniz olabilir. Kredi çekmek istiyorsanız, Güneş yengeçte iken yapabilirsiniz bunu. Bir alım satım konusu, bir mal paylaşımı konusu varsa, bu gerçekleşebilir.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 9.evinize geçiyor Güneş.

Aslan demek, tatil yapmak demektir. Gezmek demektir. Hayattan daha çok keyif almak, bizi mutlu eden şeyleri yapmak demektir.

9.ev ise uzakları, seyahatleri, yolculukları, şehirler arası konuları, başka ülkeleri simgeliyor.

Güneş aslanda iken tatile çıkabilirsiniz. Güzel seyahatleriniz olabilir. Yakınlarınız başka şehirlerden, yurt dışından yanınıza gelebilirler. Birlikte çok keyifli zamanlarınız olabilir.

Eğitimler, danışmanlıklar, bir felsefesi, bir derinliği olan alanlar, ilimlerle ilgili konular gündeminize yerleşebilir ayrıca bunun bir 9.ev geçişi olması sebebiyle.


Merkür’ü bu ay 3 farklı burçta görüyoruz. Mayıs sonundan başlayarak, Haziran ayında retro süreci olmuştu. Bu retro süreci tamamlandı artık. Yılın ikinci Merkür retrosunu da geride bıraktık.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 7.evinizde.

Eğitmenler, hayatınızın herhangi bir alanında size yol gösteren kişiler, danışmanlığına başvurduğunuz uzmanlar, hocalarınız, rehberleriniz bu ev kapsamında. Onlarla olan iletişimleriniz artabilir. Birlikte yeni fikirleriniz olabilir. Böyle kişiler eklenebilir hayatınıza. Eğitimler, online kurslar, seminerler gündeme gelebilir. Yeni hocalarınız olabilir.

Merkür ikizler burcunun yönetici gezegenidir. İkizler burcu ve Merkür, araçları, arabaları da simgeliyor.

7.ev ise aynı zamanda partner demek, eş demek. Merkür buradan geçerken eşinizin/partnerinizin araba alım satım konuları olabilir. Bu yönde planlar ve gündemler varsa, istenilen şeyler gerçekleşebilir. Bir ehliyet konusu da olabilir partnerinizin.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 8.evinize geçiyor bu kez.

Yengeç burcu ailemizi simgeler. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynakları.

Bu süreçte ailenizden bir para akışı olabilir, bir destek gelebilir size. Yapmanız gereken ödemeler varsa, devreye girebilirler, yardımcı olabilirler.

8.ev borçlarla ilgili bir alan. Aile içinde krediler, kredi kartları, borçlar, ödemeler gündeme gelebilir.

Bu ev aynı zamanda aileden kalan mülklerle, ortak mallarla, ortak kazançlarla da ilgili. Yengeç ise ev, emlak, arazi, arsa gibi konuları yönetiyor. Memleketinizde ortaklaşa bir ev yaptırma konusu varsa, bir arazi, arsa satışı gündemi varsa, bir mal paylaşımı yapılmaya çalışılıyorsa, Merkür 8.evinizden geçerken konular ilerleyebilir. Etraflıca konuşulabilir bunlar. Planlamalar yapılabilir. Anlaşmalar olabilir.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 9.evinize geliyor Merkür.

Seyahat planları olanlar için harika bir transit ! Uzaklara gitmek, tatil yapmak, gezmek, eğlenmek, başka bir şehirde olmak istiyorsanız, bunu bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

9.ev başka şehirlerde/başka ülkelerde yaşayan yakınlarımızla ilgili bir ev aynı zamanda. Aslan burcu ise çocukları sembolize ediyor. Uzakta olan sevdiklerinizden bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Çocukları ile ilgili yeni başlayan güzel şeyler olabilir. Haberlerini alabilirsiniz. Onlarla iletişimleriniz artabilir.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 9.evinizde.

Eğitim konusu 9.evin en temel temalarından biridir. Yüksek öğrenim konusunda ya da almak istediğiniz eğitimler, kurslar konusunda güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem.

Çok güzel eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Seyahatler, tatiller için de harika bir Venüs dönemi.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 10.evinize geliyor Venüs.

Venüs’ün geçtiği alanda olumlu gelişmeler olur. Sorunlar çözülür/çözüm yolunda ilerler. Pürüzler varsa giderilir. İlişkilerde gerginlikler varsa, bunlar tatlıya bağlanır.

Uyumdur Venüs. Huzurdur. Keyiftir.

10.ev işimizi, işimizle ilgili konuları ve üstleri, yöneticilerimizi simgeliyor.

Venüs’ün başak transiti işinizde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem. Yönetimden mutlu olacağınız, sevineceğiniz kararlar gelebilir. İstediğiniz yönde bildirimler olabilir. Üstlerle iletişimlerde daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. Samimi, içten paylaşımlar olabilir. Desteğe ihtiyaç duyduğunuz noktalarda o desteği görebilirsiniz. Çok daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. İşinizden daha çok keyif alacağınız bir zaman.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. 9.evinizde.

Mars çabanın, hareketin, mücadelenin, girişimlerin, cesaretin, başlangıçların gezegenidir.

Hangi evimizden geçiyorsa, o evin konularında yeni başlayan şeyler olur. Yeni gündemlerimiz olur. Bir şeyler için harekete geçeriz. Bir şeyler için çabalarız. Hareketleniriz. Kimi zaman da agresif durumlar doğar Mars ile. Bir şeyler bizi kızdırır, zorlar. Böyle bir gezegen Mars.

Şimdi bu evin temalarını sayacağım. Bu alanlarda yeniliklerin, girişimlerin zamanı bu sizin için.

Ama Mars’ın acelesini, öfkesini, hırsını, kolay parlayan yüksek enerjisini iyi yönetin derim.

9.ev, akademi, eğitim, seyahatler, yolculuklar, yurt dışı bağlantılı konular, başka şehirler, şehirler arası transferler, taşımacılık/kargo konuları, hukuksal konular gibi temaları kapsıyor.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Bu transit sorumluluklarınızı, işinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yapmanız gerekenleri anlatıyor. Biraz yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Zaten başak burcu da çalışmayı ve üretmeyi simgeleyen bir burç.

İş hayatınızda yeni başlangıçların olabileceği, ama bu başlangıçları yapabilmek için, yeni şeyler oluşturabilmek için, daha fazlasını sunabilmek için, sunduklarınızı çeşitlendirebilmek için efor sarf edeceğiniz bir dönem. Tabii her şey bir emek gerektiriyor.

İş hayatınızda bir hareketlilik başlar Mars ile. Şu ana dek cesaret edemedikleriniz için belki artık hazır hissedebileceğiniz, harekete geçebileceğiniz bir zaman diyebilirim.

Ama uyarılarım da var. Marsiyen enerji, iyi yönetilmediğinde Mars’ın gölgesindeki şeyler çıkar ortaya. Ne vardır Mars’ın gölgesinde ? Öfke ve agresyon vardır. Hırs ve rekabet vardır. Acelecilik ve sabırsızlık vardır. Gereğinden fazla risk alma hali vardır. İşte bunlara dikkat.

İşinizde atacağınız adımlarda stratejik olmanız ve büyük riskler almamanız gereken bir dönem.

Her şeyin kendi süreci içinde ilerlemesine izin verin ayrıca. Bir şeyleri bir an önce oldurmaya çalışmak bir karma yaratır ve hayatın içinde her karmanın bir karşılığı vardır.

Hayatınızdaki otorite figürleri ile, yöneticilerinizle ve patronlarınızla iletişimlerinizde de daha özenli, daha kontrollü olmanızı önereceğim.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

Yeniay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Yengeç burcu ev ve emlak konularını simgeleyen bir burç. 8.ev ise borçları, kredileri, bankacılık konularını kapsıyor.

Bir ev kredisi gündeminiz varsa, ev almak için kredi çekmeye hazırlanıyorsanız, bu planınızı yeniay sonrasında hayata geçirebilirsiniz. Önemli bir bankacılık işleminiz ya da ev, konut, arsa, arazi konularında mal paylaşımlarınız, resmi boyutu olan para/mülk konularınız varsa, bir süredir beklemede olan durumlar bu yeniay döngüsünde hızlanabilir. Yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Eviniz için, aileniz için güvence olması adına bir sigorta başlatabilirsiniz.

Aileden, aile büyüklerinizden gelecek maddi yardımlar olabilir. Destek alabilirsiniz.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Kardeşlerle aranızda ufak tefek gerginlikler yaşanabilir. Çünkü dolunay böyle bir enerji ve 3.ev kardeşlerimizi simgeliyor. Aynı şekilde yakın akrabalarınız, yakın çevreniz için de geçerli bu söylediğim şey.

Kardeşlerinizle ilgili beklemede olan konuların sonuçlanabileceği bir zaman ayrıca.

3.ev pek çok teması olan bir alan. İletişime dayalı faaliyetler, eğitimler, kurslar, internetle ilgili konular, sosyal medya bu ev ile bağlantılı. Kova burcu da dijital alanları simgeliyor.

Online bir eğitime katılma kararı alabilirsiniz dolunayın yakınındaki günlerde.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, o alanlarda yeni kararlarınız, yeni fikirleriniz olabilir. Belirsizlik yaşadığınız, çözümü için uğraştığınız bir şey çözülebilir.

Bir eğitim süreciniz tamamlanabilir.

Komşularınızla ilgili bir hareketlilik olabilir. Yakın çevre içinde yer aldıkları için, onlar da 3.evin konusu 🙂 Taşınan komşularınız olabilir. Gidenler, gelenler olabilir.

Yakın çevrenizle iletişimlere dikkat etmenizi önereceğim dolunayın öncesi-sonrası birkaç günlük dönemde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum hepinize 🙂

Güzel yeni şeyler başlasın. Var olan konular istediğiniz yönde ilerlesin.

Keyif olsun, huzur olsun. Güzel hatırlayacağınız bir ay olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!