Oğlak Burcu Temmuz 2021

Oğlak Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Temmuz ayının sizlere genel olarak neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Bu ay hayatınızda ne tür konular hareketlenebilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, bakalım bu yazımda.

Hadi Güneş ile başlayalım !


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 7.evinizde.

Hayatınızda bir şeyleri destek alarak, uzman yardımı alarak, koçluk alarak, danışmanlık alarak yapmak isteyebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz, yeni anlaşmalarınız olabilir. 

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 8.evinize geçiyor Güneş.

Maddi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Kredi çekmeyi planlıyorsanız, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir.

Yasal işlemleriniz varsa, alma gayretinde olduğunuz tazminat, nafaka, miras gibi konular varsa, bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eliniz güçlenebilir. İstediğiniz yönde şeyler olabilir.


Merkür’ü bu ay 3 farklı burçta görüyoruz. Mayıs sonundan başlayarak, Haziran ayında retro süreci olmuştu. Bu retro süreci tamamlandı artık. Yılın ikinci Merkür retrosunu da geride bıraktık.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 6.evinizde.

İş ortamında toplantılar, görüşmeler artabilir. Yeni kararlar alınabilir, duyurular yapılabilir. Yeni bildirimler olabilir. İşinizde hareketli, yoğun bir dönem.

İş dışında da günlük hayatınızda bir şeyleri düzenlemekle, düzene koymakla, temizlemekle, derleyip toplamakla meşgul olabileceğiniz bir transit süreci bu.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 7.evinize geçiyor bu kez.

Eşinizle/partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konular öne çıkıyor. İlişki içinde evlilik konuşulabilir. İlişkinizde bir şeyleri iyileştirmek için konuşacağınız şeyler olabilir.

Evli iseniz eşinizin yeni kararları, yeni gündemleri, iş anlaşmaları olabilir. Merkür imzalı işleri ve anlaşmaları simgeleyen bir gezegen çünkü.

İşinizde birlikte hareket ettiğiniz kişiler, ortaklarınız, tedarikçileriniz, anlaşmalı olduğunuz yapılar ve kişilerle ilgili yeni konularınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz de olabilir. Bazı konulara şekil vermek, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları da doğabilir.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 8.evinize geliyor Merkür.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim. Aslan burcu keyifleri, keyif için harcamayı, lüks, ihtişamlı, gösterişli şeyler satın almayı simgeler. 8.ev ise borçları 🙂 Bütçeye dikkat diyeyim o yüzden 🙂

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde dialoglar, işlemler getirebilir size.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 8.evinizde.

Aslan burcu da, Venüs de tatil yapmakla, eğlenmekle, eğlence için para harcamakla ilgili.

Tatil için bir borç doğabilir bu dönemde. Belki ödemenizi kredi kartınızdan yapabilirsiniz. Şu anda sahip olmadığınız bir bütçeyle bir alışveriş yapabilirsiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklar bu dönemde rahatlatabilir sizi. Örneğin aileden yana kaynaklarınız varsa onlar devreye girebilirler. Sponsorunuz olabilirler 🙂

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 9.evinize geliyor Venüs.

İşinizde yurt dışı bağlantılı konuların olabileceği, yabancılarla, başka ülkelerden insanlarla güzel iletişimleriniz içinde olabileceğiniz bir dönem. Başak burcu işimizle ilgili. 9.ev ise uzaklarla.

Eğitim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda oldukça verimli bir zaman olabilir ayrıca bu. 9.ev eğitimi de simgeler. Başak burcu ise verimdir. Venüs’ün geçtiği yerde de güzel şeyler olur.

Uzağınızda yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla ilgili olumlu şeyler de yaşayabilirsiniz Venüs 9.evinizden geçerken.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. 8.evinizde.

Aslan burcu çocukları simgeler. Çocuklarınız varsa onların gündem konuları ve yapmak istedikleri başlangıçlar, bu süreçte sizi de meşgul edebilir.

Çocuklarınızla ilgili parasal konular da doğabilir. Diğer yandan onlardan destek de alabileceğiniz bir süreç. Böyle de çalışabilir bu transit. 8.ev başkalarından gelen paraları simgeliyor. Maddi anlamda ihtiyaç duyduğunuz noktada devreye girebilirler.

Ödemeleriniz, birikimleriniz, yatırımlarınız, parasal konularınız bu evle ilgili. Burada bir hareketlilik var Mars ile.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

9.evin en temel konularından biri eğitimdir. Mars burada iken, eğitimle ile ilgili konularda bir eforunuz olabilir. Sınavlarınız, akademik konularınız, başvurularınız, mülakatlarınız olabilir. Bir eğitim planınız varsa, bu yönde bir çabanız olabilir.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor. 9.ev ise seyahatleri anlatan bir ev. İş için şehir dışına çıkabilirsiniz. Yolculuklarınız olabilir. İşinizde yurt dışı bağlantılı alanlarda Mars ile yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Girişimdir, cesarettir Mars. İthalat ihracat faaliyetleriniz başlayabilir. Varsa artabilir.

İşinizde daha fazla üretmek, hizmetlerinizi çeşitlendirmek için alacağınız eğitimler, danışmanlıklar olabilir.

Hukuksal konular da 9.evle ilgili. Bir dava açma niyetinde iseniz, bunu bu süreçte yapabilirsiniz. Böyle bir sürecin içinde iseniz, davanızda yeni gelişmeler olabilir.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

Yeniay 7.evinizde gerçekleşiyor.

Evlilik, eş, partner, ilişkiler bu evin konusu. Yengeç ise evle, yuvayla, yuva kurmakla ilgili bir alan.

İyi giden bir ilişkisi olanlar, evlilik kararı alabilirler bu yeniay döngüsünde. Evlilik yönünde adımlar atabilirler. Aileler tanışabilir. Söz, nişan yapılabilir.

Evli iseniz aile içinde eşinizle ilgili yenilikler gündeme gelebilir. Onun hayatında yeni bir başlangıç olabilir.

Ev, arsa, tarla alım satım konuları, memlekette ev yaptırma gibi konular da hareketlenir bu yeniay ile. Tabii herkes kendi hayatı doğrultusunda etki alacaktır. Hayatınızda böyle bir konu yoksa, bu olasılık sizde çalışmayabilir tabii.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

2.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bütçenize dikkat etmeniz, alışveriş yaparken, özellikle online alışverişlerde daha dikkatli olmanız, güvenmediğiniz yerlerden alışveriş yapmamanız, ürün özelliklerini iyi inceleyerek ve satın aldığınız şeyi iyi bilerek almanızı öneririm. Bir alışverişinizden memnun kalmayabilirsiniz çünkü.

Dolunaya yakın günlerde bir para çıkışı olabilir. Biraz keyifsiz hissettirebilir. Parasal konularda gündemleriniz olabilir.

Ama temkinli olur, bu etkiyi bilerek dikkatli davranırsanız, bu negatif olasılıklar gerçekleşmez.

Bir kazanç kaynağınızla ilgili, size gelir akışı yaratan şeylerle ilgili belirsizlikte olan, şekil vermeye çalıştığınız konular netleşebilir ayrıca. Bir karar alabilirsiniz. Yeni bir düzen kurabilirsiniz konuyla alakalı olarak.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Temmuz ayının astrolojik görünümleri genel olarak bu şekilde.

Güzel zamanları iyi değerlendirin sevgili okuyucularım. Gereken durumlarda temkinli olun.

Keyifli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!