26 Temmuz-1 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

26 Temmuz-1 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Bayram tatilini geride bıraktık. Umarım güzel bir bayram, güzel bir tatil olmuştur hepiniz için.

Ben kendi adıma güzel bir tatil yaşadım. Keyifli bir mola oldu. Bir süredir yapmak istediklerimi yaptım. Durdum, soluklandım, enerji topladım. Eğlendiğim, dinlendiğim, güzel bir tatil oldu.

Şimdi artık işe güce, günlük rutinlere dönme zamanı 🙂

Yeni haftaya bakalım şimdi. Nasıl bir bayram dönüşü yaşayacağız ? Neler var gökyüzünde bu hafta ?

Öncelikle 24 Temmuz kova dolunayının etkilerinin birkaç gün daha süreceğini söyleyeyim. Dolunaylar tamamlanma, sonlanma, bitiş ve değişim zamanıdır. Bu kez 1 derecede gerçekleşen bir dolunay yaşadık. O yüzden aynı zamanda bir başlangıç enerjisi de var.

Dolunay yazımı okumak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓

24 Temmuz 2021 Kova Burcunda Dolunay

Bu hafta Merkür ve Mars burç değiştiriyor ayrıca. Merkür aslan burcuna, Mars başak burcuna geçiyor. İki yeni transit başlıyor.

Jüpiter balık burcunda retroda idi. Bu retro içinde kova burcuna dönüyor artık bu hafta. Bu değişim 28 Temmuz günü gerçekleşiyor.

Bunlar dışında her zamanki gibi gezegenler arasında meydana gelecek açılar görüyoruz. Günlük olarak da tabii ki Ay’ın açıları olacak yine.

Şimdi her bir gün için tüm detaylara bakacağız.

Başlamadan önce, danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


26 Temmuz-1 Ağustos haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 28 Temmuz Çarşamba günü 04:11’de aslan burcuna geçiyor.

Mars 29 Temmuz Perşembe günü 23:32’de başak burcuna geçiyor.

Bu yeni başlayacak olan transitlerin etkilerini, Temmuz ve Ağustos ayı burç yorumlarınızda görebilirsiniz sevgili okuyucularım. Hafta içinde ayrı yazılar halinde de yayınlayacağım.

28 Temmuz günü 15:42’de Jüpiter, kova burcuna dönüş yapıyor tekrar. 14 Mayıs’tan bu yana balık burcundaydı. Retrosunda kovaya dönüyor artık.

Yılın geri kalanında, 29 Aralık 2021’e kadar kova burcunda olacak Jüpiter.


26 Temmuz-1 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

29 Temmuz : Mars Jüpiter karşıtlığı : Mars 29° Aslan, Jüpiter 29° Kova

Jüpiter, karşıt açılarında abartma eğilimi getirebiliyor, yukarıda Venüs Jüpiter karşıtlığında anlattığım gibi.

Mars cesarettir, girişim istediğidir. Hızlı harekete geçen dürtüsel yanımızdır. Aceleciliktir Mars. Öfkedir. agresyondur. İşte Jüpiter ile bunlar büyüyebilir. Gereğinden fazla cesur davranıp gereğinden büyük riskler alabiliriz. Küçük şeylere büyük tepkiler verebiliriz. Hırslanabiliriz, bir şeyleri abartabiliriz. Hepsine dikkat. Kontrol, denge ve irade hayatın anahtarıdır.


31 Temmuz : Güneş Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Güneş 8° Aslan, Kuzey Ay Düğümü 8° İkizler

Kuzey Ay düğümü bir gezegene uyumlu açı yaptığında neler olabiliyor? O gezegenin temsil ettiği konularda kadersel olarak gelen kolaylıklar, kendiliğinden gelişen güzellikler, fırsatlar, farkındalıklar ve değişimler olabiliyor.

Güneş varlığımızdır, gücümüzdür, özgüvenimizdir, kendimize verdiğimiz değerdir. İdrakımızdır.

Kendimizle ilgili dönüşümler yaşayabiliriz bu etkiyle.

Otorite ve konum sahibi kişiler, Güneş sembolizmindedir. Onlardan destekler alabiliriz. Bize yol gösterecek, yardımını ve desteğini sunacak kişiler olabilir.


31 Temmuz : Merkür Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Merkür 8° Aslan, Kuzey Ay Düğümü 8° İkizler

Güzel haberlerin gelebileceği, istediğimiz kişilerle irtibat kurabileceğimiz, iletişimlerde şanslı olacağımız bir zaman. Mülakatlar, sunumlar açısından çok güzel bir görünüm.

İmza gerektiren işler için de destekleyici.


1 Ağustos : Merkür Güneş kavuşumu : Merkür 9° Aslan, Güneş 9° Aslan

Merkür Güneş kavuşumları, bize neler getiriyor ? Parlak fikirler getirebiliyor. Önemli kararlar getirebiliyor. Güçlü farkındalıklar getirebiliyor.

Haberleşme ağımızın, iletişimlerimizin hareketleneceği bir zaman bu ayrıca.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

26 Temmuz 2021 Pazartesi

06:29’a kadar Ay kova burcunda bugün.

02:13-06:29 arasında boşlukta olan Ay, 06:29’da balık burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde, günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Jüpiter kavuşumu var. Şanslı, keyifli, huzurlu bir zaman. Önemli işlerimiz için de değerlendirebiliriz.

Gündüz saatlerinde Ay ve Venüs karşıt açıda. İnsan ilişkilerimiz içinde bir şeylere darılabiliriz belki. Küçük kırgınlıklar, hassasiyetler doğabilir. Özellikle kadın figürlerle iletişimlerde, karşı taraftan gelen şey beklentilerimizin altında kalabilir. Gösterdiğimiz özene karşılık alamadığımızı düşünebiliriz. Kimseden yana beklentiye girmemek, bunun dışında kelimelerimizi iyi seçmek, davranışlarımızın nasıl algılanabileceğini düşünerek davranmak iyi olur bu etki altında.


27 Temmuz 2021 Salı

Ay gün boyunca balık burcunda.

Sabah saatleri harika görünüyor 🙂 Çok güzel bir Ay Uranüs uyumu var. Bir altmışlık açı var aralarında. Değişiklik yapmak, denemediğimiz şeyleri denemek, farklı bir yere gitmek, satın almadığımız bir şeyi alıp denemek, farklı şeyler yapmak için güzel bir zaman. Güzel sürprizler olabilir ayrıca. Sevineceğimiz, iyi hissedeceğimiz şeyler yaşayabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Huzurlu, ferah, sakin bir enerjisi var akşamın. Ruhsal çalışmalar yapmak, yoga yapmak, meditasyon yapmak, ibadet etmek, bize iyi gelen şey ne ise onunla meşgul olmak ve kendimize vakit ayırmak için harika bir zaman dilimi.

Ayrıca barışmak istediğiniz biri varsa, bir hatayı telafi etmek, birinden af dilemek istiyorsanız, bu kavuşum destekler sizi. Etkisi günün ikinci yarısından, gündüz saatlerinden başlıyor. Onu da söylemiş olayım.


28 Temmuz 2021 Çarşamba

Ay bugün 12:57’ye kadar balık burcunda ilerlemeye devam ediyor.

04:12-12:57 arasında boşlukta olan, yani açısız olan Ay, 12:57’de koç burcuna geçiş yapıyor.

Gündüz saatlerinde Ay Merkür üçgenini görüyoruz. Uyumlu, pozitif, çok güzel bir açı bu. İletişimler, toplantılar, mülakatlar, görüşmeler, yazışmalar ve günlük işler açısından destekleyici bir üçgen.

Şanslı, akışkan, güzel bir zaman dilimi.

Akşam saatlerinde de uyumlu bir açısını görüyoruz Ay’ın. Ay ve Güneş arasında bir üçgen oluşuyor bu kez. İlişkilerimiz içinde güzel şeyler olabilir. İşimizle ilgili yeni planlarımız olabilir. Özgüvenle ortaya koyacağımız, tanıtacağımız, duyuracağımız şeyler olabilir. Ön planda olmak isteyebiliriz. Yeteneklerimizle yaratıcı şeyler yapabilir, sunabiliriz bu akşam.


29 Temmuz 2021 Perşembe

Ay koç burcunda ilerliyor yine.

Sabah saatlerinde Ay ve Satürn arasında bir altmışlık var. Bir uyum var. İşimizde, insan ilişkilerimizde keyifli, güzel bir akış var. Eğitimle ilgili konular, hocalarla dialoglar doğabilir ayrıca. Çok işimize yarayacak tavsiyeler alabiliriz onlardan.

Bir konuda bir danışman arayışında, bir uzman arayışında isek, doğru kişiyi bulabiliriz.

Gündüz saatlerinde Ay ve Kiron kavuşumda. Bir şeyleri onarıp düzeltebiliriz. Şifalandırabiliriz. Konu fiziksel sağlıkla ilgili olabilir. Ruhsal bir konu olabilir. Bir dialog olabilir. Bir iyileşme, yenilenme, canlanma etkisi bu. Şifanın nasıl gelebileceğini fark edebiliriz.


30 Temmuz 2021 Cuma

Ay bugün 23:07’ye kadar koç burcunda. Yani neredeyse gün boyunca yine koç atmosferindeyiz.

Hareketli, dinamik bir gün. Spor için harika bir gün. Biraz agresif davranışlarımız olabilir ama. Ona dikkat edelim. Bir de acelecilik etmeyelim günlük işlerde.

Akşam saatlerini Ay Jüpiter altmışlığı güzelleştiriyor. Her anlamda şanslı bir vakit. Özellikle finansal konular, eğitimle ilgili konular, yolculuklar ve uzaklarla ilgili konular açısından güzel bir akşam.

Yabancı diller, yabancı diziler, filmler, dünya kültürleri gibi ilgi alanlarımız konusunda keyifli şeyler olabilir ayrıca. İstediğimiz yönde şeyler olabilir. Bir eğitim planı doğabilir. Bu yönde bir planımız ve araştırma sürecimiz varsa, doğru kişiler çıkabilir karşımıza. Uzakta yaşayan sevdiklerimizden güzel haberler alabiliriz. Mis gibi bir akşam 🙂

22:37 sonrasında Ay’ın herhangi bir açısı yok. 23:07’de boğa burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde şahane bir Ay Mars üçgeni var. Geç uyuyanlar, geç saatlere kadar günü kullananlar yararlanabilirler bu enerjiden. Yapılması gereken bir şeyler varsa, bunları yapabilirler. Yeni hevesler, girişim planları doğabilir ayrıca. ‘Harekete geç !’ diyen bir enerjisi var gecenin.


31 Temmuz 2021 Cumartesi

Ay boğa burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Merkür karesi etkin. Ufak tefek iletişim sorunlarının yaşanabileceği bir sabah. Farklı fikirler çatışabilir biraz.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay bu kez, Güneş ile kare açıda. Tartışmalar, görüş ayrılıkları olabilir ilişkiler içinde. Kendi içimizde de duygusal anlamda karışık hissedebiliriz. Kararsızlıklarımız olabilir. Aklımız başka, gönlümüz başka şeyler söyler Ay’ın ve Güneş’in uyumsuz açılarında.

Gündüz saatlerinde Ay, Satürn ile de kare açıda. Karamsarlık şeklinde özetleyebilirim bu görünümü. Bir de gün içinde yapmak istediğimiz şeylerde bazı engelleyici, kısıtlayıcı durumlar olabilir Satürn ile.

Gelelim akşama 🙂 Harika bir Ay Venüs üçgeni var bu akşam 🙂 Gün içinde tatsızlıklar olduysa, bu Venüs uyumu iyi gelir hepimize 🙂 Sevgimizi gösterecek şeyler yapabiliriz. Aile içi ilişkilerde, dostluklar içinde, ikili ilişkiler içinde sevildiğimizi daha net şekilde görebiliriz. Güzel şeyler olabilir 🙂


1 Ağustos 2021 Pazar

Ay bugün de boğa burcunda yine. Sabahın erken saatlerinde Ay Uranüs kavuşumu etkin. Erken uyanabiliriz. Aniden uyanmalar olabilir 🙂

Bugün Merkür, Güneş ile kavuşuyor. Aslan burcunda yaşanacak olan bir kavuşum bu. Aslan burcu, önde olmak, sahnede olmak, dikkatleri üzerine toplamak, sergilemek, göstermek, performe etmek, duyurmak ve tanıtmakla ilgili bir burç.

Önemli bir konunuzu yakın çevrenizle paylaşabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, sosyal medyada aktif iseniz, orada yapacağınız şeyler olabilir.

Sanatsal alanda bir paylaşımınız olabilir.

Önemli haberler alabileceğimiz bir gündeyiz ayrıca.

Bir karar da alabiliriz bu kavuşum ile. Bir plan, bir fikir, parlak bir karar çıkabilir günün enerjisinden.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Yengeç Burcunda 11-28 Temmuz 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım (Devamı geliyor) :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!