Aslan Burcu Ağustos 2021

Aslan Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Ağustos ayından alabileceğiniz genel etkileri ve ayın size neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda. Gezegen geçişlerini ve Ay döngülerini konuşacağız.

Yazın son ayı, bakalım sizin için nasıl olasılıklara işaret ediyor ?


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 1.evinizde.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! O yüzden çok güzel bir transit bu.

1.ev yeni bir döngüyü, hayatımızda yeni şeylerin başlamasını, yenilikleri anlatır. Güneş ile harika yeni adımlarınız olabilir bu dönemde. İşinizde parlak bir süreç geçirebilirsiniz. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Yaratıcılığa dayalı bir faaliyetiniz varsa, orijinal, dikkat çeken, başarılı, farklı işler yapabilirsiniz.

İşinizde, kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporla ve sanatla bağınız varsa, bu alanlarda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar aslan temasıdır.

Sunumlarınız olabilir. Çevrenize vereceğiniz haberler olabilir. Bir süredir hazırlığında olduğunuz şeyleri Güneş ile tamamlayabilir, duyurabilirsiniz. Daha görünür olabilirsiniz hayatın içinde. Bir şeyleri daha görünür kılabilirsiniz. Donanımlarınızı, yeteneklerinizi ortaya koyacak yeni şeyler yapabilirsiniz.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Para alanınızda parlayan bir Güneş ! 🙂 Maddi konularda bir güçlenme, yenilenme zamanı.

Daha çok kazanmak, daha iyi koşullarda olmak, daha güzel yaşamak için, doğrulmak, yeni şeylere adım atmak, yeni işler üretmek isteyebilirsiniz bu Güneş geçişinde.

Başak burcu çalışmak ve üretmek demektir. 2.ev ise kazanmaktır, maddi kaynaklarımızdır.

Yeni planlar, işinizde yeni projeler gündeme gelebilir. Maddi olanaklarınızı büyütmek için yapacağınız yenilikler ve değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş fırsatları doğabilir. Gelir kaynaklarınız açısından güzel bir dönem.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 1.evinizde. 

Merkür dialoglar, görüşmeler getirecektir size. Yeni fikirler getirecektir. Yeni planlarınız olacaktır.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenme zamanı zamanı (Çünkü bu bir aslan transiti). Başlangıçlar zamanı. Eğitimler de gündeme gelebilir Merkür ile.

Hayatın içinde dialoglarınız, sohbetleriniz de artacaktır.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna geçiyor. Bu güzel bir etki hepimiz için. Çünkü Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir. Burası Merkür’ün kendi evlerinden biridir. Dolayısıyla Merküryen konularda verimli bir dönem yaşayacağız.

 2.evinizde olacak Merkür başak burcunda iken.

Parasal konularda yeni planlarınız olabilir. Yatırım amaçlı neler yapabileceğinizi araştırabilirsiniz. Geleceğiniz için maddi güvence oluşturmak adına neler yapabileceğinize bakmak, seçenekleriniz hakkında bilgi sahibi olmak, tavsiye almak isteyebilirsiniz.

İşinizde verimli bir dönem olabilir bu. Üretimleriniz artabilir. Güzel şeyler üretip sunabilirsiniz. Kazançlarınız artabilir.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu kez. 3.evinize geliyor.

Çok güzel bir yere, kendi evine geliyor Merkür.

Merkür zodyakta 3. ve 6.evlerin sahibidir.

3.ev iletişim evidir. Merkür’ün yöneticisi olduğu alandır. O yüzden güzel bir geçiş.

İletişimlerden yana hareketli bir dönem olur bu sizin için. Hem yakın çevrenizle dialoglarınız artabilir, hem de görüşmeleriniz, mülakatlarınız olabilir. İşinizde toplantılarınız, iletişim trafiğiniz hareketlenebilir. Toplantılar, bildirimler, kararlar, haberleşmeler Merkür ile ilgili. Böyle bir zaman dilimi yaşayabilirsiniz.

Terazi burcu zodyakta 7.evin sahibidir ve evliliği, ilişkileri, ortaklıkları, ayrıca bize rehberlik eden kişileri, danışmanlık veren kişileri simgeler.

Merkür burada iken ilişkileriniz daha ön planda olabilir. Bir şeyleri gözden geçirebilirsiniz.

Herhangi bir konuda bir hoca ile çalışabilir, bir uzman ile iş birliği yapabilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 2.evinizde.

Maddi anlamda güzel bir dönem olabilir bu sizin için. Elinizi rahatlatacak gelir akışları olabilir. Diğer zamanlardan daha fazla kazanabilirsiniz.

İşinizle, maddi olanaklarınızla ilgili konularda güzel şeyler olabilir.

Başak burcu sağlığı, sağlıklı yaşamayı simgeler. Daha güzel, daha enerjik, daha düzenli ve sağlıklı bir yaşam için satın alacağınız şeyler olabilir. Bu yönde harcamalarınız olabilir Venüs burada iken.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Venüs terazi burcunun yöneticisidir. Kendi evinde olacak Venüs bu transitinde. Doğasını rahatça ortaya koyabilecek. Simgelediği konularda güçlü çalışacak. Dolayısıyla Venüsyen konular açısından hepimiz için olumlu bir şey bu 🙂

Siz 3.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. İlişkiler ve iletişimler açısından hayli renkli, keyifli bir dönem.

Evlilik, ikili ilişkiler, iş bağlantıları, iş birlikleri, yakın çevre iletişimleri açısından şanslı bir dönem.

Ayrıca 3.ev kardeşleri anlatır. Onların güzel gelişmeleri olabilir bu süreçte. Kardeşlerinizin sevinçleri, mutlulukları, güzel haberleri olabilir size.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 2.eviniz Marsiyen bir enerjiyle aktif durumda.

Mars’ın bulunduğu yer, enerjimizi akıttığımız yerdir. Efor alanımızdır.

Maddi olanaklarınızı büyütmek, parasal anlamda daha rahat bir çerçevede olmak, işinizdeki verimi artırmak, daha çok üretebilmek, daha çok kazanabilmek için efor sarfedeceğiniz bir dönem olabilir bu o yüzden.

Yeni başlangıçlarınız için harcamalarınızın da olabileceği, daha fazla harcama yapabileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda bir hareketlilik var. Daha çok çalışma, daha çok kazanma zamanı. Bu Marsiyen enerjiyi iyi kullanın. İşinizde yeni neler başlatabileceğinize, hizmet kalitenizi nasıl artırabileceğinize odaklanın. Başak burcu tam da bunları simgeler. Hizmet demektir, üretmek ve sunmak demektir başak.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay bu. 1.ev önemli. Doğrudan adımlarımızı, başlattıklarımızı, kimliğimizle, yaptığımız işlerle ilgili konuları, nasıl bilindiğimizi, nelerle bilindiğimizi, nelerle meşgul olduğumuzu anlatan bir ev burası.

Başlamakla, yeniliklerle ilgili olan evde, başlangıçları simgeleyen bir yeniay yaşayacak olmanız şanslı bir gelişme. Zaten Ağustos, aslan döngüsüdür. Güneş aslandan geçer Ağustos’ta. Yeniay aslanda doğar. Aslanların zamanıdır bu dönem.

Başlatmak istediğiniz neler var ? Bir şeylerin hazırlığında mısınız ? Yeni niyetleriniz var mı ? Nelere adım atsanız bu size iyi gelir ? Neleri ertelemek yerine artık başlatmak, faydanıza olur ? Hangi yenilik yaşamınızda bir değişim yaratır ? Bakın buralara. Düşünün, ölçün, tartın ve harekete geçin.

1.evde doğan bir yeniay, iyi değerlendirmek gereken, kıymetli bir şey.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İlişkileriniz üzerinden etki alıyorsunuz. Bu ev en temelde evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri anlatan alan.

İlişkilerle ilgili gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Bazı anlaşmazlıklar olabilir. Birlikte çözmeniz gerekn konular olabilir. Birlikte yapmanız gereken işler olabilir. Bir gündeminiz olabilir sizi meşgul eden.

İşinizde bağlantı halinde olduğunuz, iş birliği yaptığınız kişi ve firmalarla ilgili konularınız olabilir. Yeterli kazanç, kar ya da herhangi bir anlamda fayda getirmeyen bağlantıları sonlandırmak isteyebilirsiniz. Yerine başka seçimler yapmak isteyebilirsiniz.

7.ev aynı zamanda hocalarımızdır, danıştığımız uzman kişilerdir, rehberlerimizdir. Hayatınızda böyle figürler varsa, dolunaya yakın günlerde onlarla olan iletişimlerinizde daha kontrollü olmanızı ve kendinizi güzelce ifade etmenizi önereceğim.

Kova burcu dijital platformları, interneti, teknolojiyi, sosyal medyayı, ayrıca elektronik eşyaları simgeler. Bu konularda gündemleriniz olabilir. Bir süredir üye olmak istediğiniz dijital bir platforma, üye olabilirsiniz. Bir üyeliği sonlandırabilirsiniz. Bir elektronik aletinizle ilgili gündeminiz olabilir.

Kararsız olduğunuz konularda netleşip adım atabileceğiniz, seçim yapabileceğiniz bir dolunay döngüsü.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, bereketli, keyifli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!