Balık Burcu Temmuz 2021

Balık Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Temmuz ayının sizlere neler getirebileceğini, bu ay hayatınızda ne tür konuların hareketlenebileceğini anlatacağım bu yazımda. Ayın etkilerini gezegen geçişleri ve Ay döngüleri üzerinden konuşuyor olacağız.

Bakalım neler söylüyor gökyüzü ?


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 5.evinizde.

Tatiller, geziler, alışverişler, keyifler, kutlamalar demektir 5.ev 🙂 Sanat demektir. Hobiler demektir. Spor demektir.

Yaşam enerjinizi yukarı taşıyacak, güzel şeyler yapabilirsiniz Güneş burada iken. Gezileriniz artabilir. Tatile çıkabilirsiniz.

Zihninize, ruhunuza iyi gelecek yeni hobiler edinebilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 6.evinize geçiyor Güneş.

İşiniz konusunda yaratıcı, renkli, eğlenceli bir dönem. Aslan tam olarak böyle bir enerjidir. 6.ev ise iş hayatımızı simgeler.

Günlük yaşam düzenimiz ve sorumluluklarımız yine bir 6.ev teması. Aslan burcu çocukları da sembolize ediyor. Çocuklarınız varsa, onlar için yeni bir günlük düzen oluşturabilirsiniz. Düzenli olarak gidip gelecekleri yerler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa iş fırsatları elde edebilirler. Çalışıyorlarsa daha yoğun bir dönem geçirebilirler.


11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 4.evinizde.

Merkür retrosunu 4.evinizde yaşadınız. Şimdi bu süreç sonlanıyor artık.

4.ev evimizi, ailemizi, ailemiz ile olan bağımızı, aile içi iletişimleri anlatan bir alan.

Retroda ailenizle ilişkilerinizde zorlandıysanız, aile bireylerinizle ilgili konularla meşgul olduysanız, problematik şeyler olduysa, şimdi artık bunlar geride kalmaya başlıyor. Bir şeyler halloluyor.

Konut, konut güvenliği, konut sigortası, ev sahibi ile iletişimler, kira sözleşmesi, emlak vergisi, ev alım satım konuları da bu evle bağlantılı. Bu konularda da retroda yaşanan beklemeler, zorlanmalar sonlanıyor artık.

Retro size yapmanız gerekenleri, çeşitli durumlar ve deneyimler ile göstermiş olmalı. Bir şeyler sizin için daha net hale gelmiş olmalı. Şimdi artık önünüze bakma zamanı. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir zaman başlıyor.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 5.evinize geçiyor bu kez.

Güzel bir yere geliyor.  İşlere biraz ara verip dinlenmek, tatil yapmak, şehirden uzaklaşmak istiyorsanız, bu transit sürecinde yapabilirsiniz bunu. Yengeç burcu memleketimizi, doğduğumuz, büyüdüğümüz yerleri, aile köklerimizi simgeler. Memleketinize de gidebilirsiniz. Bu size çok iyi gelebilir.

Ailenizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Aile büyüklerinizle iletişimleriniz artabilir. Bir arada olabilirsiniz.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 6.evinize geliyor Merkür.

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 6.evinizde.

İşinizde keyifli bir dönem. İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Kadın figürlerden gelecek faydalar, yardımlar olabilir. İş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, bağınız güçlenebilir.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 7.evinize geliyor Venüs.

Eşiniz/sevgiliniz, ilişkiniz bu evin konusu. Partnerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İş, çalışma hayatı, hizmet alanları, astlar, çalışanlar ve sağlık teması başak burcu ile ilgili. Evli iseniz eşinizin ya da bir ilişkiniz varsa partnerinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir. İş değişikliği yapabilir. İşinde istediği yönde gelişmeler yaşayabilir.

Sağlık konusunda gündemleri varsa, bu konularda da Venüs’ün desteği sizinle.

Venüs ilişkilerinizde (aşk, ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş arkadaşlarınızla iletişimler, her anlamda) güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

Bir kadın eğitmen/danışman/rehber dahil olabilir ayrıca hayatınıza Venüs ile. Çünkü Venüs kadınları, 7.ev ise bize eşlik eden ve bilgisiyle yol gösteren kişileri/hocaları simgeler.

Bu bir başak transiti olduğundan özellikle sağlık yaşam başlığı altında düşünebileceğimiz bir alanda olabilir bu iş birliği/eğitim/danışmanlık.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. 6.evinizde.

İşinizde yeni şeyler mi başlatmak istiyorsunuz ? Mars ile bir şeyler başlıyor gibi sanki.

Günlük hayatınıza bir rutin olarak yeni şeyler ekleniyor.

Gündelik yaşamınızda bir hareketlenme var. Girişimler, başlangıçlar var.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

İlişkiler içinde Mars’ın agresif enerjisine dikkat etmenizi önereceğim bu süreç için.

Eş, sevgili, evlilik, ilişki, partnerle ilgili konular, ilişki ile ilgili konular, iş ortaklıkları, anlaşmalar, kontratlar, danışmanlıklar, danışmanlar, bize eşlik eden, yönlendiren eğitmenler bu evle bağlantılıdır sevgili okuyucularım.

Evliliğiniz/ilişkiniz içinde bazı uyumsuzlukları fark edebileceğiniz bir Mars etkisi alıyorsunuz. Fikir ayrılıkları olabilir. Başak etkisiyle bir şeylerin mükemmel olmasını, çok iyi olmasını isteyebilirsiniz ya da karşı taraf isteyebilir. Fazla detaycı davranabilirsiniz ya da partneriniz detaylara fazla odaklanabilir. Bunlar sorun yaratabilir ilişkiniz içinde.

Bunun dışında başak burcu çalışma hayatımızla, hizmet aldığımız/sunduğumuz alanlarla, çalışmakla, üretmekle ilgili bir ev. İşinizde daha fazla üretmek, daha iyi üretmek, daha kolay üretmek için, çerçevenin içinde bir şeyleri daha iyi hale getirmek için başkaları ile işbirlikleri yapabilirsiniz.

Partnerinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

Yeniay 5.evinizde gerçekleşiyor.

Aile içinde çocuklarınızla ilgili yeni başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir zamandasınız. Çünkü yengeç burcu aileyi, 5.ev ise çocukları sembolize eder.

Evinizle ilgili yapmak istedikleriniz şeyler varsa, destekleyici bir yeniay.

5.ev keyifleri, tatilleri de anlatan bir alan. Bir yazlık ev konusu da gündeme gelebilir. Bir alım satım hazırlığınız varsa, bu gerçekleşebilir. Yazlık evi olanlar, oraya geçebilirler bu yeniay ile.

Hobilerinizle ilgili, sanatla ilgili konularda da güzel etkiler alıyorsunuz. Başlangıçlarınız olabilir.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

12.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Şimdiye dek bilmediğiniz, haberinizin olmadığı bir şeyden bu dolunaya yakın günlerde haberdar olabilirsiniz. Bu size bir netlik getirebilir. Bir farkındalık, bir uyanış etkisi alıyorsunuz.

Hayatın işleyişi, evrenin yasaları, sebep sonuç ilişkileri, hayatla ilişkimiz, farkındalığımız 12.evle ilgili şeyler. Bir şeyler yerine oturuyor bu dolunay ile. Yaşananlar arasındaki bağlantıyı kuruyorsunuz. Tabii mesele sadece fark etmek değil. Fark ettiğimiz bir pürüzü, sorun yaratan bir durumu elimizde ise düzeltmek, değiştirmek.

Önemli bir farkındalık yaşayabilirsiniz bu dolunay ile.

Bunun dışında 12.ev etkisiyle, dolunayın yakınındaki günlerde enerjiniz biraz düşebilir. Halsiz, yorgun, motivasyonsuz, isteksiz hissedebilirsiniz. 12.ev yeni bir döngünün öncesinde kapanış evidir çünkü. Enerjiniz içe dönüyor. Kendinizle meşgul olacağınız birkaç gün yaşayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Temmuz ayının astrolojik görünümleri genel olarak bu şekilde sevgili okuyucularım.

Çok güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, neşe, huzur ve keyif diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!