24 Temmuz 2021 Kova Burcunda Dolunay

24 Temmuz 2021 Kova Burcunda Dolunay

24 Temmuz Cumartesi günü Türkiye saati ile 05:36’da, kova burcunun 1 derecesinde bir dolunay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Dolunaylar Ay’ın döngüleri içinde, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği döngüdür.

Dolunayda Güneş hangi burçta ve hangi derecede ise, Ay da tam karşı alanda, aynı derecede yer alır.

Güneş ve Ay bu kez, aslan-kova hattında karşı karşıya geliyor.

Güneş 1 derece aslanda, Ay ise 1 derece kovada iken bir dolunay gerçekleşiyor 24 Temmuz günü.

Normal düzen içinde her ay farklı bir burçta dolunay yaşarız. Sırayla her bir burçta dolunay gerçekleşir. Ama bu yıl içinde iki kez kova dolunayı gerçekleşecek.

Hem Temmuz, hem Ağustos ayında kovada gerçekleşen dolunaylar yaşayacağız.

İlkine bakalım şimdi 🙂

Bu dolunay nasıl bir dolunay ? Nasıl olasılıklar taşıyor enerjisi içinde ? Nasıl ihtimalleri anlatıyor ? Hangi konulara dikkat çekiyor ?

Kova burcu temalarında gündemlerimizin olabileceği bir dolunay döngüsü.

Kova burcu toplumsal konuları, toplumu ilgilendiren şeyleri, özgürlükleri, bireysel sınırları simgeler. Bu konular üzerinden deneyimler yaşayabileceğimiz ya da bunların günlük hayatımızda bir şekilde öne çıkacağı günlerdeyiz.

Bunun dışında dijital alanlar, internetle, sosyal medyayla ilgili konular, elektronik aletlerle ilgili konular gündemimizde olabilir dolunaya doğru ilerlerken.

Anın haritasını inceleyerek dolunayın olasılıklarını etraflıca anlamaya çalışalım.

Aşağıda dolunay anının haritasını görmektesiniz :

Güneş aslan burcunun 1 derecesinde, Ay kovanın 1 derecesinde.

Ay, Satürn ile kavuşuma doğru ilerliyor. Satürnyen etkiler ön planda.

Satürn düzeni, disiplini, kuralları, işleyişi, sistemi, sistem kurmayı anlatan bir gezegen.

Hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz alanlarda, iyileştirmeye, güçlendirmeye çalıştığımız konularda bir düzen ve işleyiş oluşturabileceğimiz, bir şeyleri daha sistematik hale getirmek isteyebileceğimiz, bu doğrultuda kararlar alabileceğimiz, yaşamımızda düzenlemeler yapabileceğimiz bir zamandayız.

Dolunay haritanın 8.evinde gerçekleşiyor. Krizleri ve kronik hale gelmiş sorunları, artık çözülmesi gereken durumları anlatan bir ev burası. Bir çözüm ve değişim çabasındaysak, destekleyici bir dolunay etkisi alıyoruz.

Dolunay tamamlanma, çözülme, netleşme, fark etme, özgürleşme zamanıdır. Özellikle de bu dolunay bu anlamda güçlü bir etki. Çünkü kova demek, aydınlanmak, uyanmak, fark etmek, idrak etmek, daha iyisine varmak için kabukları kırmak, özgürleşmek, sınırları kaldırmak demektir. Uranüs yönetir kovayı. Kova böyle bir enerjidir.

Bu dolunay istediğimiz bazı değişimler için, özgürlükler için neleri değiştirmemiz gerektiğini ve bu zamana kadar yaptıklarımızdan daha farklı neler yapabileceğimizi fark ettirebilir bize. Dolunay ve civarı günlerde, uyanışlara vesile olacak şeyler yaşayabiliriz.

Dolunay sırasında ufukta yengeç burcu yükseliyor. Tam burada bir Merkür var ve dolunay sırasında Merkür’ün açıları dikkat çekiyor.

Merkür, Uranüs ve Neptün ile uyumlu, Pluto ile uyumsuz açıda.

Pluto yıkmak ve yerine yeni bir şey kurmak demektir. Yıkımla gelen dönüşümdür.

Uranüs değişim, yaratıcılık ve orijinalliktir.

Neptün iyileştirmektir, şifalandırmaktır.

Bazı şeyleri sonlandırıp yeni seçimler yapmaya başlayacağımız bir dolunay olabilir bu.

Şu ana kadar yaptığımız bir şey, belki işimizde kullandığımız bir yöntem, belki kişisel yaşamımızda ilişkiler içinde bir tutum, bir bakış açısı, bir düşünce, bir davranış, bir yaklaşım, bir şeylerin artık bize fayda sağlamadığını fark edebiliriz. Sonlandırabiliriz. Yerine yeni şeyler seçebiliriz kendimiz için.

Güncel hayatımız içinde değişime ihtiyaç duyduğumuz konularda, çok güzel fikirler bulabiliriz.

Yaratıcı fikirlerle, orijnal, farklı üretimlerle yaptığımız işleri güçlendirebiliriz.

Kova burcunda gerçekleşen bir dolunay olduğu için, özellikle toplumun, işimizde hitap ettiğimiz kesimin, kalabalıkların faydasına olacak yeni şeyler başlatabiliriz değişimlere giderek.

İşimizde yapmak istediklerimiz konusunda netleşebiliriz.

Dolunaylar tamamlanma döngüsüdür, fakat bu dolunay kova burcunun 1 derecesinde, yani ilk derecelerinde gerçekleşiyor. Dolayısıyla bir başlangıç enerjisi de taşıyor bu dolunay aynı zamanda.

Şimdi bir cümle ile dolunayı özetleyeceğim :

Bizi bir şekilde sınırlayan, kısıt yaratan durumlardan özgürleşmek için, daha büyük, daha ferah bir çerçeveye varmak için, hayatımızdan çıkarmak istediğimiz şeyleri çıkarmak, geride bırakmak için yeni kararlar alabileceğimiz, bir şeyleri daha iyi hale getirmek için dolunayın Satüryen etkisiyle yeni bir düzen oluşturabileceğimiz, yaptıklarımızı sistemli hale getirebileceğimiz, bir istikrar sağlamak amacıyla kendimize yeni bir işleyiş oluşturabileceğimiz güçlü bir dolunay döngüsünün içindeyiz.


Şimdi de burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Sosyal çevreniz, dostlarınız, arkadaşlarınız, işinizde bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler üzerinden etki alıyorsunuz.

Arkadaşlıklar içinde ufak tefek gerginlikler olabilir. Birbirinizi doğru anlama niyetinde olursanız, bir sorun yaşamayabilirsiniz.

Bazı ilişkiler, bağlar içinde sizi rahatsız eden şeyleri de ifade edebilirsiniz.

İşinizde ekibinizi ilgilendiren konularda, yönetimin düzenlemeleri olabilir. Bayram sonrasında yeni bir düzenle çalışmaya başlayabilirsiniz.

Elektronikleriniz, internetiniz ve üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden gündemleriniz olabilir ayrıca. Bir elektronik eşyanızı yenilemeniz gerekebilir. Bir üyelikle ilgili bir ödeme değişikliği konusu olabilir. Bir üyeliği sonlandırabilirsiniz. Bir platformdan ayrılabilirsiniz. Bir tamamlanma yaşayabilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

İşinizde dijital alanları, sosyal medyayı kullanmak yönünde kararlarınız olabilir. Halihazırda kullanmakta iseniz, bu alanlar için yeni projeler doğabilir. Parlak fikirler gelebilir aklınıza. Yeni şeyler yapma kararı alabilirsiniz.

Yaptığınız işlerde veriminizi, üretimlerinizi, kazançlarınızı artırmak amacıyla, bazı şeyleri daha sistemli, daha düzenli şekilde, istikrarla yapma kararı alabilirsiniz. Bir iş planı oluşturabilirsiniz.

İşinizde yeni gündemleriniz, değişim planlarınız olabilir.

Otorite ile bağlantılı gündemleriniz olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Yüksek öğrenim hayatınızda, şayet varsa akademik çalışmalarınızda bir konunun sonuna gelebilirsiniz. Bir projenin, çalışmanın, tezin, makalenin tamamlanacağı bir zaman olabilir bu. Mezun oluyorsanız, mezuniyet işlemleriniz olabilir. Bunun için evrak teslim, vb resmi işleriniz olabilir.

Başka şehirler, başka ülkeler, uzaklar, seyahatler, vize konuları 9.evin konusu. Hazırlandığınız bir seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Bir seyahat planı doğabilir.

Uzaklardan sevdikleriniz gelebilir yanınıza.

İlimler de 9.evin konusudur. Dolayısıyla astroloji de bu evle bağlantılı. Bu bir kova dolunayı ve zaten kova astrolojinin burcu. Astroloji alanında eğitim almaya karar verebilirsiniz. Eğitim almakta iseniz, dolunay bu eğitimin tamamlanma zamanını anlatıyor olabilir. Astrolojik danışmanlık almak isteyebilirsiniz. Bir yol haritası oluşturabilirsiniz kendinize danışmanlık ile.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Maddi konularda bir zorlanma yaşıyorsanız, başkalarından gelecek destekler ile güncel durumunuzda bir şeyleri dengeleyebilirsiniz. Ailenizden gelecek olan bir yardım olabilir.

Eşinizin geliri, kişisel kazançlarınız dışında başkalarından gelen maddi olanaklarınız konusunda gündemleriniz olabilir.

Mal paylaşımları, kira gelirleri gibi konular bu evle ilgili.

Sigorta, prim ödemesi gibi konular yine 8.evle bağlantılı.

Aile içinde bunlar konuşulabilir. Yeni kararlarınız, yeni planlarınız olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu evin konularını sayayım öncelikle size : Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler.

Bu konu ve kişilerle ilgili gündemleriniz olabilir. Yeni kararlarınız olabilir. Değişim planlarınız, yenilikleriniz olabilir.

Eşinizle, sevgilinizle birlikte yeni bir karar alabilir, bir konunuzda bir değişim başlatabilirsiniz.

İşinizde ortaklarınızla yeni yaratıcı fikirler bulabilirsiniz.

Danışmanlıklar da 7.evin konusu, dediğim gibi. Kova burcu zaten astrolojinin burcu. Astrolojik danışmanlık almaya karar verebilirsiniz.

Dolunay sonrasında Ay, Satürn ile kavuşuyor. Satürn hocaları, deneyimli/uzman kişileri, ilim sahibi kişileri, eğitmenleri, bilgi sahibi kişileri simgeler. Bir uzmanın bilgisine başvurabilirsiniz bu dolunay ile. Bir danışmanlık alabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

Bu ev neleri simgeliyor ?

Çalışma hayatımız, işimizle ilgili konular, iş içinde düzenimizle ilgili konular, günlük sorumluluklarımız ve rutinlerimiz, hizmet sunduğumuz, hizmet aldığımız alanlar ve kişiler, astlarımız, çalışanlarımız.

İşte bu çerçevede etki alıyorsunuz dolunaydan. Bu konular ve kişilerle ilgili gündemleriniz olabilir.

Günlük yaşam düzeninizde bir yenilik olabilir bayram sonrasında. İş hayatınızda, görevlerinizde değişecek şeyler olabilir. İş yapma şeklinizde başlayacak olan yenilikler olabilir.

Kova burcu dijital alanlarla ilgili. İşinizde dijital konular öne çıkabilir. Yeni projeler doğabilir.

İş arkadaşlarınızla iletişimlerde ufak tefek gerginlikler de olabilir. O konuda uyarım olsun. Çünkü kova burcu arkadaşlarımızı, içinde olduğumuz grupları simgeler. 6.ev ise iş hayatımızla ilgili, dediğim gibi.

Bunun dışında sağlık teması bu evin konusu. Evcil hayvanlar bu evin konusu. Bu konularda gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Evcil hayvanlarınız varsa, onların sağlığı, ihtiyaçları, eğitimi gibi konularla meşgul olabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Çocuklar 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz onlarla ilgili gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Dolunaydan Satürnyen bir etki alıyor olacağız. Çözmek, düzenlemek, düzene koymak istediğiniz konular olabilir çocuklarınız için. Onlara bir düzen oluşturabilirsiniz.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, iş hayatlarıyla ilgili konuları olabilir. İşe başlayabilirler. Konum sahibi kişilerle irtibatları olabilir. Otoriteden yana bekledikleri konular netleşebilir.

Aşk, flörtler, ikili ilişkiler yine bu evle ilgili. Yeni başlamış olan bir ilişki, bir flört varsa, bağınızı, iletişiminizi daha ciddi bakış açılarıyla değerlendireceğiniz bir farkındalık zamanı bu.


Akrep ve Yükselen Akrep :

4.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Ev, yuva, aile, anne-baba, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar 4.ev kapsamında.

Bu konularda bir gündeminiz, bir planınız, bir hazırlığınız varsa, yapmak istediğiniz değişimlerin gerçekleşebileceği bir zaman. Evinizde değiştirmek, yenilemek istediğiniz eşyalar olabilir. Taşınmak istiyor olabilirsiniz. Evinizin bir sorununu artık ertelememek ve çözmek isteyebilirsiniz. Bu konularda ilerlemelerin, sonuçlanmaların olabileceği bir zaman.

Aile içinde ufak tefek gerginlikler yaşayabileceğiniz bir zaman aynı zamanda. Anlaşmazlıklar yaşadığınız, tatsızlıklar yaşadığınız konular varsa, artık bunları sonlandırmak için bir şeyler yapmanız gerekebilir. Değişimler, yeni kararlar olabilir ev içinde.


Yay ve Yükselen Yay : 

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. İletişimlerinizde anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmek istediğiniz konular varsa, netleştirmek istediğiniz şeyler varsa, bunları konuşabilirsiniz tabii ki ama kalp kırmamak lazım. Buna dikkat diyeyim.

Onların bekledikleri konular sonuçlanabilir ayrıca dolunay ile. Şu ana kadar arka planda kalmış, sessiz sedasız ilerlemiş bazı şeyler de görünür olabilir.

Kova burcu elektroniklerle, dijital alanlarla ilgili bir burç. Kardeşlerinizin, yakınlarınızın bu konularda değişimleri de olabilir. Bir aletleri bozulabilir mesela, yenisini almaları gerekebilir.

Ev içinde, aile içinde kardeşlerinizle ilgili şeyler ön planda olabilir bu dolunayda.

Bunun dışında iletişime dayalı işler, website, sosyal medya konuları, içerik üretmek gibi işler 3.evin konusu. Dijital alanda çalışmalarınız varsa, nasıl ilerlemeniz gerektiğini gösterebilir bu dolunay size, getireceği deneyimlerle. Bu faaliyetlerinizde yeni bir düzen oluşturabilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Kova burcu elektronik aletleri, teknolojik konuları, interneti, dijital platformları simgeler.

Bu konularda bir masrafınız olabilir dolunaya yakın günlerde.

Bir elektronik eşyanızı yenilemeniz gerekebilir. Bir dijital üyeliğinizin ödeme konusu olabilir. Bir üyeliği sonlandırmanız da mümkün.

Ayrıca para kazanma şeklinizde, yaptığınız işlerde değişimlere gidebilirsiniz dolunay ile.

Dolunaya yakın günlerde yaşayabileceğiniz şeyler, işinizde neleri değiştirmenizin fayda getireceğini, kazançlarınızı büyütebileceğini gösterebilir size. Bir uyanma hali var bu dolunayda. Çünkü Uranüsyen bir burçta. Kova burcunda. Özellikle internetle, sosyal medyayla ilgili gündemleriniz olabilir. İnternet üzerinden yapmaya başlayacağınız şeyler olabilir. Yaptığınız şeyler varsa, bir düzenlemeye gidebilirsiniz dolunay ile. Çünkü dolunayda vurgulu bir Satürn etkisi var.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Ağustos ayında yine kova burcunda bir dolunay deneyimleyeceğiz.

Önemli bir zamandasınız. Bazı bitişler, sonlanmalar yaşayabilirsiniz. Hayatınızda emek verdiğiniz konularda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.

Kararsızlıklar geride kalabilir. İşinizle, ilişkilerinizle, yapmak istediklerinizle ilgili konularda, her tür konuda yeni kararlarınız olabilir. Yönsüz hissettiğiniz konularda kendinize bir yön çizebilirsiniz. Bir güzergah oluşturabilirsiniz.

Yeni sorumluluklar üstelenebilirsiniz. Kendinizi nasıl biri olarak tanımlıyorsunuz, yaşamın içinde nasıl konumlandırıyorsunuz, kendinizi ve seçimlerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Farkındalık yağmurları geliyor, yağıyor zihninize :))


Balık ve Yükselen Balık :

Dolunay 12.evinizde meydana geliyor.

Spiritüel alanlarda almakta olduğunuz eğitimler varsa, bunların tamamlanma zamanı olabilir sizin için. Öğrendiklerinizle büyük açılımlar yaşayabileceğiniz, fark ettikleriniz ile yaşamınızı düzenleyebileceğiniz zamanlardan geçiyorsunuz. Ağustos ayında da kova dolunayı yaşayacağız.

Sağlık konusunda bir gündeminiz varsa, konu fiziksel de olabilir, ruhsal da olabilir, iyileştirme gayretinde olduğunuz bir durum varsa, güzel bir destek alıyorsunuz dolunaydan.

Çözüm yönünde güzel değişimler olabilir. Özgürleşmeler olabilir.

İç dünyanızda çoğunlukla bir sorgulama halinde olabilirsiniz bugünlerde. Kendinize yüklenmeden akışla birlikte akmayı deneyin. Olanı, olduğu haliyle kabul etmeyi deneyin. Olanın olduğu gibi olmasına izin verin. Her şey yolunda. Her şey her an olması gerektiği gibi. Relax 🙂 !


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi bayramlar ! İyi tatiller 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!