Yengeç Burcu Ağustos 2021

Yengeç Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Ağustos ayı için nasıl olasılıklarınız var ? Bu ayın gezegen transitleri sizlere neler getirebilir ? Yeniay ve dolunay döngüleri neler getirebilir ? Bu yazımda anlatacağım sizlere.

Her zamanki gibi Güneş transiti ile başlıyorum.


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 2.evinizde.

Güneş, aslan burcunun yöneticisidir. Güneş’in kendi evi burası ! Bu anlamda çok güzel bir transit. Parıl parıl bir yaz enerjisi. Aslan demek, yaşam coşkusu demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir.

Sizin için hareketli bir dönem. Odağınızı eğlenceye, eğlenmeye, heyecanlı, renkli yeni şeyler denemeye çevireceğiniz, yeni hobiler edinmek isteyeceğiniz, hobileriniz, ilgi ve keyif alanlarınız için alışverişler yapmak isteyeceğiniz, güzel bir dönem.

2.ev para evidir. Zaruri ihtiyaçların ötesinde, keyifler için, geziler, eğlenceler, etkinlikler, tatiller için harcamalar yapabileceğinizi anlıyoruz bu Güneş geçişinden.

Gelirleriniz, kazançlarınız açısından parlak bir dönem ayrıca. Daha çok kazanmak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak için mevcut çerçeveniz içinde neleri değiştirebileceğinizi fark edebilirsiniz Güneş’in aydınlatan etkisiyle.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Gündelik yaşamınız içinde artacak bir iletişim haline, haberleşmelere, bilgi paylaşımlarına işaret ediyor bu transit sizin için. Görüşmeleriniz, mülakatlarınız olabilir. İşinizde toplantılarınız artabilir. Çünkü bu bir başak transiti ve başak burcu işi, hizmeti, çalışma hayatımızı sembolize eder.

Bunlar dışında nasıl olasılıklarınız var bu Güneş geçişi için ? 3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, başak burcu ise sağlık temasını kapsıyor. Yakınlarınızın doktor, muayene, hastane işleri olabilir. Belki aşı olabilirler.

Yaptığınız işlerde, iletişime dayalı faaliyetlerde, internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa bu alanlarda, hizmet kalitenizi yükseltecek, hizmetlerinizi çeşitlendirecek, daha işlevsel hale getirecek yeni şeyler yapabilirsiniz Güneş desteği ile.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 2.evinizde. 

Daha çok kazanmak, doğru yatırımlar yapmak, birikim oluşturmak, belki bir birikim hesabı açmak, harcamalarınızın kaydını tutmak gibi konulara taşır odağınızı Merkür, 2.evinizden geçerken.

Merkür’ün aslan transitinde keyifler için, daha çok eğlenmek için, hobileriniz için harcamalarınız da olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna geçiyor. Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir. Dolayısıyla kendi evine gelmiş oluyor. Bu da bizim için şanslı bir etki. Çünkü gezegenler için en güçlü oldukları yerleşim, kendi evleridir.

Başak burcunda iken 3.evinizi hareketlendiriyor olacak Merkür. İletişim evinizden iletişim gezegeni geçiyor olacak ! Bu size pek çok dialog, görüşme, toplantı, haberleşme getirir. Yakın çevreniz içinde gidip geldiğiniz yerler olur, varsa artar. Bir koşturma, canlanma, hareketlenme zamanı. İşinizde de daha aktif olacağınız bir süreç.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu kez. 4.evinize geliyor.

Ev içinde konularınız artacaktır bu kez.

Eşinizle, aile bireylerinizle, evinizle, eşyalarınızla ilgili konularda yenilikler yaşayabilirsiniz. Oturup konuşacağınız, yenileyeceğiniz, değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Anne babanızın ihtiyaçları ile ilgilenebilirsiniz.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 3.evinizde.

Yakın arkadaşlarınızla, akrabalarınızla, kardeşlerinizle, komşularınızla güzel şeyler paylaşabileceğiniz bir dönem. Çünkü Venüs uyumu, anlaşmayı, güzel ilişkileri anlatan bir gezegendir ve 3.ev bu kişileri kapsar.

Sağlıklı yaşam için yapmaya başlayacağınız şeyler olabilir ayrıca. Yakın çevrenizle bilgi paylaşımlarınız daha çok bu yönde olabilir başak etkisiyle. Birlikte detoks yapabilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Bu konuları daha çok araştırabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için öneriler sunan kitap alışverişleriniz olabilir.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aile içinde, ebeynlerle ilişkilerinizde, evli iseniz eşinizle iletişimlerinizde güzel etkileri olacaktır Venüs’ün. Sorunlar yaşandıysa, tartışmalar olduysa, şimdi sukünetle, anlayışla kendinizi ifade edebilirsiniz birbirinize. Konular tatlıya bağlanabilir.

Bunun dışında evinizi daha güzel, daha şık, daha konforlu bir yaşam alanı haline getirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 3.eviniz aktif.

Verimli, çalışkan, üretmek, fayda yaratmak isteyen başak burcunda bir Mars.

Mars hareketimizdir, hareket etme şeklimizdir, hareket etme amacımızdır.

Demek ki Mars burada iken, daha çok çalışacağız. Daha fazla üretmek, daha iyi hizmet sunmak, daha çok fayda yaratmak için harekete geçeceğiz.

Siz bunları özellikle 3.ev temalarında yapıyor olacaksınız. Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, e-ticaret, sosyal medya faaliyetleri, satış, pazarlama, tanıtım, reklam, duyuru gibi konular 3.ev ile ilgili. Bu konularda faaliyetleriniz varsa, Mars ile artar, hızlanır. Bu yönde herhangi bir işiniz yoksa, Mars başlangıçları simgelediğinden yeni girişimleriniz olabilir.

3.ev kardeşleri, akrabaları simgeleyen bir alan. Başak burcu ise sağlık temasını da barındırıyor. Yakın akrabalar içinde sağlık konusunda yeni gündemler olabilir. Büyük şeyler kastetmiyorum, kendinizi korkutmayın. Tahlil, muayene, kontrol, vb şeyler için hastaneye gidip gelebilirler.

3.ev, evimizin yakınındaki yerleri anlatıyor ayrıca. Mahalleniz içinde, evinize yakın bir noktada, bir başlangıç da yapabilirsiniz. Bir yere düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz herhangi bir amaçla.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

2.evinizde gerçekleşiyor. Parasal alanda yenilikleriniz var.

2.ev bireysel kazançlarımızı, çalışarak elde ettiğimiz maddi kaynakları, sahip olduğumuz maddi varlıkları, birikimlerimizi ve mülklerimizi simgeler.

Yeni bir parasal akış başlayabilir hayatınızda. Bir gelir kapısı açılabilir. Sahip olduğunuz bir kaynağı çoğaltabilirsiniz. Paradan para kazanmak gibi edinimleriniz olabilir.

Birikimlerinizi değerlendirmek için yeni adımlarınız olabilir. Yatırımlarınız olabilir. Maddi güvence diyebileceğimiz bir şey başlatabilirsiniz.

Bunlar dışında önemli bir alışverişiniz olabilir. Satın alacağınız önemli bir şey olabilir yeniay sonrasındaki günlerde.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

8.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Temmuz ayının dolunayı da kova burcunda. Aynı şekilde bu ayın dolunayı da.

Borçlar, ödemeler, krediler, ayrıca başkalarından gelen maddi kaynaklar, kira gelirleri, miras,  ortak kazanç ve mal paylaşımları, primler, sigortalar, alım satım konuları bu evle ilgili.

Birileri ile paylaşmaya, bölüşmeye çalıştığınız bir mülk, bir miras, bir para varsa, bu gerçekleşebilir. Netleşebilir. Herkesin kendi payını aldığı ve konunun kapandığı bir zaman olabilir bu sizin için.

Bir borç kapanabilir. Bitebilir. Bir alım satım konusu netleşebilir.

Bunun dışında sigorta, vergi konuları olabilir gündeminizde. Bu ayın yeniay/dolunay döngüleri para hattınızda gerçekleşiyor. Gündeminizde ağırlıklı olarak maddi konular var.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli, huzurlu, bereketli, eğlenceli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!