İkizler Burcu Ağustos 2021

İkizler Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Ağustos ayı genel hatlarıyla nasıl olasılıklar barındırıyor sizin için ? Ay içindeki gezegen geçişleri sizlere neler getirebilir ? Bu ayın yeniayı nerede, dolunayı nerede gerçekleşiyor ? Onlar üzerinden nasıl etkiler alabilirsiniz ? Hepsini anlatacağım şimdi sizlere.

Her zamanki gibi ne yapıyorum ? Güneş transiti ile başlıyorum.


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 3.evinizde.

Yakın çevrenizle olan iletişim trafiğinizi, görüşmelerinizi artırıyor. Daha çok bir araya geleceğiniz bir döngü. Kardeşlerinizle ilgili konular öne çıkacaktır ayrıca.

İletişim, halkla ilişkiler, tanıtım, reklam, satış, pazarlama, marka yönetimi, e-ticaret, sosyal medya, online platformlar, bilgi paylaşımları 3.evin anlattığı şeyler. Bu temalarda aslan enerjisiyle, aslanın özgüveniyle daha fazla öne çıkmak isteyebilirsiniz. Güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. İyi fikirler de bulabilirsiniz.

Paylaşımlarınızın, etkileşimlerinizin, iletişimlerinizin artacağı bir Güneş transiti.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

4.ev, evimizi, yaşam alanımızı, yaşadığımız yeri simgeler. Başak burcu ise temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir burç.

Güneş burada iken evinizde pek çok temizlik yapabilirsiniz. Yaşam alanınızı çok daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Sadeleşmek isteyebilirsiniz. Gereksiz şeylerden arınmak, hafiflemek isteyebilirsiniz.

4.ev ailemizi anlatıyor aynı zamanda. Başak burcu ise sağlıkla da ilgili bir burç.

Aile bireylerinizin muayene, kontrol, tahlil, vb konuları olabilir bu dönemde. Aşı olabilirler. Hastane işleri olabilir.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 3.evinizde. 

3.ev yakın çevremizi, arkadaşlarımızı ve de iletişimlerimizi anlatan bir alan. Aslan burcu ise eğlenceyi, keyfi, gezileri, kutlamaları simgeliyor.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebileceğiniz, kutlamalarınızın olabileceği, birlikte gezebileceğiniz, keyifli şeyler yapabileceğiniz bir dönem 🙂

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna geçiyor. Kendi evine, yani yöneticisi olduğu bir burca geliyor. Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir.

Başak burcu transiti ile 4.evinize geliyor Merkür.

Evinizi daha konforlu, daha işlevsel, daha sade ve düzenli bir hale getirmek için neler yapabileceğinize odaklanabilir zihniniz bu dönemde daha çok.

Sağlığınız, konforunuz, veriminiz için, günlük yaşam kalitenizi yükseltmek için yeni şeyler satın alabilir, evinizde düzenlemeler yapabilirsiniz.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu kez. 5.evinize geliyor.

5.ev aşkın evi. Terazi ise, ilişkileri sembolize eden burç. İkili ilişkilerden yana hareketli bir dönem olabilir bu sizin. Yeni iletişimler doğabilir. Var olan bir ilişki içinde paylaşımlar artabilir.

Bu ev aynı zamanda sanatla, sporla, hobilerimizle, keyif alanlarımızla ilgili bir ev. Bu konularda yeni adımlarınız olabilir. Hayatı daha renkli yaşamak, rutinlerinizin dışına çıkmak, kendinize yeni alanlar yaratmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Terazi burcu bize eşlik eden ve bilgisiyle yol gösteren kişileri de anlatır. Sporda ya da sanatın bir dalında bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz ayrıca.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 4.evinizde.

Aile bireylerinizin sağlık konusunda gündemleri varsa, olumlu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz Venüs burada iken. Çünkü 4.ev ailemizle, başak burcu ise sağlığımızla bağlantılı.

Evimiz, yuvamız, evdeki düzenimiz, evdeki huzurumuz yine 4.evin konusu. Venüs ile güzel yenilikler yapabilirsiniz evinizde. Değiştireceğiniz eşyalar olabilir. Bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Aile içi iletişimler açısından da çok güzel bir Venüs transiti.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu çok güzel bir transit. Çünkü Venüs boğa ve  terazi burcunun yönetici gezegenidir. Yani terazi, kendi evlerinden biri. Güçlü olduğu bir yer. Doğasını en güzel şekilde ortaya koyduğu iki burçtan biri.

Aşkta, ikili ilişkilerde, evli iseniz eşinizle ve evliliğinizle ilgili konularda şanslı, keyifli bir dönem.

Ayrıca hamilelik ve bebekler 5.evin konusudur. Bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir zaman. Güzel bir Venüs geçişi.

Bunlar dışında bir konu açısından da, çok verimli bir dönem bu. Nedir o ? Sanat ! Venüs sanatın burcudur. Terazi demek, uyum, ahenk, armoni, sanat, estetik, güzellik, hoşluk demektir. Sanatsal çalışmalarınız varsa, çok güzel işler yapabilirsiniz Venüs ile.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 4.eviniz aktif.

Ev içinde bir efor hali söz konusu bu defa. Bir şeyleri yeniliyor olabilirsiniz, tadilat halinde olabilirsiniz, boya badana yapıyor olabilirsiniz, büyük bir temizlik yapıyor olabilirsiniz. Evde bir hareketlilik var.

Aile içinde zaman zaman tartışmalar da doğabilir bu Marsiyen enerji ile. Konuları büyütmeden, olayların büyüyebileceği noktada durumu hararetlendirmeden, sakin ve mantıklı şekilde, mümkün olan bir çözüm yolu var mı, böyle yaklaşın konulara elden geldiğince.

Memleketinize, köyünüze gitmek, ailenizin yanına gitmek istiyorsanız, bu Mars transitinde gerçekleşebilir. Bunlar da 4.ev teması çünkü.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

3.evinizde gerçekleşiyor. İletişim alanında, sosyal medyada, varsa internet üzerinden yaptığınız işlerde yeni şeylerin başlayabileceği, yaratıcılığınızı daha güçlü şekilde, daha yüksek bir özgüvenle ortaya koyabileceğiniz bir döngüye giriyorsunuz.

Bunun dışında yakın çevremiz, kardeşlerimiz, akrabalarımız, komşularımız bu evle ilgili. Onlar üzerinden de alabilirsiniz yeniayın etkisini. Yeniaylar başlangıç enerjisidir.

Kardeşlerinizin güzel başlangıçları olabilir örneğin. Yakın çevreniz içinde bir hareketlilik olabilir. Yeni komşularınız olabilir.

Aslan burcu hamilelikle ilgili bir burç. Yakın akrabalarınızdan bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Güzel şeyler olsun !

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

9.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

9.ev konularında bir tamamlanma, sonuca varma, sonuç alma, karar alma zamanı olabilir bu sizin için.

Üniversite, akademik konular, akademik alanda başvurular, mülakatlar bu evin konusu. Bu yönde gündemleriniz ve sonuç beklediğiniz şeyler varsa, açıklanabilir. Bildirimler gelebilir. Bir akademik çalışma tamamlanabilir.

Seyahatler yine 9.evle ilgili. Planladığınız bir yolculuk gerçekleşebilir.

Aile bireylerinizden, dostlarınızdan uzakta yaşayanlar varsa, onlarla ilgili bir konu netleşebilir. Başka şehirlerle/ülkelerle ilgili konular gündeminizde olabilir.

Hukuksal konular da bu ev kapsamında. Güncel yaşam çerçevenizde bu yönde bir konu, bir dava, bir başvuru, vb varsa, bu konuda sonuçlanan, tamamlanan, netleşen şeyler de olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli, huzurlu, bereketli, eğlenceli bir ay olsun.

Mevsimin güzelliklerini, en güzel şekilde yaşayacağınız bir ay olsun. Yazınız, yaz olsun ! 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!