Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Güneş 22 Temmuz Perşembe günü Türkiye saati ile 17:26’da aslan burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu transit 23 Ağustos’un ilk saatlerine kadar sürecek.

Aslan burcu olanların doğum gününü kutluyorum ! Harika bir yaş diliyorum 🙂

Güneş güncelde hangi burçtan geçmekte ise, o döngü söz konusu burcun konularının döngüsüdür. Güneş’in transit ettiği burcun sembolize ettiği temalar, o dönemde daha belirgin olur yaşamımızda. Transit sürecinde ağırlıklı olarak, o konularla meşgul oluruz, o konular bir şekilde gündeme gelir.

Güneş aslan burcunda ilerlerken günlük hayatımıza aslan temalarını taşıyacaktır. Meşguliyetlerimiz, yaptıklarımız, isteklerimiz, niyetlerimiz, planlarımız arasında aslan burcunun anlattığı şeyler öne çıkacaktır.

Neleri sembolize eder aslan burcu ? Hangi temaların, hangi konuların temsilcisidir ?

Eğlenceler, keyif aldığımız konular, tatiller, hayatın tadını çıkaracağımız şeyler, hobilerimiz ve ilgi alanlarımız, sanat, sahne, gösteriler, etkinlikler, kutlamalar, spor, aktiviteler, gençler, çocuklar, bebekler, hamilelikler.

Güneş aslanda iken, geride bıraktığımız yengeç transitine kıyasla daha dışa dönük, daha sosyal olabiliriz. Yengeçte iken daha çok evimizin ihtiyaçları ile meşguldük. Şimdi biraz daha dışarıda olmak, belki tatil yapmak, daha çok eğlenmek, gezmek, sosyalleşmek isteyebiliriz.

Tatiller, seyahatler artabilir. Eğlence odaklı bakış açılarında olabiliriz.

Keyfi harcamalar, keyfi alışverişler yapabiliriz. Şıklık için yapacağımız harcamalar olabilir. Lüks tüketimlere daha eğilimli olabiliriz.

Sanatsal konularda yeni başlangıçlarımız olabilir. Yeni hobiler edinebileceğimiz bir süreç. Şayet hayatımızda sanat varsa, bu yönde bir işimiz varsa ya da bir sanat dalı ile meşgul isek, Güneş destekleyecektir bizi. Güzel şeyler üretebiliriz. Yaratıcı işler yapabiliriz. Dikkat çekecek çalışmalarımız olabilir.

Çocuklarla ilgili konular da artacaktır. Onların ihtiyaçları ve yapılması gerekenlerle meşgul olacaktır ebeveynler. Okul, eğitim konularında hazırlıklar olabilir.

Kutlamalarımız olabilir.

Çevremizden bebek müjdeleri alabiliriz.

Hamile kalmak isteyenler için güzel bir zaman. Konuyla ilgili yapılması gereken şeyler varsa, adım atabilirsiniz. Bir tedaviye ihtiyaç varsa, bu sürece başlayabilirsiniz.

Güneş, aslan burcunun yöneticisidir. Yani burada iken, kendi evinde olacak Güneş. Bu anlamda çok güzel bir Güneş geçişi. Parlak bir dönem. Canlı, enerjik, coşkusu, hevesi, neşesi yüksek bir dönem. Güzellikler, sevinçler, keyifler getirsin hepimize.


Şimdi Güneş’in aslan transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 5.evinize geçiyor.

Tatilleriniz, seyahatleriniz, gezileriniz, eğlenceli aktiviteleriniz olabilir Güneş burada iken.

Sporla, sanatla bağınızı kuvvetlendirecek yeni başlangıçlarınız olabilir.

Kendinize yaşamınızı renklendirecek, ruhunuza iyi gelecek, yeni keyif alanları yaratabilirsiniz. Yeni ilgi alanları doğabilir hayatınızda. Yeni hobiler edinebilirsiniz.

Hobilerinizde ilerleyebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Yakın çevreniz içinde hamilelik haberleri alabilirsiniz. Çocuklarınızla, yeğenlerinizle ilgili konular öne çıkabilir. Onların güzel başlangıçları olabilir.

5.ev temaları üzerinden ürettim olasılıklarınızı. Bu ev, çok güzel bir ev. Tadını çıkarın bu transitin 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 4.evinize geçiyor.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili konularınız olabilir bu süreçte. Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgelediğinden, özellikle aile içinde çocuklarınızla ilgili konular olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için şanslı bir Güneş geçişi.

Yetişkin yaşta çocukları olanlar için ayrı eve çıkma, evden ayrılma niyetleri, planları gündeme gelebilir. Çocukları evlilik hazırlığında olanlar için evi hazırlama, eşya yerleştirme gibi hareketlilikler olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 3.evinize geçiyor.

İletişim alanına geliyor. İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz artıyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, okul arkadaşları, komşular, günlük hayatınız içinde sık gördüğünüz kişiler, evinizin yakınında olan yerler ve düzenli olarak gittiğiniz yerler bu evle bağlantılı.

Güneş buradan geçerken saymış olduğum kişilerle irtibatlarınız artabilir. Yakın çevreniz içinde yeni gündemleriniz olabilir, yakınlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz.

Evinize yakın bir noktada, mahallenizde, muhitinizde bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bu size fayda sağlayacak bir hizmet olabilir, bir kurs ortamı olabilir, keyifli alacağınız, güzel bir şey başlayabilir.

3.ev geçişleri çok renklidir. Pek çok teması var bu evin. Kurslar, eğitimler, seminerler, internet üzerinden yaptığımız şeyler, bilginin paylaşıldığı platformlar, dijital işler 3.evin konusu.

İkizler burcu zaten çok yönlüdür, kendi içinde çok renklidir. Tabiatınızın enerjisini daha gönlünüzce yaşayabileceğiniz, pek çok şeyi aynı anda yapabileceğiniz, yeni şeyler öğrenmek için güzel başlangıçlar yapabileceğiniz bir Güneş transiti bu 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 2.evinize geçiyor.

Güneş, aslan burcunun yöneticisidir. Güneş’in kendi evi burası ! Bu anlamda çok güzel bir transit. Parıl parıl bir yaz enerjisi. Aslan demek, yaşam coşkusu demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir.

Sizin için hareketli bir dönem. Odağınızı eğlenceye, eğlenmeye, heyecanlı, renkli yeni şeyler denemeye çevireceğiniz, yeni hobiler edinmek isteyeceğiniz, hobileriniz, ilgi ve keyif alanlarınız için alışverişler yapmak isteyeceğiniz, güzel bir dönem.

2.ev para evidir. Zaruri ihtiyaçların ötesinde, keyifler için, geziler, eğlenceler, etkinlikler, tatiller için harcamalar yapabileceğinizi anlıyoruz bu Güneş geçişinden.

Gelirleriniz, kazançlarınız açısından parlak bir dönem ayrıca. Daha çok kazanmak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak için mevcut çerçeveniz içinde neleri değiştirebileceğinizi fark edebilirsiniz Güneş’in aydınlatan etkisiyle 🙂


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 1.evinize geçiyor.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! O yüzden çok güzel bir transit bu.

1.ev yeni bir döngüyü, hayatımızda yeni şeylerin başlamasını, yenilikleri anlatır. Güneş ile harika yeni adımlarınız olabilir bu dönemde. İşinizde parlak bir süreç geçirebilirsiniz. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Yaratıcılığa dayalı bir faaliyetiniz varsa, orijinal, dikkat çeken, başarılı, farklı işler yapabilirsiniz.

İşinizde, kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporla ve sanatla bağınız varsa, bu alanlarda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar aslan temasıdır.

Sunumlarınız olabilir. Çevrenize vereceğiniz haberler olabilir. Bir süredir hazırlığında olduğunuz şeyleri Güneş ile tamamlayabilir, duyurabilirsiniz. Daha görünür olabilirsiniz hayatın içinde. Bir şeyleri daha görünür kılabilirsiniz. Donanımlarınızı, yeteneklerinizi ortaya koyacak yeni şeyler yapabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 12.evinize geçiyor.

Bu transit oldukça güzel, güçlü bir transit. Çünkü Güneş, aslan burcunun yöneticisi. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! Güneş burada olunca, kendi krallığında, kendi tahtında oluyor 🙂 Size 12.ev konuları üzerinden güzellikler, yenilikler getiriyor.

Bir süredir sıkışmış hissettiğiniz, çözüm üretmekte zorlandığınız konularda yeni açılımlar yaşayabileceğiniz bir süreç. Bu açılımlar, kişisel güçlenme ile olacaktır. Güneş özgüvendir, gücünü eline almaktır, yaşamın sorumluluğunu almaktır. Kendinizi arka plana atma halinden, yeteneklerinizi, kendinizi saklama halinden sıyrılmanızı, hayatın içinde daha görünür olmanızı istiyor bu transit sizden. Ruhsal anlamda çok daha iyi hissedeceğiniz, kendinize olan güveninizin yükseleceği bir dönem. Demek ki bu özgüveni yükseltecek bir şeyler olacak 🙂

Bununla birlikte bir uyarım da olsun : Bu süreç içinde yapacaklarınızı planlayın ve hazırlıklarınızı yapın. 1 ay sonra Güneş başak burcuna geçtiğinde başlatın bu şeyleri. Çünkü 12.ev başlangıçlar için, adım atmak için uygun değildir. 12.ev ruhsal anlamda toparlanma ve yeniye hazırlanma zamanıdır.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 11.evinize geçiyor.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde projeler, proje bazlı kurulmuş olan ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem bekliyor sizi. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Çok güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evi. Tadını çıkarın bu keyifli dönemin 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 10.evinize geçiyor.

İş yaşamınız, otorite bağlantılı konularınız, kariyerinizi ilgilendiren konular, görevleriniz, projeleriniz, sorumluluklarınız bu evle ilgili. Güneş’in geldiği bir yerde bir güçlenme olur. Bir canlanma olur. Yeni başlangıçlar olur. Özgüvenimiz yükselir. İnisiyatif alırız.

Yeni görevler üstlenebileceğiniz bir dönem. Yeni bir yetki alanı tanımlanabilir sizin için. Terfi edebilirsiniz. Önemli bir konu, bir birim, bir proje sizin yönetiminize verilebilir.

İşinizde otorite figürleri ile, sosyal hayatınızda konum sahibi kişilerle iletişimlerin artacağı, görüşmeler yapabileceğiniz, belki daha fazla destek bulabileceğiniz, güçlü bir dönem.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 9.evinize geçiyor.

Aslan demek, tatil yapmak demektir. Gezmek demektir. Hayattan daha çok keyif almak, bizi mutlu eden şeyleri yapmak demektir.

9.ev ise uzakları, seyahatleri, yolculukları, şehirler arası konuları, başka ülkeleri simgeliyor.

Güneş aslanda iken tatile çıkabilirsiniz. Güzel seyahatleriniz olabilir. Yakınlarınız başka şehirlerden, yurt dışından yanınıza gelebilirler. Birlikte çok keyifli zamanlarınız olabilir.

Eğitimler, danışmanlıklar, bir felsefesi, bir derinliği olan alanlar, ilimlerle ilgili konular gündeminize yerleşebilir ayrıca bunun bir 9.ev geçişi olması sebebiyle.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 8.evinize geçiyor.

Maddi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Kredi çekmeyi planlıyorsanız, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir.

Yasal işlemleriniz varsa, alma gayretinde olduğunuz tazminat, nafaka, miras gibi konular varsa, bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eliniz güçlenebilir. İstediğiniz yönde şeyler olabilir.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 7.evinize geçiyor.

Bu ev ‘biz’ demektir. Karşıt alanı olan 1.ev ‘ben’ demek iken, bu ev ise ‘biz’ olma halini anlatır.

İkili ilişkiler, evlilik, partnere dair konular, ilişkiye dair konular, işimizde ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, kişisel yaşamımızda birlikte ilerlediğimiz, bize yön gösteren kişiler, danışmanlar bu ev kapsamında.

Güneş buradan geçerken evli iseniz eşinizle ilgili konularda yeni gündemler getirebilir. Güneş güçtür. Eşinizin yaşamında güzel başlangıçlar olabilir örneğin. Yeni şeylere adım atabilir. Bir sorunu çözülebilir. Bir ilişkiniz varsa, ilişkinizle ilgili konular ön planda olabilir. Evlilik konuşulabilir. Evlilik teklifi alabilirsiniz/yapabilirsiniz.

Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, yeni danışanlarınız olabilir. Çalışmalarınız artabilir.

İhtiyaç duyduğunuz bir konuda siz bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir konuda bir eğitmenle/bir hocayla ilerlemek isteyebilirsiniz. Bu bir aslan transiti olduğundan ve aslan sanatı ve sporu sembolize ettiğinden, bir müzik hocası, bir spor hocası dahil olabilir hayatınıza. Bu yönde bir başlangıç yapabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 6.evinize geçiyor.

İşiniz konusunda yaratıcı, renkli, eğlenceli bir dönem. Aslan tam olarak böyle bir enerjidir. 6.ev ise iş hayatımızı simgeler.

Günlük yaşam düzenimiz ve sorumluluklarımız yine bir 6.ev teması. Aslan burcu çocukları da sembolize ediyor. Çocuklarınız varsa, onlar için yeni bir günlük düzen oluşturabilirsiniz. Düzenli olarak gidip gelecekleri yerler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa iş fırsatları elde edebilirler. Çalışıyorlarsa daha yoğun bir dönem geçirebilirler.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi bayramlar ! İyi tatiller 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!