Boğa Burcu Ağustos 2021

Boğa Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Ağustos ayı içindeki gezegen geçişleri sizlere neler getirebilir ? Yeniay/dolunay döngüleri neler getirebilir ? Nasıl bir ay olabilir sizin için ? Anlatmaya geldim.


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 4.evinizde.

Bu süreçte daha çok evinizle meşgul olacaksınız. Yeni eşyalar almak, yaşam alanınızı güzelleştirmek, atılacakları ayırmak, düzenlemek gibi işleriniz olabilir.

Ev tutmak, almak, satmak gibi planlarınız varsa konular ilerleyebilir. Zihninizde bir şeyler netleşebilir. Ne istediğinizi, ne istemediğinizi belirleyebilirsiniz, karar alabilirsiniz, adım atabilir, uygulayabilirsiniz.

Aile içi iletişimlerinizi gözden geçirebilirsiniz ayrıca. Aile köklerinizi, aile büyüklerinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Annenizden, babanızdan eskilerle ilgili anıları dinleyebilirsiniz.

Kabuğa çekilmek, kabukta olmak, sosyalleşmek yerine evde olmak isteyebilirsiniz Güneş’in 4.evinizden geçeceği bu süreçte.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

4.eve nazaran, konuları daha renkli, daha eğlenceli bir ev burası. 4.ev biraz daha dingin, evimizle, evdeki huzurumuzla ilgili bir alan. Ama 5.ev sosyalleşmek, hayatın daha çok içinde olmak, daha çok gezmek, daha çok eğlenmek demek.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz. Gezileriniz olabilir.

Hobilerle, yeni meşguliyetlerle hayatınızı renklendirmek isteyebilirsiniz.

Şehrin içinde gitmek istediğiniz yerlere gidebilir, güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Çocukları olanlar için onlarla ilgili konular biraz daha ön planda olacaktır Güneş 5.evde iken.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 4.evinizde. 

Ev içinde düzenlemek, yeniden dekore etmek istediğiniz alanlar olabilir. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. 4.ev yaşam alanımızı simgeler. Aslan burcu ise güzelliktir, şıklıktır. İhtişam sever aslan. Lüks sever.

Aynı zamanda çocuklar, aslan burcu temasıdır. Ev içinde onlarla ilgili konularınız artabilir.

Merkür iletişimin gezegeni. Eğitimi simgeleyen gezegen. Okul seçimleri, okul kayıt konuları, yetişkin yaşta çocuklarınız varsa belki onların başvuru ve mülakatları gündeminizde olabilir.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna geçiyor. Kendi evine, yani yöneticisi olduğu bir burca geliyor. Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir. Bu iki burçta, göreceli olarak daha güçlü çalışır. Başak burcu transiti ile 5.evinize geliyor Merkür.

Başak burcu el sanatları ile ilgili bir burç. 5. ev ise hobileri anlatıyor.

Kendinize yeni bir hobi seçebilir, yeni bir keyif başlatabilirsiniz. El işleri ile meşgul olabilirsiniz.

Sanatın herhangi bir dalında iseniz, işiniz sanat ise yaratıcı, farklı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Verimli bir döngü.

Temizlemek, düzene koymak istediğiniz şeyler için çok güzel bir zaman bu ayrıca.

30 Ağustos’ta yeni bir transiti daha başlıyor Merkür’ün. Terazi burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

6.ev çalışma hayatımızı anlatır. Terazi burcu ise insan ilişkilerimizi.

İş hayatınızda insan ilişkileriniz hareketleniyor. İlişkileri rayında götürmenin, yerine göre politik olmanın, yerine göre stratejik olmanın, gerektiğinde biraz da toleranslı olmanın zamanı bu. Aslında hayatın içinde bu çoğunlukla böyle ama hele de burada bulunan bir Merkür, ‘Diplomatik ol. Nezaketini koru. İlişkilerini rayında tut.’ diyor. Bağlantılarınızdan fayda bulabileceğiniz bir zaman bu ayrıca.

İş hayatınız içinde iletişimleriniz artıyor.

Eş, sevgili, iş ortağı, danışmanlık aldığımız kişiler terazi burcunun konusu. 6.ev ise aynı zamanda sağlık temasını kapsıyor. Partnerinizin muayene, kontrol, vb hastane işleri olabilir bu süreçte. Daha sağlıklı yaşamak için değiştireceği/başlatacağı şeyler olabilir. Kendiniz için de bir uzmana danışabilirsiniz.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme 🙂 Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 5.evinizde.

5.ev hobilerle, başak burcu ise el becerisi isteyen alanlarla ilgili.

Venüs buradan geçerken hayatınıza yeni, eğlenceli meşguliyetler dahil olabilir. Yeni hobiler ekleyebilirsiniz hayatınıza. Kabiliyetlerinizi daha görünür hale getirebilirsiniz. Yaptıklarınızı, yapabildiklerinizi göstermek isteyebilirsiniz.

Günlük yaşamınız içinde daha çok keyif alacağınız, daha çok eğleneceğiniz bir zaman. Başak transiti olduğu için temizlikler yapabilirsiniz, evinizi/ofisinizi/çalışma alanınızı keyifle yeniden düzenleyebilirsiniz.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İşinizde, iş ve iş dışında günlük yaşam düzeninizde, rutinleriniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Bu ev aynı zamanda günlük sorumluluklarımızla ilgili. Yapmanız gereken şeylerde kolaylıklar yaşayabilirsiniz Venüs ile.

Bedeninize, beslenmenize, uyku düzeninize, sağlığınıza daha fazla özeneceğiniz bir transit dönemi.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 5.evinizi aktif tutuyor.

Spor, sanat, eğlenceler, keyifler, etkinlikler, yetenekler, yaratıcılık isteyen işler, çocuklar, bebekler bu evin konuları arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor.

Spora başlayabilirsiniz. Başak düzen demektir. Spor güncel durumda ara ara zaman ayırdığınız bir şeyse, bunu bir düzene oturtabilirsiniz. Daha planlı, programlı, daha istikrarlı şekilde spor yapabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam düzenine geçmek isteyebilir, beslenmenizde değişikliğe gidebilirsiniz.

Sanatta başlangıçlarınız olabilir. İlgilendiğiniz ya da daha ötesinde yolunu yürüdüğünüz bir sanat dalı varsa, bu alanda yeni üretimleriniz, girişimleriniz olabilir.

5.evin temaları arasında çocuklar da var. Başak burcu ise çalışmakla, üretmekle ilgili bir burç. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, iş konuları hareketlenebilir, çalışmaya başlayabilirler. İş fırsatları doğabilir. İşlerinde değişimler, yenilikler olabilir.

Yaşam bileşenleriniz içinde bir şeyleri daha düzenli, daha derli toplu, daha temiz, daha programlı bir forma dönüştüreceğiniz, verimli bir dönem.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

4.evinizde gerçekleşiyor. Aile içinde yenilikler olabilir bu yeniay ile. Aile bireylerinizin güzel başlangıçları olabilir.

Evinizde bir şeyleri değiştirebilirsiniz. Dekoratif değişimler ile yaşam alanınızı yenileyebilirsiniz.

Aslan burcu, bebekleri, çocukları, hamilelik konusunu simgeleyen bir burç. Çocuk sahibi olmak yönünde bir planınız, niyetiniz varsa, destekleyici bir yeniay. Yakınlarınızdan da güzel haberler gelebilir.

Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir ayrıca.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

10.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Temmuz ayının dolunayı da kova burcunda gerçekleşiyor. Üst üste iki kez, kova dolunayı yaşıyoruz.

10.eviniz üzerinden etki alıyorsunuz tekrar. İşinizde yönetimle ilgili konular ön planda. Yönetimin istekleri, planlamalar doğrultusunda talepleri olabilir. Bazı düzenlemeler ile işleyişte değişikliğe gidilebilir. Fayda yaratmadığı, kar getirmediği, masraf yarattığı düşünülen bazı şeyler sonlandırılabilir.

İşinizde tamamlanan bir proje de olabilir.

Başka nasıl olasılıklarınız var ? Başka türlü neler olabilir ?

Aile büyükleri de 10.ev ile bağlantılı. Kova burcu ise elektronikleri simgeliyor. Aile büyüklerinizin elektronik aletleri, kullandıkları dijtal şeylerde sorun olabilir dolunayın enerjisi ile. Sorun olmasa bile bazı cihazları artık kullanmak istemeyebilirler. Yeni ürünler alabilirler.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir Ağustos diliyorum hepimiz için ! Huzurlu, bereketli, keyifli, eğlenceli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!