Koç Burcu Ağustos 2021

Koç Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Yılın 8.ayına geldik bile. Ağustos ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bu ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri sizin için nasıl anlamlara geliyor, Ağustos için nasıl olasılıklarınız var, bakalım birlikte.


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 5.evinizde.

Tatilleriniz, seyahatleriniz, gezileriniz, eğlenceli aktiviteleriniz olabilir Güneş burada iken.

Sporla, sanatla bağınızı kuvvetlendirecek yeni başlangıçlarınız olabilir.

Kendinize yaşamınızı renklendirecek, ruhunuza iyi gelecek, yeni keyif alanları yaratabilirsiniz. Yeni ilgi alanları doğabilir hayatınızda. Yeni hobiler edinebilirsiniz.

Hobilerinizde ilerleyebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Yakın çevreniz içinde hamilelik haberleri alabilirsiniz. Çocuklarınızla, yeğenlerinizle ilgili konular öne çıkabilir. Onların güzel başlangıçları olabilir.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Çalışma temponuzun artabileceği, işinizde daha fazla üretebileceğiniz bir dönem. Hizmetlerinizi gözden geçirip daha iyi hale getirmek isteyeceğiniz, yeni yeni hizmetler sunmak, hizmetlerinizi çeşitlendirmek isteyeceğiniz bir Güneş transiti.

İş dışında kişisel hayatınızda da yeni başlayacak rutinler, koşturmalar olabilir. Günlük hayatınızda düzenli olarak yapmaya başlayacağınız şeyler eklenebilir hayatınıza.

6.ev iş, hizmet ve günlük yaşam dışında, sağlık temasını da kapsıyor. Muayene olmak, bir doktora görünmek istediğiniz konular varsa, bunları bu dönemde yapabilirsiniz. Günlük akışlarda muayene, kontrol, hastane işleri olabilir. Bir yakınınıza, bir aile bireyinize de ait olabilir konu. Onunla ilgilenebilirsiniz, yardımcı olabilirsiniz.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 5.evinizde. 

Daha fazla keyif, daha fazla eğlence için neler mümkün, zihniniz bunlara odaklanıyor Merkür 5.evinizde iken 🙂

Size keyif veren şeyleri daha çok yapacağınız, kendinize, sevdiklerinize vakit ayıracağınız, sanatsal konularla, sporla daha fazla meşgul olacağınız bir zaman.

Yaratıcılığınızın çok daha kuvvetleneceği bir zaman. Müthiş bir yaratım enerjisi anlamına geliyor bu transit sizler için.

Bebek haberleri de gelebilir yakın çevreden 🙂

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna geçiyor. Kendi evine, yani yönettiği alana geliyor. Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir. Bu iki burçta, göreceli olarak daha güçlü çalışır. Başak burcu transiti ile 6.evinize geliyor Merkür.

Bol çalışmalı, bol bol koşturmalı, verimli, aktif bir dönem sizin için.

İşinizde yeni bir günlük düzen oluşabilir. Yönetim düzenlemeler yapabilir. Çalışma saatleriniz değişebilir.

İşinizde görev tanımıza eklenecek şeyler olabilir. Yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz.

İletişim trafiğiniz hızlanabilir. İşinizde görüşmeler, toplantılar, bildirimler, duyurular artabilir.

Günlük hayatınızda verimliliğinizi artırmak için, daha düzenli yaşamak için yeni şeyler başlatabileceğiniz bir dönem bu ayrıca.

30 Ağustos’ta yeni bir transiti daha başlıyor Merkür’ün. Terazi burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Danışmanlık alacağınız konular olabilir bu süreçte. Uzman kişilerle, danışmanlık veren kişilerle iletişimleriniz, irtibatlarınız olabilir. 7.ev bu konularla ilgili çünkü.

Danışmanlık verdiğiniz bir işiniz varsa, yeni müşteri bağlantılarınız olabilir.

Evlilik ve ilişkiler de 7.evin konusu. Eşinizle/sevgilinizle yeni kararlar alabilirsiniz. Birlikte yeni başlayacağınız/başlatacağınız şeyler olabilir. Evlilik yolunda adımlar da mümkün.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme 🙂 Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 6.evinizde.

Bu süreç sizin için yaşamınız içinde bir hafifleme, bir şeyleri rutine oturtma, bir düzene koyma, temizleme, ayırma, dosyalama, gündelik yaşamınızı düzenleme zamanı.

Şu ana kadar istikrar sağlamakta güçlük çektiğiniz konulara şekil vermek, planlı, programlı hale getirmek, üretimlerinizi artırmak isteyeceğiniz ve tüm bunlardan keyif alacağınız bir dönem.

Çalışanlar için iş ortamında güzel bir zaman. Özellikle insan ilişkilerinden yana.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Güzel bir transit bu. Çünkü terazi, Venüs’ün kendi evidir. Venüs boğa ve terazi burcunun yöneticisidir.

Evli iseniz eşinizle ya da hayatınızda biri varsa partnerinizle ilişkiniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem.

İşinizde kadın figürlerden yana güzel destekler olabilir. İş birlikleri olabilir.

Bunlar dışında moda, giyim, kuşam, kozmetikler, stil konuları Venüs ve terazi burcu ile ilgilidir. Yeni alışverişler yapabilirsiniz Venüs burada iken.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 6.evinizi hareketlendiriyor.

Bu dönem iş zamanı, çalışma zamanı sizin için. Mars günlük hayatınızı hızlandırıyor. Ürettiklerinizi, sunduklarınızı artırıyor.

Yaptığınız işte yeni başlangıçlar yaşayabileceğiniz, hizmet alanlarınızı çeşitlendirebileceğiniz bir dönem. İş aramakta olanlar için hareketli bir zaman. Fırsatlar doğabilir, başlangıçlar olabilir. Doğru zamanda, doğru iş olsun.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

5.evinizde gerçekleşiyor. Çocuklarınız varsa, onların yeni başlangıçları olabilir bu yeniay ile. Yeni şeylere adım atabilirler.

Küçük yaşta iseler, siz onlar için yenilikler düşünebilirsiniz. Bir şeylere kayıt yaptırabilirsiniz. Etkinliklere dahil edebilirsiniz onları.

Sanatsal alanda yeni başlangıçlar getirebilir ayrıca size bu yeniay. Hobiler edinebilirsiniz. Hobilerinizde ilerlemek için, yaptığınız şeyleri artırmak, geliştirmek için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Tatiller, eğlenceler yine 5.evle bağlantılı. Güzel bir seyahatiniz, keyifli bir tatiliniz olabilir. Konserlere, gösterilere katılabilirsiniz. Renkli bir evde, renkli bir burçta gerçekleşecek olan bir yeniay. Aslanın olduğu yerde keyifler vardır.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

11.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Kova burcunda peş peşe iki dolunay gerçekleşiyor. Biri Temmuz, biri Ağustos ayında olmak üzere, üst üste iki dolunay da kova burcunda meydana geliyor.

Bu dolunay 29 derecede, yani son derecede gerçekleşiyor. Bir kapanış, bir sonlanma haline işaret eden bir görünüm bu.

11.ev sosyal çevremizi simgeler. Bir arkadaşlığınızı, sosyal hayatınızda bir dialogunuzu sonlandırmak isteyebilirsiniz.

İşinizde departmanınızdan, ekibinizden ayrılan kişiler olabilir. Sportif faaliyetleriniz varsa, gruptan/takımdan biri ayrılabilir. Ekip çalışmalarınız içinde tamamlanan bir proje olabilir.

Bir sonlanma, sonuçlanma ve neticelenme enerjisidir dolunaylar.

Bunun dışında elektronikler, elektrikli aletler de kova burcunun konusu. Bir aletinizi de yenileyebilirsiniz dolunay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum ! Huzurlu, bereketli, eğlenceli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!