Merkür Aslan Burcunda 28 Temmuz-12 Ağustos 2021

Merkür Aslan Burcunda 28 Temmuz-12 Ağustos 2021

Merkür 28 Temmuz Çarşamba günü 04:11’de aslan burcu transitine başlıyor sevgili okuyucularım.

12 Ağustos’a kadar sürecek olan bir Merkür geçişi bu.

Keyifli bir transit. Çünkü aslan burcunun temaları pek bir güzel 🙂

Ayrıca Merkür aslanda zararda değil, düşüşte değil. Yani bu yerleşim, Merkür için güzel bir yerleşim.

Merkür, iletişimin gezegeni. Bununla birlikte günlük hayatımızla, planlarımızla, düşüncelerimizle, fikirlerimizle bağlantılı bir gezegen.

Merkür aslan burcunda iken, aslan temalarında konuşacağız, iletişim kuracağız daha çok. Düşünce bazında odağımız aslan burcunun anlattığı şeyler olacak. Zihinsel enerjimiz, aslanın konularına akacak.

Aslan burcunun sembolize ettiği konularda dialoglarımız, haberleşmelerimiz olacak. Fikirlerimiz, niyetlerimiz olacak. Fikirlerimiz doğrultusunda araştırmalarımız olacak.

Günlük hayatımızda aslan temaları, daha çok yer bulacak.

Peki o zaman bakalım, aslan temaları nelerdir ? Aslan burcu neleri simgeler ?

Aslan burcu demek, eğlenmek demektir.

Eğlenceli şeyler yapmak, hayattan keyif almak, gezmek, tatile çıkmak, arkadaşlarla programlar yapmak, hobilere zaman ayırmak, sanatla meşgul olmak, spor yapmak aslan burcu ile ilgili şeyler.

Merkür bunları getirecektir günlük hayatımıza. Günlük hayatımızla bu temalar zaten aktif ise, artacaktır, çoğalacaktır, daha bir güzelleşecektir 🙂

Tatile çıkabiliriz. Gezilerimiz artabilir. Gösterilere, sanatsal etkinliklere katılabiliriz.

Sanatın herhangi bir dalında bir eğitim gündeme gelebilir. Sanatla bağlantısı güçlü kişilerle iletişimde olabiliriz.

Hobilerimize daha fazla zaman ayırmak ve ilerlemek adına daha çok araştırmak, daha çok öğrenmek isteyebiliriz. İlgi alanlarımızda kitap alışverişlerimiz olabilir.

Çocuklar, bebekler ve hamilelik temaları da aslan burcunun yönetiminde. Çevremizden hamilelik haberleri de alabiliriz o yüzden.

Çocuk sahibi iseniz onlarla ilgili sorumluluklar ön planda olacaktır. Okul kayıtları, okul alışverişleri gibi. Merkür eğitimi simgeliyor aynı zamanda. O yüzden çocukların eğitim konusu ve hazırlıkları ile meşgul olabileceğiniz bir dönem.

Bu sürecin önemli bir avantajını da söylemek isterim. Merkür hangi burçta ise, o burcun doğasında iletişim kurarız. İletişimdeki halimiz, tavrımız, enerjimiz o burcun tabiatına bürünür.

Merkür aslanda iken, iletişimlerde özgüvenimiz yükselecektir. Kendimize olan inancımız, kendimizi, donanımlarımızı ortaya koyma şeklimiz, cesaretimiz kuvvetlenecektir. Parlak bir dönem bu 🙂

Ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibata geçebileceğimiz, kendimizi ifade edebileceğimiz, hünerlerimizi gösterebileceğimiz, becerilerimizle ön planda olabileceğimiz, ışıklı bir Merkür transiti 🙂 Yanar dönerli bir transit :))


Şimdi Merkür’ün aslan transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine bakacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Merkür 12 Ağustos’a kadar 5.evinizde.

Daha fazla keyif, daha fazla eğlence için neler mümkün, zihniniz bunlara odaklanıyor Merkür 5.evinizde iken 🙂

Size keyif veren şeyleri daha çok yapacağınız, kendinize, sevdiklerinize vakit ayıracağınız, sanatsal konularla, sporla daha fazla meşgul olacağınız bir zaman.

Yaratıcılığınızın çok daha kuvvetleneceği bir zaman. Müthiş bir yaratım enerjisi anlamına geliyor bu transit sizler için.

Bebek haberleri de gelebilir yakın çevreden 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 4.evinize geliyor.

Ev içinde düzenlemek, yeniden dekore etmek istediğiniz alanlar olabilir. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. 4.ev yaşam alanımızı simgeler. Aslan burcu ise güzelliktir, şıklıktır. İhtişam sever aslan. Lüks sever.

Aynı zamanda çocuklar, aslan burcu temasıdır. Ev içinde onlarla ilgili konularınız artabilir.

Merkür iletişimin gezegeni. Eğitimi simgeleyen gezegen. Okul seçimleri, okul kayıt konuları, yetişkin yaşta çocuklarınız varsa belki onların başvuru ve mülakatları gündeminizde olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Merkür 3.evinize geliyor.

3.ev yakın çevremizi, arkadaşlarımızı ve de iletişimlerimizi anlatan bir alan. Aslan burcu ise eğlenceyi, keyfi, gezileri, kutlamaları simgeliyor.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebileceğiniz, kutlamalarınızın olabileceği, birlikte gezebileceğiniz, keyifli şeyler yapabileceğiniz bir dönem 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda ve 2.evinizde.

Daha çok kazanmak, doğru yatırımlar yapmak, birikim oluşturmak, belki bir birikim hesabı açmak, harcamalarınızın kaydını tutmak gibi konulara taşır odağınızı Merkür, 2.evinizden geçerken.

Merkür’ün aslan transitinde keyifler için, daha çok eğlenmek için, hobileriniz için harcamalarınız da olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 12 Ağustos’a kadar 1.evinizde olacak.

Dialoglar, görüşmeler getirecektir size. Yeni fikirler getirecektir. Yeni planlarınız olacaktır.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenme zamanı zamanı (Çünkü bu bir aslan transiti). Başlangıçlar zamanı. Eğitimler de gündeme gelebilir Merkür ile.

Hayatın içinde dialoglarınız, sohbetleriniz de artacaktır.


Başak ve Yükselen Başak : 

Merkür 12.evinize geçiyor.

Güneş’in yanında Merkür de yer alıyor yani.

Bu ev ruhsal konuların evi.

Aslan burcu sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeler. Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz.

Kendiniz için size iyi gelecek alanlar, keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Merkür 11.evinizde olacak 12 Ağustos’a kadar.

Sosyal hayatınızı anlatan yerde iletişim gezegeni yer alıyor. Bu çok güzel !

Bol bol sohbetler, muhabbetler getirir Merkür size burada iken 🙂 Arkadaşlarınızla daha çok görüşürsünüz, hayatınızda iletişim artar.

Sosyal çevrenizle, dostlarınızla güzel şeyler yapabilirsiniz. Tatilleriniz, gezileriniz, bir araya gelişleriniz, kutlamalarınız olabilir. Eğlenceli bir Merkür geçişi.

Aslan burcu çocukları, 11.ev ise grupları simgeliyor. Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir bu dönemde 🙂 Yeni etkinliklere katılabilirler, gruplar içinde yer alabilirler. Sanat ve spor konusunda güzel şeylere adım atabilirler.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Merkür 10.evinize geliyor.

10.ev haritanın tepe noktasıdır. Hayat çerçevemizle, hayatta bulunduğumuz nokta ile, sorumluluk alanlarımız ve görevlerimiz ile ilgili bir alandır. Dolayısıyla işinizde, kişisel yaşamınızda yapılması gerekenleri öne çıkabileceği bir dönem bu.

Ünvan sahibi kişilerle, yöneticilerle, yönetimle dialoglarınız artacaktır ayrıca. İçinde bulunduğunuz sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Yönetimin yeni planları, yeni uygulamaları olabilir. Mevcut düzende değişen bir şeyler olabilir. 


Yay ve Yükselen Yay : 

Merkür 9.evinize geliyor.

Seyahat planları olanlar için harika bir transit ! Uzaklara gitmek, tatil yapmak, gezmek, eğlenmek, başka bir şehirde olmak istiyorsanız, bunu bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

9.ev başka şehirlerde/başka ülkelerde yaşayan yakınlarımızla ilgili bir ev aynı zamanda. Aslan burcu ise çocukları sembolize ediyor. Uzakta olan sevdiklerinizden bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Çocukları ile ilgili yeni başlayan güzel şeyler olabilir. Haberlerini alabilirsiniz. Onlarla iletişimleriniz artabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 8.evinize geliyor.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim. Aslan burcu keyifleri, keyif için harcamayı, lüks, ihtişamlı, gösterişli şeyler satın almayı simgeler. 8.ev ise borçları 🙂 Bütçeye dikkat diyeyim o yüzden 🙂

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde dialoglar, işlemler getirebilir size.


Kova ve Yükselen Kova :

Merkür 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanına iletişim gezegeni yerleşiyor.

Evli iseniz eşinizle, bir ilişkiniz varsa partnerinizle ilgili konular ön plana çıkabilir. Ortaklaşa alacağınız kararlar olabilir. Birlikte yapacağınız seçimler olabilir. Çocuklarınız için yapacağınız planlamalar olabilir.

Evli iseniz çocuk sahibi olma konusu konuşulabilir. Çünkü aslan burcu bebekleri, çocukları, hamilelik konusunu simgeliyor.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde yeni adımlarınız olabilir.

İşinizde anlaşmaların, iş birliklerinin artabileceği, danışmanlıkların olabileceği, fikir alacağınız, fikir vereceğiniz, bol iletişimli bir dönem.


Balık ve Yükselen Balık : 

Merkür 6.evinize geliyor.

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 


 Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız aşağıda sevgili okuyucularım (Devamı geliyor) :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


Merkür’ün aslan transiti güzellikler, keyifler getirsin hepimize 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!