Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Venüs 22 Temmuz Perşembe günü Türkiye saati ile 03:36’da başak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu transit 16 Ağustos’a kadar sürecek.

Venüs aşkı, sevgiyi, ilişkileri, keyifleri, keyif aldığımız şeyleri, hazları, mutlulukları, sanatı, yaratımı, şıklığı, güzelliği ifade eder.

Bir gezegen hangi burçta ilerlemekte ise, temsil ettiği konular o burcun enerjisine bürünür, o burcun doğasında yaşanır.

Venüs başak burcunda iken, Venüsyen temalarda başak burcu tavrında ve enerjisinde olacağız o yüzden.

Özel ve sosyal ilişkilerde, bağ kurduğumuz insanlarla iletişimlerimizde, sevgi bağlarının içinde faydalı olmak, karşı taraf için fayda yaratmak isteyeceğiz.

Konulara pratik çözümler bulmak, ‘çözen kişi’ olmak isteyeceğiz.

Başak burcu çalışmak, üretmek demektir. Venüs ise bize keyif veren şeyleri gösterir.

Vanüs başakta iken, daha fazla üretmek, daha renkli, daha yaratıcı, daha güzel şeyler üretmek, sunmak isteyeceğiz. İşteki verimimizi artırmak isteyeceğiz.

Başak burcu deyince, akla gelen en temel şeylerden biri de temizlik !! :))

Temizlikler yapacağız. Evimizi, ofisimizi düzenleyeceğiz. Fazlalıklardan arınıp sadeleşeceğiz Venüs başakta iken. Sadelik bizi mutlu ediyor olacak.

Güzellik, giyim, şıklık, makyaj gibi konularda, bir önceki aslan transitinde iddialı, renkli, gösterişli şeyler seçmiş olabiliriz. Ama başak döngüsünde artık sadelik öne çıkıyor. Sade olmak isteyeceğiz. Giydiklerimizin nasıl göründüğüne değil, faydasına ve içinde rahat olmaya odaklanacağız.

Her transitin, her gezegen yerleşiminin bir de gölgesi var tabii. Gölge olarak isimlendirdiğimiz şey, biraz daha karanlık olan taraf. Yani göreceli olarak olumsuz diyebileceğimiz şeyler.

Venüs başak yerleşiminin gölgesinde dikkat etmemiz gereken neler var ?

İlişkilerde eleştirel bir dilde olmak. Hataları, eksikleri, kusurları tespit etmeye çalışmak.

Detaylara gereğinden fazla odaklanmak.

Zor beğenmek. Konulara fazla titizlenmek.

Bunlardan kaçınmaya çalışalım. Olduğu gibi, olduğu kadarıyla kabul edersek bir şeyleri, yaşam yolunda işimiz kolaylaşır.


Şimdi Venüs’ün başak transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Venüs 6.evinize geliyor.

Bu süreç sizin için yaşamınız içinde bir hafifleme, bir şeyleri rutine oturtma, bir düzene koyma, temizleme, ayırma, dosyalama, gündelik yaşamınızı düzenleme zamanı.

Şu ana kadar istikrar sağlamakta güçlük çektiğiniz konulara şekil vermek, planlı, programlı hale getirmek, üretimlerinizi artırmak isteyeceğiniz ve tüm bunlardan keyif alacağınız bir dönem.

Çalışanlar için iş ortamında güzel bir zaman. Özellikle insan ilişkilerinden yana.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 5.evinize geliyor.

5.ev hobilerle, başak burcu ise el becerisi isteyen alanlarla ilgili.

Venüs buradan geçerken hayatınıza yeni, eğlenceli meşguliyetler dahil olabilir. Yeni hobiler ekleyebilirsiniz hayatınıza. Kabiliyetlerinizi daha görünür hale getirebilirsiniz. Yaptıklarınızı, yapabildiklerinizi göstermek isteyebilirsiniz.

Günlük yaşamınız içinde daha çok keyif alacağınız, daha çok eğleneceğiniz bir zaman. Başak transiti olduğu için temizlikler yapabilirsiniz, evinizi/ofisinizi/çalışma alanınızı keyifle yeniden düzenleyebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Venüs 4.evinize geliyor.

4.ev yaşadığımız yer demektir, evimiz, yuvamız demektir. Aile bireylerimiz, ailemizi ilgilendiren konular bu evle bağlantılı.

Başak burcu temizlemeyi, düzenlemeyi, düzene koymayı, sadeleşmeyi, sadeleştirmeyi, gereksiz olanı resimden çıkarmayı anlatan bir burç.

Venüs 4.evinizde ilerlerken, evinizde pek çok güzel değişim olabilir. Yaşam alanınızın enerjisini aşağı çeken kırık, bozuk şeylerden, uzun süredir aynı yerde duran, kullanmadığınız, fayda yaratmayan eşyalardan, fazlalıklardan özgürleşebileceğiniz bir transit bu.

Sağlık da bir başak burcu teması ayrıca.

Aile bireylerinizin sağlık konusunda gündemleri, tahlil, muayene, kontrol, vb süreçleri varsa, bu konular üzerinden de Venüs’ün iyicil etkisini alıyorsunuz. Şifalı, verimli, çözümlere işaret eden güzel bir transit.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 3.evinize geliyor.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, özellikle birinci dereceden akrabalarınızla, kuzenlerle, yakın arkadaşlarınızla, komşularınızla iletişimleriniz, bağınız, paylaşımlarınız açısından çok güzel bir transit. Birlikte yapacağınız güzel şeyler olabilir.

Birbirinize misafir olabilirsiniz. Birlikte bir yerlere gidebilirsiniz.

Başak burcu, işi, hizmeti, çalışmayı, üretmeyi, günlük yaşam düzenimizi anlatan bir burç. Saymış olduğum bu kişilerden iş konusunda güzel haberler alabilirsiniz. Kardeşlerinizin işi, yaşam düzeni ile ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir örneğin.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 2.evinize geliyor.

Parasal konularda güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz bu kez. Gelirleriniz, kazançlarınız açısından, keyiflerinize bütçe ayırabilmek, beklettiğiniz alışverişleri yapabilmek açısından güzel bir dönem. Bereketli bir dönem.

Başak burcu düzeni simgeler. Başak, düzene koymak ister. Detayları hesap etmek, detaylara dikkat ederek fayda yaratmak ister. Venüs buradan geçerken, harcamalarınıza bir çekidüzen vermek, kaydını tutmak da isteyebilirsiniz o yüzden.

İşinizde muhasebe konuları gündeme gelebilir. 


Başak ve Yükselen Başak : 

Venüs 1.evinize geliyor.

Güzel bir eve, güzel bir gezegen geliyor.  Venüs ile özel ilişkiler içinde, sosyal ilişkiler içinde, arkadaşlıklar, dostluklar içinde harika zamanlar geçirebileceğiniz, sevdiklerinizle eğlenceli şeyler yapabileceğiniz, birlikte olmaktan daha çok keyif alacağınız bir zaman.

Özlediğiniz kişiler varsa, onlarla da bir araya gelebilirsiniz. Birlikte yazın tadını çıkarabilirsiniz. Gezebilir, eğlenebilirsiniz.

Venüs 1.evinizde iken giysi, kozmetik, parfüm, vb alışverişleriniz olabilir ayrıca. Güzellik ve şıklık için yaptığınız alışverişler artabilir. Keyiflere, iyi yaşamaya, güzel yaşamaya odaklanacağınız bir dönem.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Venüs 12.evinize geliyor.

Kendinizle olan ilişkinizi, hayatla bağınızı, maneviyatınızı, farkındalığınızı, iç dünyanızı, duygu durumunuzu iyileştirecek güzel şeyler, açılımlar yaşayabileceğiniz bir dönem.

Bir şeyleri düzene koyma zamanı. Düzenin getireceği ferahlığı yaşama zamanı.

Spiritüel konular bu evle ilgili. Başak burcu ise bir şeyleri düzenli şekilde yapmayı, gündelik hayata dahil etmeyi, rutin haline getirmeyi simgeleyen bir burç.

Spiritüel konularda ruhunuza iyi gelecek, yaşamınıza pozitif yansımaları olacak rutinler oluşturabilirsiniz kendinize. Örneğin düzenli meditasyon yapmaya başlamak gibi.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Venüs 11.evinize geliyor.

10.ev çalışmanın zamanıydı. Görevleri yerine getirmenin zamanıydı. Bu transit ise sosyalleşmeyi, arkadaşları, grupları, kalabalıklar içinde olmayı simgeliyor. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artabilir Venüs ile. Gezileriniz olabilir birlikte. Eğlenceleriniz, etkinlikleriniz olabilir.

11.ev iş hayatımızda bir parçası olduğumuz ekipleri de simgeliyor. Başak burcu ise çalışmayı, işi, hizmeti.

İşinizde departmanınız/biriminiz/ekibiniz içinde ilişkilerde yana güzel zamanlar geçirebileceğinizi anlıyoruz bu transitten. Venüs sevgidir, uyumdur, anlaşmaktır, paylaşmaktır.

İş arkadaşlarınızdan yardımlar alabilirsiniz. Birbirinize desteğinizi gösterebilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay : 

Venüs 10.evinize geliyor.

Venüs’ün geçtiği alanda olumlu gelişmeler olur. Sorunlar çözülür/çözüm yolunda ilerler. Pürüzler varsa giderilir. İlişkilerde gerginlikler varsa, bunlar tatlıya bağlanır.

Uyumdur Venüs. Huzurdur. Keyiftir.

10.ev işimizi, işimizle ilgili konuları ve üstleri, yöneticilerimizi simgeliyor.

Venüs’ün başak transiti işinizde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem. Yönetimden mutlu olacağınız, sevineceğiniz kararlar gelebilir. İstediğiniz yönde bildirimler olabilir. Üstlerle iletişimlerde daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. Samimi, içten paylaşımlar olabilir. Desteğe ihtiyaç duyduğunuz noktalarda o desteği görebilirsiniz. Çok daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. İşinizden daha çok keyif alacağınız bir zaman.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 9.evinize geliyor.

İşinizde yurt dışı bağlantılı konuların olabileceği, yabancılarla, başka ülkelerden insanlarla güzel iletişimleriniz içinde olabileceğiniz bir dönem. Başak burcu işimizle ilgili. 9.ev ise uzaklarla.

Eğitim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda oldukça verimli bir zaman olabilir ayrıca bu. 9.ev eğitimi de simgeler. Başak burcu ise verimdir. Venüs’ün geçtiği yerde de güzel şeyler olur.

Uzağınızda yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla ilgili olumlu şeyler de yaşayabilirsiniz Venüs 9.evinizden geçerken.


Kova ve Yükselen Kova :

Venüs 8.evinize geliyor.

İşinizde almaya çalıştığınız paralar varsa, hak etmiş olduğunuz ama henüz ödemesi yapılmamış şeyler varsa, bu paralar elinize geçebilir.

İşinizde ek gelirler doğabilir. Bir prim ödemesi alabilirsiniz. Bir jest yapılabilir.

Parasal konularda, ödemelerde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sıkıntı yaratmış bir ödeme konusu çözülebilir.


Balık ve Yükselen Balık : 

Venüs 7.evinize geliyor.

Eşiniz/sevgiliniz, ilişkiniz bu evin konusu. Partnerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İş, çalışma hayatı, hizmet alanları, astlar, çalışanlar ve sağlık teması başak burcu ile ilgili. Evli iseniz eşinizin ya da bir ilişkiniz varsa partnerinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir. İş değişikliği yapabilir. İşinde istediği yönde gelişmeler yaşayabilir.

Sağlık konusunda gündemleri varsa, bu konularda da Venüs’ün desteği sizinle.

Venüs ilişkilerinizde (aşk, ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş arkadaşlarınızla iletişimler, her anlamda) güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

Bir kadın eğitmen/danışman/rehber dahil olabilir ayrıca hayatınıza Venüs ile. Çünkü Venüs kadınları, 7.ev ise bize eşlik eden ve bilgisiyle yol gösteren kişileri/hocaları simgeler.

Bu bir başak transiti olduğundan özellikle sağlık yaşam başlığı altında düşünebileceğimiz bir alanda olabilir bu iş birliği/eğitim/danışmanlık.


 Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Yengeç Burcunda 11-28 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi bayramlar hepinize, hepimize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!