Terazi Burcu Ağustos 2021

Terazi Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Ağustos ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bu ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri sizin için nasıl anlamlara geliyor, nasıl olasılıklar var, bakalım birlikte.


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 11.evinizde.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde projeler, proje bazlı kurulmuş olan ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem bekliyor sizi. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Çok güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evi. Tadını çıkarın bu keyifli dönemin 🙂

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

11.ev dönemi, sosyal bir dönemdi. Hareketli, bol dialoglu, bol bol haberleşmeli bir zamandı. 12.ev döngüleri ise biraz daha kendimizle geçirdiğimiz zamanlardır.

Çoğunlukla kendinizle kalmayı seçebilirsiniz Güneş burada iken. Kendinize vakit ayırmak, ruhunuzun ihtiyaçları ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Biraz geri planda olmak, sosyalleşmek yerine daha dingin ve sessiz haller içinde olmak isteyebilirsiniz.

12.ev sağlığımızla ilgili ayrıca. Başak burcu da sağlık teması ile ilgilidir. Fiziksel ya da ruhsal anlamda çözüme ihtiyaç duyan konular varsa, sağlık sorunlarınız varsa (büyük şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın, büyük sorunlar kastetmiyorum) bu konuları ele almak ve bir şeyleri daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. Bir şifalanma dönemi.

Ayaklar 12.ev ile ilgilidir. Çünkü 12.ev balık burcunun evidir, balık ayakları simgeler.

Ayak sağlığınızla ilgili konularla ilgilenebileceğiniz bir zaman bu ayrıca.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 11.evinizde. 

Sosyal hayatınızı anlatan yerde iletişim gezegeni yer alıyor. Bu çok güzel !

Bol bol sohbetler, muhabbetler getirir Merkür size burada iken 🙂 Arkadaşlarınızla daha çok görüşürsünüz, hayatınızda iletişim artar.

Sosyal çevrenizle, dostlarınızla güzel şeyler yapabilirsiniz. Tatilleriniz, gezileriniz, bir araya gelişleriniz, kutlamalarınız olabilir. Eğlenceli bir Merkür geçişi.

Aslan burcu çocukları, 11.ev ise grupları simgeliyor. Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir bu dönemde 🙂 Yeni etkinliklere katılabilirler, gruplar içinde yer alabilirler. Sanat ve spor konusunda güzel şeylere adım atabilirler.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna yerleşiyor.

12.evinizde açılımlar yaratıyor Merkür. Psikolojik konularda, spiritüel konularda yeni pek çok şey öğrenebileceğiniz, yeni şeylere adım atabileceğiniz, yaşamanızı iyileştirmenize vesile olacak farkındalıklar yaşayabileceğiniz, bir şeyleri derleyip toplamak, içinizde bir şeyleri şifalandırmak isteyeceğiniz, duygusal anlamda derin ve özel bir dönem.

Şimdilik kendinize saklayacağınız planlarınız olabilir ayrıca. Bu ev, gizlilikleri anlatıyor. Başak burcu ise iştir, çalışma hayatımızdır. İşinizle ilgili yeni şeylerin hazırlığında olabilirsiniz ama şimdilik pek dillendirmek, duyurmak istemeyebilirsiniz bunları.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu kez. 1.evinize geliyor.

İşte bu, dış dünyayla bağlantınızın artacağı bir zaman. Başak dönemi, sizin için bir içe dönüştü.

Ama 1.eve gelen Merkür ile hayatın içinde daha görünür olmaya başlıyorsunuz. Ön planda yer alıyorsunuz. Fikirlerinizi söylüyor, kararlarınızı duyuruyorsunuz.

Yazılı, sözlü, her anlamda iletişimleriniz artabilir ayrıca Merkür’ü 1.evinizde misafir ederken.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 12.evinizde.

Kendinizle olan ilişkinizi, hayatla bağınızı, maneviyatınızı, farkındalığınızı, iç dünyanızı, duygu durumunuzu iyileştirecek güzel şeyler, açılımlar yaşayabileceğiniz bir dönem.

Bir şeyleri düzene koyma zamanı. Düzenin getireceği ferahlığı yaşama zamanı.

Spiritüel konular bu evle ilgili. Başak burcu ise bir şeyleri düzenli şekilde yapmayı, gündelik hayata dahil etmeyi, rutin haline getirmeyi simgeleyen bir burç.

Spiritüel konularda ruhunuza iyi gelecek, yaşamınıza pozitif yansımaları olacak rutinler oluşturabilirsiniz kendinize. Örneğin düzenli meditasyon yapmaya başlamak gibi.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aşk, ilişkiler, keyifler, mutluluklar, zarafet, giyim, kuşam, alışverişler, estetik anlayış, sanatsal konular, hepsi Venüs ile ilgili.

Ayrıca terazi burcunun yönetici gezegenidir Venüs. Kendi evine geliyor ve güzellikler getiriyor size.

Aşktan yana şanslı bir dönem. İkili ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Güzel giden bir ilişkiniz varsa, evlilik konuşulabilir. Evlilik kararı alabilirsiniz. Hayatınızda biri yoksa, yeni flörtler doğabilir.

Stiliniz için yeni alışverişler yapabilirsiniz. Tarzınızı yenilemek isteyebilirsiniz. Daha iyi görünmek isteyebilirsiniz.

Keyif alacağınız şeylerin içinde yer alabilirsiniz.

Yakın çevrenizle güzel zamanlar yaşayabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 12.evinizde bir Mars geçişi.

Mars çabadır. Efordur. Başlamaktır. Başlatmaktır. Girişimdir. 12.ev ise ruhsal alandır.

Ruhsal anlamda derinleşmek, iyileşmek için, iç huzurunuzu yükseltmek için, akışta olmak için, daha güzel, daha dingin yaşamak için yeni şeyler başlatacağınızı anlayabiliriz buradan.

Hayatınızda nerelerde kontrolü kaybettiğinizi düşünüyorsunuz ? Hangi konular aslında şu anda olduğundan daha iyi olabilir ? Nereleri düzeltmek, daha iyi hale getirmek sizin elinizde ? Yaşam kaliteniz için, hayatı güzel yaşamak için neler yapabilirsiniz ? Bunlara bakın bu dönemde. Bu Marsiyen enerjiyi böyle kullanmaya çalışın.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Sosyal ortamlarımızla, arkadaş çevremizle ilgili bir ev burası.

Aynı zamanda takım olmakla, ekip olmakla ilgili bir ev.

Yeni ortamlara girebileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz bir yeniay zamanındasınız. Bir yere üye olabilirsiniz. Bir kursa, bir gruba katılabilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabileceğiniz, güzel, renkli bir zaman.

İşinizde ekip içinde yeni gelişmeler olabilir ayrıca. Ekibinize yeni kişiler katılabilir. Siz yeni ekiplerin, proje bazlı görevlerin/takımların içinde yer alabilirsiniz.

Sporda bir takımın parçası iseniz ya da sanatsal bir alanda bir ekibin parçası iseniz (bir orkestranın mesela) çalışmalarınızda yeni şeyler olabilir. Yeni bir proje, bir kamp dönemi, bir ekip çalışması gündeme gelebilir yeniay ile.

Hedeflerimiz, ideallerimiz yine bu evle ilgili. Aslan burcu ise görünmeyi, sahnede/kürsüde olmayı, ön planda olmayı anlatan bir burç. Yaptığınız işleri daha görünür kılmak, daha fazla insana hitap etmek için yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem ! Gönlünüzce olsun 🙂

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

5.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Çocukları olanlar onlarla ilgili bazı konularda tamamlanmalar yaşayabilirler. Gündeminizde çocuklarınızın ihtiyaçları olabilir. Onlarla ilgili bir konu, bir tık agresyon yaratabilir. Bir şeylerin değişmesi gerekiyorsa, artık bu dolunay ile yapabilirsiniz bu değişikliği.

Keyifler, lüks tüketimler, gösterişli şeyler, pahalı ürünler, büyük harcamalar bu evle ilgili. Bir harcamanız sorun yaratabilir dolunaya yakın günlerde. Gereksiz bir alışveriş ile kendinizi zor duruma düşürmemenizi önereceğim. Fiyatı pahalı olan bir ürün olmasına rağmen, kalitesi vadettiği gibi olmayabilir ayrıca. Zaruri olmayan konularda acele etmemeniz, ürünleri iyice araştırmanız, karşılaştırma yapmanız iyi olur.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, neşeli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!