Başak Burcu Ağustos 2021

Başak Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Yılın 8.ayına giriyoruz artık. Sıra Ağustos’u anlatmaya geldi.

Bakalım bu ayın gezegen geçişleri ve Ay döngüleri sizlere genel olarak neler getirebilir ? Nasıl bir ay bekliyor sizi ?


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 12.evinizde.

Bu transit oldukça güzel bir transit. Çünkü Güneş, aslan burcunun yöneticisi. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! Güneş burada olunca, kendi krallığında, kendi tahtında oluyor 🙂 Size 12.ev konuları üzerinden güzellikler, yenilikler getiriyor.

Bir süredir sıkışmış hissettiğiniz, çözüm üretmekte zorlandığınız konularda yeni açılımlar yaşayabileceğiniz bir süreç. Bu açılımlar, kişisel güçlenme ile olacaktır. Güneş özgüvendir, gücünü eline almaktır, yaşamın sorumluluğunu almaktır. Kendinizi arka plana atma halinden, yeteneklerinizi, kendinizi saklama halinden sıyrılmanızı, hayatın içinde daha görünür olmanızı istiyor bu transit sizden. Ruhsal anlamda çok daha iyi hissedeceğiniz, kendinize olan güveninizin yükseleceği bir dönem. Demek ki bu özgüveni yükseltecek bir şeyler olacak 🙂

Bununla birlikte bir uyarım da olsun : Bu süreç içinde yapacaklarınızı planlayın ve hazırlıklarınızı yapın. 1 ay sonra Güneş başak burcuna geçtiğinde başlatın bu şeyleri. Çünkü 12.ev başlangıçlar için, adım atmak için uygun değildir. 12.ev ruhsal anlamda toparlanma ve yeniye hazırlanma zamanıdır.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Bu sizler çok güzel bir gelişme ! Güneş transitleri 1 ay sürer. Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği dönem, bizim için bir güçlenme, başlama, başlatma zamanıdır. Bir yükseliş dönemidir.

12.evin bir tık depresif diyebileceğimiz enerjisinin ardından üzerimizdeki tozları atma, canlanma zamanıdır. İşimizde, insan ilişkilerimizde, sosyal hayatımızda bir hareketlenme zamanıdır.

Pek çok konuda yeni niyetlerinizin doğabileceği, yeni şeylere başlayabileceğiniz, ertelediğiniz konularda harekete geçebileceğiniz, dış görünüşünüzde, giyim tarzınızda, seçimlerinizde yenilikler yapabileceğiniz, bedensel sağlığınız, enerjiniz ve yaşam düzeniniz için fayda getirecek başlangıçlar yapabileceğiniz, spora başlayabileceğiniz, beslenme düzeninizi değiştirebileceğiniz, kendinizle, kimliğinizle, duruşunuzla ilgili konularda yenilenmeler yaşayabileceğiniz, güçlü bir zaman.

Bir ayağa kalkma zamanı. Yeniden başlama zamanı. Hareket ve değişim zamanı bu sizin için.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 12.evinizde. 

Güneş’in yanında Merkür de yer alıyor yani.

Bu ev ruhsal konuların evi.

Aslan burcu sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeler. Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz.

Kendiniz için size iyi gelecek alanlar, keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna yerleşiyor.

Bu ay Güneş, Merkür ve Venüs ile önemli zamanlardan geçiyorsunuz. 1.eviniz aktif.

1.ev başlangıç ve yenilik sembolizmindedir. Hayatınızda bir hareketlenme var bu ay. Konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, kişisel yaşam düzeniniz olabilir, düşünceleriniz, bakış açılarınız, farkındalığınız olabilir, pek çok anlamda bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Güzel bir döngüdesiniz.

Merkür 1.evinizde iken çevrenize vereceğiniz haberler olabilir. İşinizde duyuracağınız yeni projeleriniz olabilir. Yeni iş anlaşmaları doğabilir. Yeni müşteri bağlantıları edinebilirsiniz.

Sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla iletişimleriniz artabilir. Güzel haberler alabilirsiniz. Daha çok görüşebilirsiniz. Bir araya gelmeler olabilir.

Haberleşmelerinizin artacağı bir zaman bu.

Bunlar dışında Merkür eğitimi simgeleyen gezegen ayrıca. Online eğitimlere katılabilirsiniz. Kurs kayıtlarınız olabilir. Seminerleriniz olabilir.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu kez. 2.evinize geliyor.

Maddi konularda bir canlanma dönemi olabilir bu geçiş sizin için. Parasal kaynaklarınızla, kazançlarınızla ilgili konularınız olabilir. Terazi burcu eşi/partneri simgelediği için eşinizin/partnerinizin kazançları ile ilgili konular olabilir.

Evliliğin burcudur terazi. Hayatınızda biri varsa, ilişki içinde iş, gelir, yaşam standardı gibi konularınız olabilir. Evlilik hazırlığınız varsa, bunun için gereken bütçe, gündeminizde olabilir.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 1.evinizde.

Güzel bir evde, güzel bir gezegen.  Özel ilişkiler içinde, sosyal ilişkiler içinde, arkadaşlıklar, dostluklar içinde harika zamanlar geçirebileceğiniz, sevdiklerinizle eğlenceli şeyler yapabileceğiniz, birlikte olmaktan daha çok keyif alacağınız bir zaman.

Özlediğiniz kişiler varsa, onlarla da bir araya gelebilirsiniz. Birlikte yazın tadını çıkarabilirsiniz. Gezebilir, eğlenebilirsiniz.

Venüs 1.evinizde iken giysi, kozmetik, parfüm, vb alışverişleriniz olabilir ayrıca. Güzellik ve şıklık için yaptığınız alışverişler artabilir. Keyiflere, iyi yaşamaya, güzel yaşamaya odaklanacağınız bir dönem.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Paradan yana şanslı bir etki 🙂 Gelirlerinizi büyütecek şeylerin başlangıcı olabilir bu döngü sizin için. Evlilik ve ilişki içinde, eşinizin/sevgilinizin maddi kaynakları ile ilgili güzel gelişmeler de olabilir.

Terazi burcu modanın burcudur. Giyim, kuşamın, zarafetin, güzelliğin burcudur. Dış görünüşünüz için, stiliniz için, şıklığınız için yapacağınız harcamalar olabilir bu dönemde. Alışverişleriniz artabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 1.evinizde bir Mars geçişi.

Önemli bir dönem. Çünkü çok kuvvetli bir başlangıç enerjisi bu. Mars da, 1.ev de başlangıçları, başlamayı, yeni şeyler başlatmayı sembolize ediyor.

Hayatınızda pek çok konuda yeni girişimleriniz olabilir Mars ile. Şu ana dek beklettiğiniz, hazır hissetmediğiniz için ertelediğiniz konularda harekete geçecek cesareti ve motivasyonu, Mars ile bulabilirsiniz. Bir süredir hareketsiz kalmış yaşam bileşenlerinizi aktive etmek, sahip olduklarınızı, donanımlarınızı daha iyi kullanmak isteyebilirsiniz.

Başak burcu, çalışmayı, üretmeyi, hizmet etmeyi, fayda sunmayı, problem çözmeyi seven bir burç. İşinizde yenilikleriniz olabilir. Hizmetleriniz çeşitlenebilir. Üretimleriniz artabilir bu dönemde. Daha çok çalışabilirsiniz. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Oldukça hareketli bir süreç. Mars ile spora da başlayabilirsiniz. Hayatınızda spor varsa, buraya daha fazla odaklanabilirsiniz. Daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Bunların hepsi çok güzel olasılıklar. Tek uyarım agresyon ve acelecilik konusunda. Yapmak istedikleriniz için, niyetleriniz için harekete geçin ama bir şeyleri çabuk çabuk oldurmaya çalışmadan, Mars’ın sabırsız enerjisine kapılmadan ilerleyin derim. Öfkelendiğiniz, sinirlendiğiniz durumlarda, iletişim mümkünse eğer, kendinizi düzgün şekilde ifade edin. Karşı tarafın kendini ifade etmesine müsaade edin. Tartışmaların içine sokmayın kendinizi.

Marsiyen enerjiyi doğru yerlere kanalize ederek, yaşam bileşenlerinizi canlandırmak için kullanın diyorum özetle 🙂


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Aslan burcu keyifleri, eğlenceyi, hazları, mutluluğu anlatan bir burç. Hobilerimizle ve ilgi alanlarımızla da ilgili. Ruhunuza çok iyi gelecek bir aktiviteye, etkinliğe, meşguliyete başlayabilirsiniz bu yeniay sonrasında. Çünkü 12.ev ruhsal alan ve iyileşme ile ilgili bir ev.

Fiziksel ve ruhsal sağlık 12.ev ile ilgili.

Aslan burcu çocukları da simgeler. Çocuklarınızın bir sağlık konusu varsa, tedaviye, terapiye, psikoterapiye başlayabilirsiniz bu yeniay ile.

Bir şey daha söyleyeceğim.

Cinsellik de aslan burcu ile bağlantılı. Hazları anlatıyor çünkü aslan burcu, dediğim gibi. Cinsel konularda bir terapiye, ruhsal anlamda bir desteğe, bir uzman yardımına ya da size iyi gelecek başka bir şeye ihtiyacınız varsa, bu yeniay ile ferahlık yaratacak şeyler olabilir. Yardım ve destek alabilirsiniz. Size yol gösterecek kişiler/uzmanlar/yöntemler çıkabilir karşınıza ya da konuya olan bakış açılarınız bir şekilde değişebilir. Kendi içinizde bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Takıntılı düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

6.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İş, iş ortamı, iş arkadaşları, işteki günlük düzen, rutinler ve görevler, kişisel yaşam düzeni, iş ve iş dışında sorumluluklar, çalışma hayatımız ve üretimlerimiz, hizmetlerimiz, ayrıca hizmet aldığımız kişiler, astlarımız, çalışanlarımız bu evle ilgili.

İşinizde tamamlanan bir görev olabilir dolunay ile. Günlük işleyişte bir değişim olabilir. Mevcutta olan bir hal değişebilir. Örneğin evden çalışıyorsanız, ofise geçebilirsiniz.

Geçici olarak üstlendiğiniz bir görev varsa, bunu devredebilirsiniz ilgili kişiye.

Çalışanlarınız varsa, ayrılanlar olabilir.

Hizmet aldığınız ortamlar varsa, konu tamamlanabilir.

Kova burcu dijital platformlarla da ilgili. Bir üyeliği sonlandırabilirsiniz dolunay ile.

İş, hizmet ve günlük düzen konularında etki alıyorsunuz dolunaydan.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum herkese ! Yazı doyasıya yaşadığımız, renkli, eğlenceli bir dönem olsun.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!