14-20 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

14-20 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Geçtiğimiz hafta bir Güneş tutulması yaşadık. Bir sonraki tutulmaya, yani Aralık ayına kadar etkileri aktif olacak. Yazımı okumamış olanlar için buraya linkini bırakıyorum :

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Merkür retrosunun son haftasına giriyoruz. 22 Haziran’da sonlanacak.

Bu hafta da retro tedbirlerine devam 🙂 Nedir onlar ? İmzalı işleri bekletmek, büyük kararlar almamak, önemli alışverişler yapmamak (özellikle elektronik alışverişleri), öncesi olmayan, aklınıza yeni gelen fikirlerle önemli girişimler yapmamak.

Merkür retrosu için yazım da burada, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Şimdi yeni haftanın tüm detaylarını aktaracağım. Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


14-20 Haziran haftasının başlıca gelişmeleri :

20 Haziran Pazar günü, Jüpiter balık burcunda retrosuna başlıyor. Bu retro 18 Ekim tarihine kadar sürecek.

Retro 18 Ekim 2021 günü Jüpiter, kova burcunun 22 derecesine kadar gerilemişken tamamlanacak. Kova burcunda normal seyrinde, ileri yönde göreceğiz Jüpiter’i.

29 Aralık 2021’de ise balık burcu transitine başlayacak.

18 Ekim tarihine kadar sürecek olan bu retro döneminde, geçmişten gelen, aslında şimdiye dek sahip olduğumuz ama yeterince değerlendiremediğimiz nelerimiz var, neleri daha iyi kullanabiliriz, nelerden fırsatlar doğabilir, buralara bakma zamanı.

Son birkaç aydır hayatımıza dahil olmuş yenilikleri, öğrendiklerimizi, edindiğimiz bilgileri daha iyi sindirme, hayatımıza daha kuvvetli şekilde yerleştirme, içselleştirme zamanı.


14-20 Haziran haftasının öne çıkan gezegen açıları :

14 Haziran : Güneş Neptün karesi : Güneş 23°İkizler, Neptün 23°Balık

Bu kare açı, yanılgıları, hatalı değerlendirmeleri, yanlış anlamaları anlatıyor. Özellikle eril figürleri yanlış anlayıp, yanlış değerlendirdiğiniz şeyler olabilir. Kimseyi emin olmadan suçlamamak, kırmamak, üzmemek gerekiyor.

Ayrıca bir şeylerin istenilen sonucu vermemesi, düşündüğünüzden farklı çıkması gibi durumlara açık bir kare.

Neptün uyumsuz açılarında isteksizlik, motivasyon kaybı, devam etmek istememek, karamsarlık, halsizlik gibi duygu durumlarını, ruh hallerini de anlatıyor. Kendinizi böyle bir psikoloji içinde bulursanız, geçeceğini, bu haftanın biraz böyle bir enerjisini olduğunu hatırlatın kendinize.

Ama yaşanan hiçbir şey öylesine yaşanmaz. Ruhen aşağıya iniyorsak, o da boşuna olmuyor. Aşağıda bir şeyler bulup yukarı çıkıyoruz. Bakın bakalım, bu kare size ne söylüyor ? Hangi şeyi artık eskisi gibi sürdürmek yerine, değiştirmek, yenilemek istiyorsunuz ? Neler yapabilirsiniz ? Bir proje gibi ele alıp üzerinde çalışabilirsiniz konularınızın.

15 Haziran : Satürn Uranüs karesi : Satürn 13°Kova, Uranüs 13°Boğa

Bu çok önemli bir açı. 2021 yılının en önemli görünümü. Yıl içinde 3 defa kesinleşecek. İlkini Şubat ayında yaşadık ve geride bıraktık. Şimdi ikincisi meydana geliyor.

Yeni açılımlar ve özgürlükler için, daha iyiye varmak için yapılması gereken mecburi değişimleri, düzen değişikliklerini anlatan bir açı.

Satürn Uranüs karesi için ayrı bir yazım var ↓ Genel etkileri ve burçlar üzerinden olasılıkları görmek için tıklayınız :

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

14 Haziran 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca aslan burcunda. Sanat, spor, eğlence, macera, keyif, hobiler, çocuklarla ilgili konular aslan burcu ile ilgili. Bugün bu temalar ön plana çıkar Ay’ın geçişi ile.

Ayrıca aslan burcu saçları simgeler. Saç bakım yapabilirsiniz, kuaföre gidebilirsiniz. Kesim, boyama işleriniz olabilir bugün.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn ile karşıt, Uranüs ile kare açı yapıyor. Bu temaslarla Satürn Uranüs kare açısını tetiklemiş oluyor. Dolayısıyla akşam saatlerinin biraz dalgalı, göreceli olarak gergin diyebileceğimiz bir enerjisi var. Sizi kızdırabilecek durumlara karşı, bu enerjinin farkında olarak hem kendinizi iyi tutun, hem de kimseyi kırmayın. Kontrolsüz davranışlar, sonradan pişmanlık duymanıza neden olabilir.


15 Haziran 2021 Salı

Ay bugünün de tamamında aslan burcunda yine.

Bugün Ay’ın açıları daha güzel görünüyor. Uyumlu açılar var.

Günün ilk yarısında Ay Merkür altmışlığı ile günlük işlerimiz, yapacaklarımız, iletişimlerimiz konusunda şanslıyız. Hobilerimize, keyif aldığımız şeylere zaman ayırabilir, eğlenceli şeyler yapabiliriz.

Yakın çevremizle güzel dialoglarımız olabilir. Çocuklarla, bebeklerle ilgili konular olabilir. Güzel haberler gelebilir.

Günün ikinci yarısında bu kez çok güzel bir Ay Güneş altmışlığının etkisindeyiz. Bu açı, 20:27’de kesinleşecek ama öncesinden başlıyor etkiler. Ay o açıya doğru ilerliyor çünkü.

İkili ilişkiler, eşle, partnerle ilgili konular, birlikte yapılacak şeyler açısından çok güzel bir görünüm. Ayrıca otorite sahibi kişilerle, yöneticilerinizle konuşmak istediğiniz konular varsa, gündüz ve akşam üstü saatlerinizi değerlendirebilirsiniz.

20:27 sonrasında Ay boşlukta.


16 Haziran 2021 Çarşamba

Ay 06:01’ye kadar boşlukta, 06:01’de başak burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay, Jüpiter ile karşı karşıya. Duygular yoğun yaşanabilir biraz. Başak burcu kaygılı, endişeli, negatif duygulara göreceli olarak daha kolay kapılabilen bir burçtur. O yüzden sabahın enerjisi evhamlı biraz. Günlük işler içinde stres yapmayın.

İş ortamında fark etmediğiniz, dikkatinizden kaçmış olan detaylar da gündeme gelebilir. Başak, detayları, detaycılığı da anlatır çünkü. İçinde olduğumuz Merkür retrosu ve Neptün’den uyumsuz açı alan Güneş tutulması, bugünlerde dalgınlıklar yaşayabileceğimizi söylüyor. Hesaba katmadığımız şeyleri fark ediyoruz günlük akışlar içinde. Fark edip düzeltiyoruz.

Ay’ın başak günleri verimli geçer. İşlerimizi toparlarız. Daha çok çalışmak ister, daha fazla şeyi tamamlamak isteriz. Yaşam alanımızı, çalışma alanımızı düzenlemek, temizlemek isteriz. Bunları yapabileceğimiz bir gün.

Akşam saatlerinin çok güzel bir enerjisi var. Ay, Uranüs ile üçgen açıya ilerliyor. Öncesinden alıyoruz tabii etkiyi 🙂 Yani yaklaşan konumdayken. Bizi sınırlayan bir şeyleri fark edip değiştirebileceğimiz, bir anda değişemeyecek bir şeyse bile, değişim için ilk adımımızı atabileceğimiz, açılım etkisi yaratacak yeni şeyler başlatabileceğimiz, güzel bir akşam.


17 Haziran 2021 Perşembe

Ay başak burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay Uranüs üçgeninin güzel etkileri var. Değişim demektir bu açı. Sorunlar için çözüm bulmak, parlak fikirler bulmak, yaratıcılığımızla bir şeyleri daha iyi hale getirmek demektir.

İş ortamında bir şeyleri yenileyebiliriz bu sabah. Değişen şeyler olabilir. Kişisel hayatımızda meşgul olduğumuz bir konuda bir özgürleşme etkisi yaratacak, bir ferahlığa vesile olacak şeyler yapabiliriz.

Biraz daha öğle saatlerine doğru ilerlediğimizde Ay Merkür karesini görüyoruz. Önemli dialoglar, yazışmalar, görüşmeler için mümkünse bu vakti atlatmak faydamıza olur.

İş ortamında bir eleştiri, fazla detaycı bir bakış açısı keyifsizlik yaratabilir öğle vaktinde.

Ama gündüz saatleri, çok güzel görünüyor ! Ay Venüs altmışlığı ile hem özel, hem sosyal ilişkilerden yana şanslıyız. Ayrıca bu Venüsyen enerji ile kendimize bakım yapmak isteyebiliriz. Güzel alışverişlerimiz de olabilir.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Neptün karşıtlığının etkisindeyiz. Kafa karışıklıkları, bildiğimizden emin olamama gibi durumlar olabilir. Yanıldığımız, yanlış değerlendirdiğimiz bazı şeylerin doğrusunu da fark edebiliriz.


 18 Haziran 2021 Cuma

Ay bugün 11:53’e kadar yine başak burcunda.

06:54-11:53 arasında boşlukta. Yani başakta iken alacağı bir açı kalmamış durumda. 11:53’te terazi burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Mars arasında güzel bir altmışlık açı kesinleşecek. Günün ikinci yarısında da bu açının etkisindeyiz. Canlanıyoruz, keyifli şeyler yapmak istiyoruz. Özellikle terazi geçişi olduğu için, başkalarıyla birlikte yapmak istiyoruz bu şeyleri. İnsan ilişkilerimiz açısından hareketli bir gün.


19 Haziran 2021 Cumartesi

Ay terazi burcunda ilerliyor. Şahane üçgen açıları olacak bugün !

Günün ilk yarısında Ay Satürn üçgenini görüyoruz. Bir şeyleri sağlam zemine oturtmak, planlamak, kararlaştırmak, netleştirmek isteyebiliriz. Bu tür şeyler olabilir günlük akışta.

Bir konuda öneriye ihtiyacımız varsa, bizden daha deneyimli kişilerden çok güzel fikirler, tavsiyeler gelebilir. Yardımlar gelebilir. Bağlantılarımızdan fayda bulabiliriz.

Günün ikinci yarısında bu kez Ay Merkür üçgenini görüyoruz. Retro bir Merkür bu. Bir süredir görüşmediğimiz kişilerle, yeniden irtibat kurabiliriz. Özlediğimiz kişilerle görüşebiliriz. Çok güzel dialoglar, sohbetler olabilir 🙂

Güzel bir gün !


20 Haziran 2021 Pazar

Ay bugün 14:57’ye kadar terazi burcunda olmaya devam ediyor.

Sabah saatlerinde bir Ay Pluto karesi görüyoruz. Biraz keyifsiz bir görünüm. Bizi vaktiyle sinirlendirmiş olan bazı şeyleri tekrar hatırlayabiliriz. Bazı düşünceleri gereğinden fazla tekrar ediyor olabiliriz zihnimizde. Pluto takıntılı düşünceleri anlatır çünkü. Güne bizi iyi hissettirecek bir şeylerle başlamak, daha iyi olabilir.

Öğle saatlerinde çok daha güzel bir atmosfer var. Bir Ay Güneş üçgeni geliyor 🙂 Hem kendi içimizde, hem ilişkiler içinde çok daha iyi hissettiğimiz, eğlenceli, keyifli bir vakit. Güzel dialoglar, görüşmeler, sohbetler olabilir.

13:51-14:57 arasında kısa bir süre için boşlukta. O evrede bir açısı yok. 14:57’de akrep burcuna geçiyor.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Jüpiter üçgeninin etkisindeyiz. Şahane bir açı. Parasal konular için bir şans bu. Ruhsal anlamda bir ferahlık. Bir şifa etkisi. İyiliğimize hizmet edecek çok güzel bilgiler çıkabilir ayrıca karşımıza. Harika şeyler öğrenebiliriz.


Aşağıdaki linklerde güncel ve yaklaşmakta olan transitler yer alıyor :

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Venüs Yengeç Burcunda 2-27 Haziran 2021

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021, Yay Burcu Haziran 2021,

Oğlak Burcu Haziran 2021, Kova Burcu Haziran 2021, Balık Burcu Haziran 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!