29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi

29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi

29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Biraz gergin, kaoslu bir haftayı geride bıraktık. Akrep dolunayı kolay değildi. Uğraştırdı, kızdırdı, zorladı bizi.

Instagram hesabımda çok detaylı anlattım. Bu dolunayda ödevimiz ‘duygusal stabilite’yi oluşturmaktı. Duyguları yönetmekti. Stabil hali korumaktı. Duygulara hükmedebilmekti.

Bu hafta böyle gergin enerjiler yok. Çok daha huzurlu görünüyor yeni hafta.

İki yeni transit var ayrıca başlayacak. İkisi de iyi transitler. Venüs ve Mars kendi evlerine geliyor. Venüs boğa burcuna, Mars koç burcuna geçiyor.

Her ikisi de kendi evinde, yöneticisi olduğu burçta olacak. O yüzden elimiz hem Venüs’ten, hem Mars’tan yana kuvvetli olacak.

Tarihleri vereyim :

♦ Venüs 29 Nisan 14:32’de boğa burcuna geçiyor. 23 Mayıs’a kadar kalacak burada.

♦ Mars 30 Nisan 18:33’te koç burcuna geçiyor. Koç transiti 9 Haziran’a kadar sürecek.

Bu hafta Plüto’nun retrosu başlıyor ayrıca. Böyle bir gelişme var. Kova konularında yılın başından bu yana yaptıklarımızı gözden geçireceğiz. Yapmak istediklerimiz için hedeflerimizi güncelleyeceğiz. Dijital alanlar, teknolojik konular, dijital alanlarda üretimlerimiz, kalabalıklara hitap ettiğimiz alanlar. Ayrıca sosyal hayatımız, sosyal ortamlarımız, grup çalışmalarımız. Bunlar kovanın konusu. Buralarda değişimlere gidebiliriz, yenileyeceğimiz şeyler olabilir. 2 Mayıs’ta başlıyor Plüto’nun retro süreci.

Pluto Eylül ayına kadar kovada olacak. Sonra retrosunda son kez oğlak burcuna dönecek. Kasım itibariyle ise bütünüyle başlıyor Pluto’nun uzun yıllar sürecek kova transiti.

Pluto yazımda detaylıca tarihleri, olasılıkları görebilirsiniz. Buraya ekliyorum :

Pluto Kova Burcunda

Linki tıklayabilirsiniz ↑  ↑  ↑  ↑

Haftanın gezegen açılarına baktığımız zaman, öne çıkan üç temas görüyoruz. İkisi Mars’a ait. Venüs’ün bir açısı var ayrıca. Açılar başladığında göreceksiniz.

Gün gün detaylara geçeceğiz. Öncesinde ; danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım : @anlatburcak

Burayı tıklayabilirsiniz ↑ ↑ ↑ ↑29 Nisan-5 Mayıs haftasının gezegen açıları :

29 Nisan : Mars Neptün kavuşumu : Mars 29° Balıkta, Neptün 29° Balıkta

Mars çok hızlı hareket eden bir gezegen değil. Açılar, kavuşumlar etkisini öncesinden gösterdiği için esasen maksimum etkiyi geçen hafta aldık bu kavuşumdan. Ama kavuşum hala aktif.

Hangi şey artık mevcut haliyle devam edemez ? Bitmeli, değişmeli artık ? Net şekilde gördüğümüz bir zamandayız.

Enerjimizi tüketen, huzurumuzu bozan, neşemizi eksilten şeyleri bitirmek, yeniden iyi olmak, yeniden iyi hissetmek istiyoruz. Bitişler olacak. Marsın koç transferinde iyi başlangıçlar yapacağız. Yeniye geçiş öncesinde kapanışları, bu kavuşumla yapıyoruz.

1 Mayıs : Venüs Plüto karesi : Venüs 2° Boğada, Plüto 2° Kovada

İlişkiler, arkadaşlıklar içinde birileri kendi çıkarına fazla odaklanabilir. Hakkaniyetli davranmayabilir, kurnazlık yapabilir. Görmezden gelmek, olmamış gibi davranmak doğru değil. Bize layık olmayandan uzaklaşalım.

3 Mayıs : Mars Plüto altmışlığı : Mars 2° Koçta, Plüto 2° Kovada

Mars ve Plüto. Baba ve oğul. Mars oğul, Plüto baba.

Tabiatı aynı/benzer iki gezegen bunlar. Temaları ortak. Temsil ettiği şeyler aynı yönde. İkisi de ateş elementi gezegenleri.

Ateşte ne vardır ? Canlılık, heves, iştah, istek, arzu, hedef, cesaret, kararlılık girişim, girişkenlik vardır.

Mars ve Plüto arasındaki bu uyumlu açı, girişimlerimiz için kullanabileceğimiz kuvvetli bir ateş enerjisi.

Mars’ın balık döneminde ateş sönümlendi. Hevesli hissedemedik. Hedeflerimizi bıraktık. Canımız bir şey yapmak istemedi. Motive olamadık.

Mars’ın koça geçişi toparlayacak bizi. Transitin hemen başında bu Pluto açısı da kıvılcımı çakan, ateşi yakan bir etki.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

29 Nisan Pazartesi

Ay oğlak burcunda. İşimizde yapılacaklar var. Tamamlanması, bitirilmesi gereken işler var.

Öğle saatlerinde bir Ay Satürn altmışlığı çalışıyor. Yapılması gerekenleri güzelce yapabilir, işleri teslim edebiliriz. Verimli bir vakit.

Akşam üstü saatlerinde Ay Merkür karesi var. Kendinden fazla emin tavırlar dersini alabilir. Özgüven başka bir şey, kibir başka bir şey. Kime nasıl davrandığımıza dikkat edelim.

Akşam saatlerinde Ay Kiron karesi var. Bir şey keyfimizi kaçırabilir. Bir şeye gücenebiliriz. Ama bu duygular hiçbir şey kazandırmıyor bize. Bir şey olduğunda gerçekleşen şeye teknik bakmaya çalışalım. Duygu üretmeden, stabil kalarak bakalım.


29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


30 Nisan Salı

Ay bugün 18:19’a kadar oğlakta.

Sabah erken saatlerde Ay, Jüpiter ve Uranüs ile üçgen açılar yapıyor peş peşe. Güne güzel bir başlangıç var. Erkenden bir şeyler yapacaksanız iyi bir zaman.

Öğle vaktinde Ay ve Neptün uyumlu açıda. Huzurlu hissediyoruz. İyi hissediyoruz. Konularımızı düzenliyoruz.

Ardından Ay Mars altmışlığı çalışacak gündüz saatlerinde. Hedeflerimiz yönünde iyi şeyler yapabiliriz.

18:19’da kova burcuna geçiyor Ay.

Akşam Venüs Plüto karesini çalıştıracak. Plüto ile kavuşacak. Venüs ile kare açıda olacak. İş bağlantıları, para alışverişlerimiz içinde tatsız bir durum olabilir. Birinin yol yordam bilmemek, ayıp etmek diyeceğimiz bir davranışı olabilir. Bir parayı iade edebiliriz. Bir siparişi kabul etmeyebiliriz. Bir bağlantıyı bitirebiliriz.


29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


1 Mayıs Çarşamba

Ay kova transitine devam ediyor.

Öğle saatlerinde Ay ve Güneş kare açıda. İletişimler, toplantılar için çok uygun görünmüyor bu vakit. Mümkünse biraz daha gündüz saatlerine/akşamüstü vaktine alalım derim bu tür işleri.

Akşamın da güzel bir enerjisi var.

Günün ikinci yarısında Ay, kuzey ay düğümü ile altmışlık (uyumlu) açı yapacak. Güzel temaslar doğabilir. Hayır getirecek, fayda getirecek güzel şeyler başlayabilir.

Akşam Ay ve Merkür uyumlu açıda. İletişimler için destekleyici bir vakit.


29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


2 Mayıs Perşembe

Ay’ın kova transiti bugün 21:51’e kadar devam ediyor.

Sabah Ay Uranüs karesi var. Teknik konularda sorunlar yaşanabilir. Dijital sistemlerin hata vermesi gibi örneğin.

Öğle saatlerinde Ay bu kez, Jüpiter ile kare açı içinde. Hatalı işlemler yapabiliriz. Yaptığımız şeye iyi bakalım. Düşünmeden davranmayalım. Bir sorunu çözmek isterken işi büyütebiliriz çünkü. İyi analiz yapalım.

Ay 12:28-21:51 arasında boşlukta. Kova transitinin bu kalan kısmında herhangi bir açısı olmayacak. 21:51’de balık burcuna geçiyor.


29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


3 Mayıs Cuma

Ay balık burcunda. Tempomuz düşebilir. Çoğunlukla durgun, durağan geçer balık günleri.

İşleri biraz kenara koymak, kendimizi bırakmak, durmak, dinlenmek isteriz.

Gündüz saatlerinde Ay ve Güneş uyumlu (altmışlık) açıda. Bizi fiziksel anlamda, mental anlamda dinlendirecek güzel şeyler yapabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşumda. Mola ihtiyacımızı fark ediyoruz. Bir şeylere biraz ara verip durmak istiyoruz. Koşturmalar içinde yapamadığımız planlamaları yapmak istiyoruz. Planlama yapmaya ihtiyacımız var gibi.


29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


4 Mayıs Cumartesi

Ay bugün 23:40’a kadar, yani neredeyse günün tamamında balık burcunda yine. Gün boyunca güzel açıları olacak. Bir de kavuşumu var.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı geliyor önce. Bir şeyleri değiştirmek, yenilemek istiyorsak güzel bir sabah. Hep aynı biçimde yaptığımız şeyleri farklılaştırmak, rutinleri kırmak, yeniye geçmek için yapacağımız güzel şeyler olabilir.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay bu defa, Jüpiter ile uyumlu (altmışlık) açıda. Kısmetler, şanslar, iyi şeyler var burada. Bizi mutlu edecek şeyler olabilir.

Akşam saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Bir şeyleri bitiriyoruz. ‘Bunu artık istemiyorum’ farkındalığı var ve değişim noktasındayız.

İstediğimiz gibi davranamadığınız, kendimiz olamadığımız, enerjimizi düşüren şeylerden uzaklaşıp toparlanmak, gücümüzü yeniden çalıştırmak istiyoruz.


29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


5 Mayıs Pazar

Ay koç burcunda ilerliyor. Sabahın ilk saatlerinde Mars Plüto altmışlığını çalıştıracak.

Mars ile kavuşuyor. Plüto ile altmışlık açı yapıyor bu sabah Ay.

Günün ilk saatlerini kullanacak olanlar için, iyi bir zaman olduğunu söyleyeyim.

Günün devamı da güzel. Ay’ın koç günlerinden birindeyiz. Enerjimiz yüksek. Hareket halindeyiz. Son günlerde beklettiğimiz, kenara koyduğumuz işleri yapabiliriz.


29 Nisan-5 Mayıs 2024 Astroloji GündemiBir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıda görebilirsiniz. Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir hafta diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!