28 Haziran-4 Temmuz 2021 Astroloji Gündemi

28 Haziran-4 Temmuz 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yeni haftanın gündemiyle geldim, her Pazar olduğu gibi.

Bu hafta biraz kritik bir hafta. Aklı selimle ilerlememizi, tepkilerimizi ölçüsünde tutmamızı, acelecilikten, acele kararlardan, fevri tavırlardan uzak kalmamızı gerektiren önemli bir hafta.

Çünkü Mars bu hafta, Satürn ve Uranüs ile bir t-kare açı kalıbı oluşturuyor.

15 Haziran’da kesinleşmiş olan Satürn Uranüs karesini tetiklemiş, bir kez daha çalıştırmış oluyor.

Bu Marsiyen enerji kontrol edilmezse gerginlikler, ani kopuşlar, pişmanlık yaratacak tartışmalar yaşanabilir.

Bir Güneş Kiron karesi de görüyoruz bu hafta. Kalpler kırılabilir. Küslükler, dargınlıklar olabilir. O yüzden böyle etkiler altında olduğumuzu bilelim ve buna göre davranma gayretinde olalım.

Ama haftanın içinde güzel şeyler yok mu ? Olmaz olur mu 🙂 Her zaman için var 🙂

Zorlukla, kolaylık bir aradadır hep. Negatif olarak tanımladığımız şey ile pozitif olan şey bir aradadır. Hayat böyle bir şey.

Günler içinde Ay’ın çok güzel açılarını deneyimliyor olacağız. Mars’ın Kiron ile bir uyumu var ayrıca.

Her bir günün tüm detaylarını aktaracağım yine. Hepsini anlatacağım.

Ama buraya bir not düşeyim. Yazımın sonunda güncelde olan tüm gelişmeler için, içinde olduğumuz ve yaklaşmakta olan transitler için yazdığım yazıların linkleri yer alıyor. Gökyüzünde güncelde neler var, nasıl etkilerin içinden geçiyoruz, hepsini görebilirsiniz son bölümde.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


28 Haziran-4 Temmuz haftasının öne çıkan gezegen açıları :

1 Temmuz : Mars Satürn karşıtlığı : Mars 12° Aslan, Satürn 12° Kova

Aceleciliklerin, kontrolsüz öfkelerin, fevri ve nezaketsiz tavırların, ani ve dürtüsel davranışların hayattan oldukça net biçimde karşılık görebileceği, yaratılan karmanın cevabının hızlı gelebileceği bir hafta.

Mars dürtüsel bir gezegendir. Öfkeyi, agresyonu, gereğinden büyük riskleri, ölçüsünden taşan kontrolsüz tepkileri simgeler.

Satürn ise karmanın gezegenidir. Bizi olgunlaştıran hayat deneyimlerini sembolize eder. Evrenden sert yanıtlar almamak için yaptıklarımıza, seçimlerimize her zaman dikkat edelim. Özellikle de böyle görünümler altında, bu dikkatin ehemmiyeti büyüyor tabii.

2 Temmuz : Mars Kiron üçgeni : Mars 12° Aslan, Kiron 12° Koç

Bir şeyleri onarmak, daha iyi hale getirmek için harekete geçiyoruz belli ki 🙂 Daha iyi hale getirmenin yollarını buluyoruz.

Başlatmamız gerekenleri başlatıyoruz. Çok güzel bir açı.

4 Temmuz : Güneş Kiron karesi : Güneş 12° Yengeç, Kiron 12° Koç

Kiron uyumsuz açılarında fiziksel ya da ruhsal anlamda incinmeyi, yara almayı anlatır. Marsiyen bir haftadayız. Aceleci olmayalım. Sakarlıklar doğabilir. Kendimize günlük akışlar içinde, bulunduğumuz ortamlarda, yolda, trafikte dikkat edelim.

İletişimlerde güzel kelimeler seçmeye daha fazla özenelim. Kimseyi incitmeyelim.

4 Temmuz : Mars Uranüs karesi : Mars 13° Aslan, Uranüs 13° Boğa

Ani, aceleci, sabırsız, kontrolsüz bir enerjiyi simgeliyor bu görünüm.

Anlık kararlarla, ani öfkelerle hareket etmeyelim bu hafta. Öfkeyle kalkan zararla oturuyor, biliyorsunuz. Sağduyulu, akılcı, mantıklı, sakin tavırlarda olalım.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

28 Haziran 2021 Pazartesi

Ay bugün 20:50’ye kadar, yani günün büyük bir kısmında boşlukta sevgili okuyucularım. Kova burcunda ilerliyor, ama önünde kovada iken diğer gezegenlerden alacağı bir açısı yok. Bütün açıları almış durumda.

Boşluk etkisiyle güncel konular belirsizlikte kalabilir biraz. Bir şeyler bugün gerçekleşmeyebilir. Günlük işlerde, yazışmalarda beklemeler olabilir. Sakin, durağan bir boşluk etkisi var.

20:50 itibariyle balık burcuna geçiyor Ay. Akşam ve gece saatlerinde harika bir kavuşumun etkisindeyiz. Ay, Jüpiter ile kavuşuyor. Balık iç dünyamızda nasıl hissettiğimizle, duygu durumumuzla, kendimizle/hayatla/Yaradanla olan ilişkimizle, ne ölçüde akışta olduğumuzla, iç huzurumuzla ilgili bir burç. Bu akşam çok güzel bir atmosferdeyiz. Bize kendimizi iyi hissettirecek güzel şeyler olabilir.

Bir pürüz giderilebilir, onun ferahlığı olabilir. Bir konu çözülebilir.

Çok daha akışta hissedebiliriz. Hayatın akışına ve ilahi plana güvenen bir ruh halinde olabiliriz.

Jüpiter finansal bir gösterge olduğundan parasal konularda güzel gelişmeler olabilir. Aynı zamanda eğitimi, uzakları, yurt dışı bağlantılı konuları, hukuksal konuları simgeler Jüpiter. Bu konularda da pozitif gelişmeler olası.


29 Haziran 2021 Salı

Ay balık burcunda gün boyunca.

Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay Güneş üçgeni var. İnsan ilişkilerimiz, işimiz, günlük işlerimiz açısından harika bir uyum açısı. Bir şeyler rahatça ilerleyebilir.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü arasında bir kare açı görüyoruz. Yanlış hedef peşinden gidebiliriz. Analizini doğru yapamadığımız şeyler olabilir. Çünkü kuzey Ay düğümü gitmemizi gereken yöndür. Burada uyumsuz bir kare açı var. Bu anlamda uyarmış olayım.

Akşam üstü saatlerinden başlayarak Ay Uranüs altmışlığının pozitif etkilerini alıyoruz bu akşam. Sevineceğimiz, sürprizli şeyler olabilir 🙂 Önemli bir şey çözülebilir. Bir şeyin nedenini fark edip durumu düzeltebiliriz. Uranüs’ün olduğu yerde sürprizler vardır. Uyanışlar, farkındalıklar vardır.


30 Haziran 2021 Çarşamba

Bugünün tamamında da Ay yine balık burcunda sevgili okuyucularım.

Sabahın erken saatlerinde bir Ay Merkür karesi var. Uyanmış ve güne başlamış olursanız, ufak tefek aksilikler olabilir akışlar içinde.

Ama sabahın ilerleyen saatlerinden başlayarak, öğle ve gündüz saatlerinde bir Ay Neptün kavuşumu görüyoruz. Sakin, ılımlı, yumuşak bir atmosfar var. Huzurlu bir vakit.

Akşam üstü ve sonrasında Ay Pluto altmışlığının etkisindeyiz. Olumlu bir açı. Bizi ruhen güçlendirecek şeyler yapabiliriz. Kendiliğinden güzel şeyler olabilir. Bu görünüm, ‘huzurlu ve güçlü’ bir hali simgeliyor tam olarak.

20:39 sonrasında Ay boşlukta sevgili okuyucularım. Balıkta iken alacağı bütün açılar tamamlandı artık. Koç burcuna geçene kadar açısız ilerleyecek. Ay’ın koç burcuna geçişi yarın sabah olacak.


1 Temmuz 2021 Perşembe

Ay 04:21’e kadar balık burcunda ve boşlukta. 04:21’de koç burcuna yerleşiyor.

Hareketli bir gün. Ama biraz hararetli de olabilir. Ona dikkat. Mars’ın Satürn ile karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz.

Fevri çıkışlar, fazla cesur ve cüretkar tavırlar, otorite figürlerinden, konum sahibi, kural koyan kişilerden, aile büyüklerinden sert karşılıklar görebilir. Ne söylediğimize, nasıl davrandığımıza dikkat edelim.

Sabah saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile günün en şanslı vaktindeyiz. İnsan ilişkilerimiz içinde keyifli, güzel şeyler yaşayabiliriz. Tatlı dil, güleryüz, sevgi, uyum demektir Venüs’ün olumlu açıları.

Akşam saatlerinde Ay ve Güneş kare açıda. Ay koçta, agresif bir yerde. Yengeç burcu ise ailemizi simgeliyor. Aile içinde tartışmalar yaşanabilir. Bunun olmaması adına gerginlikleri sönümleyecek yönde davranalım. Eş zamanlı olarak bir Ay kuzey Ay düğümü altmışlığı da var. Uyumlu bir açı olduğundan, dengeleyici bir etki diyebiliriz.

Gece saatlerinde Ay ve Mars üçgen açıda. Uyumamış olanlar hareket etmek, yapılacak işleri azaltmak, bir şeyleri aradan çıkarmak isteyebilirler.

Ayrıca iletişimlerde cesur bir enerji bu 🙂 Konuşulmamış bir şeyler, bu gece konuşulabilir.


2 Temmuz 2021 Cuma

Ay gün boyunca koç burcunda yine.

Sabahın ilk saatlerinde Ay’ın hem Satürn, hem Mars ile uyumlu açılar içinde olduğunu görüyoruz. Sabahın erken saatlerinde yapacağınız işler varsa güzel bir sabah. Hareketli bir sabah.

Gündüz saatlerinde Ay ve Merkür arasında uyumlu bir açı var. Bir altmışlık var. İletişimler, toplantılar, mülakatlar, yazışmalar için destekleyici bir vakit. İyi haberler alabiliriz ayrıca 🙂


3 Temmuz 2021 Cumartesi

Ay bugün 15:27’ye kadar koç burcunda. Ama 07:14-15:27 arasında boşlukta. Herhangi bir açısı yok.

15:27’de boğa burcuna geçiyor. Günün geri kalanında yaklaşan Ay Jüpiter altmışlığının etkisinde olacağız. Ay, Jüpiter ile uyumlu bir altmışlık açı yapmaya doğru ilerliyor olacak.

Akşam saatlerinde kesinleşecek bir açı bu. Parasal konularda, eğitimler, sınavlar, projeler gibi akademik konularda şanslı bir vakit. Uzaklarda yaşayan sevdiklerimizle güzel dialoglarımız olabilir ayrıca. Bizi mutlu edecek şeyler olabilir.

Ay yüceldiği boğa burcunda ve şansın gezegeninden uyumlu açı alıyor. Daha ne olsun 🙂


4 Temmuz 2021 Pazar

Ay boğa burcundaki ilerleyişine devam ediyor sevgili okuyucularım.

Bugün Ay’ın açıları ağırlıklık olarak uyumsuz görünüyor. Ayrıca bugün kesinleşecek olan Mars Uranüs karesini de tetikliyor, çalıştırıyor Ay. Etkilerini büyütmüş oluyor. Dikkat gerektiren bir Pazar.

Hadi detaylara bakalım.

Sabah saatlerinde Ay Venüs karesi ile özel ve sosyal ilişkiler içinde uyumsuzluklar, ufak tefek tartışmalar olabilir. Ona dikkat.

Ay, yeme içme konularını simgeleyen boğa burcunda ve yöneticisi olan Venüs’ten uyumsuz açılar alıyor. Keyifler abartılabilir bu sabah 🙂 Bu açı öyle de çalışabilir. Tam bir Pazar kahvaltısı açısı :))

Öğle ve gündüz saatlerinde bu kez Ay Satürn karesini görüyoruz. Gün içinde yapmak istediklerimiz çeşitli sebeplerle olmayabilir. Kendimiz de iptal edebiliriz bazı planları. Boğa etkisiyle, biraz daha durağan kalmak isteyebiliriz.

Akşam üstü saatlerinde Ay Güneş altmışlığı ile göreceli olarak daha iyi bir vakitteyiz. Ay’ın gün içindeki tek uyumlu açısı bu. İlişkiler açısından, ruh halimiz, modumuz açısından güzel bir zaman.

Akşam saatleri konusunda uyaracağım. Ay, Uranüs ile kavuşuyor. Mars ile kare açı yapıyor. Ay’ın tetiklemesiyle Mars Uranüs karesinin etkileri büyümüş oluyor. Hiç kimseyle münakaşaya girmemeye çalışın bugün, özellikle bu akşam. Bir şeyler fazla büyüyebilir. İşler başka yerlere girebilir. Agresif enerjilerden uzak kalmak faydamıza olacaktır.

Ev içinde aletlerin kullanımına da dikkat edelim. Elektrikli aletleri pek kurcalamayalım. Elektroniklere fazla yüklenmeyelim, maksimum kapasitede çalıştırmayalım.

Sakin ve dengede olan kazanır bugün. Seçimimiz bu olsun. Onun dışında kendimizi korkutmaya gerek yok.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri, içinde olduğumuz ve yaklaşmakta olan transitlerin etkilerini aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Merkür Retrosu Sonlandı – Merkür İkizler Burcunda Hızlanıyor

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güzel bir hafta diliyorum herkese ! Bu haftanın Marsiyen enerjisine dikkat edelim.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!