Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Şansın, bolluğun, bereketin, fırsatların, büyük açılımların gezegeni Jüpiter, 19 Aralık Cumartesi günü saat 16:07’de kova burcuna geçiyor ve 29 Aralık 2021 tarihine kadar kovada olacak sevgili okuyucularım !

Bu 1 yıllık sürecin içinde bir de balıkta olacağı dönem var Jüpiter’in. Hızlıca kova transitini tamamlayarak 13 Mayıs 2021’de balığa varacak. 13 Mayıs-28 Temmuz 2021 arasında balık burcunda bulunacak.

Bu süreç dışında, 2021 yılı Jüpiter’in kova burcunda olacağı bir yıl. Yepyeni bir döneme adım atıyoruz 🙂 !

Jüpiter büyük iyicildir. Gezegenler arasında etkileri en güzel olan, güzellikleri, iyilikleri, fırsatları, şansları sembolize eden gezegendir. Dolayısıyla nerede olduğu, doğum haritamızın hangi alanından geçtiği oldukça önemlidir 🙂

Jüpiter’in olduğu yerde, hayatın hediyeleri vardır. Yeni güzel gelişmeler, pozitif değişimler vardır.

Doğum haritalarımızın kova alanını aydınlatmaya geliyor Jüpiter.

Jüpiter’in doğasını biraz daha etraflıca ele alalım. Başka neleri simgeliyor ? Kovada iken bize neler getirebilir ?

Hakkaniyet, erdemler, erdemli olmak, iyi niyet, dürüstlük, hak, hukuk, adalet kavramları Jüpiter ile ilgili. Kova gibi özgürlükçü bir burçta ilerlerken haklar, özgürlükler vurgulanacak.

İnsanlar hakları için seslerini yükseltecekler. Çeşitli konularda ayaklanmalar, protestolar görebiliriz dünyanın pek çok yerinde. Toplumsal konularda büyük uyanışlar geliyor !

Kişisel sınırlar, bireyin özgürlükleri, seçimler, tercihler, bu konular hareketlenecektir. İnsanların, toplumların haklara olan bakış açılarının yenileneceği bir dönem başlıyor.

Ayrıca uluslararası konular, seyahatler, eğitim, akademi, finans, ekonomi Jüpiter yönetiminde.

Geride bıraktığımız 1 yıllık süreçte oğlak burcundaydı Jüpiter. Asalet kaybettiği, düşüşte olduğu bir alandaydı. Çünkü Jüpiter yengeçte yücelir, zıttında yani oğlakta ise düşüştedir.

Dolayısıyla 2020 yılı, yukarıda saymış olduğum ekonomi, eğitim, seyahatler, uluslararası konular açısından oldukça problematik bir yıl oldu. Ayrıca Jüpiter, oğlak burcunda iken 3 kez Pluto ile kavuştu. Bunlar oldukça kaotik kavuşumlardı.

Şimdi kova burcunda, çok daha parlak ve doğasıyla çok daha uyumlu bir yerde olacak Jüpiter 🙂

Ayrıca zorlu kavuşumları olmayacak kovada iken. Ama tabii her yılın dikkat çeken görünümleri oluyor.

Ocak 2021’de Jüpiter, Uranüs’ten kare açı alacak ama bu etki asla Pluto kavuşumları kadar kaotik değil.

Jüpiter Uranüs karesi, bazı başkaldırıları anlatan bir kare açı. Finansal konularda, ekonomi alanında süprizli ani gelişmeler de olabilir bu etkiyle birlikte.

Haklarla, özgürlüklerle ilgili gelişmeler olabilir. Dijital alanlarla, sosyal medya platformları ile ilgili sürprizli gelişmeler de olası. Bunların finansal konularla bağlantısı olabilir hatta.

Kova temalarında yeni gündemler bekliyor bizi 2021’de.

Teknoloji, internet, dijital alanlar, internet üzerinden yapılan işler, sanal hizmetler, sosyal medya alanları, kova burcu yönetiminde.

2021 yılında teknolojik alanda yeni icatlar, buluşlar, keşifler olacaktır. Hayatımızı kolaylaştıracak yeni online hizmetler doğacaktır. Dijital alanlar daha da hareketlenecektir.

Yeni sosyal medya platformları doğabilir ayrıca.

İnternet üzerinden çok daha fazla şeyi, çok daha kolay ve hızlı şekilde yapabileceğimiz bir dönem başlıyor.

Ayrıca uzay, astronomi, uzaylılarla ilgili konular kova burcu temasıdır. Bu konuların daha fazla masaya yatırılabileceği, bir şekilde daha çok konuşulabileceği, çeşitli gelişmeler ile konuya olan ilginin ve merakının artabileceği, yeni farkındalıkların doğabileceği bir yıla giriyoruz.

Astroloji de kova burcunun temaları arasındadır 🙂 Jüpiter buralara da saçıyor peri tozlarını 🙂

Jüpiter’in kova transiti ile ;

Teknolojik alanlarda, tıpta, bilimde yeni gelişmeler, buluşlar, keşifler,

toplumsal konularda uyanışlar, haklar konusunda farkındalıklar, özgürleşme,

dijital alanlarda yeni hareketlilikler, yeni iş alanları, büyüme fırsatları

geliyor sevgili okuyucularım !


Şimdi Jüpiter’in kova transiti için burçlar bazında olası etkileri konuşalım.

Yükselen burcunuza göre okuyunuz. Yükselenimiz doğum haritamızda 1.evimizdir. Öngörüler teknik olarak yükselen burçlara göre yapılabilmektedir. Dolayısıyla her zaman yükseleninizi takip ediniz.

Jüpiter’in kova transiti, kimlere neler getirebilir, bakalım. Tabii bunlar genel etkilerdir, önemli olan ise bireysel doğum haritamızın alacağı etkilerdir.

Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Jüpiter artık 11.evinizde ! Size çok daha uyumlu bir konumda 🙂

Sosyal çevrenizin genişleyeceği, yeni yeni arkadaşlarınızın olacağı, kalabalıklarda olacağınız, yeni grupların, takım çalışmalarının içinde yer alacağınız, eğlenceli, enerjisi yüksek bir dönem başlıyor.

Sosyal çevre bağlantılarınızdan çokça fayda bulacaksınız ayrıca.

Bu ev dilekleri, niyetleri, hayalleri, olmasını istediğimiz şeyleri, gönlümüzdeki şeyleri anlatır. Dolayısıyla istediğiniz, hayalini kurduğunuz bir şeylerin gerçekleştiğini görebilirsiniz Jüpiter kovada iken 🙂

Gönüllü faaliyetler, vakıf, dernek gibi yapılar ve sosyal sorumluluk projeleri eklenebilir ayrıca hayatınıza. Bunlar da yine 11.evle bağlantılı.

Size yeni güzel insanlar geliyor 🙂 ! Sosyal çevreniz yenileniyor.

Dostlarınızın güzel şeylere vesile olduğunu da göreceksiniz ! Her tür konu için düşünebilirsiniz bunu.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Jüpiter, 10.evinize geliyor. Satürn de kovada, 10.evinizde olacak 2021’de.

Satürn’ün 10.ev geçişleri biraz zordur. İş hayatınızda çok çalışmanızı, çok emek vermenizi ister 10.evden geçerken. Emeğinizi görmek ister. Bir şeylerin temelini çok sağlam kurmak ister. Bu yüzden yavaş ilerletir. Dolayısıyla bu Satürn etkisinin yanında, Jüpiter’in şansının, rahatlatıcı, kolaylaştırıcı, ödüllendirici etkisinin olması güzel !

İşinizde, kariyerinizde, meslek yaşamınızda yükselişlerin, terfilerin yaşanabileceği, isminizin önüne yeni sıfatların gelebileceği, parlak bir süreç 🙂 Kendi işinizi kurmak adına da şanslı etkiler alıyorsunuz. Onu da söyleyeyim. Halihazırda kurduğunuz, büyütmeye çalıştığınız bir işiniz varsa, Jüpiter destek vermeye geliyor 🙂

İş konusunda dijital alanları daha fazla kullanacağınız bir dönem başlıyor !


İkizler ve Yükselen İkizler :

Jüpiter 9.evinize geliyor !

Yeni bir eğitim getirebilir size. Yüksek lisans ya da doktora getirebilir. Hazırlamakta olduğunuz tez, makale, akademik çalışmalar varsa, başarılı işler çıkabilir ortaya. Akademik anlamda parlak bir döngü. Son derece güzel takım çalışmalarının içinde yer alabilirsiniz. Bilimsel anlamda verimli, güçlü projeleriniz olabilir. Ortaya koyduğunuz başarılı sonuçlar olabilir.

Seyahatleriniz artabilir ayrıca. Yurt dışı bağlantılı fırsatlar da doğabilir. Bir başka şehre ya da ülkeye taşınma ve yer değişiklikleri de olasılıklar arasında.

İkizler burcu ve kova  burcu arasında çok güzel bir üçgen açı var. Size dost bir burçta yer alacak bu süreçte Jüpiter 🙂 Çok iyi açı alıyorsunuz. Güzel şeyler olacaktır.

9.ev hayatı algılama şeklimizle, dünya görüşümüzle, dini anlamda inançlarımızla, ideolojimizle ilgili bir alan. Astroloji, felsefe gibi alanlar da bu evin yönetiminde. Jüpiter, derinleştirecek sizi kovada iken. Uyandıracak, fark ettirecek. Düşünceleriniz, bakış açılarınız değişecek.

Bu arada kova burcu da astroloji ile bağlantılı olduğundan, bu yönde bir eğitim alabilirsiniz. Jüpiter’in şansı ile çok iyi bir hoca çıkabilir karşınıza.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

8.evinize Jüpiter geliyor.

8.ev ödemeler, borçlar, krediler, miras, nafaka, ortaklaşa gelir gibi paraları simgelediğinden, Jüpiter etkisiyle, bir borcunuzu bitirebilir, sonuçlanmasını beklediğiniz bir parasal konuda istediğiniz yönde bir neticeye varabilirsiniz.

Parasal anlamda yasal konular varsa, paranızı alabilmek adına dava açtığınız bir durum varsa, örneğin bir tazminat, bir sigorta konusu, bir vergi konusu, vb varsa Jüpiter’in kova geçişi, istediğiniz güzel sonuçları getirebilir.

Burs alabilirsiniz ayrıca öğrenci iseniz.

8.ev sağlık sorunlarını da simgelediğinden, bir problem varsa ameliyat olmak, tedaviye başlamak, vb şekillerde çözüme ulaşmak, sorunu geride bırakmak yönünde destek verir size Jüpiter. Kronik hale gelmiş zihinsel yorgunluklardan, takıntılı düşüncelerden arınmak, psikolojik yönde iyileşmek anlamında da işinizi kolaylaştıracak ayrıca.

Bu ev sezgilerin de evidir 🙂 Jüpiter sezgisel yanınızı güçlendirecektir. Bilinmeze, spiritiüel, okült alanlara ilginizi artıracaktır.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Jüpiter 7.evinizde olacak kovada iken !

Bu ev ilişki, evlilik, partner, partnere dair konular, iş ortaklıkları ve ayrıca danışmanlıklar, bize birebir eğitim veren hocalar, koçluk eden kişiler demektir.

Jüpiter kovada iken, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Güzel bir insan çıkabilir karşınıza. Evlenebilirsiniz.

İşinizde birileriyle ortaklık kurabilirsiniz. Hatta Jüpiter kovada olacağı için, dostlarınızla birlikte iş yapmanız olası. Yeni anlaşmalardan, imzalı işlerden, sözleşmelerden ve iş birliklerinden yana güzel bir yıl bekliyor sizi.

Jüpiter ile, size eğitim verecek, birebir özel ders verecek ya da bir konuda danışmanlık edecek bir hoca, bir uzman eklenebilir yaşamınıza. Güzel bir transit. Pek çok açıdan güzel !


Başak ve Yükselen Başak :

6.evinizde ilerleyecek olan bir Jüpiter var artık 🙂

Bu ev neleri simgeler ? İş, çalışma hayatı, çalışma ortamı ve iş arkadaşları, görevler, sorumluluklar, günlük düzen gibi konuları simgeler. Astlarınız, hatta yanınızda çalışan insanlar da 6.ev kapsamında. Jüpiter size, çalışmak, üretmek, sunmak, hizmet etmek, fayda yaratmak, hizmet almak gibi konularda destek verecek 2021’de.

Çalışmıyorsanız, güzel bir işe girebilirsiniz. Çok daha aktif bir yaşam düzenine geçebilirsiniz.

İşinizde ürettiklerinizin artabileceği, parlak bir dönem.

İşveren konumunda iseniz, çok memnun kalacağınız çalışanlar katılabilir aranıza. Evinizde yardım almak, hizmet almak istediğiniz kişiler varsa, çok güzel insanlar tanıyabilirsiniz. Ailenin üyesi gibi olacak temiz, iyi niyetli insanlar yanınızda çalışmaya başlayabilirler.

Ayrıca sağlık da, 6.ev konusudur. Daha sağlıklı, daha kaliteli yaşamaya, daha doğru beslenmeye, kendinize daha fazla özenmeye başlayacaksınız Jüpiter ile.

Bir de ne olabilir, biliyor musunuz ? Bir evcil hayvan getirebilir size Jüpiter 6.ev olması sebebiyle 🙂 Bir minnoşu sahiplenebilirsiniz, yeni bir dostunuz olabilir 🙂


Terazi ve Yükselen Terazi :

5.evinizden bir Jüpiter geçiyor artık 🙂 Harika bir ev !

Bu ev aşk demektir. Çocuklar, bebekler demektir. Hobiler demektir.  Sanat ve sahne demektir.

Saydığım bu temalarda şahane etkiler var. 2021’de belli ki Jüpiter ile keyfiniz, yaşam coşkunuz artıyor 🙂

Bir aşk getirebilir size Jüpiter 🙂 Zaten biri varsa, ilişkinizden çok daha keyif alacağınız, uyumlanacağınız, birbirinizi daha iyi anlayacağınız, daha güzel anlaşacağınız bir dönem.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için oldukça destekleyici bir Jüpiter döngüsü olduğunu söyleyeyim. Bilginiz olsun. Değerlendirin Jüpiter’in şansını.

Jüpiter’in kova süreci, size yeni hobiler, kurs ortamları ve arkadaşlar da getirecek gibi duruyor 🙂

Hayatın tadını çıkarmaktır, hayatı daha coşkulu yaşamaktır 5.ev. Güzel bir yıl olsun !


Akrep ve Yükselen Akrep :

4.evinize Jüpiter geliyor. Hangi konularda şans getirir size 🙂 ?

Yuva, aile, ev, yaşam alanı, eve dair konular, oturduğunuz yer ile ilişkiniz, aile bireyleri, geçmişten gelen meseleler, aile kökleri, arsa, arazi, tapu, emlak konularında.

Jüpiter ile sizi daha mutlu edecek bir yere taşınabilirsiniz. Daha çok seveceğiniz bir yerde yaşamaya başlayabilirsiniz.

Ev satın alabilirsiniz bu yönde bir planınız, niyetiniz ve hazırlığınız varsa.

Evinizde pek çok şeyi yenileyebilirsiniz.

Jüpiter etkisiyle, aile içi konularda da bir şifalanma olacaktır. İlişkiler kuvvetlenebilir. Sorunlu durumlar çözülebilir.


Yay ve Yükselen Yay :

3.evinize şans gezegeni Jüpiter geliyor 🙂

Bu ev, en temelde kardeşleri, birinci dereceden yakın akrabaları, sık görüştüğünüz kişileri, yakın arkadaşları ve de komşuları sembolize eder.

Hayat bu döngüde size fırsatları, şansları bu kişiler üzerinden verecektir. Kardeşlerinizden yana büyük faydalar, destekler gelebilir. Sizin için güzel şeylere vesile olabilirler. Gönlünüzden geçen bir şeyler, yakın çevreniz aracılığıyla gerçekleşebilir.

Bu arada kardeşlerinizin yaşamında da güzel şeyler olabilir. Üniversiteye başlayabilirler, çalışmaya başlayabilirler. Kova etkisiyle toplumsal konuların, sosyal sorumluluk çalışmalarının içinde yer alabilirler.

Jüpiter’in bu 3.ev geçişinde, yeni ve çok seveceğiniz komşular eklenebilir hayatınıza 🙂 Samimi olacağınız, bağ kuracağınız, güzel insanlar gelebilir.

Bunlar dışında iletişime dayalı faaliyetler epeyce hareketleniyor gibi duruyor 🙂

Bilgidir, bilgiyi paylaşmaktır, bilgiyi aktaran, sunan kişi olmaktır 3.ev. Uzmanlık sahibi olduğunuz bir konuda websitenizi açabilirsiniz, sosyal medya üzerinden başarılı işler yapabilirsiniz, kendinizi duyurabilirsiniz. Ayrıca satış-pazarlama yönünde bir işe girmeniz de olası 3.ev olması sebebiyle.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

2.evinize, yani para alanınıza Jüpiter geliyor 🙂 Harika ! 🙂

Bu süreçte gelir akışınızı artıracak yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, kazandığınız para bir şekilde artabilir. Yeni parlak iş planlarınız olabilir. Daha çok kazanabilirsiniz.

Maddi varlıklarınızın çoğalacağı, bereketleneceği bir süreç. Maddi anlamda çok daha güvende hissedeceksiniz kendinizi.

Sahip olduğumuz varlıkları anlatır bu alan. Doğuştan getirdiklerimiz, yeteneklerimiz, potansiyellerimiz de yine 2.ev konusu. O yüzden bazı yeteneklerinizi keşfedeceğiniz bir dönem olabilir bu. O yeteneklerin üzerine gidebilirsiniz, eğitim alabilirsiniz, yaşam çerçeveniz yenilenebilir yeni güzel aktiviteler ile.


Kova ve Yükselen Kova :

Jüpiter, 12 yıldan sonra tekrar 1.evinize geliyor 🙂 Heyecanlı olmalısınız 🙂

Şansın, fırsatların, büyümenin, güzelliklerin, bereketin gezegenini ağırlıyor olacaksınız ! Harika bir misafirlik bu ! Misafirlerin en güzel geliyor 🙂 Misafir, eli kolu dolu geliyor :))

1.ev temel olarak yeni adımlar atmayı, yeni başlangıçlar yaşamayı simgeler ve her konuda olabilir bu.

Jüpiter ile yeni bir eğitime başlayabilirsiniz, aşk kapınızı çalabilir, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Hatta evlenebilirsiniz.

Parasal anlamda çok daha konforlu bir duruma geçebilirsiniz. İş değişikliği yapabilirsiniz, daha iyi bir işe geçebilirsiniz, mevcut işinizde terfi edebilirsiniz. Çalışmıyorsanız, çalışmaya başlayabilirsiniz.

Güncelde sorunlu durumlar varsa içinden çıkmaya çalıştığınız, bu durumlar değişebilir. Açılımlar olabilir. Bir ferahlık yaşayabilirsiniz.

Parasal alanda, ilişkilerde, girişimlerde, atacağınız adımlarda destek verecek size Jüpiter !

Şanslı bir yıldasınız, gönlünüzce olsun 🙂


Balık ve Yükselen Balık :

12.evinize Jüpiter geliyor !

Psikolojik sorunlara çözüm bulabileceğiniz, ruhsal anlamda yol alabileceğiniz, spiritüel konularla meşgul olarak, öğrendiklerinizle yaşam çerçevenizi, iç huzurunuzu yukarı taşıyabileceğiniz bir süreç başlıyor sizin için.

Ayrıca 12.ev üstü örtülü alandır ve beklenmedik durumların evidir. Hiç hesapta olmayan, beklemediğiniz yerlerden şanslı süprizler de yaşatacak size Jüpiter 🙂 Kadersel, güzel yeni olay ve durumlar dahil olacak yaşamınıza.

Bir uyanış, bir derinleşme dönemi sizin için.

Kendinizle kalmak, kişisel alan yaratmak istiyorsanız, bu gerçekleşebilir Jüpiter ile.

Yogaya, meditasyona, sizi medite edecek bir şeylere başlayabilirsiniz.

Ayrıca 13 Mayıs-28 Temmuz arasında balıkta olacak Jüpiter 🙂 Şanslar, güzellikler geliyor. Yeni açılımlar olacaktır hayatınızın çeşitli alanlarında.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Jüpiter’in kova yolculuğunun bize en güzel hediyeleri, en güzel insanları, en parlak değişimleri getirmesini diliyorum !

Sevgiler, görüşmek üzere 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!