7-13 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

7-13 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Yılın ilk Güneş tutulması, bu hafta 10 Haziran’da gerçekleşiyor. İkizler burcunun 19 derecesinde bir Güneş tutulması meydana gelecek.

Nasıl bir tutulma deneyimleyeceğiz, tutulma sırasında gökyüzünde nasıl görünümler var, genel olarak nasıl olasılıklarımız var, burçlar üzerinden ihtimaller neler, tutulma yazımı tıklayarak görebilirsiniz :

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Satürn Uranüs karesine doğru ilerliyoruz ayrıca. 15 Haziran’da ikincisi kesinleşecek bu kare açının etkileri, bu hafta belirgin olacaktır.

Haftanın tüm detaylarını konuşacağız. Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


7-13 Haziran haftasının başlıca gelişmeleri :

10 Haziran Perşembe günü, ikizler burcunun 19 derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor, yukarıda anlattığım gibi.

Tutulma yazım : 10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Mars 11 Haziran Cuma günü 16:33’te, aslan burcuna geçiyor. Aylık burç yorumlarınızda alabileceğiniz etkileri görebilirsiniz. Hafta içinde Mars’ın bu yeni transiti için ayrı bir yazı da yayınlayacağım.


7-13 Haziran haftasının öne çıkan gezegen açıları :

12 Haziran : Venüs Kiron karesi : Venüs 12°Yengeç, Kiron 12°Koç

Kareler uyumsuz açılardır. Bu görünüm, ilişkiler içinde incinmeyi, gücenmeyi anlatan bir görünüm.

Kiron yaralanmakla ilgili çünkü. Venüs ise ilişkileri (özel ya da sosyal) sembolize ediyor.

Bunun dışında kadınlarla ilgili konular, dişil organlar yine Venüs ile ilgili. Bu konularda sağlık sorunlarınız varsa, konu için aksiyon alabilirsiniz bu hafta. Ertelemeden, bekletmeden muayene olmak, gerekeni yapmak en güzeli.

13 Haziran : Venüs Uranüs altmışlığı : Venüs 13°Yengeç, Uranüs 13°Boğa

Uyumlu bir açı. İnsan ilişkilerimiz içinde, yakın çevremizle, sevdiklerimizle güzel şeyler yaşayabiliriz. Dialoglarımız açısından pozitif bir etki.

Özel ve sosyal ilişkiler içinde keyifli şeyler olabilir haftanın ikinci yarısında 🙂 Sadece 13 Haziran için düşünmeyin bu etkiyi.

Ay’ın açıları günlüktür, gün için geçerlidir. Ama böyle büyük açıların etkilerini, öncesinde de sonrasında da alıyoruz. Özellikle yaklaşırken, yani öncesinde daha kuvvetli alıyoruz.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

7 Haziran 2021 Pazartesi

Ay bugün boğa burcunda ilerliyor.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Uranüs ile kavuşum, Satürn ile kare açı yapıyor. Böylece Satürn Uranüs karesini çalıştırmış oluyor.

Yaşça olgun insanlar, anneanne, babaanne, dede gibi aile büyükleri ile ilgili konular gündeme gelebilir. Sağlıklarına daha fazla özenmelerini sağlamak, bugünlerde daha çok yanlarında olmak önemli.

Bunun dışında ani gündeme gelebilecek parasal konular olabilir. Satürn Uranüs karesinin etkisini kuvvetli şekilde hissettiğimiz günlerdeyiz. Açı 15 Haziran’da kesinleşecek. Şu anda yaklaşan açı konumunda olduğu için, etkisi daha kuvvetli. Bugünler ani gelişebilecek durumlara açık biraz. Çok büyük şeyler düşünüp kendinize korku yaratmayın. Biraz daha temkinli, tedbirli geçirelim bu ayı, özellikle önümüzdeki iki haftayı. Soğukkanlı bir tavır ve çözüm odaklı yaklaşımlar işimizi kolaylaştıracaktır bu ay.

Bu arada Satürn Uranüs karesinden alabileceğiniz etkileri, Haziran ayı burç yorumlarınızda anlatmış bulunuyorum, oradan bakabilirsiniz.


8 Haziran 2021 Salı

Ay bugün 21:47’ye kadar boğa burcunda olacak yine. Bugün tüm açıları uyumlu !

Sabah saatlerinde bir Ay Neptün altmışlığı görüyoruz. Huzurlu bir atmosferdeyiz. Sakin, durağan, dingin bir enerjideyiz. Birbirimizden yardım alabiliriz, alacağımız destekle yapılacaklar kolaylaşabilir. Empati ve anlayış demektir ayrıca Neptün’ün bu uyumlu açıları. Güzel bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay Pluto üçgeninin olumlu etkilerini alıyoruz bu kez. Parasal konularda istediğimiz yönde gelişmeler yaşayabiliriz. İşle ilgili konularda, devlet bağlantılı konularda, beklemede kalmış olan şeyler hızlanabilir. Yeni gelişmeler olabilir. Ünvan sahibi kişilerle görüşmeler, dialoglar olabilir. Bildirimler gelebilir.

Günün ikinci yarısında Ay Mars altmışlığı devreye giriyor. Güç, kuvvet, enerji, motivasyon, hepsi bu pakette 🙂 Yapılacak işler için, yapmak istediklerimiz için hareketlenebiliriz. Keyifle yapabiliriz birçok şeyi. Spor yapmak için de çok güzel bir görünüm. Bedenimiz hareket etmek ister Mars’ın uyumlu açılarında.

18:06-21:47 arasında Ay boşlukta. 21:47’de ikizler burcuna geçiyor.


9 Haziran 2021 Çarşamba

Ay ikizler burcunda ilerliyor. Güneş tutulmasının öncesindeyiz.

Ay kapanış fazında. Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte gerçekleşirler. O yüzden yeniay öncesinde olduğumuzu düşünebilirsiniz. Ay’ın ışığı gittikçe küçülüyor ve kapanıyor.

Ay’ın döngüleri içinde bu kapanış fazı, bırakma zamanı demektir. Geride bırakmak, bitirmek istediğimiz şeyler olabilir, onları ele alabiliriz. Birkaç gündür tam da böyle bir hareketlilik içinde olabiliriz. Konuları tamamlamak, bitirmek için iyi bir zaman.

Akşam üstü saatlerinde Ay’ın kuzey Ay düğümü ile yapacağı kavuşumun etkisi giriyor devreye. İletişimler, bilgi paylaşımları, haberleşmeler açısından güzel bir zaman.

Ardından Ay Kiron altmışlığını görüyoruz. Bir durumu düzeltebiliriz. Fiziksel ya da ruhsal, bir sağlık gündemi varsa, işe yarayacak bilgiler, doktor tavsiyeleri gelebilir.

Gece saatlerinde Ay Satürn üçgeni ile iyi hissediyoruz. Güvende ve köklenmiş hissediyoruz. Aile büyükleri ile ilgili konularda daha rahat hissediyoruz.


10 Haziran 2021 Perşembe

Tutulma günündeyiz !

Bugün Türkiye saati ile 13:53’te, ikizler burcunun 19 derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor, yazımın başında söylediğim gibi.

Bir sonraki Güneş tutulmasına, yani Aralık ayına kadar olan süreçte etkileri aktif olacak.

Tutulma yazım burada : 10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Ay’ın ikizler burcunda olduğu, yakın çevremizle iletişimlerin ön planda olduğu bir gündeyiz.

20:37 sonrasında Ay boşlukta.


 11 Haziran 2021 Cuma

Ay 10:22’ye kadar ikizler burcunda ve boşlukta. 10:22’de yengeç burcuna geçiyor.

Evimizi düzenlemek, temizlemek, eski eşyaları ayırmak, atılacakları evden çıkarmak isteyebiliriz. Evimizin enerjisini yenilemek isteyebiliriz bugün. Temizlik sırasında adaçayı tütsüsü yakmanızı da öneririm. Bu da müthiş bir temizlik etkisi çünkü. Bu da işin enerji kısmı 🙂 Yaşam alanınızı negatif enerjiden arındırın.

Mars bugün aslan burcuna geçiyor, yukarıda söylediğim gibi.


12 Haziran 2021 Cumartesi

Ay yengeç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, Venüs ile kavuşum halinde. Çok güzel bir kavuşum. Aile içinde güzel paylaşımlar olabilir. Evimizin konforu, şıklığı için yeni şeyler yapabiliriz. Evimizi düzenleyebiliriz.

Öğle saatlerinde bir Ay Uranüs altmışlığı var. Ev içinde değişiklikler, yenilikler yapabileceğimiz bir gündeyiz. Bir açılım ve özgürleşme hali var.

Bunun dışında beklemediğimiz, güzel şeyler de olabilir. Uranüs sürprizlerin gezegeni. Uyumlu açıları, güzel sürprizler anlamına geliyor.


13 Haziran 2021 Pazar

Ay bugün 21:22’ye kadar yengeç burcunda.

Ailemizle, evimizle, aile büyüklerimizle ilgili konular ön planda olabilir bugün yine.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve Pluto karşı karşıya. Aile içinde tartışmalardan uzak kalmaya çalışalım. Uyumsuz bir açı bu. Duygusal anlamda biraz sert bir görünüm.

Diğer yandan Venüs Uranüs altmışlığı kesinleşiyor bugün 🙂 İnsan ilişkilerimiz, bağlarımız, bağlantılarımız, sevdiklerimizle dialoglarımız açısından pozitif bir etki.

14:15-21:22 arasında Ay boşlukta. 21:22’de aslan burcuna geçiyor. Eğlenceli, keyifli bir yere geliyor Ay 🙂 Güzeldir Ay’ın aslan günleri 🙂


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-20 Haziran 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Venüs Yengeç Burcunda 2-27 Haziran 2021

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021, Yay Burcu Haziran 2021,

Oğlak Burcu Haziran 2021, Kova Burcu Haziran 2021, Balık Burcu Haziran 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!