Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 23 Nisan Cuma günü 14:48’te yengeç burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Mars’ın yengeç transiti 11 Haziran’a kadar sürecek.

Bir gezegen hangi burçta transit etmekte ise, temsil ettiği konular o burcun enerjisine bürünür. O burcun doğasında yaşanır.

Mars hareketi, enerjiyi, girişimleri, başlangıçları, mücadeleyi, eforu anlatan bir gezegen.

Harekete geçme şeklimiz, harekete geçme becerimiz, bedensel enerjimiz, motivasyonumuz, cesaretimiz, girişkenliğimiz Mars ile ilgili.

Agresyon, hırs, öfke, savaş, mücadele, rekabet gibi temalar da var Marsiyen konular arasında. Doğası biraz sert bir gezegen yani. Gözü kara bir gezegen 🙂

Risk almaktan geri durmayan, kontrolsüz bir enerjiyi simgeliyor.

Yengeç burcu ise su grubundan bir burç. Naif, ılımlı, sakin, kavga etmemek, tartışmamak için yerine göre sessiz kalmayı seçen, çekingenlikleri, ürkeklikleri olan bir burç.

Dolayısıyla Mars’ın ve yengecin doğaları birbiri ile çok uyumlu değil.

Yani Mars’ın istediği yüksek enerjiyi, cesareti, korkusuzluğu yengeç veremiyor Mars’a.

O yüzden Mars yengeçte iken düşük bir pozisyonda sevgili okuyucularım. Yani biraz güçsüz kalıyor. Zaten zodyakta yengecin karşıt alanı olan oğlak burcunda yüceliyor Mars.

Yengeçte ise düşüşte.

Peki bu konumlanma bize neler getirebilir ? Mars yengeçte iken, Marsiyen konular nasıl yaşanabilir ? Mars’tan yana nasıl olasılıklarımız var ? Hadi bakalım, birlikte.

Mars yengeçte iken ;

Hedeflerimiz için harekete geçmekte zaman zaman zorlanabiliriz. Gereken cesareti kendimizde bulamayabiliriz. Çekingenliklerimiz olabilir. Şimdilik geri durmayı, konuları bekletmeyi seçebilir, konuları daha hazır hissedeceğimiz bir vakte erteleyebiliriz.

Yengeç geçmişten getirdiklerimizle, çocukluğumuzla, içine doğduğumuz aile ortamı ile ilgili olduğundan, geçmişi daha sık anabiliriz. Bizi vaktiyle üzmüş ya da kızdırmış şeylere daha fazla odaklanabiliriz.

Ama güzel getirileri de olacaktır sürecin. Örneğin öfkeleri yansıtmak, tartışmak, ses çıkarmak yerine daha toleranslı olmayı, daha naif bir dille iletişim kurmayı seçeceğimiz bir zaman bu.

Bunlar dışında yengeç burcu, evimizi, ailemizi, yaşam alanımızı simgelediğinden,

Evimizle daha fazla meşgul olabiliriz bu süreçte.

Ev içinde temizlikler yapabilir, atılacak olan şeylerden arınabiliriz. Başkalarına verebileceğimiz, ihtiyaç duymadığımız şeyleri elden çıkarabiliriz.

Dekoratif değişiklikler yapabiliriz. Badana boya işlerimiz olabilir. Tadilatlar olabilir.

Ev içinde tamir gerektiren durumlar olabilir.

Ailemizle ilgili konularda bir hareketlilik olabilir. Onlarla, onların ihtiyaçları ile ilgilenebiliriz. Onlar için yeni şeyler yapabiliriz.


Şimdi Mars’ın yengeç transitini, burçlar bazında ele alacağım.

İletişim bilgilerim geliyor öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 4.evinize geliyor.

Mars’ın geldiği alanda bir hareketlilik olur. Mars hareketi, eforu, çabayı, girişimleri, yeni şeyler başlatmayı anlatan bir gezegen.

4.ev ise yaşam alanımızı, yuvamızı, evimizi simgeliyor.

Evinizle ilgili konular bu dönemde meşgul edebilir sizi o yüzden. Ev içinde eşya değişiklikleri, düzenlemeler, temizlik işleri, evin tesisatı ile ilgili konular, bir apartmanda yaşıyorsanız, apartmanla ilgili konular gündeme gelebilir. Ayrıca tapu, arsa, arazi alım satım konuları yine 4.evle bağlantılı. Memleketinizde bir ev yaptırma, bir arazi, bir arsa konusu varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ev yaptırıyorsanız hızlanabilirsiniz.

Kiracı iseniz ev sahibinizle uyumunuza, iletişiminize dikkat etmenizi önereceğim. Mars agresif bir enerji çünkü.

Aile bireyleri de yine bir 4.ev teması. Ailenizle ilgili konular, yaşadığınız yerle ve evinizle ilgili konular hareketleniyor.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars 3.evinize geçiyor.

Bu ev iletişimi simgeler. İnsan ilişkileriniz içinde haberleşmeler, dialoglarınız artacaktır. Yazışmalarınız, görüşmeleriniz, yakın çevre bağlantılarınız hareketlenecektir Mars ile.

Aynı zamanda kardeşleri, akrabaları ve komşuları anlatır 3.ev. Buralarda da yeni gündemler olası. Kardeşleriniz, yakın çevrenizden birileri önemli başlangıçlar yapabilirler.

İletişime geçmek istediğiniz birileri varsa, işle ilgili bir konu olabilir, ilgi alanlarınızla ilgili bir konu olabilir, almak istediğiniz bir eğitim olabilir, ulaşmak istediğiniz kişiler varsa, bu süreçte adım atabilir, kendiniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Beklettiğiniz planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Satış, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız, yeni iş fikirleri ve yeni uygulamalar ile mevcut çerçeveyi büyütmeye çalışacağınız, girişimlerde bulunacağınız bir süreç olacak bu.

Süreçle ilgili tek uyarım şu ki, Mars agresyonu, öfkeyi, kızgınlığı da anlatan bir gezegen. İletişimlerde küçük şeylere takılmamanızı, toleranslı olmanızı önereceğim. Kalp kırmak kimseye bir şey kazandırmıyor.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Mars, 2.evinize geçiyor.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, maddi olanaklarımızı, gelirimizi, harcamalarımızı simgeler.

Mars buradan geçerken gelir akışınız artabilir. Kazançlarınızın artmasını sağlayacak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Maddi güvence, sigorta, birikim konularında yeni girişimleriniz olabilir. Parasal anlamda konforunuzu artırmak için yeni adımlar atabilirsiniz.

Bunun dışında harcamaların da artabileceği bir süreç. Hatta Mars agresyonu da sembolize ettiği için sizi biraz kızdırabilecek bir masraf da gündeme gelebilir. ‘Sağlık olsun’ deyip geçin, üzerinde çok durmayın. Her şey bir deneyim. Tecrübeler de çok kıymetli, değil mi ?


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 1.evinize geliyor.

Bir süredir hazırlığında olduğunuz, beklettiğiniz planlarınızı hayata geçirmek için harika bir  zamandasınız. Sizin için harekete geçme zamanı bu. Yeniliklerin, yeni adımların zamanı.

Başlatmak istediğiniz şeyler için Mars desteği sizinle. Cesarettir Mars. Hevestir. Girişken, gözü kara bir enerjidir 🙂 Tabi gözünüzü çok da karartmayın :)), büyük riskler almayın ama hedefler için adım atmaktan da geri durmayın.

Mars sizi spora da başlatabilir :)) 1.eve gelen bir Mars, bedensel anlamda da bir hareketlilik getirecektir size.

Ama agresyona dikkat diyeceğim. Çevrenize karşı fevri çıkışlar yapmamaya özen gösterin. Biraz kolay sinirlenme halini anlatır Mars 1.evde. Bir şeylerin öfkesini başka şeyden çıkarmayı anlatır. Üzmeyin kimseyi, olur mu ? Hiçbirimizin böyle bir hakkı yok.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 12.evinize geçiyor.

Bu transit, içe dönebileceğinizi, kendi içsel dünyanızla ve spiritüel konularla meşgul olabileceğinizi gösteriyor. Belki geçmişinizi, şimdiye dek edindiğiniz tecrübeleri, yaşadığınız deneyimleri daha fazla düşüneceğiniz, hangi durum size ne kazandırdı, ruhsal anlamda bir muhasebesini yapacağınız, daha fazla taşımak istemediğiniz ruhsal yüklerinizden arınmak için yeni şeyler yapacağınız, bir şifalanma süreci bu sizin için.

Bunlar dışında uyarılarım da var. Çünkü 12.evin bazı problematik temaları var.

12.ev gizli düşmanlıkları, arkanızdan çevrilen işleri, kandırılma, dolandırılma gibi durumları da simgeliyor. O yüzden temkinli olun.

Sizi kızdıran bir şeyler olursa, karşılık vermeyin derim. Çünkü konu, düşündüğünüzden fazla büyüyebilir ve tatsızlık yaratabilir. Bunları bilin ve ona göre seçin tutumunuzu, davranışlarınızı. Böylece kendinizi negatif olasılıklardan korumuş olursunuz.


Başak ve Yükselen Başak : 

Mars 11 Haziran’a kadar 11.evinizde ilerliyor olacak.

Bu ev sosyal çevremizi, grupları, kalabalıkları anlatan bir ev.

Mars’ın 11.ev geçişi ile yeni ortamlarda, yeni grupların içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Bu gruplar dijital platformlarda da olabilirler. Online eğitimleriniz, seminerleriniz olabilir mesela.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. İletişimde bir hareketlilik var.

Ama bir uyarım da olacak. 11.ev arkadaş çevremizi simgeliyor. Mars ise agresyonu. Arkadaşlarınızla iletişimlerde bu anlamda dikkatli olun. Dostlukların kıymetini bilmek gerekiyor.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Mars yengeçte olacağı bu süreçte 10.evinizde ilerliyor olacak.

10.ev Mars transitleri biraz sabır gerektiriyor sevgili okuyucularım. Çünkü 10.ev otoriteyi ve otoritenin taleplerini, otoritenin bizden beklentilerini anlatıyor.

İşinizde yöneticileriniz, aile büyükleriniz, devlet bağlantılı konularınız bu ev kapsamında. Çünkü devlet de bir otorite. Esasen en büyük otorite.

İş yükünüz artabilir örneğin bu süreçte. Sizi biraz kızdırabilecek görevler verilebilir size. Bir şeyler sizden beklenebilir. Üstlerinizle iletişimlerinizde kendinizi doğru ve sakin bir dille ifade etmeniz önemli.

Resmi işlemler, yasal konular varsa hayatınızda, bunlarla ilgili bir efor dönemi olabilir bu. Yapmanız gerekenler, günlük hayatınızda bir hareketlenme yaratabilir.

İş kurma sürecinde olanlar için bir çabalama zamanı bu. Ama transit bittiğinde pek çok şeyi yapmış, halletmiş olacaksınız.

Akışla uyumlanarak sakin, ılımlı bir enerjiyle görevlere, yapılacaklara odaklanma zamanı.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars 9.evinize geliyor.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, akademik çalışmalarınız varsa, bu alanda bir efor hali olacaktır. Öğrenci olanlar için yoğun bir dönem diyebiliriz. Ayrıca hocalarınızla iletişim konusunda uyaracağım. Çünkü Mars agresyonu simgeleyen bir gezegen.

Yapmanız gereken bir seyahat de olabilir ya da bir yakınınızın bu tür bir gündemi olabilir bu transit döneminde.

Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler demektir 9.ev. Dolayısıyla yolculuklar olabilir. Uzağınızda yaşayan sevdikleriniz için yapmanız gereken şeyler de olabilir.

Hukuksal meseleleriniz varsa, bu konularda bir devinim, bir ilerleme yaşanabilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars 8.evinize geliyor.

Bu ev parasal konuların evi. Ama daha çok ödemelerle ilgili bir alan. Krediler, kredi kartları, vergi borçları, sigorta, prim, tazminat konuları, yasal boyutu olan paralar 8.ev ile bağlantılı.

Maddi konularla meşgul olabileceğiniz bir süreç bu. Büyük alışverişler yapmamak, kaynaklarınızı doğru kullanmak, borç yaratmamak faydanıza olur. Kredi kartı harcamalarınızda ölçülü olmaya çalışın derim. Aciliyeti olmayan alışverişlerinizi belki biraz bekletmek iyi olabilir.

Miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konularınız varsa konuyla ilgili agresif dialoglardan uzak tutun kendinizi. Dingin, sakin bir iletişim dili işinizi kolaylaştırabilir.

Maddi konular, sürecin ana gündemi sizin için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 7.evinizde ilerleyecek 11 Haziran’a kadar.

İkili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar başta olmak üzere yakın çevrenizle olan iletişimlerde Mars’ın agresyonunu iyi yönetmenizi önereceğim. Zaman zaman anlaşmazlıklar olabilir bu süreçte.

Ayrıca imzalı işler, anlaşmalar da yine bu evle ilgili. Mars ise başlangıçları anlatıyor. Bu yönde yeni gündemleriniz olabilir, yeni iş bağlantıları doğabilir.

Hayatınızın herhangi bir alanında, tek başınıza yapmak yerine biriyle birlikte ilerlemek istediğiniz şeyler varsa, bir hoca, bir koç, sizi yönlendirecek biri dahil olabilir hayatınıza.

Bu bir spor hocası olabilir. Bir ilgi alanınızda eğitmen olabilir. Diyetisyen olabilir. Terapist olabilir. Avukat olabilir. Danışman olabilir. Bir uzmanla bir araya gelebilir, bir konunuzda birlikte yol almaya başlayabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova :

6.evinize Mars geliyor.

İş, işe dair konular, görev tanımınız, çalışma ortamınız, sorumluluklarınız, günlük düzeniniz bu evle ilgili. Halledilmesi gereken işlerin, sorumluluklarınızın artabileceği bir süreç bu.

İş arkadaşlarınızla iletişimlerde daha özenli olun lütfen. Marsiyen enerji, biraz kolay sinirlenme halini, kolay parlamayı, fevri davranışları anlatıyor.

Bir de sağlık konusunda uyaracağım. Mars buradayken, ateş, soğuk algınlığı, üşütmeler getirebilir.  Çünkü ateşli hastalıkları da simgeliyor. Bağışıklığınızı güçlü tutun. İyi beslenin, iyi uyuyun, spor yapın.

Günlük yaşam temponuz yükseliyor Mars ile.


Balık ve Yükselen Balık : 

Mars 5.evinizde ilerliyor olacak bu süreçte. Dolayısıyla bu evin temalarında bir hareketlilik başlayacaktır.

Çocuklarınızla ilgili konular yorabilir, koşturabilir sizi bu süreçte. Çocuklar 5.ev teması.

Hamilelik konusunda bir gündeminiz varsa, konu hızlanabilir. Tedavi görüyorsanız, yol alabilirsiniz. Tedavi dışında yapmanız gerekenler, kontroller, tahliller, vb şeyler varsa, onları yapabilirsiniz.

Yeni bir hobiye başlamak için güzel bir dönem. Mars başlangıçları da anlatıyor ve 5.evde hobilerimiz de var.

Aşk, ilişkiler, flörtler, partnerle olan paylaşımlar da yine bu evle ilgili. Zaman zaman agresyonlu durumlar olabilir. Ona dikkat diyeyim. Seçeceğiniz iletişim dili önemli.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

Nisan ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021,

Yengeç Burcu Nisan 2021, Aslan Burcu Nisan 2021, Başak Burcu Nisan 2021,

Terazi Burcu Nisan 2021, Akrep Burcu Nisan 2021, Yay Burcu Nisan 2021,

Oğlak Burcu Nisan 2021, Kova Burcu Nisan 2021, Balık Burcu Nisan 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler, görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!