10 Temmuz 2021 Yengeç Burcunda Yeniay

10 Temmuz 2021 Yengeç Burcunda Yeniay

10 Temmuz Cumartesi günü Türkiye saati ile 04:16’da yengeç burcunun 18 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Yengeçte, yani su elementinde gerçekleşecek olan bu yeniay, Neptün’den de çok güzel bir üçgen açı alıyor. Balık burcunun yöneticisi olan Neptün, balık burcundan yapıyor bu uyumlu açıyı.

Yani bir su elementi vurgusu var gökyüzünde. Su elementinin yumuşak, naif, sevgi dolu, şefkatli, şifalı ve huzurlu enerjisi var.

Yeniay sırasında gökyüzünde hangi gezegen nerede, anın haritası neler anlatıyor bize, bakalım.

Aşağıda gördüğünüz yeniay haritasını Ankara’yı baz alarak çıkardım.

Yeniay anının haritası şöyle :

 

Bu bir yeniay olduğu için Güneş ve Ay kavuşumda. Yengeç burcunun 18 derecesinde bir aradalar. Haritanın 1.evindeler.

Yeniay da başlangıç enerjisidir, 1.ev de. Dolayısıyla güçlü bir yenilik enerjisi var burada.

Neptün’den, Güneş ve Ay kavuşumuna, çok uyumlu bir üçgen açı geliyor.

Yeniay ile Uranüs de uyumlu açıda.

Yeniayın başlamayı, adım atmayı, başlatmayı, yeniliği, yeni olanı simgeleyen 1.evde gerçekleşiyor olması ve ayrıca uyumlu açılar alıyor olması, şanslı bir zamanda olduğumuzu gösteriyor.

İyi bir yeniay bu. Değerlendirebileceğimiz, güzel bir yeniay.

Tabii uyumsuz açılar, zorlu görünümler, zorlu zamanlar da pek çok şeye hizmet ediyor ilahi planda. Her şeyin içinde saklı hayırlar var.

Ama böyle güzel açıları görmek de mutlu ediyor insanı. Hayatın içinde bazı zamanlar daha akışkandır. Bir şeyler daha kolay ilerler. Daha rahat bir atmosferde oluruz. İşte bu yeniay, öyle bir yeniay.

Yeniayı ‘İyi’ ve ‘güzel’ gibi kelimelerle anlatmamın sebebi bu.

Neptün ile bir şeylerin iyileşebileceğini, daha huzurlu, daha dingin bir hale gelebileceğini anlıyoruz.

Uranüs’ün uyumlu açısı ise tam bir değişim, yenilik ve özgürleşme halini anlatıyor.

Bunun yanında yeniayın, yani Güneş&Ay kavuşumunun, Pluto’dan aldığı bir karşıt açı da var. Bu uyumsuz bir açı. Esasen yeniay ile derece farkı biraz fazla. Yeniay 18 derece yengeçte. Pluto 25 derece oğlakta. Yani çok çok güçlü bir karşıtlık değil bu. Yine de ‘Etkisini alır mıyız ?’ diye düşünecek olursak, evet alabiliriz. Pluto ‘Yık ve yeniyi kur’ diyor bu karşıtlığı ile.

‘Hayatında neler artık görevini tamamladı ? Nelerin bu resimden çıkması gerekiyor ? Bunları çıkar, yeniye adım at.’ diyor.

Bazı durumlar zaten değişim yönünde mecburiyetler de yaratacaktır. Değişen düzenler olacaktır. Olacak olan, olması gerektiği için olacaktır.

Yeniay sırasında Venüs ve Mars kavuşumda ayrıca. Keyifler için, mutluluklar için harekete geçme hali var. Bir heyecanlar, bir şeyler var 🙂

Kendimiz için yeni şeyler başlatalım bu yeniay ile. Temiz ve taze şeyler başlatalım.

Bir şeyler de kendiğinden başlayacaktır kadersel olarak 🙂 En güzel olasılıklar gerçek olsun 🙂

Yengeç burcu evimizi, ailemizi, yaşam alanımızla ilgili konuları simgeliyor. Dolayısıyla evimizde yeni şeyler yapabileceğimiz, bir şeyleri daha iyi hale getirebileceğimiz, eşyalarımızı yenileyebileceğimiz, planladığımız tadilatları/bakımları yapabileceğimiz bir yeniay döngüsü bu.

Ayrıca taşınmak isteyenler, evini satmak isteyenler, ev almak isteyenler, yer değiştirmek isteyenler, memleketinde ev yaptıranlar için de güzel gelişmelerin olabileceği bir yeniay diyebiliriz 🙂

Şimdi yengeç yeniayının etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor. Yani ev ve aileyi simgeleyen alanda.

Evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, bu şeyleri yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz.

Evinizle ilgili sorunlu bir durum varsa, konu çözülebilir.

Kira kontratınızı yenileyebilirsiniz. Taşınmak istiyorsanız, bunu bu yeniay ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ev, arsa, arazi, mülk, tapu konuları gündeme gelebilir. Alım satım gündemleriniz varsa, bunlar gerçekleşebilir.

Aile içinde küslükler varsa, barışmalar olabilir. Neptün uyumlu açılarında şifayı simgeleyen bir gezegen. Aile bireylerinizin sağlık konusunda gündemleri varsa, tedavi süreci başlayabilir. Konu şifalanabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

3.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Kardeşlerinizin yeni başlangıçları olabilir.

Yakın çevrenizde yeni başlayan şeyler olabilir. Yeni komşularınız olabilir.

Evinize yakın yerlerde bir yere gitmeye başlayabilirsiniz. Şehir içinde daha hareketli olacağınız, daha çok gezeceğiniz bir yeniay döngüsü bu.

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler yine bu evle ilgili. Eğitimler, seminerler bu evle ilgili.  Bu yeniay ile internet üzerinden yapacağınız iletişime dayalı bir iş başlayabilir hayatınızda. Evinizden yürütebileceğiniz bir faaliyet başlayabilir.

Bir eğitime katılabilirsiniz. Seminerleriniz olabilir. Size iyi gelecek, güzel başlangıçlar mümkün.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Yengeç yeniayı 2.evinizde meydana gelecek.

Bu ev maddi konularla ilgili en temelde. Parasal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir zamandasınız. Maddi konularda bir ferahlama hali şeklinde özetleyebilirim yeniaydan alabileceğiniz olası etkiyi.

Eviniz ve aileniz için yapacağınız harcamalar olabilir. Bütçenizle evinizde değişimler yapabilirsiniz.

Ev konusunda bir yatırım planı gündeme gelebilir. Mülklerinizle ilgili yeni fikirleriniz olabilir.

Aileniz için başlatmak isteyeceğiniz bir sigorta, bir birikim olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Bu yeniayın ev sahibi sizsiniz. 1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Yaşamınızda, günlük hayatınızda, güncel resminiz içinde sizi zorlayan konularda güzel değişimler yaşayabilirsiniz. Yeni, ferah, taze başlangıçlarınız olabilir 🙂

Kendiniz için, daha iyi olmak, daha iyi hissetmek için başlayacağınız şeyler olabilir. Bu yeniay Neptün’den uyumlu açı alıyor. Neptün balık burcunun yöneticisidir ve balık spiritüel konularla ilgilidir.

Spiritüel boyutu olan yeni şeyler başlayabilir hayatınızda.

Fiziksel ya da ruhsal anlamda, iyileşmeye ihtiyaç duyduğunuz bir konu varsa bir tedavi/terapi başlayabilir.

Uranüs’ün de uyumlu açısını görüyoruz yeniayda. İçinizde bir değişim isteği var belki. Belki planlar yapıyorsunuz ve bir süredir bekleme halindesiniz. İşte bu konularda yeniay ile harekete geçebilirsiniz.

1.eviniz üzerinden etki aldığınızdan, her tür konu için değerlendirebileceğiniz bir yeniay bu.


Aslan ve Yükselen Aslan :

12.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

12.ev şifanın evidir. Konu bedensel sağlığımız olabilir, ruhsal sağlığımız olabilir, iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Üstelik bu yeniay Neptün’den uyumlu bir açı alıyor. Yani 12.evin sahibinden.

Ruhunuzda, içinizde, duygu dünyanızda büyük değişimler yaratacak, güzel başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile. Bir şeylere adım atabilirsiniz ve o şeyler size çok iyi gelebilir. Yaşayabileceğiniz duygu değişimleri ve ruhsal ferahlık, yaşam bileşenlerinize çok güzel şekilde yansıyabilir daha uzun vadede.

Bu yeniay sizin için güçlü bir dönüşümün başlangıç noktası olabilir.

Uranüs 10.evinizde ve yeniaya uyumlu açı yapıyor. İşinizle, kariyerinizle, yöneticilerinizle, üstlerle, otorite ve yönetim ile ilgili konularda sizi mutlu edecek yeni gelişmeler olabilir. Yönetimin başlatacağı şeyler olabilir ve bunlar istediğiniz yönde şeyler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay bu. Güzel de bir yeniay.

Sosyal hayatınızda bir hareketlilik olabilir bu döngüde. Yeni ortamlara ve gruplara katılabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar doğabilir.

Dostlarınızla iletişimlerinizde, arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler olabilir. Küslükler, dargınlıklar olduysa, sakin, huzurlu, sevgi dolu bir barışma yaşayabilirsiniz. Uyumlu, ılımlı bir atmosferi var yeniayın.

11.ev sosyal sorumluluk temasını da kapsıyor. Toplum yararına olan şeyler, vakıfların, derneklerin çalışmaları, karşılık beklemeden yapılan şeyler, kampanyalar, bağışlar da 11.evle ilgili. Bir kampanyaya katılabilirsiniz. Duyurusunu, tanıtımını yapabilirsiniz. Bir bağışınız olabilir.

Teknoloji, internet, dijital alanlar 11.ev kapsamında. Su elementi vurgusu olan bu yeniay ile huzurunuz için, daha iyi hissetmek için satın alacağınız aplikasyonlar olabilir. Üye olmak isteyeceğiniz dijital platformlar olabilir. Örneğin bir meditasyon uygulamasına üye olmak gibi.


Terazi ve Yükselen Terazi :

10.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir. Bir yöneticinizle, patronunuzla iletişimlerinizde anlaşmazlıklar varsa çözülebilir. Birbirinizi empatiyle dinleyebilir, anlayabilirsiniz. Birbirinize hak verebilirsiniz.

İşinizde size yeni bir görev verilebilir. Yetki alanınız büyütülebilir. Yeni sorumluluklar da gelir tabii böyle bir değişim ile.

Su elementinde gerçekleşen bir yeniay bu ve spiritüel konuları simgeleyen balık burcunun yöneticisi Neptün, yeniaya uyumlu açı yapıyor. Spiritüel bir alanda bir eğitim süreciniz varsa, eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Yeni bir ünvanınız olabilir. Bu tür bir işiniz varsa, işinizde yenilikler olabilir. Bir iş başlangıcı olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, hukuksal konular ve uzaklarla ilgili konular bu evin temaları arasında. Bu konularda güzel etkiler alıyorsunuz. Bir başlangıç ve yenilik zamanındasınız.

Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Çok huzurlu, çok rahat geçecek bir seyahatiniz olabilir.

Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz varsa, sorunlar varsa, onlar çözülebilir.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, buralarda sevindirici yeni gelişmeler olabilir. Karşılıklı anlaşma sağlanabilir. Barışmalar olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Bir borç gündeminiz, sizi ruhsal anlamda zorlayan bir maddi konunuz varsa, sizi rahatlatacak yeni gelişmeler olabilir. Konuya çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken ödemeleri yapabilirsiniz.

Paylaşımını yapmaya çalıştığınız ortaklı bir mülk, bir gelir kapısı, bir parasal konu, aile içinde miras konusu varsa, aile büyükleri mal paylaşımı yapacaksa, bu tür konularınız ilerleyebilir.

8.ev sağlık sorunları ve cerrahi müdahalelerle de ilgili bir alan. Yengeç burcu ise ailemizi simgeliyor.

Aile içinde bir ameliyat konusu, aile bireylerinden birinin geçirmesi gereken bir operasyon varsa, bu gerçekleşebilir.

Bir şifa, bir çözüm, bir ferahlık ve açılım etkisi bu yeniay bizler için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

7.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Eşinizle ya da hayatınızdaki kişiyle aranızda sorunlar varsa, ilişkinizin şifalanabileceği bir yeniay. Birbirinize empatiyle yaklaşabileceğiniz, sakin, dingin, ılımlı, barışmayı, anlaşmayı sembolize eden görünümler var.

Sadece özel ilişkiler için değil, sosyal bağlarınız üzerinden de alıyorsunuz bu güzel etkiyi.

İş ortaklıkları da 7.evin konusudur. Uranüs’ün uyumlu açısı, iş konusunda çerçevenizi büyütecek yeni anlaşmaların, iş birliklerinin doğabileceğini söylüyor.

Ayrıca spiritüel konularda bir danışman, bir koç, bir rehber getirebilir size bu yeniay. Çünkü Neptün’den uyumlu açı alan bir yeniay bu. Neptün spiritüel konularla ilgili. 7.ev ise danışmanları ve bize yol gösteren kişileri simgeliyor.


Kova ve Yükselen Kova : 

6.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

Günlük yaşam düzeninizde güzel değişimler yapabileceğiniz, hayatınıza huzurunuzu artıracak şeyler ekleyebileceğiniz, bunları düzenli olarak yapabileceğiniz bir dönem. Günlük yaşamımızı anlatan bir alan burası.

Bu ev aynı zamanda işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor.

İşinizle ilgili konularda, iş ortamınızdaki kişilerle iletişimlerinizde sorunlarınız varsa, güzel şeyler olabilir. İşler tatlıya bağlanabilir. Birbirinize destek vereceğiniz konular olabilir.

İş aramakta iseniz güzel fırsatlar doğabilir.

6.ev sağlık temasını da barındırıyor içinde. Sizin ya da bir aile bireyinin, bir yakınınızın sağlık sorunu varsa, tedavi ve çözüm yönünde güzel gelişmeler olası. Yengeç burcu ailemizi sembolize eder çünkü.


Balık ve Yükselen Balık :

5.evinizde doğacak olan güzel bir yeniay.

Sanatsal çalışmalar, ilham ve yaratıcılık gerektiren işler, özgün çalışmalar için harika bir yeniay etkisi alıyorsunuz. Çok güzel üretimleriniz olabilir bu döngüde.

Müzisyen iseniz, gösteri sanatlarının, sahne sanatlarının içinde iseniz, pandemi nedeniyle uzun süredir bekleme halinde kaldıysanız, bu yeniayın sonrasında güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. İşlerinizde bir hareketlilik başlayabilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda güzel başlangıçlarınız olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir yeniay. Konuyla ilgili olarak bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, bu süreci başlatabilirsiniz yeniay ile.

Burası aşk evi aynı zamanda. Hayatınızda biri yoksa, bir flört, bir iletişim doğabilir.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri, içinde olduğumuz transitlerin etkilerini aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!