Merkür Yengeç Burcunda 11-28 Temmuz 2021

Merkür Yengeç Burcunda 11-28 Temmuz 2021

Merkür 11 Temmuz Pazar günü yengeç burcuna geçiyor ve 28 Temmuz’a kadar yengeçte ilerliyor olacak.

Merkür iletişimin gezegeni sevgili okuyucularım. İletişimlerimiz, haberleşme trafiğimiz, günlük işlerimiz, gündelik yaşamımız Merkür ile ilgili.

Dolayısıyla Merkür’ün hangi burçta olduğu, nerede ilerlediği bizler için önemli.

Merkür ikizler burcundaydı bir süredir. Kendi evindeydi. Burada bir retro süreci oldu. Yılın ikinci Merkür retrosunu ikizler burcunda yaşadık. 24 Haziran’dan bu yana ise ikizler burcunda ve ileri hareketindeydi Merkür.

Şimdi yengeç burcuna geçiyor. Yeni bir Merkür transiti başlıyor.

Bir gezegen hangi burçta yer alıyorsa, o gezegenin temsil ettiği konular o burcun karakteristiğine bürünür.

Gezegenin simgelediği temalar, o burcun enerjisinde olur.

Merkür’ün yengeçte olmasının Merküryen temalara nasıl yansımaları olacak mesela ?

İletişimlerde kelimelerimize daha çok özeneceğiz.

Yengecin yumuşacık bir enerjisi vardır 🙂 Kimseyi kırmak istemez. Anaçtır. Korumak, kollamak ister.

Şefkatlidir. Merkür burada iken, yengeç dilinde iletişim kuracağız.

Yengeç burcu ailemiz, yuvamız, yaşam alanımız, yaşadığımız yerle ilişkimiz, evimiz için yaptıklarımız, ev düzenimiz demektir.

Merkür’ün yengeçte ilerleyeceği bu dönemde, evimizle daha çok meşgul olacağız. Evimizde bir şeyleri elden geçireceğiz. Yenileyeceğiz. Temizleyeceğiz.

Evimizle ilgili yapmak istediklerimiz varsa, bu transit sürecinde planlarımız için harekete geçebiliriz.

Belki aile büyüklerimizle daha çok bir arada olacağız. Onların ihtiyaçları ile ilgileneceğiz. Onlar için yapmamız gerekenlerle meşgul olacağız. Aile içi iletişimler artacak.

Yengeç burcu geçmişimizi simgeler. Doğup büyüdüğümüz yerler, çocukluğumuz, eskiden tanıdığımız insanlar yengeç ile ilgilidir. Belki memleketimize gideceğiz. Doğup büyüdüğümüz yerde olmak isteyeceğiz. Eski dostlarımızla, ahbaplarımızla iletişim kuracağız.

Nostaljik bir ruh halinde olacağız 🙂 Eskiyi daha çok anacağız.

Ayrıca yengeç milli duygularımızla, geleneksel değerlerimizle, kültürel yapımızla ilgili. Halkı ilgilendiren konular, birliğimiz, bütünlüğümüz yengeç ile bağlantılı.

Geleneksel, yöresel şeylere ilgimiz artacak Merkür burada iken. Belki bu tür alışverişlerimiz olacak. Gezilerimiz, seyahatlerimiz olacak.

Toplumu, halkı ilgilendiren konularda günlük hayatın içinde yapılacak yeni düzenlemeler de olacaktır Merkür burada iken.


Bu transit kimlere neler getirebilir, burçlar üzerinden olasılıklara geçeceğim şimdi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Merkür 4.evinize geliyor.

Odağınızı, zihinsel enerjinizi evinize, ailenize, yuvanıza taşıyor. Ev, yuva, aile kökleri, aile içi konular, yaşadığınız yer, memleketiniz, emlak, konut, arazi, arsa, tarla, tapu, vb konular bu evle ilgili.

Merkür aile içi iletişimleri artıracaktır. Onlarla ilgili konuları öne çıkaracaktır.

Memleketinizle, köklerinizle, köyünüzle ilgili güzel şeyler olabilir ayrıca. Güzel haberleşmeleriniz olabilir. Seyahatleriniz olabilir. Doğup büyüdüğünüz yerlere gidebilirsiniz. Köyünüzde tatil yapabilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Merkür 3.evinize geçiyor bu defa.

Yakın akrabalarla, aile içinde kardeşlerinizle konularınız olabilir. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir. Özellikle ev, emlak konularında, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb alım satım konularında, ailenin mülkleri ile ilgili konularda.

Kardeşlerinizle anne babanızın ihtiyaçlarını konuşabilirsiniz ayrıca. Kararlarınız olabilir. Başlatacağınız yeni şeyler olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 2.evinize geliyor.

Para alanınıza geliyor. 2.ev çalışarak elde ettiğimiz maddi olanakları, bireysel kazançlarımızı, harcamalarımızı, bütçemizi nasıl yönettiğimizi, birikimlerimizi, maddi güvence amaçlı yaptığımız şeyleri, yatırımları anlatan bir ev.

Yengeç burcu ise evimizi, ailemizi simgeliyor. Aileniz için, yaşam alanınız için, ileriye dönük maddi güvenceniz için yapacağınız yeni şeyler olabilir bu dönemde. Şimdi adım atmasanız bile, Merkür ile yeni fikirler gelebilir. Yeni niyetler doğabilir içinizde.

Eviniz için sigorta yaptırmak, aile bireyleriniz için sigorta başlatmak, birikim hesabı açmak gibi planlarınız varsa, bunları yapabilirsiniz Merkür buradan geçerken.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Merkür 1.evinize geliyor.

Hayatınızı hareketlendirecek bir transit 🙂 Merkür 1.evimizden geçerken, günlük hayatımız hızlanır. Bir yerlere gidiş gelişler artar. İletişimler, görüşmeler artar. Haber alırız, haber veririz, yakın çevremizle daha çok görüşürüz.

Merkür’le dialoglarınız artıyor, gündelik yaşamınız renkleniyor.

Ayrıca Merkür, eğitimi simgeleyen bir gezegen. Bir seminer, online bir kurs, bir eğitim planı varsa aklınızda, başvuru yapmak, kayıt yapmak istediğiniz yerler varsa, Merkür 1.evinizde iken, bu konular gerçekleşebilir. Ulaşmak istediğiniz kişilerle irtibat kurabilirsiniz.

Araçlar, araba alım satım konuları, ehliyet konuları yine Merkür ile ilgili. Bu yönde gündemleriniz, süreçleriniz varsa, Merkür ile el sıkışmalar, anlaşmalar olabilir. Arabanızı satmak istiyorsanız, uygun müşteriler bulabilirsiniz. Araba almak istiyorsanız araştırma yapabilir, tavsiyeler alabilir, uygun arabayı bulabilirsiniz. Ehliyet gündeminiz varsa, bu konuda da yeni gelişmeler olabilir. Konularınız hızlanabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 12.evinize geçiyor.

Kendimizle olan ilişkimiz, hayatla olan ilişkimiz, maneviyatımız, sezgiselliğimiz, ruhsal derinliğimiz bu evle ilgili. Ruhsal konular, spiritüel öğretiler bu evin konusu.

Merkür ise bilgiyi, öğrenmeyi sembolize eden bir gezegen.

12.evinizden aldığınız bu Merkür transiti ile yeni spiritüel bilgiler edinebilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak, zorlandığınız konularda farkındalık yaratacak, iç huzurunuzu yukarı taşıyacak, derinlikli bilgiler, yollar, yöntemler çıkabilir karşınıza.

Bir terapi ihtiyacınız varsa, doğru terapisti bulmak için araştırma yapabilirsiniz ayrıca. Merkür ile yazışmalarınız, görüşmeleriniz, irtibatlarınız olabilir.

Aile içinde bir sağlık konusu varsa, çözümü ile ilgili araştırmalarınız olabilir. Tavsiye almak isteyebilirsiniz. Çevrenizle konuyu paylaşabilir, aynı ya da benzer bir şeyi deneyimlemiş kimselerden bilgi alabilirsiniz. Doktor seçimi konusunda öneriler alabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

Merkür 11.evinize geliyor.

11.ev sosyal hayatımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Yengeç burcu ise geçmişimizi, çocukluğumuzu, aile köklerimizi sembolize ediyor.

Uzuun yıllardır tanıdığınız, çocukluğunuzdan bu yana arkadaş olduğunuz kişilerle, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, sohbetlerden keyif bulacağınız, enerjinizin yükseleceği, güzel bir dönem.

11.ev elektronik aletleri, interneti, teknolojiyi de simgeliyor. Çünkü zodyakta kova burcunun evi.

Yengeç ise evimiz, ailemiz demek. Merkür yengeçten geçerken, aile bireyleriniz yeni elektronikler alabilirler. Ev içinde modeminizle, internetinizle ilgili konular, yenilikler olabilir. Aile bireylerinin teknoloji ile ilişkisi size kıyasla zayıfsa, yardımınızı isteyebilirler. Bir şeyleri siz yapabilirsiniz onlar için.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 10.evinize geçiyor.

Evrak işleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir bu süreçte. Hayatınızın herhangi bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken işlemler, ödemeler olabilir. Teslim etmeniz gereken belgeler olabilir. Kayıt, başvuru konuları olabilir. Devletin koyduğu kurallar, otoritenin talepleri demektir 10.ev.

Bu bir yengeç transiti olduğundan, eviniz ve ailenizle ilgili işler/işlemler de olabilir bunlar. Örneğin bir tapu konusu, bir emlak vergisi konusu gibi.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Merkür 9.evinize geliyor.

Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle bir araya gelebileceğiniz, daha çok irtibat kurabileceğiniz, belki memleketinize seyahat edebileceğiniz, aile büyüklerinizin yanına gidebileceğiniz bir zaman.

Çünkü yengeç evimizi, köklerimizi, ailemizi anlatır. 9.ev ise uzak şehirlerdir, başka ülkelerdir.

Eğitim hayatı olanlar için bu alanda da hareketli bir dönem. Sınavlar, ödev ve proje teslimleri olabilir gündeminizde.


Yay ve Yükselen Yay : 

Merkür 8.evinize geçiyor bu kez.

Yengeç burcu ailemizi simgeler. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynakları.

Bu süreçte ailenizden bir para akışı olabilir, bir destek gelebilir size. Yapmanız gereken ödemeler varsa, devreye girebilirler, yardımcı olabilirler.

8.ev borçlarla ilgili bir alan. Aile içinde krediler, kredi kartları, borçlar, ödemeler gündeme gelebilir.

Bu ev aynı zamanda aileden kalan mülklerle, ortak mallarla, ortak kazançlarla da ilgili. Yengeç ise ev, emlak, arazi, arsa gibi konuları yönetiyor. Memleketinizde ortaklaşa bir ev yaptırma konusu varsa, bir arazi, arsa satışı gündemi varsa, bir mal paylaşımı yapılmaya çalışılıyorsa, Merkür 8.evinizden geçerken konular ilerleyebilir. Etraflıca konuşulabilir bunlar. Planlamalar yapılabilir. Anlaşmalar olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Merkür 7.evinize geliyor.

Eşinizle/partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konular öne çıkıyor. İlişki içinde evlilik konuşulabilir. İlişkinizde bir şeyleri iyileştirmek için konuşacağınız şeyler olabilir.

Evli iseniz eşinizin yeni kararları, yeni gündemleri, iş anlaşmaları olabilir. Merkür imzalı işleri ve anlaşmaları simgeleyen bir gezegen çünkü.

İşinizde birlikte hareket ettiğiniz kişiler, ortaklarınız, tedarikçileriniz, anlaşmalı olduğunuz yapılar ve kişilerle ilgili yeni konularınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz de olabilir. Bazı konulara şekil vermek, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları da doğabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür yengeç burcuna, 6.evinize geliyor.

İş aramakta iseniz yeni fırsatlarınız olabilir. Mülakatlarınız olabilir. Özgeçmişinizi ileteceğiniz kişiler/kurumlar, bu yönde iletişimler olabilir.

Çalışmakta iseniz yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bir düzen oluşturmak için yapılması gereken düzenlemeler olabilir. İşleyişi düzene koymakla meşgul olabilirsiniz.

Yengeç burcu evimizi simgeler. 6.ev ise temizlemekle, düzenlemekle, sadeleşmekle ilgili bir alan. Çünkü başak burcunun evi.

Merkür 6.evinizden geçerken evinizde bol bol temizlikler yapabilirsiniz. Bir sürü şeyi, işe yaramadığı halde, çalışmadığı halde, bozuk/kırık olduğu halde elinizde tuttuğunuzu fark edebilirsiniz. Bunları atabilirsiniz.

Bir şeyleri başkalarına verebilirsiniz. Evinizde sadeleşmek isteyebilirsiniz. Daha minimal bir çerçeve getirebilir bu dönem size.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 5.evinize geçiyor.

Güzel bir yere geliyor.  İşlere biraz ara verip dinlenmek, tatil yapmak, şehirden uzaklaşmak istiyorsanız, bu transit sürecinde yapabilirsiniz bunu. Yengeç burcu memleketimizi, doğduğumuz, büyüdüğümüz yerleri, aile köklerimizi simgeler. Memleketinize de gidebilirsiniz. Bu size çok iyi gelebilir.

Ailenizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Aile büyüklerinizle iletişimleriniz artabilir. Bir arada olabilirsiniz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri, içinde olduğumuz transitlerin etkilerini aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!