16-22 Ocak 2023 Astroloji Gündemi

16-22 Ocak 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Merkür retrosunu geride bırakıyoruz bu hafta 18 Ocak itibariyle.

Geçtiğimiz hafta Mars retrosu tamamlandı. Bu hafta itibariyle Merkür de hızlanıp gücünü toplamaya başlıyor.

Retroların geride kalmasıyla birlikte biz de hızlanıyoruz. Bir şeylere dönüp yeniden baktık, eksikleri ve hataları fark ettik retrolar içinde. Düzeltmelere gittik. Hedefleri güncelledik. Yeni bir güzergah oluşturduk kendimize.

Şimdi artık bu güzergah ile, yeni haritamız, yeni rotamız ile önümüze bakma zamanı. Aksiyon almak ve ilerlemek için uygun bir vakitteyiz.

Başka bir değişim daha var bu hafta içinde. Güneş’in kova transiti başlıyor. 20 Ocak günü 11:29’da kova burcuna geçiyor Güneş.

21 Ocak’ta ise bir yeniayımız var. Kova burcunun 1 derecesinde, 23:53’te gerçekleşiyor. Önemli bir derece burası. Burada son derece güçlü bir sabit yıldız var. ‘Altair’ var ! Altair sabit yıldızı ile kavuşacak bir yeniay geliyor.

Güç, eylem, girişim, kadersel bir güçlenme, yeni bir yola çıkma, yola yeniden ve daha güçlü devam edebilme gibi bir sembolizmi var bu yeniayın. Bir kıvılcım gibi. Ateşin başladığı, ilk yandığı an gibi.

Yeniay için bir yazı hazırlamaktayım.

Şimdi haftanın detaylarına bakalım.


16-22 Ocak haftasının gezegen açıları :

18 Ocak : Güneş Pluto kavuşumu : Güneş 28° Oğlakta, Pluto 28° Oğlakta

Bu kavuşum bir yanıyla güçlü bir toparlanmayı, hem ruhsal, hem maddi anlamda güçlenmeyi, doğrulmayı, güç toplamayı anlatıyor.

Bir yanıyla ise Pluto’nun gölgesinde olan kıskançlık, kontrolcülük, üstün gelme çabası, manipülasyon gibi eğilimlerden dolayı dikkat gerektiriyor.

Kavuşum oğlak burcunda ve oğlak iş demektir. İşimizde, kariyer hedeflerimizde ilerleyebileceğimiz, kendimize olan güvenimizin tazelenebileceği, hem içsel anlamda motive olabileceğimiz, hem de güzel gelişmelerle güç toplayabileceğimiz bir zaman bu.

Diğer yandan insan ilişkilerimizde, ikili ilişkiler içinde kontrol arzusu, baskı yaratma, şüphe, kuşku, kıskançlık hallerinden uzak kalmaya çalışalım. Zihnimizi ve ruhumuzu temiz tutalım.

23 Ocak : Venüs Satürn kavuşumu : Venüs 24° Kovada, Satürn 24° Kovada

İlişkiler içinde gereken noktalarda mesafe alabileceğimiz bir haftada olduğumuzu söylüyor bu kavuşum. Verdiğimiz değerin, gösterdiğimiz özenin karşılığını alamadığımızı düşündüğümüz noktalarda daha mesafeli olmayı seçebiliriz. Yeniden düzenleyebiliriz bağlantılar içinde bu mesafeyi.

Doğru mesafeyi bulmak ilişkiler için bir anahtar esasen. Kilit bir nokta.


Her bir gün için detaylar şöyle :

16 Ocak Pazartesi

Ay akrep burcunda ilerliyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay Merkür altmışlığı etkin. Uyumlu bir açı. Yeni haftaya güzel bir başlangıç yapıyoruz. Günlük hazırlıklar ve iletişimler için destekleyici bir görünüm.

Sabahın biraz daha ilerleyen vakitlerinde Ay’ın güney Ay düğümü ile kavuşumu var. Bir bırakış hali var burada. Bizi aşağı çeken bir bakış açısını, zihnimizde tekrar edip durduğumuz bir düşünceyi, bir duyguyu bırakmak. Bizi yormuş bir halden çıkmaya niyet etmek ve ilk adımı atmak gibi tarif edebilirim.

Ay akrepte olduğu için parasal konular, özellikle para çıkışları, fatura ödemeleri, bankacılık işlemleri olabilir bugün.


17 Ocak Salı

Ay 20:32’ye kadar akrep burcunda bugün.

Günün ilk yarısında Ay Satürn karesini görüyoruz. Erdemli olmayan davranışlar, hakkaniyetli olmayan sözler, manipülasyon..Böyle şeyler görünüyor burada. Erdemlerimizi koruyalım.

Günün ikinci yarısında uyumlu açılar görüyoruz. Ay Güneş altmışlığı ve Ay Pluto altmışlığı geliyor.

İşimizde güzel şeyler olabilir. Yeni bağlantılar, yeni siparişler, kazançlar olabilir.

17:26-20:32 arasında Ay boşlukta. 20:32’de yay burcuna geçiyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Jüpiter uyumunu görüyoruz. Güzel bir gece. Şanslı bir değişim noktası. Belki bir bilgi. Bir bilgiyle yaşayacağımız bir farkındalık. Bir yükseliş. Bir şeyin yolunu, çözümünü bulma. Uzaklardan iyi haberler. Başka şehirlerdeki, ülkelerdeki sevdiklerimizle ilgili güzel gelişmeler. Hepsi olabilir. Pozitif olasılıklar var.


18 Ocak Çarşamba

Ay yay burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Mars karşı karşıya. İletişimlerde saygının uzağına düşen şeyler olabilir. Biz adamızı koruyalım.

Yay burcu geçişi olduğu için hocalarla iletişimler olabilir. Akademik konular öne çıkabilir. Uzaklarla irtibatlar, konuşmalar olabilir. Uzağımızda olan sevdiklerimizle haberleşmelerimiz olabilir.


19 Ocak Perşembe

Ay 22:11’e kadar yay burcunda bugün.

Günün ilk yarısında Ay ve Neptün uyumsuz (kare) açıda.

Bir hayal kırıklığı olasılığı var burada. Bir şey düşündüğümüzden farklı çıkabilir. Bir durumu yanlış analiz ettiğimizi fark edebiliriz.

Kendimizden, bildiğimizden çok emin hallerde olmak, yanılgılara neden olabiliyor. Bunu yapmamaya çalışalım.

Öğle saatlerinde Ay Satürn altmışlığı etkin. Bu gayet güzel bir açı.

Bir emeğin karşılığını almak, bir konuyu sağlamlaştırmak, bir şeyi yoluna koymak gibi ihtimaller var.

13:08-22:11 arasında Ay boşlukta. 22:11’de oğlak burcuna geçiyor.


20 Ocak Cuma

Ay oğlak burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay, Merkür ile kavuşumda. İş bağlantılarımız içinde güzel görüşmeler, toplantılar, anlaşmalar olabilir.

Öğle saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumlu.

Kazanç getirecek, şanslı, bereketli işler başlayabilir. Anlaşmalar, ticari faaliyetler, alışverişler için iyi bir görünüm.

Günün ikinci yarısında Ay Kiron karesi var. Bir şey bozulabilir. Bir şey kırılabilir. Çarpmalar, düşmeler, sakarlıklar olabilir. Dikkat diyeyim. Kiron’un uyumsuz açılarında ne yazık ki kalpler de kırılabiliyor. Kimseyi gücendirmeyelim.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs üçgenini görüyoruz. Rutinlerden, her zaman yaptığımız şeylerden yorulmuş olabiliriz. Farklı şeyler denemek istiyoruz bu akşam. Bir değişim, bir farklılık, yeni bir deneyim var gibi burada.


21 Ocak Cumartesi

Ay oğlak transitinde.  Sabah saatlerinde Neptün ile uyumlu açıda. Yeterince merhametli, şefkatli olamadığımız bir hali, bir durumu fark edebiliriz kendimizde. Bir yanlışımızı düzeltebiliriz.

Gündüz ve akşam üstü vaktinde Ay Pluto kavuşumunun etkisindeyiz. Gergin bir hal. Sinir, öfke, huzursuzluk. Böyle bir enerjisi var bu kavuşumun. Kendimizi iyi edecek, rahatlatacak şeyler yapalım.

18:52-21:28 arasında Ay boşlukta. Açısız. Oğlak transitindeki açılar tamamlanmış durumda artık. 21:28’de kova burcuna geçiyor.


22 Ocak Pazar

Ay kova burcundan geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay Mars üçgeni ile bir canlılık var. Enerjimiz yüksek. Hareket etmek istiyoruz. Ay’ın kova transitinde olduğumuz için arkadaşlarımızla buluşmak, programlar yapmak, sosyalleşmek istiyoruz.

Öğle vaktinde Ay, kuzey Ay düğümü ile kare açıda. Bir hedefi, bir planı güncelleyebiliriz. Bir şeyin ‘daha doğru’ olacak bir halini fark edebiliriz.

Akşamüstü ve akşam saatlerinde Ay Uranüs karesi var. Elektrikli aletlere çok yüklenmeyelim derim. Maksimum kapasitede çalıştırarak yormamak güzel olur. Elektrik kesintileri de olabilir.

Yanılgıları fark ediyoruz ayrıca Uranüs’ün böyle açılarında. Yanlış analiz ettiğimiz konularda farkındalık kazandığımız vakitler oluyor bunlar. Akşamın böyle bir atmosferi de var.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Aşağıya Ocak ayı yorumlarımı ekliyorum. İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz ↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Ocak 2023,  Boğa Burcu Ocak 2023,  İkizler Burcu Ocak 2023,

Yengeç Burcu Ocak 2023,  Aslan Burcu Ocak 2023,  Başak Burcu Ocak 2023,

Terazi Burcu Ocak 2023,  Akrep Burcu Ocak 2023,  Yay Burcu Ocak 2023,

Oğlak Burcu Ocak 2023,Kova Burcu Ocak 2023,Balık Burcu Ocak 2023

           

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!