2-8 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

2-8 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Nasılsınız diye sormuyorum bu hafta. Çünkü ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Canımız, ormanlarımız, yeşillerimiz yanıyor günlerdir. Hayvanlar közler, dumanlar içinde can veriyor. İnsanlar evlerini, mülklerini yitiriyor. Pek çok noktada hayat alt üst olmuş durumda.

Bu yangınlar Mars Jüpiter karşıtlığında meydana geldi. Mars yangınları simgeleyen gezgen. Jüpiter ise karşıtlık ve kare açılarında tam bir büyüteç anlamına geliyor. Yaşananların astrolojik olarak karşılığını merak edenler için yazmış olayım.

Ancak bu yangınları Mars çıkarmadı ! Jüpiter de yakmadı ormanları. Gezegenler bize bir şey yapmıyorlar. Sadece yer ve gök arasında bir eş zamanlılığı sembolize ediyor onlar.

Yapan yine insan. Yolunu, yönünü şaşan, içindeki karanlığa teslim olan insan.

Bunca kayba ve acıya sebep olan herkesin cezasını bulmasını dilerim. Evrenin muazzam bir düzeni var. Bu yaratılan karmanın da illa ki büyük bedelleri olacaktır.

Tez zamanda bu zor günlerin geride kalmasını, yaraların sarılmasını diliyorum. Hepimiz için güzel bir memleket, güzel bir dünya diliyorum.

Şimdi yeni haftaya bakalım.

Bu hafta yeniay haftası. Haftanın son gününde, 8 Ağustos Pazar günü aslan burcunda gerçekleşecek olan bir yeniay var.

Yeniay Türkiye saati ile 16:50’de, aslan burcunun 16 derecesinde gerçekleşecek.

Bu hafta önemli açılar var. Dikkat gerektiren kare açılar göreceğiz bu hafta. Tabii bunların yanında güzel görünümler de var ama gergin etkilerin devam ettiğini görüyoruz bu hafta için.

Şimdi her bir günün detaylarına bakacağız.

Başlamadan önce, danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


2-8 Ağustos haftasının başlıca gelişmeleri :

8 Ağustos Pazar günü, 16:50’de, aslan burcunun 16 derecesinde bir yeniay meydana geliyor, yukarıda söylediğim gibi. Bu yeniay için şahane etkilerden bahsedemiyorum sevgili okuyucularım.

Düzenli okuyucularım üslubumu, tarzımı, tavrımı bilir.

Ben güzel şeyler müjdelemeyi seven, pozitif olanı daha çok vurgulayan, güzellikleri çoğaltmak niyetinde olan biriyim. Harika şeyler söylemek isterim ama bu yeniay sırasında gökyüzünde bazı kare açıların etkileri var. Yeniayın bir sabit yıldızla kavuşum yaptığını görüyoruz ayrıca.

Hafta içinde yeniay için bir yazı yayınlayacağım sevgili okuyucularım. Her gelişmeyi olduğu gibi, yeniayı da etraflıca anlatacağım Allah’ın izniyle.


2-8 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

2 Ağustos : Merkür Satürn karşıtlığı : Merkür 10° Aslan, Satürn 10° Kova

İletişim ve haberleşme demektir Merkür. Satürn ise kısıttır, engeldir.

Bu karşıtlıkta bir sesini duyuramama hali görüyorum. Çabalama, yanıtsız kalma, bekleme, anlatmaya çalışma, yardım isteme, zorlanma hali görüyorum. Yangınlarla ve yangınların yarattığı zorluklarla mücadelede, insanların yanıtsız ve yardımsız kaldığı bir gün olabilir bu, ne yazık ki :((

2 Ağustos : Güneş Satürn karşıtlığı : Güneş 10° Aslan, Satürn 10° Kova

Otorite figürleri ile ilgili gerginliklerin olabileceği bir gün. Otoritenin kararları, seçimleri, yaptığı ve yapmadığı şeyler, ilerlemesi gereken konularda engeller yaratabilir. Güçlük yaratabilir.

3 Ağustos : Venüs Uranüs üçgeni : Venüs 14° Başak, Uranüs 14° Boğa

Haftanın güzel açılarından biri. Çok da güzel bir üçgen ! Üçgen açılar, en uyumlu açılardır. Rahatlığı, kolaylığı, güzelliği, şansları, fırsatları anlatır üçgen açılar.

İnsan ilişkilerimiz, ikili ilişkiler, ayrıca güzellik, şıklık için yapılan şeyler, kişisel bakımlar, alışverişler gibi konularda şanslı bir zamandayız. İlişkiler içinde keyifli şeyler olabilir. Olumlu yönde değişimler olabilir. Kişisel bakımımızla ilgili yapmak istediğimiz şeyleri yapabiliriz.

4 Ağustos : Merkür Uranüs karesi : Merkür 14° Aslan, Uranüs 14° Boğa

Fikir ve plan değişiklikleri, ani haberler, yeniden karar almak gereken durumlar, hızlı gelişen bir şeyler olabilir bu hafta. Planlanan şeylerin değiştirilmesi gerekebilir. Hızlıca yeni durumlara adapte olmak ve çözüm üretmek gerekebilir. Çözüm odaklı ve serinkanlı olalım. Planlarımızın dışında yeni durumlar oluşursa, ne yapabileceğimize, neyin fayda getireceğine odaklanalım.

3 Ağustos : Merkür Kiron üçgeni : Merkür 12° Aslan, Kiron 12° Koç

İletişimlerde bir şeyler onarılıyor bu hafta. Dargınlıklar geride kalabilir. Barışmalar olabilir.

Ayrıca söylediklerimizle, yazdıklarımızla, paylaştıklarımızla başkalarının şifasına vesile olabiliriz bu hafta. Merkür yazılı-sözlü iletişimlerimizi simgeler çünkü. Başkalarının söylediği şeyler de bizde bir şifa etkisi yaratabilir.

Bize iyi gelecek websiteler, youtube kanalları, sosyal medya sayfaları keşfedebiliriz.

5 Ağustos : Güneş Kiron üçgeni : Güneş 12° Aslan, Kiron 12° Koç

Kiron şifayı sembolize eden bir asteroid. Uyumlu açılarında yaraların şifa bulmasını, sorunların çözülmesini, iyileşen durumları, ferahlığı simgeliyor.

O yüzden Güneş Kiron üçgeninin bir şifalanmaya, güçlenmeye işaret ettiğini söyleyebiliriz. Ülkece yaşadığımız bu zorlu, alevli, dumanlı, kara günlerin ardından yaraların sarılmasını, ihtiyaç sahiplerine güçlü yardımların ulaşmasını diliyorum. Elimizden geldiğince katkı olalım lütfen sevgili okuyucularım. Zaman destek zamanı. Zaman yardımlaşmanın, bir olmanın zamanı !

7 Ağustos : Güneş Uranüs karesi : Güneş 14° Aslan, Uranüs 14° Boğa

Değişim görüyorum burada tek kelime ile. Karar değişiklikleri, plan değişiklikleri, ani gelişen durumlar karşısında yön değişikleri yaşanabilir böyle bir görünüm varken.

Otorite figürlerinin sürprizli kararları olabilir ayrıca.

Uranüs uyanışı simgeler. Güneş ise idrakımızdır. Büyük bir farkındalık, bir ‘kendine gelme’ hali yaşayabiliriz bu hafta. Durumları çok daha mantıklı şekilde analiz edebiliriz. Yanlışlarımızdan dönebiliriz. Bir şeylerin nedenini fark edebiliriz. Taşlar yerine oturabilir zihnimizde.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

2 Ağustos 2021 Pazartesi

Ay bugün 11:46’ya kadar boğa burcunda olacak sevgili okuyucularım.

Günün ilk yarısında Ay Jüpiter karesinin etkisindeyiz. Harcamalar, alışverişler, özellikle online alışverişler abartılabilir. Dikkat edelim. Çünkü Jüpiter bu kare açıyı, kova burcundan yapıyor ve kova burcu teknolojiyi, interneti, online platformları simgeliyor.

Ay 10:40-11:46 arasında boşlukta. Boğada olmaya devam ediyor ama boğada iken alacağı bir açı artık kalmamış durumda.

11:46’da ikizler burcuna geçiyor Ay. İletişimler daha bir hareketleniyor. Haberleşmelerimiz artıyor. Ama Ay ikizlerde iken, spekülasyonlar da olabiliyor. Buna dikkat edelim. Spekülatif, provokatif bilgilere aldanmayalım. Sosyal paylaşımlarına daha akılcı, daha rasyonel bir gözle bakalım. Her şeye inanmayalım.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Mars karesi devrede. Bir agresyon, bir mücadele, bir öfkelenme halini anlatıyor bu kare açı. Temkinli olalım. Mars yangınları simgelediği için, o yönde bir risk de var yine. Ama tabii ki yanılmayı diliyorum. İnşallah olmasın. Artık son bulsun bu felaket.

Bunlar dışında yukarıda görebileceğiniz gibi, bugün Merkür ve Güneş’in Satürn ile karşıt açılarının kesinleşeceği bir gün. Çok akışkan bir gün gibi görünmüyor. İhtiyaçların karşılanamadığı, gerekli olan şeyleri temin etmekte zorluk yaşanabilecek bir gün. Satürn bir şeylerin olmama halini, yokluğunu, yokluğunun yarattığı zorlu durumları simgeler. Yangınla mücadelede beklemeler, gecikmeler olabilir ne yazık ki. Yapılması gereken müdahaleler zamanında yapılmayabilir.


3 Ağustos 2021 Salı

Ay ikizler burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Venüs Uranüs üçgeninin ve Merkür Kiron üçgeninin kesinleşeceği gündeyiz. Bunlar çok güzel görünümler. Ay’ın da uyumlu açıları var bugün. Pazartesi’ye kıyasla çok daha güzel bir gün diyebilirim.

Günün ilk yarısında Ay Güneş altmışlığı ile keyifli bir atmosferdeyiz. İletişimlerde, iş ortamımızda, ilişkiler içinde bir uyum var. Gün rahat akıyor. Özgüven ve cesaret gerektiren işlerimiz için de kullanabiliriz bu vakti.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Merkür altmışlığını görüyoruz bu kez. Görüşmeler, toplantılar, sunumlar, mülakatlar açısından şanslı bir zaman. Ticari faaliyetler, anlaşmalar için de destekleyici. Bizi mutlu edecek haberler alabiliriz ayrıca. Çok güzel dialoglarımız olabilir.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Venüs karesi ile atmosfer değişiyor biraz. Özel ve sosyal ilişkiler içinde dialoglarda uyumsuzluklar olabilir. Eleştirel tavırlarla, hata ve eksik arama çabasıyla, zor beğenme haliyle sevdiklerinizin kalbini kırmayın diyeyim. Venüs başaktan yapıyor çünkü bu açıyı. Başağın doğasında eleştirellik var biraz.


4 Ağustos 2021 Çarşamba

Ay bugünün tamamında da ikizler burcunda ilerliyor.

İletişim, haber, bilgi akışı, dialog demektir ikizler. Bugün yine bu anlamda hareketli bir gün.

Sabah saatlerinde  Ay ve Neptün birbirine kare açı konumunda. Keyifsiz hissettirebilecek haberler olabilir. Maillerinizi, mesajlarınızı kontrol ettiğinizde, düşündüğünüzden farklı cevaplar olabilir belki. Beklentinizin altında kalan yanıtlar olabilir. Bunun dışında spekülatif, yanıltıcı bilgi paylaşımları da olabilir. Çünkü Neptün aldanmayı, kanmayı anlatan gezegen. Gözümüzü, kulağımızı iyi açalım. Mantıklı olalım.

Akşam saatlerinde çok güzel bir Ay Jüpiter üçgeni görüyoruz. Ama sadece akşamı düşünmeyin. Günün ikinci yarısından başlıyor bu güzel etki. Şanslı, verimli, güzel bir zaman. Eğitimle, yolculuklarla, uzaklarla ilgili konular olabilir ayrıca, bunlar Jüpiter teması olduğu için. Finansal anlamda da bereketli bir vakit.

Akşam 22:37’de açı kesinleşiyor. Bu açı, Ay’ın ikizlerde iken alacağı son açı olduğundan, Ay boşluğa giriyor sonrasında. 22:37’den itibaren Ay boşlukta. Açısız ilerliyor.


5 Ağustos 2021 Perşembe

Ay 00:16’ya kadar ikizler burcunda ve boşlukta, 00:16’da yengeç burcuna geçiyor gün başlarken.

Güneş Kiron üçgeninin kesinleştiği gündeyiz. Bir şeylerin telafisi olabilir. Sorunlu durumları çözebiliriz, daha iyi hale getirebiliriz mevcut durumları. Güçleniyoruz, üzerimize düşeni yapıyoruz, çözüme odaklanıyoruz bugün. Bir şifalanma zamanı bu.

Günün ilk yarısında Ay Mars altmışlığının etkisindeyiz. Uyumlu, güzel bir açı. Cesaret gerektiren, bedensel anlamda kuvvet ve enerji gerektiren, efor gerektiren işlerimiz için, sabahın bu Marsiyen enerjisini kullanabiliriz. Spor için, heyecanlı, hareketli, tempolu şeyler için güzel bir zaman.


6 Ağustos 2021 Cuma

Ay günün tamamında yengeç burcunda. Oldukça güzel açılar alıyor bugün.

Sabahın erken saatlerinde Ay Uranüs üçgeni ile güzel bir başlangıç yapabiliriz güne. Bize iyi hissettirecek şeyler olabilir. Ferah bir enerjisi var sabahın.

Günün ilk yarısında, sabah ve öğle saatlerinde  Ay Venüs altmışlığının güzel etkilerini alıyoruz ayrıca. Hem ilişkiler (özel ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş bağlantıları), hem de alışverişler, keyifler, güzellik, bakım işleri açısından olumlu bir etki bu. Değerlendirebiliriz.

Günün ikinci yarısında bu kez Ay Neptün üçgenini görüyoruz. Huzur, esenlik, dinginlik..Harika bir vakit. Yardımlaşmalarımız olabilir. Birbirimize iyi gelebiliriz. Destek verebiliriz. Bunlar dışında ruhsal derinliği olan konular, spiritüel konular, meditasyon, yoga, enerji çalışmaları, vb için de çok güzel bir zaman.


 7 Ağustos 2021 Cumartesi

Ay 01:11-10:31 arasında yengeç burcunda olmaya devam ediyor ama boşlukta. Yani bir açısı yok.

10:31’de aslan burcuna geçiyor. Yeniay öncesindeyiz. Aslanda bir yeniay gerçekleşecek Pazar günü.

Ay’ın ışığı küçülmüş durumda. Kapanış fazında. Bu fazda kendimizi halsiz hissedebiliyoruz. İsteksiz, motivasyonsuz olabiliyoruz. Şayet mümkünse kendimize zaman ayıralım. Hedefleri, planları bir kenara bırakalım bugün.


8 Ağustos 2021 Pazar

Yeniay günündeyiz. Ay aslan burcunda. 16:50’de aslan burcunun 16 derecesinde bir yeniay doğacak bugün. Uranüs ile kare açıda gerçekleşecek bir yeniay. Sürprizli durumlara, plan ve karar değişikliklerine, kopuş ve değişimlere açık bir yeniay.

Bir şeyler değişiyor. Hızlı değişimlerin olabileceği bir zamandayız. Beklenmedik durumlar, hızlı gelişen bir şeyler olabilir. Adapte olmamızı, taktik geliştirmemizi, uyumlanmamızı gerektirecek durumlar doğabilir. Sakin, serinkanlı ve stratejik olalım.

Ama olumsuz bir etki gibi düşünmeyin yeniayı. Bazı şeylerin artık değişmesi gerekiyorsa, bu yeniay o gerekli olan kırılma noktası olabilir.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Aslan Burcunda 28 Temmuz-12 Ağustos 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

(Balık burcu da geliyor)

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Çok daha güzel şeylerin olacağı, zorlukların aşılacağı bir hafta diliyorum herkese.

Onlarca yangının ardından hiçbir şey bir anda eskiye dönmeyecek ama en azından olumlu yönde gelişmeler görelim, duyalım bu hafta. Güzel şeyler olsun ! Temennim budur her zaman hepimiz için.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!