Balık Burcu Ağustos 2021

Balık Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Ağustos ayının sizlere genel olarak neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, bakalım.

Güneş ile başlayalım hadi !


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 6.evinizde.

İşiniz konusunda yaratıcı, renkli, eğlenceli bir dönem. Aslan tam olarak böyle bir enerjidir. 6.ev ise iş hayatımızı simgeler.

Günlük yaşam düzenimiz ve sorumluluklarımız yine bir 6.ev teması. Aslan burcu çocukları da sembolize ediyor. Çocuklarınız varsa, onlar için yeni bir günlük düzen oluşturabilirsiniz. Düzenli olarak gidip gelecekleri yerler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa iş fırsatları elde edebilirler. Çalışıyorlarsa daha yoğun bir dönem geçirebilirler.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Eşinizle/partnerinizle/ilişkinizle ilgili konularınız olabilir bu dönemde.

İş, hizmet, çalışma demektir başak. Eşinizin/sevgilinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir. İş değiştirebilir. Mevcut işinde görev değişiklikleri yaşayabilir. İş ortamında ve günlük akışlarda bir şeyler değişebilir. Partnerinizin sağlık konusunda gündemleri olabilir ayrıca. Sağlık da bir başak teması çünkü. Bir doktor kontrolü, bir muayenesi olabilir.

İşinizde yeni bağlantılar kurabileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz bir dönem bu. 7.ev yol göstermek demektir, koçluk demektir. Hocalar, rehberler, danışmanlar bu evin temsil ettiği kişiler arasındadır. Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın arttığı, ağınızın kuvvetlendiği bir dönem yaşayabilirsiniz.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 6.evinizde. 

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna yerleşiyor. 7.evinize geliyor.

İşinizde, kişisel yaşamınızda bağlantılar, iletişimler hızlanacaktır.

İlişkiler içinde artan bir dialog hali var. Bir şeyleri oturup konuşacak, kararlaştırmaya çalışacaksınız belki.

Belki planlama yapmanız gereken şeyler var.

Tek başınıza değil, başkaları ile bir olma, birlikte karar alma, birlikte seçim yapma zamanı.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu defa. 8.evinize geliyor.

Eşinizin/hayat arkadaşınızın gelirleri, kazancı, ondan yana olan maddi imkanlarınızla ilgili konular olabilir bu kez. Çünkü 8.ev başkalarından gelen maddi kaynaklarımızı, terazi burcu ise eşi, evliliği, partneri simgeler.

Mal paylaşımı, kazançların paylaşımı, ortak borçlar, kredi çekmek gibi gündemleriniz de olabilir ayrıca.

Terazi burcunun temsil ettiği kişiler arasında iş ortaklarımız ve işimizde birlik halinde olduğumuz kişiler de var. Onlarla birlikte alacağınız bazı kararlar olabilir Merkür burada iken. Kar oranları, kazançların paylaşımı, işleyişiniz, yapmak istedikleriniz, vergi, sigorta, prim konuları konuşulabilir örneğin. 8.ev temaları bunlar.

Her ay bu bölüme eklediğim bir notum var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 7.evinizde.

Eşiniz/sevgiliniz, ilişkiniz bu evin konusu. Partnerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İş, çalışma hayatı, hizmet alanları, astlar, çalışanlar ve sağlık teması başak burcu ile ilgili. Evli iseniz eşinizin ya da bir ilişkiniz varsa partnerinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir. İş değişikliği yapabilir. İşinde istediği yönde gelişmeler yaşayabilir.

Sağlık konusunda gündemleri varsa, bu konularda da Venüs’ün desteği sizinle.

Venüs ilişkilerinizde (aşk, ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş arkadaşlarınızla iletişimler, her anlamda) güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

Bir kadın eğitmen/danışman/rehber dahil olabilir ayrıca hayatınıza Venüs ile. Çünkü Venüs kadınları, 7.ev ise bize eşlik eden ve bilgisiyle yol gösteren kişileri/hocaları simgeler.

Bu bir başak transiti olduğundan özellikle sağlık yaşam başlığı altında düşünebileceğimiz bir alanda olabilir bu iş birliği/eğitim/danışmanlık.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor.

Borç verdiğiniz paraların gelebileceği, alacaklarınızı tahsil edebileceğiniz, başkalarından gelen maddi kaynaklarla elinizin rahatlayabileceği, şanslı bir zaman.

Şöyle de bir avantajımız var bu transit sürecinde : Venüs, terazi burcunun yöneticisi. Terazi, Venüs’ün kendi evi. O yüzden burada rahat ve güçlü. Dolayısıyla da iyi bir Venüs transiti bu. Olumlu etkilerini kuvvetli şekilde yaşayacağız.

Maddi anlamda bir rahatlama dönemi olabilir sizin için.

Ayrıca eşin/partnerin kazancı konusunda güzel gelişmeler olabilir.

8.ev kaoslarla ilgili bir alan. Şu anda gündeminizde uğraştığınız, çözmeye çalıştığınız şeyler varsa, bu dönemde işiniz kolaylaşabilir. Bir şeyler halloluyor gibi sanki.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler içinde Mars’ın agresif enerjisine dikkat etmenizi önereceğim bu süreç için.

Eş, sevgili, evlilik, ilişki, partnerle ilgili konular, ilişki ile ilgili konular, iş ortaklıkları, anlaşmalar, kontratlar, danışmanlıklar, danışmanlar, bize eşlik eden, yönlendiren eğitmenler bu evle bağlantılıdır sevgili okuyucularım.

Evliliğiniz/ilişkiniz içinde bazı uyumsuzlukları fark edebileceğiniz bir Mars etkisi alıyorsunuz. Fikir ayrılıkları olabilir. Başak etkisiyle bir şeylerin mükemmel olmasını, çok iyi olmasını isteyebilirsiniz ya da karşı taraf isteyebilir. Fazla detaycı davranabilirsiniz ya da partneriniz detaylara fazla odaklanabilir. Bunlar sorun yaratabilir ilişkiniz içinde.

Bunun dışında başak burcu çalışma hayatımızla, hizmet aldığımız/sunduğumuz alanlarla, çalışmakla, üretmekle ilgili bir ev. İşinizde daha fazla üretmek, daha iyi üretmek, daha kolay üretmek için, çerçevenin içinde bir şeyleri daha iyi hale getirmek için başkaları ile işbirlikleri yapabilirsiniz.

Partnerinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir. 


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

6.evinizde gerçekleşiyor.

Bu yeniayda Satürnyen ve Uranüsyen etkiler görüyoruz. Güneş ve Merkür’ün, Satürn ve Uranüs ile uyumsuz görünümleri var. Özellikle yeniaydan 1 gün önce gerçekleşen Güneş Uranüs karesi, yeniayın ana karakterini belirleyen bir görünüm. Günlük yaşam düzeninizde değişimler, hatta biraz hızlı olabilecek değişimler, iş hayatınızda adapte olmanızı gerektirebilecek yeni durumlar, otorite ile, yönetimle ilgili konular ön planda olabilir bu dönemde.

İş ortamınızda, iş yapma şeklinizde, görev tanımızda, görev biriminizde yeni şeyler başlayabilir.

Günlük olarak yapmanız gereken bazı şeyler doğabilir. Yeni sorumluluklar eklenebilir hayatınıza yeniay ile. Bazı yeni durumlar sebebiyle, yapmanız gereken şeyler olabilir. Bir süre koşturmalarınız artabilir biraz. Daha yoğun günler geçirebilirsiniz.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

12.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Temmuz ayının dolunayı da kova burcundaydı. Bu yıl üst üste iki kez kova dolunayı yaşıyoruz. Normal düzeni içinde her ay farklı bir burçta dolunay gerçekleşir sırayla. Bazen de aynı burçta iki kez dolunay görürüz. Yine öyle oluyor.

Bu defa dolunay, tam bir dolunay enerjisi diyebilirim. Çünkü 29 derecede gerçekleşiyor.

29 dereceler, burçların son derecesidir ve bu derecede yaşananlar maksimum kuvvette oluyor genellikle. Çok güçlü bir derece.

Ayrıca burcun son derecesi olduğu için bir şeylerin sonlanmasını, bitişini, kapanışı simgeliyor. Dolunay da tamamlanma ve bitiş döngüsü. O yüzden bu dolunay, tam anlamıyla bir dolunay.

Yakın zamanda hafiflemiş, sonlanmaya başlamış, hayatınızda azalmış bir şeyler varsa bitirmeye çalıştığınız, bu dolunay ile konu kapanabilir. O şeyi hayatınızdan çıkarma konusunda, daha güçlü bir irade gösterebilirsiniz. Daha net bir kararınız olabilir.

12.ev olduğu için özellikle alışkanlıklar, bağımlılıklar gibi konular olabilir bunlar. Zararlı alışkanlıklarınız varsa, size iyi gelmeyen ama sürekli olarak yaptığınız şeyler varsa, artık bunları hayatınızdan çıkarıyor olabilirsiniz.

Bunlar dışında 12.ev üzerinden etki aldığınız için psikolojik anlamda gergin birkaç gün yaşayabilirsiniz. İç dünyanıza çekilmek isteyebilirsiniz. Bir tık keyifsiz hissedebilirsiniz. Bu dolunay sizin için bir deri değiştirme zamanı. Yeni bir dönem öncesi, gereksiz ve faydası olmayan şeylerden, artık hayatınızda görevini tamamlamış olan şeylerden arınma zamanı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, keyifli, bereketli bir ay diliyorum herkese.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!