Akrep Burcu Ağustos 2021

Akrep Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Ağustos ayının gezegen geçişlerinin ve yeniay&dolunay döngülerinin sizlere genel olarak neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Bakalım bu ay gökyüzünde neler oluyor ve bunların sizlere nasıl yansımaları olabilir ?


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 10.evinizde.

İş yaşamınız, otorite bağlantılı konularınız, kariyerinizi ilgilendiren konular, görevleriniz, projeleriniz, sorumluluklarınız bu evle ilgili. Güneş’in geldiği bir yerde bir güçlenme olur. Bir canlanma olur. Yeni başlangıçlar olur. Özgüvenimiz yükselir. İnisiyatif alırız.

Yeni görevler üstlenebileceğiniz bir dönem. Yeni bir yetki alanı tanımlanabilir sizin için. Terfi edebilirsiniz. Önemli bir konu, bir birim, bir proje sizin yönetiminize verilebilir.

İşinizde otorite figürleri ile, sosyal hayatınızda konum sahibi kişilerle iletişimlerin artacağı, görüşmeler yapabileceğiniz, belki daha fazla destek bulabileceğiniz, güçlü bir dönem.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

İşinizde günlük temponuzun hızlanabileceği, ekip içerisinde daha fazla görev üstlenebileceğiniz, departmanınızda/biriminizde/ekibinizde görev tanımlarının güncellenebileceği, yeni düzenlemelerin yapılabileceği, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için yeni hedeflerin, yeni projelerin gündeme gelebileceği, verimli bir dönem. Bol çalışmalı, bol  koşturmalı geçebilir 🙂

Çünkü başak burcu çalışmakla, hizmet sunmakla, işimizle ilgili bir burç. 11.ev ise grupları, takımları, ekipleri anlatıyor.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 10.evinizde. 

10.ev haritanın tepe noktasıdır. Hayat çerçevemizle, hayatta bulunduğumuz nokta ile, sorumluluk alanlarımız ve görevlerimiz ile ilgili bir alandır. Dolayısıyla işinizde, kişisel yaşamınızda yapılması gerekenleri öne çıkabileceği bir dönem bu.

Ünvan sahibi kişilerle, yöneticilerle, yönetimle dialoglarınız artacaktır ayrıca. İçinde bulunduğunuz sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Yönetimin yeni planları, yeni uygulamaları olabilir. Mevcut düzende değişen bir şeyler olabilir. 

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna yerleşiyor. 11.evinize geliyor.

İş hayatınızda ya da iş dışında sosyal hayatınızda arkadaşlarınızla paylaşımlarınız artacaktır bu transit döneminde. İletişimler, görüşmeler artacaktır. İşinizde birbirinize daha güçlü şekilde destek olabileceğiniz bir dönem ayrıca.

Merkür’ün geldiği yerde, bilgi akışı hızlanır.

Sosyal hayatınızda daha çok dialog kuracağınız bir dönem bu.

Yeni ortamlara girebilirsiniz ayrıca. Arkadaş çevrenize yeni insanlar eklenebilir 🙂 İşinizde ekibe dahil olacak yeni kişiler de olabilir 🙂

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu kez. 12.evinize geliyor.

Terazi burcu ilişkilerin burcudur. 12.ev ise gizlilikleri anlatan bir alan.

İlişkiler içinde bazı dialogları, bazı haberleşmeleri, bazı bilgi alışverişlerini gizli tutmak isteyebileceğiniz bir dönem.

Bir ilişkiye başlayabilirsiniz, şimdilik duyurmak istemeyebilirsiniz.

İş ortaklıkları, iş anlaşmaları, sözleşmeler, imzalı işler yine terazi ile ilgili. Bu konularda şu ana dek gözden kaçmış bir şeyleri, şimdi fark edebilirsiniz.

Geri planda, üstü örtülü kalmış şeyler, görünür olabilir Merkür 12.evinizde iken.

Bunlar dışında 12.ev spiritüel konuların evi. Terazi burcu ise bize yolumuzda eşlik eden, rehberlik eden hocaları, danışmanları simgeliyor.

Ruhsal konularda size çok şey katacak bir uzman, bir eğitmen hayatınıza dahil olabilir. Bu bir youtube kanalı da olabilir, bir Instagram sayfası da olabilir. Birebir tanıyacağınız, tanışacağınız bir kişi de olabilir.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 11.evinizde.

10.ev çalışmanın zamanıydı. Görevleri yerine getirmenin zamanıydı. Bu transit ise sosyalleşmeyi, arkadaşları, grupları, kalabalıklar içinde olmayı simgeliyor. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artabilir Venüs ile. Gezileriniz olabilir birlikte. Eğlenceleriniz, etkinlikleriniz olabilir.

11.ev iş hayatımızda bir parçası olduğumuz ekipleri de simgeliyor. Başak burcu ise çalışmayı, işi, hizmeti.

İşinizde departmanınız/biriminiz/ekibiniz içinde ilişkilerde yana güzel zamanlar geçirebileceğinizi anlıyoruz bu transitten. Venüs sevgidir, uyumdur, anlaşmaktır, paylaşmaktır.

İş arkadaşlarınızdan yardımlar alabilirsiniz. Birbirinize desteğinizi gösterebilirsiniz.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İlişkiler içinde bir şeyler gizli saklı mı ilerliyor, oralarda neler oluyor 🙂 Bu ay 12.evinizde, terazide bir vurgu var. Platonik duygular, platonik olmasa da, karşılıklı olsa da kelimelere şimdilik dökülmeyecek duygular ya da kelimelere dökülse bile sessiz sedasız, pek kimselerle paylaşmadan yaşanacak bir şeyler var gibi sanki.

Ayrıca yukarıda anlattığım gibi, 12.ev ruhsal alan. İç dünyanızda bir hafifleme etkisi yaratacak, olumlu anlamda değişim getirecek şeyler olabilir Venüs burada iken. Ruhunuza iyi gelecek yeni şeylere başlayabilirsiniz. Özellikle spiritüel alanlarda.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 11.evinizde.

İşinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yeni ekiplerin ve takım çalışmalarının içinde olabileceğiniz bir Mars transiti. Bir başlangıç enerjisi bu. Yeni grup çalışmaları gündeme gelebilir.

Hizmet aldığınız ortamlar, topluma hizmet amaçlı faaliyet gösteren yapılar, kurumlar bu evle ilgili. Örneğin belediyelerin spor salonları. Spor üzerinden örnek vereceğim, çünkü bu bir başak transiti 🙂 Başak sağlıklı yaşamak ister. Sağlıklı beslenmek, spor yapmak ister.

Böyle ortamlara girebilirsiniz bu süreçte. Bir hizmet birimine kayıt yapabilir, yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Arkadaşlar edinebilirsiniz.

Sosyal anlamda renkli, hareketli bir zaman. Yeni başlayacak bir şeyler var 🙂


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

10.ev varmak istediğimiz yer ile, işimizle kariyerimizle, işimizdeki sıfatlarımızla, yetki ve sorumluluk alanlarımızla, hayatın içinde sahip olduğumuz ünvanlarla ilgili bir yer.

Yeniay ile işinizde parlak bir gelişme yaşayabilirsiniz. Önemli bir görev, size verilebilir. Yetki alanınız genişletilebilir. Bir projenin başında olmanız istenebilir.

Kendi işinize sahipseniz, aslanın yaratıcı enerjisi ile yeni projeler başlatabilirsiniz. Çok güzel fikirler doğabilir. Aslan öne çıkmak demektir. Dikkat çekici çalışmalar yapabilirsiniz ya da dikkat çekmek için çalışmalar yapabilirsiniz 🙂 Örneğin reklam, tanıtım çalışmaları gibi 🙂

Hayatımızda kendimizi nasıl konumlandırmak istediğimizle, ideal benliğimizle, olmak istediğimiz kişiyle ilgilidir 10.ev. Aslan ise parıl parıl bir burç 🙂 İmajınızı yenileyecek, güçlendirecek bir şeyler, bir değişimler geliyor sanki 🙂 Gönlünüzce, güzel şeyler olsun 🙂

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

4.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

4.ev dolunayı gördüğüm zaman, ailevi konularda uyarılarımı yapıyorum. 4.ev evimizi, yuvamızı, hanenin içini, ailemizi anlatan ev. Burada bir dolunay gerçekleştiği zaman, ev içinde sesler yükselebiliyor biraz. Aile bireyleri arasında tartışmalar olabiliyor.

Tartışma yaratabilecek bir durum olduğunda, önce bir durmak, bir nefes almak, ağzımızdan çıkacak kelimeleri önden iyi seçmek, söyleyeceğimiz şeyi nezaketle ifade etmek, her zaman fayda yaratır bizim için.

Sakince konuşamayacağımız noktada ise en azından bir süre için uzaklaşmak ve konuyu soğutmak, güzel olur.

Bu dolunayda ailenizle iletişimlerde daha özenli olmanızı önereceğim.

Bunun dışında ev içinde bir şey arıza da verebilir, ilgilenmeniz gereken bir sorun doğabilir. Bu bir kova dolunayı olduğu için, evinizin interneti ile, elektronik ve elektrikli aletler ile, aile içinde kullandığınız dijital platformlar ve üyelikler ile ilgili gündemleriniz olabilir örneğin. Çünkü kova burcu, interneti, teknolojiyi, dijital alanları anlatan bir burç.

Genel olarak böyle olasılıklarınız var bu dolunayda.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, neşeli, bereketli bir ay diliyorum herkese !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!