Yay Burcu Ağustos 2021

Yay Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Sıra Ağustos’u anlatmaya geldi.

Bakalım bu ayın gezegen geçişleri ve Ay döngüleri sizlere genel olarak neler getirebilir ? Nasıl bir ay bekliyor sizi ?

Önce transitleri ele alacağım her zamanki gibi. Ardından Ay döngülerini ve olasılıklarınızı anlatacağım. Güneş ile başlıyorum.


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 9.evinizde.

Aslan demek, tatil yapmak demektir. Gezmek demektir. Hayattan daha çok keyif almak, bizi mutlu eden şeyleri yapmak demektir.

9.ev ise uzakları, seyahatleri, yolculukları, şehirlerarası konuları, başka ülkeleri simgeliyor.

Güneş aslanda iken tatile çıkabilirsiniz. Güzel seyahatleriniz olabilir. Yakınlarınız başka şehirlerden, yurt dışından yanınıza gelebilirler. Birlikte çok keyifli zamanlarınız olabilir.

Eğitimler, danışmanlıklar, bir felsefesi, bir derinliği olan alanlar, ilimlerle ilgili konular gündeminize yerleşebilir ayrıca bunun bir 9.ev geçişi olması sebebiyle.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

İş yoğunluğu yaşayabileceğiniz, işinizde yönetimle ilgili konuların ön plana çıkabileceği, işinizde otorite figürlerinin yeni kararlarının, seçimlerinin, düzenlemelerinin olabileceği bir dönem.

İş ortamınızda, çalışma saatlerinizde, iş yapma şeklinizde, görev tanımızda değişiklikler olabilir Güneş buradan geçerken.

Kendi işiniz ise hızlanmak, yeni şeyler üretmek, işiniz içinde bir şeyleri daha düzenli ve istikrarlı hale getirmek, veriminizi yükseltmek isteyebilirsiniz.

Yaşamınızda resmi, yasal konular varsa, bunlar ilerleyebilir Güneş burada iken. Başvurularınız, dilekçeleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 9.evinizde. 

Seyahat planları olanlar için harika bir transit ! Uzaklara gitmek, tatil yapmak, gezmek, eğlenmek, başka bir şehirde olmak istiyorsanız, bunu bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

9.ev başka şehirlerde/başka ülkelerde yaşayan yakınlarımızla ilgili bir ev aynı zamanda. Aslan burcu ise çocukları sembolize ediyor. Uzakta olan sevdiklerinizden bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Çocukları ile ilgili yeni başlayan güzel şeyler olabilir. Haberlerini alabilirsiniz. Onlarla iletişimleriniz artabilir.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna yerleşiyor. 10.evinize geliyor.

İşinizde, eğitim hayatınızda, kişisel yaşamınızda resmi konular, imzalı işler, otoritenin onayını gerektiren konular, evrak konuları doğabilir. Teslim etmeniz gereken evraklar olabilir. İmza almanız gereken belgeler olabilir. Bir beyanınız olabilir bir kuruma. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir.

İşinizde kariyerinizin gidişatını ilgilendiren, yeki/görev/sorumluluk alanınızla ilgili konular konuşulabilir ayrıca. Yönetim size yeni görevler vermek isteyebilir.

Kendi işiniz ise yeni şeyler üreterek daha fazla kazanç elde edebileceğiniz, üretim ve verim konusunda hareketleneceğiniz bir dönem. Merkür çokça fikir getirir size.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu defa. 11.evinize geliyor.

11.evinizden geçecek olan gezegenler var bu ay. İşlerin, görevlerin, sorumlulukların ardından arkadaşlarınızla hareketli, iletişimleri bol, sosyal, keyifli zamanlar getirir size bu 11 ev geçişleri.

Arkadaşlarınızdan evlenenler, nişanlananlar olabilir ayrıca. Çünkü 11.ev arkadaş çevremizi, terazi ise evliliği simgeliyor. Kutlamalara, düğünlere katılabilirsiniz. Güzel müjdeler alabilirsiniz.

Bunlar dışında 11.ev işimizde hedeflerimizi, projeleri, ekipleri, grup çalışmalarını simgeleyen bir ev. Terazi burcu aynı zamanda iş birliklerini, ‘biz’ olma halini anlatıyor. İşinizde yeni bağlantıların, anlaşmaların doğabileceği, ortaklı çalışmalar yapabileceğiniz bir dönem bu.

Her ay bu bölüme eklediğim bir notum var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 10.evinizde.

Venüs’ün geçtiği alanda olumlu gelişmeler olur. Sorunlar çözülür/çözüm yolunda ilerler. Pürüzler varsa giderilir. İlişkilerde gerginlikler varsa, bunlar tatlıya bağlanır.

Uyumdur Venüs. Huzurdur. Keyiftir.

10.ev işimizi, işimizle ilgili konuları ve üstleri, yöneticilerimizi simgeliyor.

Venüs’ün başak transiti işinizde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem. Yönetimden mutlu olacağınız, sevineceğiniz kararlar gelebilir. İstediğiniz yönde bildirimler olabilir. Üstlerle iletişimlerde daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. Samimi, içten paylaşımlar olabilir. Desteğe ihtiyaç duyduğunuz noktalarda o desteği görebilirsiniz. Çok daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. İşinizden daha çok keyif alacağınız bir zaman.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Sosyal alandan bir Venüs geçiyor olacak 🙂 Güzel, çok güzel !

İnsan ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız, dostluklarınız, işinizde destek aldığınız kişiler, iş birlikleriniz açısından oldukça pozitif bir etki.

Bu arada terazi burcu ikili ilişkileri simgeler. Venüs ise aşkı, sevgiyi 🙂 Arkadaşlıklar içerisinde başka formlara dönüşebilir bir şeyler 🙂 Arkadaş grubunuzda sizin için özel olan biri varsa, karşılıklı hissedilen duygular varsa, Venüs buradan geçerken, bu duygular konuşulabilir. Bir ilişki başlayabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 10.evinizde.

Bu transit sorumluluklarınızı, işinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yapmanız gerekenleri anlatıyor. Biraz yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Zaten başak burcu da çalışmayı ve üretmeyi simgeleyen bir burç.

İş hayatınızda yeni başlangıçların olabileceği, ama bu başlangıçları yapabilmek için, yeni şeyler oluşturabilmek için, daha fazlasını sunabilmek için, sunduklarınızı çeşitlendirebilmek için efor sarf edeceğiniz bir dönem. Tabii her şey bir emek gerektiriyor.

İş hayatınızda bir hareketlilik başlar Mars ile. Şu ana dek cesaret edemedikleriniz için belki artık hazır hissedebileceğiniz, harekete geçebileceğiniz bir zaman diyebilirim.

Ama uyarılarım da var. Marsiyen enerji, iyi yönetilmediğinde Mars’ın gölgesindeki şeyler çıkar ortaya. Ne vardır Mars’ın gölgesinde ? Öfke ve agresyon vardır. Hırs ve rekabet vardır. Acelecilik ve sabırsızlık vardır. Gereğinden fazla risk alma hali vardır. İşte bunlara dikkat.

İşinizde atacağınız adımlarda stratejik olmanız ve büyük riskler almamanız gereken bir dönem.

Her şeyin kendi süreci içinde ilerlemesine izin verin ayrıca. Bir şeyleri bir an önce oldurmaya çalışmak bir karma yaratır ve hayatın içinde her karmanın bir karşılığı vardır.

Hayatınızdaki otorite figürleri ile, yöneticilerinizle ve patronlarınızla iletişimlerinizde de daha özenli, daha kontrollü olmanızı önereceğim. 


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

9.evinizde gerçekleşiyor.

9.ev konularında yeni başlangıçlara, var olan konularda yeni gelişmelere işaret eden bir yeniay.

Nedir 9.evin konuları ? Bu ev neleri anlatıyor ?

Eğitim, üniversite, yüksek öğrenim, sınavlar, mülakatlar, başvurular, kayıtlar, yabancı dil eğitimleri, yurt dışı bağlantılı konular, başka şehirlerle ilgili konular, yolculuklar, uzaklara seyahatler, uzağınızda yaşayan sevdiklerinizle ilgili konular bu evle ilgili.

Yeniay ile eğitim konusunda yenilikler yaşayabilirsiniz. Eğitimle ilgili bir gündeminiz, bir hazırlığınız varsa, konuda ilerlemeler olabilir. Yeni şeyler olmaya başlar.

Akademik hayatın içinde iseniz, yeni bir çalışma başlayabilir.

Yeni niyetler doğabilir. Bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Uzaklara bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzaklardan sevdikleriniz gelebilir.

Yeni, renkli, keyifli şeyler başlayabilir. Yeni bir hobi, bir meşguliyet eklenebilir hayatınıza. Aslan burcu hobilerimizle ilgili çünkü.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

3.ev dolunayı gördüğümde, kardeşler ve akrabalar başta olmak üzere, yakın çevre ile iletişimler konusunda uyarılarımı yapıyorum.

Yakın çevre derken kastettiğim sık gördüğümüz kişiler, arkadaşlarımız, ahbaplarımız. Komşularımız da bir 3.ev teması.

Bu kişilerle dialoglarınızda ufak tefek gerginlikler olabilir dolunay ile. Alınganlıklar olabilir. Bir şeyleri siz yanlış anlayabilirsiniz, onlar yanlış anlayabilir.

Dolunaya yakın günlerde bu anlamda daha özenli olursanız, iletişimler sağlıklı şekilde akmaya devam eder.

Kardeşlerinizle ilgili bilmediğiniz, henüz sizinle paylaşmadıkları ya da aile içinde konuşulmamış olan konular da görünür olabilir dolunay zamanında. Sonuç bekledikleri konular varsa, onlar netleşebilir. Bitirecekleri, tamamlayacakları şeyler olabilir dolunay civarındaki günlerde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurla yaşanacak, keyifli, bereketli bir ay diliyorum herkese !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!