Kova Burcu Ağustos 2021

Kova Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Ağustos ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Ağustos için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ? Hadi bakalım birlikte.


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 7.evinizde.

Bu ev ‘biz’ demektir. Karşıt alanı olan 1.ev ‘ben’ demek iken, bu ev ise ‘biz’ olma halini anlatır.

İkili ilişkiler, evlilik, partnere dair konular, ilişkiye dair konular, işimizde ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, kişisel yaşamımızda birlikte ilerlediğimiz, bize yön gösteren kişiler, danışmanlar bu ev kapsamında.

Güneş buradan geçerken evli iseniz eşinizle ilgili konularda yeni gündemler getirebilir. Güneş güçtür. Eşinizin yaşamında güzel başlangıçlar olabilir örneğin. Yeni şeylere adım atabilir. Bir sorunu çözülebilir. Bir ilişkiniz varsa, ilişkinizle ilgili konular ön planda olabilir. Evlilik konuşulabilir. Evlilik teklifi alabilirsiniz/yapabilirsiniz.

Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, yeni danışanlarınız olabilir. Çalışmalarınız artabilir.

İhtiyaç duyduğunuz bir konuda siz bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir konuda bir eğitmenle/bir hocayla ilerlemek isteyebilirsiniz. Bu bir aslan transiti olduğundan ve aslan sanatı ve sporu sembolize ettiğinden, bir müzik hocası, bir spor hocası dahil olabilir hayatınıza. Bu yönde bir başlangıç yapabilirsiniz.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

İşinizde biraz kaotik gündemlerin olabileceği bir zaman bu. Başak burcu iş hayatımızla ilgili. 8.ev ise krizleri anlatıyor. Çözülmesi gereken durumlar olabilir iş hayatınızda Güneş burada iken. Parasal konularda gündemleriniz olabilir. Nakit ihtiyacı doğabilir. Alacak verecek dengesi şaşabilir biraz. O yüzden öncesinden tedbirli girerseniz bu döneme, sizin için daha iyi olabilir sevgili okuyucularım.

Ayrıca 8.ev sağlık sorunları ile de bağlantılı. Özellikle cerrahi müdahalelerle, ameliyatlarla ilgili bir alan burası. Başak burcu da sağlık temasını kapsıyor. Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın bu tür bir konusu, ameliyat olması gereken bir sorunu varsa, Güneş’in başak döneminde bu ameliyat gerçekleşebilir.

Sağlığınızı kuvvetlendirmek, yaşamınızda tıkanıklık yaratan durumları çözmek, bir şeyleri aşmak, geride bırakmak için yeni şeyler yapabileceğiniz bir dönem bu sizin için. Güneş’in geldiği yerde, değişim ve güçlenme olur.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 7.evinizde. 

İlişkiler alanına iletişim gezegeni yerleşiyor.

Evli iseniz eşinizle, bir ilişkiniz varsa partnerinizle ilgili konular ön plana çıkabilir. Ortaklaşa alacağınız kararlar olabilir. Birlikte yapacağınız seçimler olabilir. Çocuklarınız için yapacağınız planlamalar olabilir.

Evli iseniz çocuk sahibi olma konusu konuşulabilir. Çünkü aslan burcu bebekleri, çocukları, hamilelik konusunu simgeliyor.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde yeni adımlarınız olabilir.

İşinizde anlaşmaların, iş birliklerinin artabileceği, danışmanlıkların olabileceği, fikir alacağınız, fikir vereceğiniz, bol iletişimli bir dönem.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna yerleşiyor. 8.evinize geliyor.

8.ev sorunlarla, rahatsızlık veren konularla ilgili bir alan. Biraz kaotik bir enerjisi var bu evin.

Başak burcu ise obsesyonla, takıntılı düşüncelerle, gereğinden fazla detaycı olmakla, mükemmeliyetçi olmakla, zor beğenmekle, evhamla, sağlık konusunda kuruntulu düşüncelerle, endişelenmekle ilgili bir burç.

Merkür nedir peki ? Düşüncelerimiz, zihnimiz.

Merkür burada iken, sağlığınız ya da sevdiklerinizin sağlığı konusunda endişeleriniz olabilir. Kendi içinizde evhamlara kapılabilir, huzurunuzu kendi elinizle zedeleyebilirsiniz. Hijyen konusunda gerekenden daha fazla titizlenebilir, kendinizi yorabilirsiniz. Bunları yapmamaya çalışın.

Her şey dengesinde iken güzeldir. Dengesini şaşan, ölçüden taşan her şey zarar getirir.

Huzurunuzu besleyecek şeyler yapın derim. Hayatın içinde tabii ki önlemler alacağız, kendimize dikkat edeceğiz, hijyenimize özeneceğiz ama bunları yeterince yapıyorsak, gerisini hayata bırakacağız artık bir noktada. Hayata, hayatın akışına güveneceğiz. Her an korkuyla yaşanmaz. Kendinize bunu yapmayın, olur mu ?

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu defa. 9.evinize geliyor.

Terazi burcu eş demek, sevgili demek, ilişki demektir. 9.ev ise seyahatlerdir, uzaklardır. Eşinizin/partnerinizin bir seyahati olabilir bu dönemde. Başka bir şehre ya da ülkeye gidebilir.

Eşiniz/partneriniz başka bir şehirde ise, yurt dışında ise, yanınıza gelebilir.

Eğitim, üniversite, akademik konular da bu evle ilgili. Eğitim konusunda gelişmeleriniz olabilir. Sadece üniversite değil, kursları, özel eğitimleri yine bu kapsamda düşünebilirsiniz. Terazi burcu ise bize rehberlik eden ve danışmanlık veren kişileri simgeliyor. Eğitim almak istediğiniz bir alanda istediğiniz yönde bir eğitmen tanıyabilirsiniz, iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlık almak istediğiniz alanlarda, işini layıkıyla yapan güzel insanlar keşfedebilirsiniz.

Her ay bu bölüme eklediğim bir notum var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 8.evinizde.

İşinizde almaya çalıştığınız paralar varsa, hak etmiş olduğunuz ama henüz ödemesi yapılmamış şeyler varsa, bu paralar elinize geçebilir.

İşinizde ek gelirler doğabilir. Bir prim ödemesi alabilirsiniz. Bir jest yapılabilir.

Parasal konularda, ödemelerde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sıkıntı yaratmış bir ödeme konusu çözülebilir.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

Yolculuklar, seyahatler, tatiller için güzel bir etki.

Uzağınızda olan sevdikleriniz gelebilir ayrıca. Siz de onların yanına gidebilirsiniz.

Terazi burcu da, 9.ev de hukuksal konularla ilgili. Hayatınızda böyle bir resmi süreç, bir dava, bir yasal konu varsa, bu konuda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz Venüs’ün terazi geçişinde.

Akademik konularda iş birlikleri doğabilir ayrıca. 9.ev eğitimin, akademinin evi. Terazi burcu bize koçluk eden kişileri simgeliyor. Üniversite yaşamınızda danışman hocanızla iletişimleriniz olabilir. Güzel paylaşımlarınız olabilir. Venüsyen bir etki alıyorsunuz. Üstelik bu Venüs, terazide, yani kendi evinde, dolayısıyla da güçlü bir Venüs 🙂 Keyifli bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 8.evinizde.

Bu dönemde maddi konular gündeminizde olabilir. Yapmaya çalıştığınız ödemeler, küçültme gayretinde olduğunuz borçlar olabilir. Maddi koşullarınızı iyileştirmek için bir çabanız olabilir.

Bir kredi çekebilirsiniz, bu yönde bir planınız varsa.

Bir birikim hesabı açabilirsiniz. Nakit paranızı, yatırım amaçlı başka bir şeye çevirebilirsiniz. Alım satım konularınız olabilir.

İşinizde vergi, sigorta, prim konuları gündeme gelebilir. Çalışanlarınız varsa, onlarla ilgili bu konularda düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Başlatacağınız, başlatmanız gereken şeyler olabilir.

Büyük borçlara girmemeye çalışın bu dönemde. Bunu neden söylüyorum ? Çünkü Mars risk aldırır. Gözü kara bir enerjidir. Bazen gereğinden büyük adımlar getirebilir. Bunlara dikkat edin. İyice hesap etmeden, koşulları hazırlamadan büyük atılımlar yapmayın bütçe ve sermaye gerektiren konularda.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

7.evinizde gerçekleşiyor.

Evli iseniz eşinizle ilgili yenilikleriniz olabilir. Kendisinin hayatında bir gelişme olabilir, bir konusu çözülebilir, bir başlangıcı olabilir. Aynı şey ilişkisi olanlar için de geçerli. Partnerinizle ilgili konularınız olabilir yeniay döneminde.

İlişki içinde evlilik de konuşulabilir. Evlilik kararı alabilirsiniz, ilk adımlar atılabilir.

İş hayatınızda bireysel hareket etmek istemediğiniz noktalarda başkaları ile anlaşabilir, bir araya gelebilir, gücünüzü ve kaynaklarınızı birleştirmek isteyebilirsiniz. Ortaklıklar doğabilir.

Bir kontrat, bir imza konusu, bir el sıkışma olabilir.

Bunlar dışında 7.ev rehberlerimizi, danıştığımız kişileri, herhangi bir alanda yolu birlikte yürüdüğümüz kişileri simgeliyor. Aslan burcu ise sanatı, sporu, ayrıca hobilerimizi sembolize ediyor.

Sanatsal bir alanda, sporda, bir ilgi alanınızda size eğitim verecek, yol gösterecek bir kişi eklenebilir hayatınıza bu yeniay ile. Bir hocanız olabilir.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

1.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Temmuz ayının dolunayını da kova burcunda yaşamıştık. Üst üste ikinci kova dolunayı bu. Önemli zamanlardan geçiyorsunuz. Belki hayatınızda bir şeyler netleşiyor, şekil alıyor. Tamamlanıyor.

29 derecede bir dolunay görüyoruz bu kez. Dolunayın kendisi de bitiş ve tamamlanma enerjisidir, 29 derecede de tam olarak böyle bir derecedir.

Bitmesi gereken, artık geride kalması gereken bir durumu sonlandırmaya karar verebilirsiniz bu dolunayda.

1.ev seçimlerimizle ve adımlarımızla ilgili. Dolayısıyla bu bitiş, sizin kararınızla gelen bir bitiş olabilir. Bitireceğiniz şey, bir ilişki, bir dialog, bir arkadaşlık olabilir. Bir alışkanlık olabilir. Bir yer olabilir. Hayatınızdan çıkması gereken bir şeyleri çıkarabilirsiniz dolunay ile.

Bunun dışında duyurmak, başkaları ile paylaşmak istediğiniz şeyler için de uygun bir zaman. Dolunay ‘görünür olma’ döngüsüdür. Ailenize, çevrenize, iş bağlantılarınıza, sevdiklerinize söylemek istediğiniz şeyler varsa, değerlendirebilirsiniz dolunaya yakın günleri. Kişisel bir konu da olabilir bu, işinizde bir projenin tanıtımı da olabilir.

Hayatınızda bir şeyler tamamlanabilir bu dolunay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, mutlu, keyifli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!