Oğlak Burcu Ağustos 2021

Oğlak Burcu Ağustos 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Ağustos nasıl bir ay olabilir sizin için ?

Bu ay şanslar, destekler, fırsatlar nerelerden gelebilir ? Nelere dikkat etmeniz iyi olur ? Bu yazımda anlatacağım.

Güneş ile başlayalım hadi !


Güneş, 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 8.evinizde.

Maddi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Kredi çekmeyi planlıyorsanız, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir.

Yasal işlemleriniz varsa, alma gayretinde olduğunuz tazminat, nafaka, miras gibi konular varsa, bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eliniz güçlenebilir. İstediğiniz yönde şeyler olabilir.

23 Ağustos başak burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Temaları çok daha ferah olan, daha renkli, daha güzel bir alan burası. Güneş burada iken seyahatleriniz olabilir. Yapmak istediğiniz bir yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Gezileriniz olabilir.

Bir yabancı dil kursu, sınavı gündeme gelebilir.

Akademik hedefleriniz varsa, yüksek lisans ya da doktora yapmak istiyorsanız, bu yönde süreçler içinde iseniz, konular ilerleyebilir. Mülakatlarınız olabilir. Güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Başka ülkeler ve şehirlerle ilgili konularınız olabilir.

Vizyonumuz, ruhsal derinliğimiz, ufkumuz, bakış açılarımız, hayat görüşümüz bu evle ilgili sevgili okuyucularım. Ufkunuzu büyütecek, derinlikli bilgilerle, ilimlerle, felsefi kaynaklarla meşgul olabileceğiniz, daha çok kitap okuyacağınız, belki daha çok film izleyeceğiniz bir zaman bu. Sinema da bir 9.ev teması zaten.


Merkür 12 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 8.evinizde. 

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim. Aslan burcu keyifleri, keyif için harcamayı, lüks, ihtişamlı, gösterişli şeyler satın almayı simgeler. 8.ev ise borçları 🙂 Bütçeye dikkat diyeyim o yüzden 🙂

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde dialoglar, işlemler getirebilir size.

12 Ağustos’ta Merkür başak burcuna yerleşiyor. 9.evinize geliyor.

Eğitimle ilgili konular, eğitim hayatınızda yapılması gerekenler, belki biraz detay sayılabilecek işler doğabilir bu dönemde.

İşinizde başka şehirler ve ülkelerle iletişimleriniz artabilir. Transferler, ithalat, ihracat faaliyetleri ile bağlantılı bir alanda iseniz, hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Çünkü başak burcu iş hayatımızı, 9.ev ise uzakları, yer değişikliklerini, transferleri, şehirlerarası/ülkelerarası ticari faaliyetleri simgeler.

30 Ağustos’ta Merkür terazi burcuna geçiyor bu defa. 10.evinize geliyor.

Bu kez işe dair sorumluluklarınızı vurguluyor. Çalışma temponuz hızlanabilir. Terazi burcu birlik olmakla, iş birliği yapmakla ilgili bir burç. İşinizde birlikte çalışmak istediğiniz firmalar varsa (örneğin kargo, nakliye gibi, temizlik hizmeti, vb gibi) yeni el sıkışmalar olabilir. Tedarik zincirinize yeni firmalar eklenebilir.

Kazanç getirecek iş anlaşmalarınız olabilir ayrıca. Sahip olduğunuz bağlantılar, yeni bağlantılara vesile olabilir.

Terazi aynı zamanda evliliğin burcu. 10.ev ise sıfatlarımızı anlatıyor. Evlilik yönünde bir adımınız olabilir Merkür burada iken. Bu adım evlilik kararı almak olabilir, ailelerin tanışması olabilir. Evlenmek de olabilir 🙂

10.ev kariyer evi. Terazi burcu ise eşi/partneri simgeliyor. Eşinizin/sevgilinizin iş hayatında değişimler, yeni gelişmeler olabilir ayrıca. İşinde terfi edebilir. Bir yükseliş yaşayabilir. İş teklifleri alabilir. Yeni fırsatlar doğabilir.

Her ay bu bölüme eklediğim bir notum var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 16 Ağustos’a kadar başak burcunda, 9.evinizde.

İşinizde yurt dışı bağlantılı konuların olabileceği, yabancılarla, başka ülkelerden insanlarla güzel iletişimleriniz içinde olabileceğiniz bir dönem. Başak burcu işimizle ilgili. 9.ev ise uzaklarla.

Eğitim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda oldukça verimli bir zaman olabilir ayrıca bu. 9.ev eğitimi de simgeler. Başak burcu ise verimdir. Venüs’ün geçtiği yerde de güzel şeyler olur.

Uzağınızda yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla ilgili olumlu şeyler de yaşayabilirsiniz Venüs 9.evinizden geçerken.

16 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor Venüs. 10.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İşinizde olumlu gelişmeler yaşayacağınız bir döneme benziyor bu 🙂 Venüs’ün geçtiği yer çiçeklenir 🙂 Yapılması gereken şeyler güzel ilerler, kolay ilerler Venüs ile. Karşımıza yardımcı olacak insanlar çıkar, destek alırız, bir şeyler düşündüğümüzden daha kolay ilerler. Böyle bir etki alırsınız.

Bereketli bir dönem ayrıca. Müşteri bağlantılarınız artabilir.

Resmi evrak işleriniz, yasal olarak yapmanız gereken şeyler varsa, güzel ve rahat bir ilerleyiş dönemi olabilir bu.

İş hayatınızda otoriteden, yöneticilerinizden yana şanslarınız olabilir.

Eşinizin/partnerinizin iş hayatında istediği yönde, pozitif gelişmeler olabilir. Kariyerinde güzel şeyler yaşayabilir. Birlikte sevineceğiniz bir şeyler geliyor gibi sanki 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca başak burcunda. 9.evinizde.

Mars 9.evinize geliyor.

9.evin en temel konularından biri eğitimdir. Mars burada iken, eğitimle ile ilgili konularda bir eforunuz olabilir. Sınavlarınız, akademik konularınız, başvurularınız, mülakatlarınız olabilir. Bir eğitim planınız varsa, bu yönde bir çabanız olabilir.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor. 9.ev ise seyahatleri anlatan bir ev. İş için şehir dışına çıkabilirsiniz. Yolculuklarınız olabilir. İşinizde yurt dışı bağlantılı alanlarda Mars ile yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Girişimdir, cesarettir Mars. İthalat ihracat faaliyetleriniz başlayabilir. Varsa artabilir.

İşinizde daha fazla üretmek, hizmetlerinizi çeşitlendirmek için alacağınız eğitimler, danışmanlıklar olabilir.

Hukuksal konular da 9.evle ilgili. Bir dava açma niyetinde iseniz, bunu bu süreçte yapabilirsiniz. Böyle bir sürecin içinde iseniz, davanızda yeni gelişmeler olabilir.


Ağustos 2021 Ay Döngüleri :

8 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 16° Aslan, Güneş 16° Aslan

8.evinizde gerçekleşiyor.

Krizli bir gündeminiz, kaotik bir konunuz, çözmeye çalıştığınız bir durum varsa, özellikle parasal konularla ilgili bir çabanız varsa, yeniay ile birlikte bir şeyler değişebilir. Konular ilerleyebilir. Açılımlar olabilir. Beklediğiniz gelişmeler olabilir. Tıkanmış olan durumlarda yeni şeyler başlayabilir.

Kredi çekme planı olanlar, yeniay sonrasındaki günlerde bunu yapabilirler.

Vergi borcu ödemek, borçlarınızı yapılandırmak, sigorta primi ödemeye başlamak, maddi güvence oluşturacak bir adım atmak, ortaklı mülkleri, gelirleri paylaşmak gibi gelişmeler yaşayabilirsiniz, hayat çerçeveniz doğrultusunda bu tür konularınız varsa.

Ayrıca başkalarından gelecek bir maddi kaynak doğabilir.

22 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 29° Kova, Güneş 29° Aslan

2.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Parasal konularda uyarılarım olacak sizler için. 2.ev kazançlarımız ve harcamalarımız ile ilgili bir alan. Dolunaya yakın günlerde, normalin dışında biraz büyük diyebileceğimiz bir masrafınız olabilir. Bir harcama yapmanız, bir şey satın almanız gerekebilir. Önemli bir ödemeniz olabilir.

Bunun dışında sahip olduğumuz maddi kaynaklar, birikimlerimiz, mülklerimiz, yatırımlarımız, bize gelir akışı yaratan varlıklarımız bu evle ilgili.

Sahip olduğunuz kaynaklarla ilgili önemli kararlar almamanızı, aceleci davranmamanızı, etraflıca düşünülmemiş bir yatırım hamlesi yapmamanızı öneriyorum dolunaya yakın günlerde. Yakın derken, öncesindeki ve sonrasındaki birkaç günlük süreci kastediyorum.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, mutlu, neşeli, gönlünüzce geçecek bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!