18 Mart 2022 Başak Burcunda Dolunay

18 Mart 2022 Başak Burcunda Dolunay

18 Mart Cuma günü Türkiye saati ile 10:17’de başak burcunun 27 derecesinde bir dolunay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Güzel bir dolunay. Fırsatlara, güçlenme diyebileceğimiz değişimlere işaret eden bir dolunay.

Neden böyle söylüyorum ?

Çünkü Pluto’nun dolunay ile çok güzel temasları var. Uyumlu açılar yapıyor Güneş’e ve Ay’a.

Ayrıca bu dolunay, kuzey güney Ay düğümleriyle de uyumlu görünümler içinde.

Hayatımızda değiştirmek, sonlandırmak, tamamlamak, temizlemek, yenilemek istediğimiz konular için artık yapılması gerekenleri yapabileceğimiz, kadersel farkındalıklar yaşayabileceğimiz, ‘Evet, artık vaktidir’ diyebileceğimiz bir zaman.

Neptün’ün dolunaya olan karşıt açısı, farkındalıklara işaret ediyor. Beklentilerimizin karşılanmadığı konular ve durumlar içinde, yeni bir şekil alabiliriz.

İlişkilerimiz içinde gereken mesafeyi koymak olabilir bu. İşlerimizde istediğimiz verimi alamadığımız konuları gözden geçirmek olabilir. Söz konusu şey türlü türlü, irili ufaklı her şey olabilir.

Başak burcu dolunayı olduğu için bir temizlik teması var her şeyden önce 🙂

Başak temizlemek, sadeleştirmek, arındırmak, düzene koymak, toparlamak demektir. Hayatımızın farklı farklı yerlerinde kalabalık yaratan, gereksiz olduğunu düşündüğümüz, faydası olmayan, iyiliğimize katkısı olmayan şeylerden arınabileceğimiz bir zamandayız.

Başak burcu temizlik ve düzen demek. Pluto ise güçlenmeyi, dönüşmeyi simgeliyor sevgili okuyucularım.

Bu iki bilgiyi birleştirelim öyleyse :  Bu dolunay nasıl bir dolunay ? Yapacağımız temizliklerin güçlü dönüşümler yaratacağı bir dolunay.

Tam olarak bunu söyleyebiliriz.

Resmin içinde kadersel yolu temsil eden Ay düğümleri de olduğundan, bu temizlikler, bu değişimler çok iç güdüsel, çok kadersel şekilde gerçekleşebilir. Suyun akıp yolunu bulması için bir şeyler vesile olabilir. ‘Ben artık bunu böyle yapmayayım, şöyle yapayım.’ dedirtebilir hayat bize.

Zihnimiz parlak fikirlerle dolu ayrıca bu dolunayda. Çünkü dolunay sırasında Merkür ve Uranüs uyumlu açıda.

Nasıl bir anlamı var Merkür Uranüs uyumunun ?

İkisi de aklı, mantığı, zekayı, zihinsel becerileri, analitik yanımızı, yaratıcılığımızı simgeleyen gezegenler.

Yeni planlar yapabiliriz. Orijinal fikirlerle yeni projeler üretebiliriz. Zaten bu bir başak dolunayı. Başak burcu çalışmak, üretmek demektir. İş hayatımızı, sunduğumuz hizmetleri sembolize eder.

Pluto ise işi, kariyeri simgeleyen oğlaktan yapıyor dolunaya uyumlu açısını.

O yüzden işimiz için bereketli bir dolunay. Verimli bir dolunay. Çalışanın, emekle üretenin, planlı ilerleyenin emeklerinin karşılığını alabileceği bir dolunay döngüsündeyiz.

Merkür Uranüs uyumu ile işimizde yenilik ve açılım olarak tanımlayabileceğimiz güzel değişimler olabilir.

Merkür iletişim gezegenidir ayrıca. Uranüs’ün uyumlu açıları ise güzel sürprizleri simgeler.

İyi haberler alabiliriz bu dolunay döngüsünde. Beklemediğimiz yerlerden güzel mesajlar, davetler gelebilir. Ulaşmak istediğimiz kişilere ulaşabiliriz. Yapmak istediğimiz görüşmeleri yapabiliriz. Özellikle iş ve hizmet alanlarında olabilir bu irtibatlar. İşimizle ilgili olabilir ya da hizmet aldığımız/sunduğumuz alanlarla ilgili olabilir.

Güneş Pluto altmışlığı ile ruhsal anlamda, bedensel anlamda, maddi manevi anlamda bir güçlenme, olumlu yönde bir değişim yaşayabiliriz. O değişimin başlangıcı olacak şeyler gerçekleşebilir.

Bizi çözen, dağıtan, hedeflerimize odaklanmamızı güçleştiren duygu durumlarını aşabiliriz.

Gündem konularımızda güzel gelişmeler olabilir.

Yetki sahibi kişilerden, yöneticilerden, üstlerden yana şanslı olabiliriz. İşlerimizi kolaylaştıracak güzel destekler gelebilir. Yardım alacağımız, bize yardımcı olacak kişiler olabilir.

Bir güzel açı daha görüyoruz dolunayda. Nedir o ? Venüs Kiron altmışlığı !

Kiron’un uyumlu açıları, bizi şifalandıracak şeylere işaret eder. Üstelik bu güzel açıyı, Venüs gibi iyicil bir gezegene yapıyor Kiron. Venüs ilişkileri, sevgiyi, sevgi bağlarımızı simgelediği için, çok güzel bir görünüm bu.

Arkadaşlıklarımız, dostluklarımız, ailemizle bağımız, ikili ilişkilerimiz içinde son günlerde iyi etmeye, iyileştirmeye çalıştırdığımız, bizi üzmüş ya da düşündürmüş olan, gücendiren şeyler olduysa, şimdi daha doğru bakış açılarıyla bakabiliriz konulara.

Bu kadar hassas olmaya gerek olmadığını, küçük şeylere büyük anlamlar yüklemeye gerek olmadığını fark edebiliriz. İlişkilerimiz içinde köklendiğimizi daha güçlü şekilde hissedebiliriz.

Ait hissettiğimiz, hayatımızın önemli bir parçası olan ortamlar, arkadaş grupları içinde güzel şeyler yaşayabiliriz.

Pluto destekli, bu güzel dolunay ile bırakmamız gerekenleri bırakalım. Sadeleşelim. Hayatımızda gereksiz bir kalabalık yaratan şeylerden arınıp özgürleşelim. Bunlar duygular, düşünceler gibi soyut şeyler de olabilir. Eşyalar, kişiler, ortamlar gibi somut şeyler de olabilir.

Güçlü bir temizlik zamanını anlatıyor gökyüzü !

Şimdi başak dolunayının burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

6.evinizde meydana geliyor dolunay.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile görev tanımınız güncellenebilir. İş yapma şekliniz değişebilir.

İşinizde ekip olarak çözmeniz gereken pürüzlü bir durum doğabilir.

Tamamlanma, neticeye varma, sonlanma gibi bir sembolizmi vardır dolunayların.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sağlık sorununuzu çözmek için gerekenleri yapabilirsiniz. Bir konunun şifalanma zamanı.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onların ihtiyaçları olabilir. Muayene, kontrol konuları olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

5.evinizde meydana geliyor dolunay.

Bu evin temalarını sayacağım öncelikle :

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, çocuklara dair konular, ayrıca sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler.

Dolunay Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor ! Bu çok güzel hepimiz için. Ay düğümlerinin olduğu yerde, kadersel gelişmeler olur ki burada uyumlu görünümler var.

Sizler dolunayın etkisini yukarıda saydığım 5.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

Bu konularda kadersel diyebileceğimiz, bir şeylere vesile olacak, yaşamınıza iyi gelecek şeyler olabilir.

Aşk hayatınızda yeni gelişmeler olabilir.

Sanatla bağınız, bağlantınız varsa, bu alanda güzel üretimleriniz olabilir. Başak üretmek demektir çünkü. Bu bir başak dolunayı. İşi sanat olanlar için destekleyici bir dolunay. Güzel iş fırsatları doğabilir.

Başak burcu iş hayatımızı simgeliyor, 5.ev ise hobilerimizi. Bir hobiniz işe dönüşebilir. Bir hobinizi iş olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel bir zemine taşıyabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için destekleyici bir dolunay ayrıca. Yakınlarınızdan, çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

4.evinizde bir yeniay doğuyor. Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor bu dolunay. Kadersel bir şeyler var. Ay düğümlerinin olduğu yerde bunu çok net görürüz.

Pluto’nun uyumlu açısı ise negatif olandan temizlenme, arınma, dönüşme ve güçlenme anlamına geliyor. Sizi feraha çıkaracak güçlü sonlanmalar olabilir bu dolunayın yakınındaki günlerde.

Dolunayın etkisini 4.ev temaları üzerinden alıyorsunuz.

Sayayım bu evin konularını : Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama gibi eve dair konular, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar.

Ayrıca aile köklerinden aldığınız, çocukluğunuzdan gelen inanç kalıplarınız, korkularınız, değişimlere engel olan bakış açılarınız, ürkeklikleriniz, çekinceleriniz, duygusal ihtiyaçlarınız yine 4.evle ilgili.

Bu konularda iyileşmeler, değişimler, ferahlıklar, özgürleşmeler var olasılıklarınız arasında.

Hem ruhsal, hem somut anlamda dönüştürücü bir etki.

Evinizle, eşyalarınızla, yaşam alanınızla ve ailenizle ilgili konularda pozitif gelişmeler, istediğiniz yönde tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.

Gündeminizde bir arsa, arazi satışı varsa, konu sizi bir süredir uğraştırdıysa, bu alım-satım konusu gerçekleşebilir. Sonuçlanabilir. Sizi memnun edecek bir sonuç olabilir.

Ev değiştirmeniz gerekiyorsa, bu yönde bir hareket doğabilir. Mevcuttaki evinizden daha iyi bir yere geçebilirsiniz. Herhangi bir açıdan daha iyi olabilir yeni eviniz göreceli olarak.

Aile içinde çözmekle meşgul olduğunuz bir konu, neticelenebilir. Bir çözüme varabilirsiniz.

Korkularınızı aşıp yeni adımlar atabilirsiniz yaşamınız için. Korkularınızın kök nedenlerini fark edebilirsiniz. Düşünce kalıplarınızı oluşturmuş olan çocukluk anılarınızı analiz edebilirsiniz. Farkındalık kazanacağınız noktalar olabilir. O farkındalıklar kabuğunuza saklandığınız konularda, yeniliklere vesile olabilir. Sizi dönüştürecek ve yenileyecek bir dolunay bu.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

3.evinizde güzel bir dolunay gerçekleşecek.

Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor bu dolunay. Bu ayın yeniayı da, dolunayı da çok güzel.

Şubat ayının yeniayı ve dolunayı zorluydu örneğin. İkisinde de uyumsuz açılar gördük. Kova yeniayında Satürn Uranüs karesi vardı. Aslan dolunayında Ay düğümleri ile uyumsuz açılar vardı.

Mart ise bu anlamda tam tersi çok güzel etkiler, çok ferah enerjiler barındırıyor !!

Hayat her zaman zorlu değil. Zorlukların ardından güzellikler de geliyor. İşte Mart’ın Ay döngüleri de bunu söylüyor bize 🙂

Bu ev yakın çevremizi simgeliyor. Kardeşlerimiz, yakın akrabalarımız, komşularımız, sıkça görüştüğümüz kişiler bu evin en temel figürleri arasında.

Başak burcu ise iş hayatımızı simgeliyor. Günlük düzenimiz demektir ayrıca başak.

Kardeşlerinizin bir iş konusu varsa, günlük düzeni ile ilgili yoluna koymaya çalıştığı konular varsa bu dolunay döngüsünde sonuçlanabilir. İş arayışı içinde iseler, başvurdukları yerlerden yanıt alabilirler. İş fırsatları doğabilir.

Yakın çevrenizde sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, bu konu da çözüm bulabilir. Kadersel olarak bir ferahlık doğabilir. Sorun şifalanabilir.

Başak burcu yukarıda söylediğim gibi, iş demek. Çalışmak, üretmek demek. 3.ev ise internet üzerinden yapılan işleri, sosyal medyayı anlatıyor. Dijital platformlar üzerinden, internet üzerinden yapacağınız işler olabilir. Bir süredir hazırlığında iseniz karar verebilirsiniz. Ne yapacağınız, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda netleşebilirsiniz. Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Pluto’nun ve Ay düğümlerinin dolunay ile uyumlu açısı bir yeniden doğuşu, güçlenerek ayağa kalkmayı simgeliyor. Kullanın bu güzel zamanları. Yapabileceklerinizi mutlaka yapın !


Aslan ve Yükselen Aslan :

2.evinizde meydana gelecek olan güzel bir dolunay. Neden güzel dedim ?

Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor bu dolunay. Bu ayın yeniayı da, dolunayı da destekleyici görünümler barındırıyor.

2.ev paranın evidir. Paraya dair her tür konu bu evle ilgilidir. Kazançlar, gelir akışları, sahip olduğumuz maddi kaynaklar, maddi olanaklar, harcamalar, alım satım konuları, maddi güvence olarak tanımlayabileceğimiz varlıklar 2.evin konusudur.

Bu temalar hareketleniyor dolunay ile.

Dolunay nasıl bir enerjidir ? Tamamlanmayı simgeler. Konuların sonuçlanmasını, netice almayı simgeler. Görünür olma, netleşme, karar verme zamanıdır ayrıca. Farkındalık zamanıdır.

Bu dolunayın öncesi-sonrası yakınındaki günlerde neler olabilir ?

Parasal konularda gündeminizde olan sorunlu bir duruma çözüm gelebilir. Konu bir şekilde tamamlanabilir, bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa dolunaya yakın günlerde bu alışverişinizi yapabilirsiniz.

Maddi varlıklarınızı korumak amacıyla yapacağınız bir şey olabilir.

İlerisi için güvence oluşturacak bir hamleniz olabilir parasal konularda.

İşinizde gelirini büyütecek kadersel güzel gelişmeler olabilir. Çünkü hem Pluto ile güçlü bir doğrulma hali var, hem de Ay düğümleri ile kadersel kolaylıklar var resmin içinde.

Gönlünüzce olsun.


Başak ve Yükselen Başak : 

1.evinizde meydana gelecek olan güzel bir dolunay. Güçlü bir dolunay. Çünkü resmin içinde Pluto’yu görüyoruz. Pluto’nun uyumlu bir açısı var dolunaya.

Ayrıca başak dolunayı, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor.

Ay düğümleri külli iradeyi, kadersel gelişmeleri, kaderin getirdiklerini sembolize eder.

Bir süredir içinden geçmekte olduğunuz bir hal, ruhunuzu yormuş olan bir konu, bir sorunlu gündem varsa, bu konu tamamlanabilir. Sonlanabilir. Bir netlik kazanabilir. İsmi konulabilir. Karar verilebilir. Sonuçlanabilir.

1.evden etki aldığınız için, konu her alanda olabilir. Ama bu bir başak dolunayı. O yüzden özellikle başak temalarında olabilir bu konular.

Nedir başak burcunun temaları ? İş, çalışma hayatı, hizmet konuları, hizmet sunduğunuz alanlar, hizmet aldığınız alanlar, astlarınız, çalışanlarınız ve sağlık konuları.

1.ev dolunaylarında kararlar görürüz. Farkındalıklar, netleşmeler görürüz.

Bu dolunayda bir şeyin kararını net olarak verebilirsiniz. Kararsız kaldığınız bir durumu aşabilirsiniz, konuya şekil verebilirsiniz. Örneğin bir çalışanınızla ilgili olabilir konu.

İşinizle, çalışma düzeninizle ilgili olabilir.

İş hayatınızda sonuna geldiğiniz, teslimini yapacağınız, tamamlayıp duyuracağınız bir proje olabilir.

Bir görev tamamlanabilir ve günlük rutinlerinizden çıkabilir.

Bir sağlık sorunu aşılabilir. Aşmak için ilk adım atılabilir. Ne yapmanız gerektiği konusunda bir netlik kazanabilirsiniz.

Dolunayın yakınındaki günlerde üşütmeler, soğuk algınlıkları, ağrılı durumlar, ufak tefek rahatsızlıklar olabilir.

Başak burcu çalışmayı, üretmeyi, koşturmayı, yüksek bir tempoyu anlatır. O yüzden belki yorgunluk sebebiyle bağışıklığınız da düşebilir. Daha iyi bakın kendinize !


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

Güçlü bir dolunay. Çünkü bir Pluto var resmin içinde. Pluto’nun dolunaya uyumlu bir açısı var.

12.ev duyguların evi. Psikolojimiz, ruh halimiz, iç dünyamız bu evin konusu.

Başak burcu ise sadeleşmek demek sevgili okuyucularım. Temizlemek demek. Temizlenmek demek.

İç dünyanızda şifalandırmaya ihtiyaç duyduğunuz şeyler için muazzam bir destek geliyor evrenden 🙂

Duygu dünyanızı arındıracak, ruh halinizi olumlu yönde değiştirecek, size iyi gelecek, rahatlatacak güzel şeyler içinde bulabilirsiniz kendinizi. İyiliğiniz, sağlığınız, huzurunuz için yapacağınız şeyler olabilir.

Kendi içinizde hangi düşünceleri, hangi duyguları, bunların kök nedeni olan hangi bakış açılarını ve kodları değiştirmeniz,  iyileştirmeniz sizi özgürleştirir, bunları fark edebileceğiniz bir döngü bu.

Söylediğim tüm bu şeyler fiziksel sağlık sorunları için de geçerli.

Bir sağlık sorununuz varsa, çözüm yönünde çok güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz günlerdesiniz. Konu bir yakınınıza da ait olabilir. Bir şifa enerjisi var bu dolunayda. İhtiyaç duyduğunuz yerden kolaylıklara vesile olsun.

Önemli bir farkındalık da iç dünyanızda, yaşam bileşenlerinizde pek çok şeyi değiştirebilir böyle bir dolunay döngüsünde.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor.

Güçlü bir dolunay. Pluto’yu görüyoruz resmin içinde. Pluto’nun dolunaya uyumlu bir açısı var.

Ayrıca kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşecek olan bir dolunay bu.

İşinizde ekip arkadaşlarınız ile ilgili konular, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konular gündeminizde olabilir.

Ekip içinde yeniden bir iş bölümü yapılabilir. Yeniden paylaşabilirsiniz görevleri.

İşinizde hizmetlerinizi çeşitlendirecek yeni uygulamalar başlayabilir ve iş arkadaşlarınızla bunları paylaşabilirsiniz.

İş hayatınız üzerinden böyle olasılıklar üretiyorum. Çünkü başak burcu işi, çalışma hayatımızı, görev tanımımızı, işimizde sorumluluk alanlarımızı simgeler.

Uyarımı da ekleyeyim : Sosyal yaşamınızda iletişimlere dikkat etmenizi önereceğim dolunaya yaklaşan günlerde. Arkadaşlarınızla, dostlarınızla oturup konuşacağınız şeyler olabilir. Şimdiye dek ifade etmediğiniz, vaktiyle sizi incitmiş olan şeyleri konuşabilirsiniz. Ama tabii ki kavga etmeye gerek yok. Kendimizi güzel bir üslupla ifade edebiliriz.


Yay ve Yükselen Yay : 

Dolunay 10.evinizde gerçekleşiyor.

Güzel de bir dolunay. Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile olumlu temasları var.

Bu evin temsil ettiği konularda, istediğiniz gibi sonuçlanan, istediğiniz yönde karara bağlanan konular olabilir.

Çünkü dolunay bir karar, sonuç, netlik ve tamamlanma zamanıdır.

Peki 10.evin nasıl temaları var ? Konuları nelerdir bu evin ?

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız bu evle ilgili.

Sonuç beklediğiniz bir konu varsa, dolunay ve civarındaki günlerde konu tamamlanabilir.

Yönetimin düzene ve işleyişe dair yeni planları ve yeni kararları olabilir.

İşinizde bir projeniz onaylanabilir. Bir çalışmanız büyük takdir görebilir. Yeni bir görev verilebilir size. Yeni bir sorumluluk ve yetki alanınız olabilir.

Kendi işinizi yapmakta iseniz, işinizi büyütecek yeni projeler üretebilirsiniz.

Çalışma hayatınızda düzenlemek istediğiniz konuları ele alabilirsiniz. Çünkü başak düzen ve günlük yaşam demektir. Bu bir başak dolunayı. Bir şeyleri sistemli hale getirmek isteyebilirsiniz.

Bunlar dışında 10.ev üzerinden etki aldığınız için, resmi evrak konularınız varsa, yasal işlemleriniz varsa, bu konularda bir tamamlanmaya varabilirsiniz.

Resmi bir süreç sonlanabilir. Sizi yormuş olan yasal bir konu tamamlanabilir.

Gönlünüzce olsun !


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Pluto’dan uyumlu açılar alan, dönüşümlere işaret eden bir dolunay bu.

Nasıl bir dönüşün kastediyorum sevgili okuyucularım ? Güç toplama, gücünü hatırlama, ayağa kalkma, güçlenme diyebileceğim bir dönüşüm. Çünkü Pluto, uyumlu açılarında tam da böyle değişimleri ifade eder.

Ayrıca dolunay ile kuzey güney Ay düğümleri arasında da olumlu temaslar görüyoruz. O yüzden belli ki kadersel bir şeyler var. Belli ki konular şekil kazanıyor. Kadersel olarak olması gerekenler oluyor.

Dolunay sonuç, netice demektir. Konuların netleştiği, sonuca vardığı, ne olduğunun ortaya çıktığı, geri planda kalmış olanın görünür olduğu, kararlar aldığımız, sonuçlara vardığımız bir zamandır.

Başak dolunayı olduğu için bir temizlik, bir temizlenme, bir arınma sembolü var burada.

Hayatınızdan bir şeyler çıkabilir ve bu size çok iyi gelebilir.

Bir şeyler bitebilir ve arınmış hissedebilirsiniz.

Huzurunuzu, keyfinizi eksilten bir şeyler sonlanabilir ve bu sonlanma, yaşamınızda güçlü bir dönüşümün başlangıcı olabilir.

9.evin eğitim, yüksek öğrenim, akademi, hocalarla ilgili konular, hukuk, uluslararası ticaret, gümrük, transfer gibi konuları var.

Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler, yolculuklar, seyahatler yine bu evle ilgili. Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle, dostlarınızla, sevdiklerinizle ilgili konular bu evle ilgili.

Dini, ideolojik konular, hayat görüşümüzü şekillendiren konular, derinliği olan ruhsal alanlar, ilimler de 9.evle bağlantılı.

İşte bu konularda, önemli bir tamamlanma yaşayabilirsiniz dolunayın yakınındaki günlerde.

Akademik hayatınızda bir şeyin sonuna gelebilir, uzun zamandır emek verdiğiniz bir şeyi tamamlayabilirsiniz. Bu size bir özgürlük getirebilir.

Hocalarınızla ilgili istediğiniz yönde değişimler olabilir.

Bir yer değişikliği, bir yolculuk size çok iyi gelebilir. Uzakta olan sevdiklerinizle ilgili sorunlu bir gündem tamamlanabilir.

Hukuksal süreçleri olanlar sonuç alabilirler ayrıca. Sonuçlanma yaşayabileceğiniz bir aşamada iseniz bu gerçekleşebilir. Dava ve duruşma süreçleri olanlar, böyle bir konunun içinden çıkabilirler. Karar zamanı gelmiş olabilir.

Yurt dışı bağlantısı olan, bir başka ülke ile ilgili olan bir hedef gerçekleşebilir ya da olmaması gerekiyorsa, olmaması hayırlı ise hayat size bunu gösterebilir, vesileler aracılığı ile.

9.ev temalarında bir sonuç alma, güç toplama ve dönüşüm enerjisi var.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Hem Pluto, hem kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu evin temaları üzerinden sonlanacak şeyler olabilir dolunaya yakın günlerde. Sonuca varacak ve şekil kazanacak konular olabilir.

Parasal konular, yasal boyutu olan paralar, tazminat, vergi gibi konular, krediler, kredi kartları, borçlar gibi temaları var bu evin.

Sizi uğraştırmış olan bir parasal konu, sonlanabilir. Geride kalabilir. Bir araya getirmeye çalıştığınız bir meblağ varsa, bu bütçeyi yaratabilirsiniz. Bir ödemenizi yapabilirsiniz.

Beklediğiniz alacaklarınız elinize geçebilir.

Bir tazminatın temin edilmesi, bir sigorta, bir vergi konusunun çözümlenmesi gibi gelişmeler yaşayabilirsiniz, eğer bu yönde gündemleriniz, uğraşlarınız varsa.

Bir nafaka konusu netleşebilir. Ortaklı bir mülkün paylaşımı gerçekleşebilir. Bir miras konusu sonuçlanabilir, paylaşımlar yapılabilir.

Başak burcu dolunayı olduğu için bir sağlık sorununu çözmek, aşmak da mümkün. Şifalandırmaya, iyileştirmeye çalıştığınız bir durum varsa, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Güzel bir dolunay. Bize gücümüzü hatırlatabilecek bir dolunay.

Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açıları var.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgilidir. 7.evin böyle temaları var.

Bu bağlarınızın/bağlantılarınızın içinde size iyi gelecek dönüşümler olabilir. Bu kişilerle ilgili gündemlerinizde arzu ettiğiniz gibi sonuçlanacak şeyler olabilir.

Eşinizle/partnerinizle ilgili konularda çözülecek, yoluna girecek şeyler olabilir. Bu bir başak dolunayı olduğundan özellikle iş konusunda bir gelişme olabilir bu.

Sağlık da bir başak temasıdır. Tedavi süreçleri olanlar bir çözüme varabilirler.

Danışmanlık alacağınız bir konu olabilir.

Hizmet, hizmet kalitesi, hizmet çeşitliliği gibi temaları da var başak burcunun. İşinizde sunduklarınızı güncellemek, güçlendirmek isteyebileceğiniz bir zaman.

İşiniz için alacağınız yeni kararlar olabilir.

Güzel bir dolunay.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum sevgili okuyucularım.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2022

Merkür Balık Burcunda 10-27 Mart 2022

Venüs Kova Burcunda  6 Mart-5 Nisan 2022

Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

Mart ayı yorumlarınız da aşağıda ↓↓

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!