İkizler Burcu 2022

İkizler Burcu 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Hazır mısınız yeni yıla 🙂 Bir yılı daha geride bırakıyoruz ve 2022’yi konuşuyoruz artık.

Bakalım, yeni yıl sizin için nasıl olasılıklar fısıldıyor ?

Bunu anlamak için temel olarak ;

♦ Jüpiter, Satürn gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine,

♦ Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız.

♦ Merkür retrolarını da konuşacağız. Onlar da önemli.

Tabii ki anlatacaklarım genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


En iyicil, en şanslı gezegen olduğu için Jüpiter ile başlıyorum 🙂

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Tamamlanıyor artık bu kova transiti.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 10.evinizde ilerliyor olacak Jüpiter.

İşinizde, kariyerinizde çok güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz, şanslı, parlak fırsatlara açık, destekleyici bir dönem.

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz yönde bir iş değişikliği yapabilirsiniz. Keyifle, mutlulukla çalışacağınız bir işe adım atabilirsiniz.

Yeni görevler üstlenebilirsiniz, yeni yetki alanları tanımlanabilir sizin için. Size verilmiş olan görevleri layıkıyla yapabilir, terfiler alabilirsiniz. Takdir görebilir, yükselişler yaşayabilirsiniz.

Kendi işinizi kurmak gibi bir düşünceniz, planınız varsa, böyle bir süreç içinde iseniz, konuların ilerleyebileceği bir dönem.

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta !!

Bu kez nerede ? 11.evinizde.

Sosyal çevrenizin genişleyebileceği, yeni yeni arkadaşlarınızın olacağı, kalabalıklarda olacağınız, yeni grupların, takım çalışmalarının içinde yer alacağınız, eğlenceli, enerjisi yüksek bir dönem başlıyor sizin için.

Sosyal çevre bağlantılarınızdan çokça fayda bulacaksınız ayrıca.

Hayatınıza yeni güzel insanlar geliyor 🙂 ! Sosyal çevreniz yenileniyor.

Dostlarınızın güzel şeylere vesile olduğunu da göreceksiniz ! Her tür konu için düşünebilirsiniz bunu. Faydalar göreceksiniz arkadaşlıklardan.

11 Mayıs-28 Ekim 2022 olan arası olan bu koç transiti dışında, yıl genelinde 10.evinizde bir Jüpiter desteğiniz var.


SATÜRN

2022 boyunca da Satürn kovada ve 9.evinizde olacak. Hatta Mart 2023’e kadar sürecek olan bir transit bu.

Kova sizin 9.eviniz. Bu evin konularında sorumluluklar, yeni kalıcı başlangıçlar, temeli sağlam çalışmalar, yeni kurulacak bir şeyler geliyor. 2020 sonundan başlayarak 2021 boyunca yaptığınız şeylerin temeli kuvvet kazanıyor.

9.evin temaları arasında eğitim, akademi, uzaklar, şehir değişiklikleri, yurt dışı ile ilgili konular ve hukuksal konular var.

Yüksek öğrenim, akademi alanında yeni sorumluluklarınız olabilir. Akademik hayatınız varsa, başarılı çalışmalarınız olabilir.

Eğitmenlik, danışmanlık yaptığınız bir iş hayatınız varsa, mesleki sorumluluklarınız artabilir. İşinizde ‘Artık bir düzen kurdum’ diyeceğiniz yönde güzel gelişmeler olabilir. Bir şeyler sağlam bir zemine oturabilir.

Yer değişikliği planınız varsa, bu gerçekleşebilir. Bir yakınınız yer değiştirilebilir.

9.ev ufkumuzu büyüten ve farkındalığımızı artıran alanları, ilimleri simgeler. Bir ilimle meşgul olabileceğiniz bir zaman bu. Örneğin astroloji ile. Satürn’ün kovada olduğu bir yolculuk bu ve astroloji kova burcu ile bağlantılıdır.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

9.evinizde başlayacak, 8.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan dilimde retro 9.evinizde. 9.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Yüksek öğrenim hayatınızda evrak işlerinde eksikler, dalgınlıklar yaşanmaması adına dikkat etmenizi, hocalarla ileitşimlerde daha özenli olmanızı, kendinizi doğru şekilde ifade etmenizi önereceğim. Bazı ödevlerin, projelerin üzerinden geçmeniz de gerekebilir.

Seyahat planlarınızda değişiklikler getirebilir Merkür retrosu. Uzaklarla ilgili işlerde bazı beklemeler olabilir.

Önemli işlere başlamaktan ve imza atmanızı gerektirecek konulardan uzak durmanız gereken bir dönem. Merkür retrolarında önemli başlangıçlar yapmamamız gerekiyor.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 8.evinizde yaşanacak.

Ortaklı paralar, başkalarından gelen kaynaklar, borçlar, ödemeler, kazançlar, maddi konular bu evle ilgili.

Bu zamana kadar şekil almamış olan parasal konular, ortaklı kazançların paylaşımları gibi konuların sonuca bağlanabileceği bir zaman.

Geçmişten gelen, birikmiş olan borçlarınız için bir ödeme planı oluşturulabilir. Borçlar yapılandırılabilir. Durumu yoluna koymak için fırsatlarınız olabilir.

Mülkler, kazançlar, vergi, prim, sigorta, tazminat, kredi gibi konularda gündemleri olanlar için konuları bir ele alma, derleme, toplama zamanı bu. Beklediğiniz sonuçlar, yanıtlar, kararlar varsa, Merkür retrosunda bu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilirsiniz.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 1.evinizde yaşanacak. Geri kalanı 12.evinizde.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde çok önemli bir yerde, 1.evinizde yapacak Merkür bu retro hareketi. O yüzden de en çok sizinle ilgili olan bir retro bu.

Temkinli olmak gerekiyor. Önemli bir girişiminiz, imzalı işiniz, sözleşme gerektiren bir adımınız olmamalı bu süreçte. 1.evden etki aldığınız için, bazı adımlar atmak isteyebilirsiniz. Fakat bilin ki, doğru zaman bu değil. Sıfırdan başlayacak bir konu ise, retrolar destekleyici değildir. Diğer yandan geçmişten gelen ve bir türlü yapılamamış bir şey ise, bu konular ele alınabilir.

Bu süreç esasen yaşam bileşenlerinizi gözden geçirme zamanı. Bir muhasebe zamanı. Konularınız içinde eksikleri tamamlama, yaptıklarınızın üzerinden geçme zamanı. Aldığınız kararları yeniden düşünme, teraziye koyup tartma zamanı.

İnsan ilişkilerinizde kendinizi daha iyi ifade etmeye gayret edin ayrıca. Zaman zaman yanlış anlaşıldığınız noktalar olabilir.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 12.evinizde yaşanacak.

Kendinizle olan ilişkinizde değişmesi gereken pek çok şeyi fark edeceğiniz, kendinizi güncelleyeceğiniz, içinizde değişim yaşayacağınız bir zaman. O içsel değişim, hayatınıza da somut olarak yansıyacaktır. Bir büyüme, idrak ve farkındalık zamanı bu.

Ayrıca fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları şifalanabilir bu süreçte. O şifanın yolunu gösterecek şeyler karşınıza çıkabilir. İhtiyaç duyulan bir tedavi/terapi varsa, bu süreçte başlayabilir.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 5.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 4.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 5.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Çocukları olanlar onların bazı konularını düzene koyma çabasında olabilirler. Onlarla ilgili meşguliyetler artabilir. Özellikle de eğitimle ilgili konularda. Merkür eğitimi sembolize eder çünkü.

Sanat da bir 5.ev temasıdır. Sanatla bağlantısı olanlar bazı eksiklerini tamamlayacaklar, bazı şeylerini daha iyi hale getirecekler bu süreçte. Eski bir hobinize dönmeniz de mümkün.

23 Eylül sonrası başakta, 4.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

Ev, evlilik, yuva, yaşam alanı ve aile içi konular bu evle ilgili.

4.ev temalarında geçmişten gelen konuların çözülebileceği, sürüncemede kalmış olan konuların neticeye varabileceği, yarım kalmış şeylerin tamamlanabileceği bir dönem.

Tadilatlarınız olabilir. Evinizde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde, ev düzeni içinde sizi rahatsız eden şeyleri oturup konuşmak, yeni bir şekil vermek, çözmek, düzenlemek için iyi bir zaman.

Anlaşmazlıklar yaşanabilir ama sizi kızdırmış ya da üzmüş şeyleri ifade etmek için uygun bir zaman. Bir şeyler konuşulabilir, ‘açık iletişim’ ile daha iyi hale gelebilir.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. 18 aylık yeni bir döngü başlıyor. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 12.evinize geçiyor. Güney ay düğümü ise tam zıttında, 6.evinizde olacak bu süreçte.

Kuzey ay düğümünün 12.evinizde olacağı bu yeni 18 aylık döngü için nasıl ihtimaller öne çıkıyor ?

Burası ruhsal ve psikolojik konuların olduğu bir alan. Kuzey ay düğümü buradan geçerken, size ruhsal açılımlar getirebilir, spiritüel alanlara giriş yapabilirsiniz. İlgi alanı olmanın ötesinde spiritüel alanda bir iş de başlayabilir yaşamınızda.

Sağlık, şifa, şifahaneler, hastaneler bu evin yönetiminde. Eğer eğitiminiz sağlık yönünde ise, sağlık alanında çalışmaya başlayabilirsiniz. İşe girebilirsiniz.

Eğer sağlık alanında faaliyetleriniz yoksa, kendi şifanız konusunda kadersel destekler gelebilir. Sağlık sorunlarınız varsa, Yaradan’ın nasibiyle çözülebilir.

Ama uyarılarım da olacak. 12.ev temsil ettiği bazı konular dikkat gerektiğine işaret ediyor.

Hırsızlıklara, dolandırıcılıklara karşı uyarmak isterim. Bu tür şeylerin yaşanmaması adına daha temkinli olmanız gerekmekte. Yeterince tanımadığınız kimselerle  sırlarınızı paylaşmamak, kişisel verilerinizi, şifrelerinizi paylaşmamak faydanıza olabilir bu süreçte.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


Gökyüzünde mükemmel olan tek bir an dahi yok. Şanslar, keyifler, zorluklar, mücadeleler hep bir arada. Hayat böyle.

Ama seçimlerimiz, çabalarımız, niyetlerimiz pek çok şeye şekil veriyor tabii.

2022’in hepimize sağlık, şans, mutluluk ve keyif getirmesini diliyorum ! Gönlünüzdekiler gerçek olsun !

Vakti geldikçe her gelişmeyi konuşalım inşallah.

İyi seneler diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!