Terazi Burcu 2022

Terazi Burcu 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2021’i tamamlıyoruz artık.

Umarım geriye dönüp bakınca ‘İyi ki’ diyeceğiniz şeyler vermiştir bu yıl size hayat. ‘İyi ki böyle oldu’ dediğiniz şeyler olmuştur.

Şimdi gözümüz 2022’de 🙂

Yeni yıl size neler getirebilir, 2022 için nasıl olasılıklarınız var ? Nerelerden nasıl şanslar doğabilir, hangi konularda fırsatlara açıksınız ? Bakalım şimdi yeni yılın gündemlerine.

Başlamadan önce, şu önemli hususu belirtmek isterim :

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


JÜPİTER

Jüpiter 2021 biterken 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmında kova burcunda olmuştu. Artık kova dönemini tamamlıyoruz.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 6.evinizde transit ediyor olacak Jüpiter. Öyleyse bu evin temalarına bakalım ve olasılıkları üretelim.

6.ev iş, çalışma hayatı, çalışma ortamı, iş arkadaşları, görevler, sorumluluklar, günlük düzen gibi konuları simgeler. Astlarınız ve eğer kendi işiniz ise yanınızda çalışan insanlar da 6.ev kapsamındadır. Jüpiter size, çalışmak, üretmek, sunmak, hizmet etmek, fayda yaratmak, hizmet almak gibi konularda destek verecektir balıkta iken.

Çalışmıyorsanız, güzel bir iş fırsatı doğabilir. Hatta belki birden fazla. Çalışmaya başlayabilirsiniz.

İstediğiniz yönde bir iş değişikliği yapabilirsiniz.

İşinizde ürettiklerinizin artabileceği, verimli bir dönem. Daha çok çalışabileceğiniz, günlük hayatta daha aktif olabileceğiniz, temponuzun yükselebileceği, hareketli bir dönem.

İşveren konumunda iseniz, yeni güzel insanlar eklenebilir ekibinize. Evinizde yardım almak, hizmet almak istediğiniz kişiler varsa, güzel insanlar tanıyabilirsiniz. Ailenin üyesi gibi olacak temiz, iyi niyetli insanlar yanınızda çalışmaya başlayabilirler. Sağlık sorunu olan bir yakınınız varsa, bir aile bireyi varsa, onun için size yardımcı olacak bir kişi eklenebilir hayatınıza çalışanınız olarak.

Sağlık da 6.ev konusudur. Daha sağlıklı, daha kaliteli yaşamaya, daha doğru beslenmeye, kendinize daha fazla özenmeye başlayabilirsiniz Jüpiter ile.

Bir evcil hayvan da getirebilir size Jüpiter. Bu evin temaları arasında evcil hayvanlar da var.

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında koç transitinde olacak Jüpiter. Bu kez 7.evinizde ilerliyor olacak.

7.ev konularında şanslar, güzellikler, mutluluklar, tatlı tatlı bir şeyler olacaktır bu dönemde 🙂

Nedir 7.evin temaları ? Şimdi de onlara bakalım.

İlişki, evlilik, partner, partnerle ilgili konular, iş ortaklıkları, birlikte yapılan işler, ortaklı faaliyetler ve ayrıca danışmanlıklar, koçluklar, birebir eğitimler ve hocalar, birebir olmasa da bize yol gösteren eğitmenler bu evle bağlantılı.

Jüpiter koçta iken neler olabilir ? Bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Görüştüğünüz ve tanımaya çalıştığınız biri varsa, bu bağ artık bir ilişkiye dönebilir. Yeni biri ile tanışabilirsiniz. Güzel bir insan çıkabilir karşınıza. Hatta evlilik kararı da olasılıklarınız arasında.

Gaybı, nasibi, kısmeti Yaradan bilir. Ben astrolojik bir olasılık olarak yazıyorum.

Evli iseniz, hayatınızda biri varsa, eşinizle/partnerinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir. İstediği bir şeyler gerçekleşebilir. Yeni büyük başlangıçları olabilir kendisinin. Partnerinizden yana mutluluklarınız olabilir.

İşinizde ortaklık kurmak isteyebilirsiniz. Birileri ile güçlerinizi birleştirerek, daha güvende, daha konforlu şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz.

Bir rehber, bir eğitmen girebilir hayatınıza. Sizin için önemli olacak, yaşamınızda istediğiniz değişimleri yapmanıza vesile olacak birileri eklenebilir. Her alanda olabilir bu. Bir koç, bir danışman, bir öğretmen gönderebilir hayat size bu transit döneminde.


SATÜRN

Satürn 2022 boyunca kovada ve 5.evinizde olacak. Mart 2023’e kadar sürecek olan bir transit bu.

Kova sizin 5.eviniz. Satürn sorumluluklar demektir.

5.ev konularında yeni sorumluluklar geliyor size.

Çocuklar, bebekler, hamilelikler, yaratıcılığa dayalı işler, sanat, sahne, ayrıca spor, hobiler, gençlerle ilgili konular, sportif faaliyetler, yarışmalar bu evin temaları arasında.

Çocuk sahibi olabilirsiniz. Bir bebeğin sorumluluğu geliyor olabilir Satürn ile.

Çocuklarınız varsa onlarla ilgili sorumluluklarınız artabilir.

Sanatsal konularda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda ilerlemek, zemini güçlendirmek için eğitim almaya başlayabilirsiniz. Konuyu daha büyük bir ciddiyetle ele alabilirsiniz.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinden oğlak burcunun 24 derecesine kadar sürecek olan bir retro bu.

Retro 5.evinizde başlayacak, oğlak dönemi ile 4.evinizde tamamlanacak.

14-26 Ocak arasında retro kovada, 5.evinizde. 5.ev temalarında temkinli olmak faydanıza olacaktır. Uyarılarımı paylaşayım.

Kova burcunun 10 derecesinden oğlak burcunun 24 derecesine kadar sürecek olan bir retro bu.

Retro 5.evinizde başlayacak, oğlak dönemi ile 4.evinizde tamamlanacak.

14-26 Ocak arasında retro kovada, 5.evinizde. 5.ev temalarında temkinli olmak faydanıza olacaktır. Uyarılarımı paylaşayım.

Bu dönemde kalıcı olmayacak flörtler olabilir. Yeni tanışmalar için çok uygun bir zaman değil bu. Diğer yandan bir süredir görüştüğünüz biri varsa ya da karşılıklı duygularınızın olduğu ama henüz açılmadığınız özel biri varsa, bu retroda konuşabilirsiniz. Hislerinizi, kendinizi açıkça ifade edebilirsiniz.

Çocukları olanlar için şöyle söyleyeyim : Biraz uğraştırıcı gündemler getirebilir Merkür retrosu. Pürüzlü durumlar, belki 1 kerede değil, birkaç kerede çözülebilecek durumlar. Onlarla ilgili meşguliyetleriniz artabilir. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, kendi düşüncelerini, planlarını anlatabilirler size. Konuşmadığınız şeyleri konuşabilirsiniz.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 4.evinizde yaşanacak. Ev ve aile alanı burası.

Evinizde eşyalarınızı yenileyebileceğiniz, arızalı şeyleri onarabileceğiniz ya da yenisini alabileceğiniz, evinizi düzene koymak isteyeceğiniz bir dönem.

Aile içinde eski konular tekrar gündeme gelebilir, biraz sorun yaratabilir bu retroda. Anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Oturup etraflıca konuşmak, karşılıklı olarak birbirinizi anlama niyetinde olmak, empati kurmak güzel olur tabii.

Bu bir oğlak retrosu. Oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, resmi işlemleri de simgeler. Aile içinde bu yönde konularınız da olabilir. Eksik evrakları tamamlamak, geriye dönük bir şeylerin üzerinden geçmek gerekebilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir ailenizin, anne babanızın.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 9.evinizde yaşanacak. Geri kalan süreç ise 8.evinizde gerçekleşecek.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde retro 9.evinizde.

Uzakta yaşayan aile bireylerinizle, kardeşlerinizle, kuzenlerinizle iletişimleriniz artabilir. Çünkü 9.ev uzakları, ikizler ise kardeşleri, akrabaları simgeliyor.

Sizden ricaları olabilir. Onlar adına bazı işlemler yapabilirsiniz burada. Bir kayıt, bir para yatırma, bir evrak teslim gibi şeyler mesela.

Eğitim hayatınız varsa, bu retro döngüsüne denk gelecek olan sınavlarınız, proje teslimleriniz varsa, ufak tefek aksaklıklar doğabilir. Eksikleriniz çıkabilir. Hocalarınız sizden onları tamamlamanızı isteyebilirler.

Dinler, ideolojik konular, hayat görüşümüz, dünya görüşümüz de 9.ev ile bağlantılı. Bu Merkür retrosunda okuyacağınız, öğreneceğiniz şeyler sizi bu anlamda güncelleyebilir. Fikirleriniz değişebilir. Hayata bakışınız, bazı bakış açılarınız değişebilir.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 8.evinizde yaşanacak.

Parasal konular üzerinden çalışacaktır bu retro ağırlıklı olarak.

Beklemede olduğunuz, bir süredir tahsil edemediğiniz alacaklarınız varsa, retroda elinize geçebilir bu paralar.

Ortaklı bir mülk konunuz varsa, bir mal paylaşımı yapmaya çalışıyorsanız, bir miras paylaşımı söz konusu ise ya da nafaka, tazminat bekleyişiniz varsa, konular retroda netleşebilir, sonuçlanabilir.

Maddi kaynaklarınızı iyi yönetmeye çalışın bu retroda. Kredi kartınıza yüklenmeyin derim.

Bu arada kredi çekmek isterseniz, şayet bu yeni bir fikirse, son günlerde niyetine girdiğiniz bir şeyse, yani konunun öncesi yoksa, Merkür retrosunda kredi çekmemenizi öneririm.

Önemli girişimler için beklemede kalın. Plan yapın, hazırlık yapın, enine boyuna tartın konuları.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 1.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 12.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 1.evinizde yaşayacaksınız bu süreci. Sizin için önemli.

Geçmişten gelen konular, kişiler, durumlar (iş olabilir, ilişki olabilir, başka bir mesele olabilir) yeniden karşınıza çıkabilir bu döngüde. Eskiden yaşadığınız yerden birileri ya da eski bir ilişki, eski iş arkadaşları gibi.

Sizinle ilgili çevrenizin bilmediği, kendinize sakladığınız, pek kimselere duyurmadığınız bir şeyler varsa, onları açık edebilirsiniz, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz bu retroda.

Hangi konularda temkinli olmalısınız peki ? 1.ev olması sebebiyle, her tür konuda büyük başlangıçlar yapmaktan uzak durun. Önemli konular için beklemede kalın, retroda başlatmayın derim.

Bunun dışında davranışlarınızı, düşüncelerinizi, bakış açılarınızı gözden geçirecek, kendinizi yenileyeceksiniz bu retroda.

Bu arada dış görünüşte de bir yenilenme olabilir 1.ev olması sebebiyle 🙂

23 Eylül sonrası başakta, 12.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

12.ev temalarından ötürü dikkat etmeniz gereken bir süreç. Ama pozitif getirileri de olacak tabii. Öncelikle nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatayım.

Haberiniz olmadan yapılabilecek şeylere, dolandırıcılık sayılabilecek şeylere karşı her zamankinden daha uyanık olun. Kişisel verilerinizin gizliliğine, güvenliğinize dikkat edin. Kişisel yaşamınızı, özelinizi pek paylaşmayın kimselerle.

Bunlar dışında şu ana kadar gizli kalmış şeyler de ortaya çıkabilir Merkür retrosunda. Bunlar sizinle ilgili şeyler de olabilir, yakın çevrenizi ilgilendiren konular da olabilir.

Pozitif anlamda nasıl çalışabilir bu retro 12.evinizde ? Sizi psikolojik olarak yoran düşüncelerinizden arınabilirsiniz. Daha pozitif hissedebilirsiniz. Kabule geçebilir, ruh halinizi iyileştirebilirsiniz. Spiritüel konulardan, yöntemlerden şifa bulabilirsiniz. Geçmiş deneyimlerden kaynaklanan, özellikle çocukluğunuzda oluşmuş inanç kalıplarınızı fark edebilir, bir dönüşüm başlatabilirsiniz kendinizde.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. 18 aylık yeni bir döngü başlıyor. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 8.evinize geçiyor.

Başkalarından gelen maddi olanakları anlatan bir ev burası. Eşten, aileden gelen paralar, miras, nafaka gibi çalışmadan elde edilen maddi olanaklar, burs, kredi gibi paralar, ayrıca prim, sigorta konuları 8.ev kapsamında. Buralardan yana istediğiniz yönde gelişmeler olabilir bu yeni dönemde.

Yeni maddi kaynaklar doğabilir.

İstediğiniz alım satım konuları gerçekleşebilir.

Paylaşımının gerçekleşmesini istediğiniz, beklediğiniz mal paylaşımları yapılabilir. Eşinizin geliri artabilir. Aileden geliriniz varsa, bu kaynak güçlenebilir.

Bir sigorta başlayabilir. Bir birikim imkanı doğabilir. Parasal konularda yeni gelişmeler bekliyor sizi.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022 yılı sizin için en hayırlı olacak değişimleri, yeni güzel insanları, yenilikleri getirsin size.

Yeni yılda sağlık, şans, mutluluk, huzur, bereket ve keyif diliyorum.

Her şeyi diledim sanırım, değil mi ? 🙂

Ne istiyorsanız, en güzelinden olsun ! İyi seneler hepinize :)) !!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!