Aslan Burcu 2022

Aslan Burcu 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Yepyeni bir yılın eşiğindeyiz. Gözümüz 2022’de 🙂

2021 yılı, 2020 kadar zorlu bir yıl değildi ama bir şeyler de çok şahane olmadı, olamadı tabii. Pandemi ve ekonomik koşullar hayatı zorlaştırmaya devam etti.

Şimdi artık 2022’yi konuşuyoruz.

Bakalım yeni yıl size neler getirebilir ? 2022’de hayatınızda nasıl alanlar açılabilir ? Hangi konular gündeminiz olabilir ? Nelerle meşgul olabilirsiniz ? Şanslar nerelerden gelebilir ?

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Gezegenlerin en güzeliyle başlayalım 🙂

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Tamamlanıyor artık bu kova transiti.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 8.evinizde ilerliyor olacak Jüpiter.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarımızı simgeler 8.ev. O yüzden 2022, eşten, aileden gelen kaynaklarınızın artabileceği bir yıl. Eşinizin ya da ailenizin geliri, kazançları büyüyebilir.

Öğrenci iseniz burs alabilirsiniz. Böyle bir kaynak da bağlanabilir.

Kredi çekmek, büyük bir yatırım yapmak gibi planlarınız varsa, bunlar gerçekleşebilir. Alım satım konuları doğabilir.

Bir sigorta başlayabilir. Bir yatırım, bir birikim imkanı doğabilir. Birikimlerinizin bereketlenebileceği bir yıl geliyor.

8.ev ödemeler, borçlar, krediler, miras, nafaka, ortaklaşa gelir gibi paraları simgelediğinden, bu dönemde bir borcunuzu bitirebilirsiniz. Sonuçlanmasını beklediğiniz bir parasal konuda istediğiniz yönde bir neticeye varabilirsiniz. Bir mal paylaşımı gerçekleşebilir.

Parasal anlamda yasal konular varsa, paranızı alabilmek adına dava açtığınız bir durum varsa, örneğin bir tazminat, bir sigorta konusu, bir vergi konusu, vb bir konu varsa Jüpiter’in balığa geçişi, istediğiniz güzel sonuçları getirebilir.

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta !!

Bu kez nerede ? 9.evinizde.

Bu evin temalarına bakalım önce. 9.evin nasıl temaları var ? Eğitim, yüksek öğrenim, üniversite, akademik çalışmalar, ayrıca seyahatler, geziler, yurt dışı bağlantılı konular, uluslararası ticaret, ithalat/ihracat gibi faaliyetler ve hukuksal konular 9.evin temaları arasında.

Jüpiter’in koçta ve 9.evinizde olacağı bu süreçte neler olabilir ? Temalar üzerinden olasılıkları üretelim.

Bir eğitime adım atabilirsiniz. Yüksek öğrenim hayatınız başlayabilir. Yüksek lisans ya da doktora kararı alabilirsiniz. Akademinin içinde iseniz, başarılarınız, takdir toplayacak parlak çalışmalarınız olabilir. Öncülük edeceğiniz araştırmalarınız olabilir. Sürüncemede kalmış konular hızlanabilir.

Seyahatleriniz olabilir. İlk defa yurt dışına çıkabilirsiniz ya da daha fazla gezmeye başlayabilirsiniz. Gönlünüzde olan yerlere seyahat edebilirsiniz.

Yurt dışına ya da başka bir şehre yerleşme planı olanlar için oldukça destekleyici bir dönem. Uzaklarla bağlantılı konularınız, gündemleriniz olabilir.

Hukuksal konuları, süreçleri ve çabaları olanlar için de Jüpiter’in koç dönemi şanslı bir zamana işaret ediyor. İstediğiniz neticelere varabileceğiniz ya da sürecin istediğiniz yönde ilerleyebileceği bir zaman.

11 Mayıs-28 Ekim 2022 olan arası olan bu koç transiti dışında, yıl genelinde 8.evinizde bir Jüpiter desteğiniz var. Balık ve koç transiti olacak yani özetle. 8.eviniz ve 9.eviniz etki alacak 2022’de.


SATÜRN

Satürn 2022 boyunca da kovada ve 7.evinizde olacak. Hatta Mart 2023’e kadar sürecek olan bir transit bu.

Kova sizin 7.eviniz.

Temeli sağlam, kalıcı/uzun vadeli bir ilişki başlayabilir özel hayatınızda. Evlenebilirsiniz. Evli iseniz eşinizle, evliliğinizle ilgili bazı sorumluluklar üstlenebilirsiniz.

Eşinize destek vermeniz gereken konular doğabilir. Eşinizle ilgili meşguliyetleriniz olabilir. Yoluna koymanız gereken konular doğabilir. Bir çaba vardır Satürn’ün olduğu yerde.

İş sözleşmeleri, imzalar, anlaşmalar yine bu evin konusu. Uzun vadeli olabilecek, çok güzel anlaşmalarınız, iş birlikleriniz olabilir. Bir işe adım atabilirsiniz. Yeni bir sözleşme doğabilir.

7.ev bize yol gösteren kişileri simgeler ayrıca. Bir eğitmen, bir koç, bir antrenör, bir danışman eklenebilir hayatınıza. Size hem profesyonel anlamda destek verebilir, hem de sağlam bir dostluk doğabilir buradan.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

7.evinizde başlayacak, 6.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan dilimde retro 7.evinizde. 7.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durunuz, beklemede kalınız bu süreçte.

Partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte. Oralara da dikkat diyeyim. Çünkü 7.ev bu kişileri temsil ediyor.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 6.evinizde yaşanacak.

Bu ev iş, hizmet, sağlık, günlük düzen, görev ve sorumluluklar, rutinler gibi temaları kapsıyor.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir Merkür burada retro iken. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Merkür retroda iken, planlamalarınızı daha iyi yapmanız, bir şeyleri gözden kaçırmamak adına yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz faydanıza olur.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 11.evinizde yaşanacak. Geri kalanı ise 10.evinizde.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde 11.evinizde gerçekleşecek bu retro neler getirebilir size ? Nerelerde dikkat gerekiyor ?

Arkadaş çevrelerinde iletişimlere biraz daha dikkat etmeyi gerektiriyor bu döngü. Anlaşmazlıklar olabilir. Yanlış anlamalar olabilir.

Bir süredir görüşemediğiniz arkadaşlarınız da bir araya gelebilirsiniz. Yeniden iletişimler doğabilir.

11.ev sosyal çevremiz dışında projelerimizi, çalışmalarımızı da anlatan bir alan. İşinizde projelerinizi, fikirlerinizi, tasarımlarınızı gözden geçireceğiniz, bazı eksikleri tamamlayacağınız, çalışmalarınızı daha iyi hale getireceğiniz bir süreç bu ayrıca.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 10.evinizde yaşanacak.

İçinde olduğunuz, sürdürdüğünüz resmi bir süreç varsa hayatınızda, devlet bağlantılı bir konu varsa, bu konu içinde tamamlanması, düzeltilmesi gereken noktalar, eksikler, pürüzler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosu ile bunları düzeltebilirsiniz. Tamamlayabilirsiniz.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle dialoglarda yanlış anlaşılmamaya dikkat edin diyeceğim. Doğru anlaşıldığınızdan emin olun.

İşinizde internetle, iletişimle, sosyal medya ile ilgili konuların üzerinden geçebilirsiniz ayrıca bu dönemde. İletişime dayalı faaliyetleri, halkla ilişkiler, reklam, tanıtım faaliyetlerinizi, sosyal medya stratejilerinizi gözden geçirebilir, daha iyi bir forma dönüştürebilirsiniz.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 3.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 2.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 3.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

3.ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi, komşularımızı ve günlük yaşamımızda sık gördüğümüz kişileri anlatır. Yakın çevreniz içinde zaman zaman kendinizi tam olarak ifade edemediğinizi düşündüğünüz noktalar olabilir Merkür retro iken. Ama durumları telafi edebilirsiniz tabii. Karşı tarafı da yanlış anlamamaya çalışın.

3.ev ilkokul, lise gibi eğitim yıllarımızı simgeliyor. Üniversiteye kadar olan dönemi sembolize ediyor. Merkür retro konumda iken, eski okul arkadaşlarınızla yeniden iletişim kurabilirsiniz. Bir yerlerden karşınıza çıkabilirler. Eski komşularınızla da irtibatlar doğabilir yeniden 🙂

23 Eylül sonrası başakta, 2.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem bu.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.

Harcamalar konusunda da uyarım olsun.

Güven vermeyen dijital ortamlardan alışveriş yapmayınız. Satın alacağınız şeylerin özelliklerine iyi bakınız. Kullanıcı yorumlarını dikkate alınız.

Bunlar, para evi olan 2.evinizde yaşayacağınız Merkür retrosunu, çok daha kolaylıkla, sorun yaşamadan geride bırakmanızı sağlayabilir.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. 18 aylık yeni bir döngü başlıyor. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 10.evinize geçiyor. İşinizde, kariyerinizde yeni bir dönem başlıyor.

Kuzey ay düğümünün olduğu yerde olumlu gelişmeler olur. Kadersel önemli değişimler olur. Bu süreç toplum önünde sahip olduğunuz sıfatları güncelleyebilir. Yetkileriniz, sorumluluk alanınız değişebilir 18 aylık bu yeni döngüde. Yükselme fırsatları bulabilirsiniz.

Güney ay düğümü 10.evin tam karşısında, 4.evinizde olacak bu dönemde. Kuzey ve güney Ay düğümleri, karşılıklı burçlarda yer alıyorlar çünkü. Bir hat oluşturuyorlar.

Evi, yuvayı, aile bireylerini simgeler 4.ev. Güney Ay düğümü burada iken bu konularda çözülmesi gereken şeyleri daha net gösterebilir size. Çeşitli deneyimler ile iyileştirilmesi, şifalandırılması, onarılması gereken şeyleri gösterebilir.

Ev, emlak, arsa alım satım, vb konularda elden çıkarmak istediğiniz şeyler varsa bunu gerçekleştirebilirsiniz ayrıca yeni başlayacak olan bu 18 aylık döngüde. Bu konular 4.ev temasıdır. Güney Ay düğümü ise bırakmayı sembolize eder. Taşınmalar, yer değişiklikleri de olabilir.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022 yılının hepimize sağlık, şans, mutluluk, bereket, huzur ve keyif getirmesini diliyorum !

Kendiniz için ne diliyorsanız en hayırlı, en güzel ve en kolay şekilde gerçekleşmesini diliyorum 🙂

Hepinize iyi seneler ! Harika bir yıl olsun !!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!