Kova Burcu Mart 2022

Kova Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Mart ayının sizlere genel olarak neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, bakalım.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 2.evinizde. Yani para evinizde.

Parasal konularda güçlenme dönemi. Burada bir değişim ve açılım olasılığı var.

Daha iyi kazanmak için, hayatın keyiflerini gönlünüzce yaşayabilmek için, ihtiyaçların ötesinde keyiflere de bütçe ayırabilmek için yeni güzel adımlarınız olabilir bu süreçte.

Maddi güvence konusunda girişimleriniz olabilir ayrıca. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Parayla ilişkinizi düzenlemeye ihtiyaç duyuyorsanız, geliriniz ve harcamalarınız arasında bir denge kurmak, harcamalarınızın takibini yapmak istiyorsanız, bu konuda da yeni şeyler yapabilirsiniz. Kaydını tutabilirsiniz bütçenizin. Birikimlerinizi büyütmek için tasarruflara gidebilirsiniz.

Müsriflik olduğunu, gereksiz olduğunu düşündüğünüz alışverişleriniz varsa, buraya bir denge getirebilirsiniz. Tabii varsa. Olmaya da bilir 🙂

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Burası iletişim evidir en temelde. Günceldeki iletişim trafiğimizle ilgilidir. Yaptığımız yazışmalar, konuşmalar, mülakatlar, görüşmeler, toplantılar, mailler, mesajlar bu evin konusudur.

Aynı zamanda yakın çevremizi simgeler 3.ev.

Güneş transitleri bize söylüyor ? Geldiği evin konularının hareketleneceğini söylüyor.

İşte Güneş, 3.evinizden geçerken, dialoglarınız, çevrenizle irtibatınız, görüşmeleriniz, konuşmalarınız artacaktır.

İşinizde toplantılarınız artabilir. Arkadaşlarınızla buluşmalarınız artabilir.

Bir mail trafiği doğabilir.

Ulaşmanız gereken ya da ulaşmak istediğiniz kişiler olabilir. Bu temasları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu evin temsil ettiği kişiler var ayrıca. Kimler onlar ? En başta kardeşler ! Yakın akrabalar, komşular, okul arkadaşları, günlük hayatta gördüğümüz kişiler.

Bu kişilerle iletişimler de artacaktır. Onlarla ilgili konular daha ön planda olacaktır. Örneğin kardeşlerinizin yeni planları, yeni kararları olabilir hayatları ile ilgili. Başlayacakları şeyler olabilir. İş hayatlarında, kişisel hayatlarında yeni şeylere adım atabilirler.

Yakın çevreniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 1.evinizde. 

Bu transit günlük hayatınızın hızlı olacağı bir dönemi anlatıyor.

Bir yerlere gidiş gelişler, bol bol iletişimler, işinizde görüşmeler, kişisel yaşamınızda artan bir muhabbet hali 🙂 Arkadaş buluşmaları, yazışmalar, programlar, yakın çevre ile birlikte yapılacak güzel şeyler olabilir bu dönemde.

Ayrıca zihinsel bir hareketliliği, fikir üretmeyi, güzel fikirler bulmayı anlatır böyle bir transit.

Kova burcu zodyağın en yaratıcı burçlarından biridir. Yönetici gezegeni Uranüs olan, sıradışı olanı/yenilikçi olanı/farklı ve orijinal olanı temsil eden bir burçtur.

Merkür burada iken son derece yaratıcı fikirleriniz olabilir. Hem işinizde, hem kişisel yaşamınızda işinize yarayacak, çözüm yaratacak, yaşamınızı güzelleştirecek çok güzel fikirleriniz, planlarınız, uygulamalarınız olabilir bu dönemde.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

Merkür de para alanına geliyor. 2.ev hem Güneş, hem Merkür ile hareketleniyor.

Paraya dair konular, gelirlerimiz, harcamalarımız, birikimlerimiz, yatırım amaçlı yaptığımız şeyler, maddi konforumuz ve yaşam standartlarımız bu evin konusudur.

Merkür ise düşüncelerimiz demektir. Merkür’ün bulunduğu ev konumu ne düşündüğümüzü, zihinsel anlamda nereye odaklandığımızı gösterir.

Öyleyse bu süreç için ne söyleyebiliriz ? Parasal konulara daha fazla odaklanabileceğinizi, maddi çerçevenizi gözden geçirebileceğinizi, maddi konuların diğer zamanlara kıyasla daha ön planda olabileceğini söyleyebiliriz.

Gelir gider dengenizi, masraflarınızı, harcamalarınızı analiz edebilir, hesaplar yapabilirsiniz. Masraflarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bazı konularda alternatiflere gidebilirsiniz.

Birikim amaçlı yapacağınız şeyler olabilir.

Yaşamınızın konforunu artırmak, daha iyi koşullarda olmak, gelirinizi büyütmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz.

İşinizde yeni fikirleriniz olabilir. Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek adına yapacağınız şeyler olabilir.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Yakın çevrenizle iletişimlerinizin artabileceği bir döngü.

Ayrıca yeni insanlar tanıyabilirsiniz, yeni dialoglar doğabilir. Gireceğiniz ortamlarda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Evinize yakın bir semtte ya da kendi muhitinizde, mahallenizde gitmeye başlayacağınız bir kurs, bir eğitim, bir faaliyet de gündeme gelebilir.

Çünkü Merkür eğitimleri, kurs ortamlarını, sınıf ortamlarını simgeler. 3.ev ise evimize yakın yerleri.

İletişimlerde hareketlenebileceğiniz, daha fazla hayatın içinde, daha fazla kalabalıklar içinde olmak isteyeceğiniz bir zaman.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 12.evinizde.

Bu ev iç dünyamızı simgeler. Duygularımızı, içimizde yaşadıklarımızı, kendimizle olan ilişkimizi, hayatla bağımızı, teslimiyet duygumuzu, akışta olabilme becerimizi anlatan bir ev.

Son haftalarda iç dünyanızı karıştıran, sizi duygusal anlamda zorlayan şeyler olduysa, şimdi ileri hareketinde, hızlı bir Venüs ile işler çok daha yoluna girebilir.

Bu konular üzerinden bir Venüs desteğiniz var.

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Yılın özel zamanlarıdır Venüs’ün 1.ev dönemleri !!

Venüs transitleri, ilgili evin konularında güzel şeyler yaşadığımız, hayatın hediyelerini aldığımız zamanlardır ki bu bir 1.ev geçişi. Doğrudan yaşam yolumuzu, karşılaşacağımız insanları, gireceğimiz ortamları, kararlarımızı, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı simgeler 1.ev.

O yüzden çok güzel bir Venüs dönemi bu sizin için.

Sevinç, heves, mutluluk demektir Venüs. Şanslar, güzellikler, fırsatlar demektir. Alışverişler, yeme içme konuları, hayatın keyifleri de Venüsyen şeyler 🙂

Venüs kovada iken, kendinizi iyi hissedeceğiniz, mutlu olacağınız, size iyi gelecek yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni güzel insanlar tanıyabilirsiniz.

Kendinizi yenilemek, yaşamınızı yenilemek için yapacağınız şeyler olabilir.

Dış görünüş demektir aynı zamanda 1.ev. Stilinizi yenilemek, giyiminize daha fazla özenmek isteyebilirsiniz. Alışverişleriniz olabilir.

Venüs aynı zamanda sanatın gezegenidir. Sanatsal alanlarla başlangıçlarınız olabilir.

Hayattan aldığınız keyfi, yaşama duyduğunuz iştahı artıracak, harika bir Venüs dönemi !

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 12.evinizde olmaya devam ediyor.

Geçmişe, anılara, yaşanmışlıklara diğer zamanlara kıyasla daha fazla odaklanabileceğiniz bir zaman. Bir şeyleri yeniden yeniden hatırlayıp, tekrar tekrar sinirlenmeye, tekrar tekrar üzülmeye hiç gerek yok. Kendinize bunu yapmayın. Önünüze bakın.

Değmeyecek şeylerle ne ruhunuzun enerjisini aşağı çekin, ne de bedeninizin !

6 Mart’ta Mars da kova burcuna geçiyor Venüs gibi. Aynı gün birkaç dakika ara ile kova burcuna geçiyorlar.

Bu değişim ile birlikte Mars da 1.evinize gelmiş oluyor !!

Mars neleri simgeler sevgili okuyucularım ? Hareketi, bir hareket başlatmayı, girişimde bulunmayı, eyleme geçmeyi, başlangıçları, yenilikleri.

1.ev de aynı şekilde başlangıç anlamına geliyor. O yüzden çok güçlü bir transit bu sizin için.

Tam bir yenilik zamanı. Tam bir başlangıç zamanı. Hayatınızın farklı farklı alanlarında, birçok farklı konu için adım atabileceğiniz bir zaman.

Niyetleriniz için, hedefleriniz için eyleme geçebilirsiniz. Yeni yeni başlangıçlarınız olabilir.

Her konu için değerlendirebileceğiniz bir dönem.

İşinizde hızlanabilirsiniz. Güncelde çalışmıyorsanız, çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yeni ortamlara dahil olabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Mars sporun gezegenidir 🙂

Daha iyi bir hayat yaşamak için, kendinizi daha iyi bir versiyonunuza dönüştürmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Güçlü adımlar atarız Mars’ın 1.ev dönemlerinde. Daha cesur hissederiz. Motivasyonumuz yüksek olur. Daha hevesli oluruz hayata. İşte sizin için böyle bir dönem bu. Hareket zamanı !


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

Balık yeniayı 2.evinizde gerçekleşti. Jüpiter ile kavuşan, Uranüs’ten uyumlu açı alan bir yeniay yaşadık bu kez.

2.ev maddi konularla ilgili bir alan. Gelirlerimiz, harcamalarımız, paraya dair planlarımız, birikimlerimiz var bu evde.

Parasal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yeniay tam bir huzur ve ferahlık etkisi. Siz bu etkiyi 2.ev üzerinden aldığınız için maddi konularda güzel gelişmeler yaşayabileceğinizi düşünüyorum.

Kendiniz için, huzurunuz için yapacağınız harcamalar da olabilir. Balık burcu ruhsal, spiritüel konuları anlatır. Spiritüel alanlarla ilgili yapmak istediğiniz, sahip olmak istediğiniz şeyler varsa, o yönde bir şeyler satın alabilirsiniz. Spiritüel konular için harcamalarınız olabilir.

Fiziksel ve ruhsal konforunuzu artırmak için çok güzel şeyler satın alabilirsiniz bugünlerde.

Paraya dair konularda daha huzurlu ve güvende hissetmenizi sağlayacak yeni fikirleriniz de olabilir. Yeni bir maddi güvence konusu gündeme gelebilir.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Hem Pluto, hem kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu evin temaları üzerinden sonlanacak şeyler olabilir dolunaya yakın günlerde. Sonuca varacak ve şekil kazanacak konular olabilir.

Parasal konular, yasal boyutu olan paralar, tazminat, vergi gibi konular, krediler, kredi kartları, borçlar gibi temaları var bu evin.

Sizi uğraştırmış olan bir parasal konu, sonlanabilir. Geride kalabilir. Bir araya getirmeye çalıştığınız bir meblağ varsa, bu bütçeyi yaratabilirsiniz. Bir ödemenizi yapabilirsiniz.

Beklediğiniz alacaklarınız elinize geçebilir.

Bir tazminatın temin edilmesi, bir sigorta, bir vergi konusunun çözümlenmesi gibi gelişmeler yaşayabilirsiniz, eğer bu yönde gündemleriniz, uğraşlarınız varsa.

Bir nafaka konusu netleşebilir. Ortaklı bir mülkün paylaşımı gerçekleşebilir. Bir miras konusu sonuçlanabilir, paylaşımlar yapılabilir.

Başak burcu dolunayı olduğu için bir sağlık sorununu çözmek, aşmak da mümkün. Şifalandırmaya, iyileştirmeye çalıştığınız bir durum varsa, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Mutlu, bereketli, keyifli bir ay olsun !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!