Oğlak Burcu Mart 2022

Oğlak Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Mart ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Mart için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ?

Hadi bakalım birlikte.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 3.evinizde.

Hayatınızda iletişimlerin, dialogların, haberleşmelerin artacağı bir zaman.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla belki daha fazla dialog kurabileceğiniz, belki yeni haberlerini alabileceğiniz bir dönem. 3.ev bu kişileri simgeler. Ayrıca yakın çevre demektir.

Kardeşleriniz yeni şeylere başlayabilirler. Balık burcu sağlık sorunları ile ilgilidir. Güneş ise güçlenmek demektir. Kardeşlerinizin sağlık sorunları varsa (büyük şeyler kastetmiyorum, herkesin irili ufaklı sağlık sorunları olabilir), doktora göründükleri bir gündemleri varsa, bu sorunun çözülebileceği bir süreç.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Bu transit ile evinizle ilgili konular, eviniz için yapmanız gerekenler, ayrıca aile içi konular öne çıkıyor.

Evinizde bir ilkbahar yeniliği yaşamak, büyük bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Belki boyanızı yenilersiniz, belki eşyalarınızı. Belki odalarınızın düzenini.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman. Koç burcu yenilik enerjisidir çünkü.

Yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler, bu transit döneminde taşınabilirler.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir koç enerjisiyle. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 2.evinizde. 

2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır, gelirimizdir, maddi güvencelerimizdir. Ev, emlak, mülk konularını da simgeler bu alan ayrıca.

İşte burayı hareketlendirecek Merkür.

Bu süreçte yeni iş bağlantıları oluşturabilirsiniz. Gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri bulabilirsiniz.

Kova burcu teknolojiyi simgelediği için, özellikle dijital alanda, teknoloji ve internet zemininde yaratıcı iş modelleriniz olabilir.

Zihninizin yatırım, birikim, maddi konfor, maddi güvence konularıyla meşgul olacağı bir süreç bu.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

3.ev iletişim evidir. Merkür ise iletişim gezegenidir. Zodyakta 3.evin sahibidir Merkür. Yani bu transit ile kendi evine geliyor.

İletişimlerinizi artırmaya, sizi hayatın içine daha çok katmaya geliyor 🙂

Yakın çevrenizle temaslarınızın artacağı, arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebileceğiniz, sosyal bir dönem başlıyor.

Şehrin içinde sevdiğiniz semtlere gitmek, gezmek, kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Yakın yerlere gezileri anlatır bu ev çünkü.

Kardeşler, akrabalar bu evin konusudur. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir.

Bu bir balık transiti. Balık burcu spiritüel konuları temsil eder. 3.ev ise araştırmak, okumak, öğrenmek demektir. Bilginin evidir burası. O yüzden spiritüel alanlarda ufkunuzu büyütecek, farkındalığınızı artıracak yeni şeyler öğrenebileceğiniz, bu yönde kitap alışverişleri yapabileceğiniz, websiteler, video kanalları keşfedebileceğiniz bir zamandasınız.

Bu güzel transiti değerlendirmenizi öneririm. Çünkü keşfedeceğiniz bu şeyler, çok güzel besleyebilir sizi. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi, duygu dünyanızı, yaşama şeklinizi yenileyebilir.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Ev, yuva, aile, aile içi konular gibi temalar var bu evde.

Koç ise ilkleri simgeliyor. Eviniz için ilk defa yapacağınız şeyler olabilir. İlk değilse bile yenilik diyebileceğimiz şeyler olabilir.

Örneğin boyanızın rengini değiştirirsiniz. Belki ilk defa farklı bir renk denersiniz. Dekorasyonunuzu gözden geçirebilir, güzel değişiklikler yapabilirsiniz.

Yenisini almak, daha üst bir modele geçmek isteyeceğiniz eşyalar, aletler olabilir.

Ev kiralamak istiyorsanız, araştırmalarınız, haberleşmeleriniz artabilir. Çevrenize haber bırakabilirsiniz. Emlak ofislerinden araştırmanızı yapabilirsiniz.

Ailenizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz için yapacağınız bir şeyler olabilir. Belki maddi anlamda daha konforlu hissetmeleri, daha huzurlu, daha keyifli olmaları için yapmayı planladığınız şeyler vardır. Onları hayata geçirebilirsiniz.

Güzel bir Merkür transiti. Koç burcunda gerçekleşeceği için girişimlere çok müsait bir zaman !!

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 1.evinizde.

Daha çok eğlenmek, hayattan daha çok keyif almak, sanatsal etkinliklere katılmak, gösterilere gitmek için harika bir zaman.

Beklettiğiniz alışverişleri yapabilirsiniz. Bu da bir Venüs temasıdır 🙂

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz. Yeni bir hobi eklenebilir hayatınıza. Bu size çok iyi gelebilir 🙂

İlişkiler içinde yaşadığınız sorunları geride bırakabileceğiniz, işlerin yoluna girebileceği, güzel bir dönem.

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Bu ev para evidir. Maddesel konular bu evin konusudur.

Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz, yatırımlarımız bu evle ilgilidir.

Venüs transitleri şanslı dönemlerdir. Çünkü iyicil bir gezegendir. Şans, güzellik, keyif, konfor demektir Venüs 🙂

Venüs para evinizden geçerken, gelirinizi büyütebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yapacağınız şeyler, yeni bir yaşam standardına yükselmek için bir başlangıç olabilir.

Çok güzel alışverişleriniz de olabilir. Enerjinizi, modunuzu yenilemek için alacağınız şeyler olabilir. Giyim, kozmetik alışverişleriniz olabilir.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital platformları simgeler. Dijital aplikasyonlar da satın alabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.

Yine kova geçişi olması sebebiyle, online alışverişleriniz artabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 1.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu dönem sizin için başlangıçların zamanı. Her anlamda, her tür konuda olabilecek, güzel başlangıçlarınız olabilir bu dönemde. Şimdiye dek çeşitli sebeplerle ertelediğiniz, belki gereken cesareti bulamadığınız, belki hazır hissetmediğiniz şeyler için şimdi cesaretle ve hevesle harekete geçebilirsiniz.

Hayatınız hızlanıyor.

Diğer yandan sakinliğinizi korumanız gereken bir dönem bu. Mars agresif bir gezegen. Gölgesinde hırs ve rekabet var ayrıca.

Öfkeden, hırstan, başkalarıyla yarışmaktan, rekabetten uzak tutun kendinizi. Bu güçlü enerjiyi, kendinizle meşgul olarak, kendi yolunuzu güzelleştirme gayretinde olarak değerlendirin.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor Venüs gibi. Aynı gün kova burcuna geçiyorlar. Mars da 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir hareket enerjisi var. Güzel bir başlangıç enerjisi var.

Kovanın yaratıcılığı ile yeni projeler üretebileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz, daha çok kazanabileceğiniz bir zaman başlıyor. Kova burcu kalabalıkları simgeler.

Şu ana kadar izlediğiniz stratejileri değiştirebilirsiniz. Kova burcunu Uranüs yönetir sevgili okuyucularım. Uranüs ise değişim demektir.

İşinizde yeniliklere gidebileceğiniz, yeni stratejilerle ilerlemek, denemediğiniz şeyleri denemek isteyebileceğiniz bir zaman bu.

Para evinden geçen Mars ile harcamaların da büyüdüğünü görüyoruz çoğunlukla. O yüzden masrafların artacağı bir zaman da olabilir bu.


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

3.evinizde gerçekleşiyor bu güzel balık yeniayı.

Bu ev kardeşleri, akrabaları, yakın çevreyi, arkadaş çevreyi, komşuları simgeler. Onlarla anlaşmazlıklar, tartışmalar yaşandıysa, barış yönünde çok güzel gelişmeler olabilir. Birbirinizi empatiyle dinleyebilir, karşılıklı olarak adım atabilirsiniz.

Onların yaşamında güzel başlangıçlar olabilir ayrıca. Örneğin kardeşleriniz kendi yaşamları için yeni adımlar atabilirler. Huzur, keyif, bereket getirecek başlangıçlar yapabilirler.

Yakın çevre içinde sağlık sorunu olanlar, çözüm yönünde değişimler yaşayabilirler.

Bu ev iletişim evidir en temelde. İletişimlerinizi gözden geçirebileceğiniz bir yeniay. Çok daha yumuşak bakış açılarına varabileceğiniz, kızgın olduğunuz bazı şeylerin üzerinde durulmayacak şeyler olduğunu fark edebileceğiniz, daha hoşgörülü, daha ılımlı olacağınız günlerdesiniz.

Ruhunuzda bir yerler çözülüyor, katılıklar yumuşuyor. Duygularınız şifalanıyor bu yeniay ile.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Pluto’dan uyumlu açılar alan, dönüşümlere işaret eden bir dolunay bu.

Nasıl bir dönüşün kastediyorum sevgili okuyucularım ? Güç toplama, gücünü hatırlama, ayağa kalkma, güçlenme diyebileceğim bir dönüşüm. Çünkü Pluto, uyumlu açılarında tam da böyle değişimleri ifade eder.

Ayrıca dolunay ile kuzey güney Ay düğümleri arasında da olumlu temaslar görüyoruz. O yüzden belli ki kadersel bir şeyler var. Belli ki konular şekil kazanıyor. Kadersel olarak olması gerekenler oluyor.

Dolunay sonuç, netice demektir. Konuların netleştiği, sonuca vardığı, ne olduğunun ortaya çıktığı, geri planda kalmış olanın görünür olduğu, kararlar aldığımız, sonuçlara vardığımız bir zamandır.

Başak dolunayı olduğu için bir temizlik, bir temizlenme, bir arınma sembolü var burada.

Hayatınızdan bir şeyler çıkabilir ve bu size çok iyi gelebilir.

Bir şeyler bitebilir ve arınmış hissedebilirsiniz.

Huzurunuzu, keyfinizi eksilten bir şeyler sonlanabilir ve bu sonlanma, yaşamınızda güçlü bir dönüşümün başlangıcı olabilir.

9.evin eğitim, yüksek öğrenim, akademi, hocalarla ilgili konular, hukuk, uluslararası ticaret, gümrük, transfer gibi konuları var.

Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler, yolculuklar, seyahatler yine bu evle ilgili. Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle, dostlarınızla, sevdiklerinizle ilgili konular bu evle ilgili.

Dini, ideolojik konular, hayat görüşümüzü şekillendiren konular, derinliği olan ruhsal alanlar, ilimler de 9.evle bağlantılı.

İşte bu konularda, önemli bir tamamlanma yaşayabilirsiniz dolunayın yakınındaki günlerde.

Akademik hayatınızda bir şeyin sonuna gelebilir, uzun zamandır emek verdiğiniz bir şeyi tamamlayabilirsiniz. Bu size bir özgürlük getirebilir.

Hocalarınızla ilgili istediğiniz yönde değişimler olabilir.

Bir yer değişikliği, bir yolculuk size çok iyi gelebilir. Uzakta olan sevdiklerinizle ilgili sorunlu bir gündem tamamlanabilir.

Hukuksal süreçleri olanlar sonuç alabilirler ayrıca. Sonuçlanma yaşayabileceğiniz bir aşamada iseniz bu gerçekleşebilir. Dava ve duruşma süreçleri olanlar, böyle bir konunun içinden çıkabilirler. Karar zamanı gelmiş olabilir.

Yurt dışı bağlantısı olan, bir başka ülke ile ilgili olan bir hedef gerçekleşebilir ya da olmaması gerekiyorsa, olmaması hayırlı ise hayat size bunu gösterebilir, vesileler aracılığı ile.

9.ev temalarında bir sonuç alma, güç toplama ve dönüşüm enerjisi var.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Mutlu, keyifli, bereketi olan bir ay olsun ! İlkbahar mis gibi yenilesin bizi !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!