Boğa Burcu Mart 2022

Boğa Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Nasıl bir ay bekliyor bizi ? Mart’ın nasıl bir astrolojik gündemi var ? Bunlar sizi nasıl etkileyebilir ?

Ayın gezegen transitleri ve yeniay&dolunay döngüleri size neler getirebilir ? Anlatmaya geldim.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş ile başlayalım. Güneş transitleri 1 aylık dönemlerdir. Güncel gündemlerimizi, gündelik yaşamımızda konuların nerelerden geleceğini gösterir bize Güneş’in olduğu yer.

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 11.evinizde.

Sosyal hayatınız renkleniyor Güneş ile. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artıyor 🙂 Dostlarınızla bir araya gelmeleriniz, güzel güzel buluşmalarınız olabilir. Birlikte eğlenebilirsiniz, gezileriniz olabilir, keyifli programlar yapabilirsiniz.

Dostlarınızın size ihtiyaç duyduğu konular varsa, onların yanında yer alabilir, desteğinizi ve katkınızı sunabilirsiniz.

Arkadaş çevrenizde bir hareketlilik anlamına geliyor bu transit sizin için. Haberleşmeleriniz artacaktır.

İşinizde ekip olarak kararlaştırmanız gerektiren konular gündeme gelebilir ayrıca. Çünkü aynı zamanda takım çalışmaları demektir bu ev.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar, toplum yararına yapılan şeyler de  11.evin konusu. Bir kampanyaya maddi katkınızla, bağışınızla destek verebilirsiniz. Bir gönüllü çalışmada yer alabilirsiniz Güneş balıkta iken.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Bu 1 aylık 12.ev döneminde önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev atılımlara, evlilik yönünde adımlara, işinizde önemli imzalara, alım satım konularına, büyük başlangıçlara uygun değildir. Çünkü evlerin sonuncusudur. Tamamlanmayı anlatan bir evdir.

O yüzden bu süreci tam tersi yönde kullanmanızı önereceğim. Bir şeyler başlatmak için değil, eldeki işleri tamamlamak için, bitirmek için değerlendirebilirsiniz örneğin.

Sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanabilirsiniz. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin. Özellikle ruhsal anlamda bir değişim ve iyileşme zamanı. Anıların yükünden, geçmişin yüklerinden özgürleşme zamanı. Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda bir şifayı sembolize eder bu ev. Aynı zamanda fiziksel sağlık sorunları için de destekleyici. Bir iyileşme, güçlenme dönemi Yaradan’ın nasibiyle.

Bir de ne zamanı diyebiliriz ? Yeniliklere hazırlanma zamanı. Yenilikler için hazırlıklar yapma dönemi. Yapılması gerekenleri planlama süreci.

Bir sonraki ay, 20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçtiğinde, niyetleriniz için, planladığınız şeyler için adım atmaya uygun bir zamanda olacaksınız. Şu an için beklemede kalınız ve hazırlıklarınızı yapınız.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 10.evinizde. 

İşinizde departman/birim/ekip içinde yeni güzel kararlarınız, uygulamalarınız, proje ve hedefleriniz olabilir. Toplantılar artabilir. Yeni güzel kararlar çıkabilir. Konuşulması ve şekil verilmesi gereken konular görüşülebilir, karara bağlanabilir.

İşinizde iletişim trafiğiniz artıyor Merkür ile.

Ayrıca çeşitli etkinlikler, sosyal ortamlar, kurslar, eğitimler için yapacağınız kayıtlar olabilir. Evrak teslimleri olabilir. Yeni sosyal ortamlara girebilirsiniz.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. Kova transiti tamamlanıyor.

Balıkta iken 11.evinizde olacak Merkür.

11.ev projelerimizle, hedeflerimizle, yapmak istediklerimizle, gönlümüzde olan şeylerle ilgili bir ev. Çok güzel yeni şeyler üretebilirsiniz Merkür balıkta iken. Oldukça yaratıcı, güzel fikirler bulabilirsiniz. Balık, ilhamdır çünkü. Yaratıcı bir burçtur balık.

Ayrıca 11.ev sosyal çevremizi simgeliyor. Arkadaşlarınızla çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz bu dönemde. Balık vericidir. Yardım etmek ister. Destek vermek ister. Birbirinize desteğinizi göstereceğiniz bir zaman.

İşinizde ekip içinde huzurunuzun artacağı bir süreç. Anlaşmazlıklar olduysa, bu dönemde çözülebilir.

Sosyal hayatınızda yaşayacağınız güzel şeyler çok iyi gelebilir size. Ne kadar sevildiğinizi, yalnız olmadığınızı görebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz noktalarda arkadaşlarınız devreye girebilir. Birlikte uyumla, keyifle yapacağınız şeyler olabilir.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. Güneş gibi, Merkür de 12.evinize gelmiş oluyor bu değişim ile birlikte.

İmzalı işlerden, kontratlardan, sözleşmeli konulardan, önemli girişimlerden bu döngüde uzak durmanızı öneririm. 12.ev süreci, başlangıçlara uygun değildir.

Psikolojik konular var ayrıca bu evde. Spiritüel konular var. Merkür bu alanlarda bilgiler, kitaplar, güzel kanallar, sayfalar, uzmanlar kazandırabilir size. Bu dönemde farkındalığınızı büyütecek, kişisel gelişiminizi destekleyecek, kendinizle ilişkinizi kuvvetlendirecek spiritüel alanlar, kaynaklar ve uzmanlar karşınıza çıkabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 9.evinizde.

9.ev eğitim akademi, eğitim, üniversite, okul demektir. Oğlak burcu ise otoriteyi, otoritenin beklentilerini, kuralları, kuralların gerektirdiklerini, resmi konuları simgeler.

Eğitim hayatınızda resmi olarak yapmanız gereken işlemler, hocaların ya da yönetimin talebi olan bir şeyler varsa, bu işleriniz Venüs ile kolayca ilerleyebilir bu dönemde.

9.evin seyahatler, geziler gibi temaları vardır ayrıca. Güzel yolculuklarınız, gezileriniz de olabilir. Yeni keşiflerin zamanı. Ufkunuzu açacak güzel şeyler geliyor 🙂

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

Bu kez iş hayatınız pozitif bir etki alıyor. Çalışma hayatınız varsa, kariyerinizle, iş tanımınızla, projelerinizle, yöneticilerinizle ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda bu konularda keyfinizi eksilten şeyler olduysa, buralarda güzel değişimler olabilir. Bir rahatlama olabilir.

İşinizde kovanın yaratıcılığı ile güzel, yaratıcı, renkli işler, yeni projeler üretebilirsiniz.

Kova burcu arkadaşlarımızı simgelediği için, iş arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir.

Kişisel yaşamınızda kendinizi, imajınızı, hayatın içinde, ilişkiler içinde nasıl algılandığınızı, hangi şey ile nasıl bir izlenim bıraktığınızı, duruşunuzu, hayattaki imzanızı gözden geçirebileceğiniz bir süreç bu ayrıca. Duruşunuzu, imajınızı yeniliyorsunuz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 9.evinizde olmaya devam ediyor.

Oğlak, Mars’ın yüceldiği yer. En güçlü olduğu ve doğasını ortaya koyabildiği yerlerden biri. Mars için çok güçlü bir konum. O yüzden Mars’ın oğlak transiti Marsiyen konularda hepimiz için şanslı bir süreçti. Artık tamamlanıyor yavaş yavaş.

Oğlak ne demektir ? Düzen, disiplin, istikrar, görev bilinci, sorumluluk duygusu demektir. Mars ise hareket etme biçimimizi, nasıl davrandığımızı, nasıl hareket ettiğimizi, neler için hareket halinde olduğumuzu anlatır.

Oğlağın disiplini ve çalışkanlığıyla çok güzel şeyler üretebileceğimiz, yüksek bir verimle çalışabileceğimiz, işlerimizi büyütebileceğimiz, güzelleştirebileceğimiz bir zamandayız.

Sizler bu güçlü Marsiyen enerjiyi, 9.ev konuları üzerinden almaya devam ediyorsunuz ayın ilk haftasında.

Eğitim hayatınız varsa, yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Akademik çalışmalarınız hız kazanabilir. Yaptığınız, yapmanız gereken şeyler artabilir.

Uzaklarla ilgili konularınız varsa, bir  yer değişikliği, bir seyahat gündeme gelebilir. Şehirler arası, ülkeler arası transfer edilecek şeyler olabilir. İşinizde ya da iş dışında çeşitli konularda olabilir bunlar.

Başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konularınız, bu konular için çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Hukuk da 9.ev temasıdır. Bir dava süreci olanlar, yasal süreçleri olanlar burada bir hareketlenme yaşıyorlar. Beklemede olan şeyler ilerlemeye başlayabilir.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor tıpkı Venüs gibi. Mars da kova burcuna geçiyor. Böylece o da 10.evinize gelmiş oluyor.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda bir değişim olabilir. Güzel başlangıçlar olabilir bu transitte. Özellikle transitin ilk günü olan, Venüs ve Mars’ın kavuşacağı 6 Mart günü dikkat çekiyor. 4-5 Mart gibi yaklaşan günlerde de bu yönde bir atmosfer var. İşinizle ilgili bir konuda olumlu bir değişim yaşayabilirsiniz.

Yöneticilerinizle, otorite ile ilgili konularda pozitif gelişmeler olabilir.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde yeni gelişmelerle bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Konular güzelce ilerleyebilir.


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Uranüs’ten uyumlu açısı olan, güzel de bir yeniay.

Bu ev dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hayatımızı, işimizi, çalışma hayatımızda bir parçası olduğumuz grupları, ekipleri, toplulukları temsil eden alan.

İşiniz, hobileriniz, ilgi alanlarınız ya da başka bir sebeple içinde olduğunuz gruplarda, düzenli olarak gittiğiniz sosyal ortamlarda bir değişim ve rahatlık yaşayabilirsiniz. Bir şey sonlanabilir ve bu sonlanma size çok iyi gelebilir. Yenilikler olabilir. Bir şeyler geride kalabilir, güzel yeni şeyler olabilir.

Arkadaşlarınızla ilgili sorunlu durumlar varsa, bunlar çözülebilir. Onların güzel haberlerini alabilirsiniz. Sizin de destek vereceğiniz şeyler olabilir.

Arkadaş grubunuzda bir küslük, bir dargınlık olduysa, konu tatlıya bağlanabilir. Karşılıklı güzel adımlar atılabilir. Anlayış, hoşgörü, sevgi, uzlaşma demektir balık. Huzuru ve barışı simgeler.

Ekip işleri, projeler, grup çalışmaları, birlikte yapılan işler yine 11.evle ilgilidir. Buralarda yeni başlangıçlar olabilir. Yeni yeni projelerin hazırlığı başlayabilir.

Başka neleri anlatıyor 11.ev ? Dijital platformları, aplikasyonları, internet üzerinde kullandığımız uygulamaları, online konuları. Dolunaya uyumlu açı yapan Uranüs de bunları simgeliyor. Zaten zodyakta 11.evin sahibi Uranüs’tür.

Ruhunuza, psikolojinize, ruh halinize çok iyi gelecek, huzurunuzu yükseltecek uygulamalar da kullanmaya başlayabilirsiniz bugünlerde. Örneğin bu yönde bir üyelik satın alabilirsiniz. Uranüs parayı simgeleyen boğa burcundan yapıyor açısını. Bu yönde bir harcamanız olabilir.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

5.evinizde meydana geliyor dolunay.

Bu evin temalarını sayacağım öncelikle :

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, çocuklara dair konular, ayrıca sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler.

Dolunay Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor ! Bu çok güzel hepimiz için. Ay düğümlerinin olduğu yerde, kadersel gelişmeler olur ki burada uyumlu görünümler var.

Sizler dolunayın etkisini yukarıda saydığım 5.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

Bu konularda kadersel diyebileceğimiz, bir şeylere vesile olacak, yaşamınıza iyi gelecek şeyler olabilir.

Aşk hayatınızda yeni gelişmeler olabilir.

Sanatla bağınız, bağlantınız varsa, bu alanda güzel üretimleriniz olabilir. Başak üretmek demektir çünkü. Bu bir başak dolunayı. İşi sanat olanlar için destekleyici bir dolunay. Güzel iş fırsatları doğabilir.

Başak burcu iş hayatımızı simgeliyor, 5.ev ise hobilerimizi. Bir hobiniz işe dönüşebilir. Bir hobinizi iş olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel bir zemine taşıyabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için destekleyici bir dolunay ayrıca. Yakınlarınızdan, çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!