Başak Burcu Mart 2022

Başak Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Mart ayı başlamak üzere. Öyleyse ben de size, bizi nasıl bir ayın beklediğini anlatayım.

Bakalım bu ayın gezegen geçişleri ve Ay döngüleri sizlere genel olarak neler getirebilir ? Nasıl konular gündeme gelebilir ?

Nerelerde fırsatlara açıksınız ? Hangi konularda nasıl ilerleyebilirsiniz ?

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş ile başlayalım. Neden ?

Çünkü güncel gündemlerimizi, gündelik yaşamımızda konuların nerelerden geleceğini gösterir bize Güneş’in olduğu yer.

Güneş transitleri 1 aylık dönemlerdir. Güneş geçişleri, söz konusu 30 günlük dönemin ana konseptini anlatır.

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 7.evinizde.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler 7.evin konusudur. Bu temalar hareketleniyor Güneş ile.

Eşinizle/partnerinizle ya da ilişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Evlilik hazırlığında olanlar için yoğun bir zaman.

Eşinizin/partnerinizin bir sorunu çözülebilir. Yeni bir şeye başlayabilir.

İşinizde ortaklıklar kurmak, iş birlikleri yapmak istiyorsanız, yeni bağlantılar elde etmek için şanslı bir dönemdesiniz.

Balık burcu spiritüel konuları simgeler. 7.ev ise danışmanlıkları, danışmanları, rehber kişileri. Manevi derinliği olan, ruhsal bir alanda, spiritüel konularda danışmanlıklar alabilirsiniz bu dönemde. Eğitimleriniz, seminerleriniz de olabilir. Güzel çalışmalara katılabilirsiniz. Bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Bu evin ana teması paradır, parasal konulardır. Ama özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili bir alandır 8.ev.

Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularınız olabilir. Yeni yeni bankacılık uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Olasılıklarınızı yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden yazıyorum. Çünkü bu bir koç transiti. Koç, zodyağın ilk burcudur. Başlamayı, başlatmayı, yenilikleri, yeni olana adım atmayı simgeler. Doğanın uyanışıdır, değil mi koç dönemi ? Yeni bir döngüdür.

Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir kimileriniz için.

Başkalarından gelecek bir maddi kaynak başlayabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerini elde edebilirler. Bu kaynaklar elinize geçebilir.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 6.evinizde. 

Yoğun bir dönem olabilir bu Merkür geçişi sizin için. Raporlamanız, üzerinden geçmeniz, düzenlemeniz, teslim etmeniz gereken işler olabilir. İş temponuz artabilir. Yöneticilerinizle önemli toplantılarınız olabilir. Yeni hizmet alanları ve projeler gündeme gelebilir. Çünkü 6.ev hizmet etmekle, hizmet sunmakla ilgili bir ev.

Günlük yaşamınıza çekidüzen vermek, kendinize düzenli, disiplinli yeni bir günlük akış oluşturmak isteyebilirsiniz.

6.ev temaları üzerinden böyle olasılıklar üretebiliriz.

Kova burcu dijital olan şeyleri, teknolojiyi simgeler. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda bazı dijital platformları da kullanmaya başlayabilirsiniz. Dijital hizmetler satın alabilirsiniz.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Bu değişim ile birlikte ilişkileri vurguluyor Merkür. İş bağlantıları, bilgisine başvurduğunuz danışmanlar, birlikte ilerlediğiniz rehber kişiler, hocalar 7.evin konusudur.

Bireysel olarak ilerlediğiniz bazı alanlarda artık bir eğitmen ile çalışmak isteyebilirsiniz. Balık burcu spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir konu olabilir bu. Örneğin yogaya başlayabilirsiniz. Yolunuza rehber olacak harika eğitmenler keşfedebilirsiniz.

Yogayı bir örnek olarak verdim. Konu her şey olabilir. Ama özellikle ruhsal konular.

Terapiler, psikologlar, psikiyatristler de balık burcu kapsamındadır. Bir terapi de başlayabilir örneğin.

7.ev eşi/partneri simgelediği için, konu ona da ait olabilir.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni şeyler keşfedeceğiniz, yeni şeyler öğreneceğiniz, başkaları ile birlikte ilerleyeceğiniz bir zaman başlıyor bu transit ile.

27 Mart’ta Merkür yeniden burç değiştiriyor. Bu kez koç transitine başlıyor. 8.evinize geliyor.

Parasal konular canlanıyor. Yeni bir maddi akış başlayabilir. Bir ortaklaşa kazanç başlayabilir. Aile içinde mal paylaşımları gündemde ise bunlar gerçekleştirilebilir.

Yatırım amaçlı yapacağınız bir girişim olabilir. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Bir şeylerin fikrini getirebilir size Merkür. Adım atmanız şart değil. Belki araştırmalarınızı yaparsınız. Belki planlarınız olur, kararlarınız olur.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 5.evinizde.

Sanatın, yaratımın evinden, sanatı simgeleyen Venüs geçiyor 🙂

Sanatsal konularda, yaratıcılık gerektiren konularda, güzel şeyler yapabileceğiniz bir süreç bu o yüzden.

Çocuklar da bu evin konusudur. Çocukları olanlar, onlar için gerçekleştirmek, yoluna koymak istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler Venüs desteği ile. İyicil bir gezegendir Venüs. Düzene girmesini istediğiniz durumlar varsa, güzelce çözülebilir.kutlama

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

Venüs ile günlük işler, görevler, çalışma ortamı, iş arkadaşları gibi iş hayatına dair konularda rahat bir akışınız olabilir. İyicil bir gezegen Venüs. Sevginin, güzelliklerin, kolaylıkların, şansların gezegeni. O yüzden ılımlı etkiler var. Destekler var. Yardımlaşmalar var. İş arkadaşlarınızla uyumunuz artacaktır.

Sağlık sorunları olanlar için de olumlu bir süreç bu. İyileşme yönünde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu evin diğer temaları üzerinden de bakalım olasılıklarınıza. 6.ev günlük yaşam kalitemizle ilgilidir.

Günlük yaşam düzeninizi gözden geçirmek, alışkanlıklarınızı güncellemek, spora başlamak, bedeninize, sağlığınıza daha çok özen göstermek isteyebilirsiniz Venüs ile.

Bu güzel süreci değerlendirin, olur mu ? Yaşamınızdan gereksiz olan şeyleri çıkararak, sadeleşerek, daha sağlıklı bir beslenme düzeninize geçerek, daha iyi yaşamaya özen göstererek bir yenilik enerjisi başlatın hayatınızda.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 5.evinizde olmaya devam ediyor.

5.ev sanat ve spor temalarına sahip en temelde.

Oğlak burcu ise işimizi, kariyerimizi, mesleki yolumuzu sembolize ediyor.

İşiniz sanat ya da spor alanında ise çok güzel başlangıçlarınız olabilir bu dönemde. Önemli atılımlarınız ya da kendiliğinden gerçekleşecek başlangıçlarınız olabilir.

5.evin temaları arasında çocuklar da var. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, iş konuları hareketlenebilir, çalışmaya başlayabilirler. İş fırsatları doğabilir. İşlerinde değişimler, yenilikler olabilir.

Hayatınızda bir şeyleri düzenleyebileceğiniz, daha sistemli ilerlemeye başlayabileceğimiz bir dönem.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor Venüs gibi. Aynı gün kova burcuna geçiyorlar. Mars da 6.evinize geliyor.

Bol koşturmalı, bol hareketli bir dönem olabilir bu sizin için.

İşinizde yeni bir düzen başlayabilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

6.ev üretmek, çalışmak, hizmet sunmak demektir. Çalışmak istiyorsanız güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bir işe adım atabilirsiniz.

Mevcut işinizde yapacağınız yenilikler olabilir. Hizmet çeşitliliğinizi, ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Sunduğunuz şeyleri daha güzel, daha faydalı hale getirmek için yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Kişisel yaşamınızda da bir yenilik enerjisi bu Mars. Yeni rutinler yaratabilirsiniz kendinize.

Mars sporun gezegenidir. 6.ev ise yaşam kalitemizi anlatır. Spora başlamak için çok uygun bir dönem bu. Çok güzel bir başlangıç olabilir, devamı çok güzel gelebilir. Kendiniz için iyi şeyler başlatın !


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

7.evinizde gerçekleşecek güzel bir yeniay var sırada. Jüpiter ile kavuşum halinde gerçekleşiyor. Uranüs’ten uyumlu açısı var. Şanslı, iyicil, parlak bir yeniay !

Bu evin en temel teması ikili ilişkilerdir.

Eşinizle/partnerinizle anlaşamadığınız noktalarda birbirinize empatiyle yaklaşabileceğiniz, ortak noktalarda buluşabileceğiniz bir zaman. Dargınlıklar olduysa, güzel bir barış gelebilir.

Eşinizin/partnerinizin yaşamında ona iyi gelecek, ruhunu şifalandıracak bir şey başlayabilir. Balık şifayı anlatır çünkü. Bir sağlık gündemi varsa, bu yönde konular için de bir çözüm potansiyeli de var.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, danışmanlar, danışmanlıklar, birebir eğitim aldığımız hocalar bu evle ilgili.

Bir alanda bir eğitmen ile, bir rehber ile el sıkışabilirsiniz. Bundan sonra birlikte ilerleyebilirsiniz o alanda.

Danışmanlık alacağınız konular olabilir. Bu bir balık yeniayı olduğu için özellikle spiritüel derinliği olan bir alanda olabilir bu danışmanlık.

Psikolojik alanda da olabilir. Bir terapi başlayabilir.

Güzel bir yeniay.

İçinizi, iç dünyanızı temizleyecek, huzur getirecek bir şeyler geliyor gibi sanki 🙂 Balığın huzuru, şifası geliyor !

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

1.evinizde meydana gelecek olan güzel bir dolunay. Güçlü bir dolunay. Çünkü resmin içinde Pluto’yu görüyoruz. Pluto’nun uyumlu bir açısı var dolunaya.

Ayrıca başak dolunayı, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor.

Ay düğümleri külli iradeyi, kadersel gelişmeleri, kaderin getirdiklerini sembolize eder.

Bir süredir içinden geçmekte olduğunuz bir hal, ruhunuzu yormuş olan bir konu, bir sorunlu gündem varsa, bu konu tamamlanabilir. Sonlanabilir. Bir netlik kazanabilir. İsmi konulabilir. Karar verilebilir. Sonuçlanabilir.

1.evden etki aldığınız için, konu her alanda olabilir. Ama bu bir başak dolunayı. O yüzden özellikle başak temalarında olabilir bu konular.

Nedir başak burcunun temaları ? İş, çalışma hayatı, hizmet konuları, hizmet sunduğunuz alanlar, hizmet aldığınız alanlar, astlarınız, çalışanlarınız ve sağlık konuları.

1.ev dolunaylarında kararlar görürüz. Farkındalıklar, netleşmeler görürüz.

Bu dolunayda bir şeyin kararını net olarak verebilirsiniz. Kararsız kaldığınız bir durumu aşabilirsiniz, konuya şekil verebilirsiniz. Örneğin bir çalışanınızla ilgili olabilir konu.

İşinizle, çalışma düzeninizle ilgili olabilir.

İş hayatınızda sonuna geldiğiniz, teslimini yapacağınız, tamamlayıp duyuracağınız bir proje olabilir.

Bir görev tamamlanabilir ve günlük rutinlerinizden çıkabilir.

Bir sağlık sorunu aşılabilir. Aşmak için ilk adım atılabilir. Ne yapmanız gerektiği konusunda bir netlik kazanabilirsiniz.

Dolunayın yakınındaki günlerde üşütmeler, soğuk algınlıkları, ağrılı durumlar, ufak tefek rahatsızlıklar olabilir.

Başak burcu çalışmayı, üretmeyi, koşturmayı, yüksek bir tempoyu anlatır. O yüzden belki yorgunluk sebebiyle bağışıklığınız da düşebilir. Daha iyi bakın kendinize !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Baharı güzel karşılayalım inşallah. Çok güzel bir ay diliyorum ! 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!