Boğa Burcu 2022

Boğa Burcu 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yeni yıla girmek üzereyiz. Umutlarımız var, yeni yıl için heveslerimiz var, yapmak istediklerimiz var. Merak ediyoruz 2022’yi.

Öncelikle salgının sonlandığı ve ekonomik koşulların iyileştiği bir yıl olması, herkesin ortak temennisi tabii.

Bunun dışında hepimizin gönlünde kendimiz için istediğimiz şeyler var tabii 🙂

Hadi başlayalım, bakalım 2022 sizin için neler söylüyor ?

Tabii ki anlatacaklarım genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Yılı anlamaya çalışırken nelere bakacağız ?

Jüpiter ve Satürn gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine bakacağız.

Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği hatta bakacağız.

Merkür retrolarına bakacağız.

En iyicil, en şanslı gezegen olduğu için Jüpiter ile başlıyorum 🙂

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Sonlanıyor artık bu kova transiti.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 11.evinizde ilerliyor olacak şansın, güzelliklerin gezegeni Jüpiter.

11.ev sosyal çevremizi, içinde bulunduğumuz grupları, takım faaliyetlerini, sosyal ortamları sembolize eder. Buraya Jüpiter’in gelişi ile ne oluyor ? Sosyal çevrenizin genişleyeceği, yeni arkadaşlar edinebileceğiniz, yeni grupların, takım çalışmalarının içinde yer alabileceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.

Kendinizi kurslarda, eğitimlerde, sportif faaliyetlerde, sanatsal çalışmalarda içinde bulabilirsiniz. İletişim ağınız büyüyebilir. Hayatınızdaki iletişimler artabilir. Sosyal bağlantılarınız hem artıyor, hem kuvvetleniyor ! Yeni arkadaşlar, ahbaplar, yeni güzel ortamlar ekleniyor hayatınıza.

Sosyal çevre bağlantılarınız güzel şeylere de vesile olabilirler. Dostlarınızdan, arkadaş çevrenizden yana güzel bir dönem.

2022’de Jüpiter’in bir de koç dönemi olacak !! 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta. Bu kez nerede ? Bir sonraki evinizde. Yani 12.evinizde.

İç dünyanızı pırıl pırıl temizleyecek bir döngü olabilir bu ! Ruhunuzun şifası için kapılar açılıyor.

Psikolojik sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz, ruhsal anlamda derinleşebileceğiniz bir zaman.

Spiritüel konularla bağlantınız, ilişkiniz artacaktır ayrıca.

Hayat resminizi arındıracak ve güzelleştirecek ruhsal açılımlar olacaktır, buna vesile olacak şeyler gelecektir Jüpiter’in koç geçişinde hayatınıza.

11 Mayıs-28 Ekim 2022 olan arası olan bu koç dönemi dışında, 2022’de 11.evinizde bir Jüpiter desteğiniz var. Sosyal ortamlar, keyifler, arkadaşlıklar geliyor 🙂


SATÜRN

Sizin 2022’de de kova burcunda ve 10.evinizde. Mart 2023’e kadar sürecek olan bir transit bu.

Aralık 2020’de başlamıştı, 2023’ün Mart ayına kadar devam edecek.

2021’de olduğu gibi yine aynı yerde olacak Satürn. Hayatın 10.ev konuları üzerinden çabanızı görmek istediği bir döngü bu. Nedir 10.ev konuları ? En temelde işimiz, kariyer yolumuz.

İşinizde, mesleğinizde zemini kurma ve sağlamlaştırma zamanı. Öğrenme ve büyüme zamanı.

Kariyerinizde zamanı geldiğinde toplayacağınız meyveler için, fidanı besleme, büyütme zamanı.

Toplum önündeki rolleriniz şekilleniyor Satürn ile. Sadece iş konusunda da değil, genel olarak yaşam resminiz, sıfatlarınız, o sıfatlardan gelen sorumluluk alanlarınız.

Hayatınızın çatısını kuruyorsunuz Satürn ile Düzeniniz oluşuyor ve hayat emeğinizi görmek istiyor.


2022 Merkür Retroları

Merkür retrolarında önemli başlangıçlar yapmamak, beklemek, özellikle imzalı, sözleşmeli konulardan uzak durmak, önemli alışverişler yapmamak, büyük kararlar almamak gerekiyor sevgili okuyucularım.

İletişimlerde daha özenli ve kontrollü olmak, yeri geldiğinde gereken empatiyi kurabilmek ve toleranslı olmak gerekiyor.

Temeli, öncesi olmayan konularda yeni başlangıçlar yapmamak gerekiyor.

Hadi 2022’nin Merkür retrolarına bakalım !

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

10.evinizde başlayacak, 9.evinizde tamamlanacak olan bir Merkür retrosu.

14 Ocak-26 Ocak arasında retro 10.evinizde.

İşinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle dialoglarda yanlış anlaşılmamaya dikkat etmenizi, bu doğrultuda davranmanızı önereceğim.

Kendi işini kurmak isteyenler bu döngüde beklemeli. İşten ayrılmak için de uygun bir döngü olmadığını belirteyim. Hızlı kararlar almayınız.

İmzalı işlerde, evrak işlerinde, devlet dairelerinde yapılması gereken işlerde aksaklıklar doğabilir retro ile. 10.evin konuları arasında bunlar da var.  Eksikler, tamamlanması gereken, üzerinden geçilmesi gereken şeyler çıkabilir. Ama diğer yandan geçmişten gelen, sürüncemede kalmış konular tamamlanacaktır.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 9.evinizde yaşanacak.

9.ev temaları üzerinden olasılıklarınızı aktarayım. Uyarılarımı da paylaşayım.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın 🙂

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 2.evinizde yaşanacak. Geri kalanı ise 1.evinizde.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler döneminde parasal konular etki alıyor 2.ev olması sebebiyle.

Büyük alışverişler yapmanızı, önemli diyebileceğimiz şeyleri bu döngüde satın almanızı önermem. Sonuç, memnuniyet yaratmayabilir. Bir şeyler istediğiniz gibi çıkmayabilir. Beklemede kalın.

Borç almak, borç vermek, yatırım yapmak, para konusunda büyük hareketler yapmak, bu döngü için çok doğru olmayacaktır. Aklınızda olsun.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 1.evinizde yaşanacak.

Önemli kararlar almaktan, önemli işlere başlamaktan kaçınmanız gereken bir süreç. İmza atmak için de uygun değil. İmzalı işleri şayet mümkünse bekletiniz ya da retro öncesinde yapınız. Ama retroya çok yaklaşmadan ! Çünkü birkaç gün öncesinden, etkiler görünüyor olmaya başlıyor.

Bunlar dışında esasen büyük bir yenilenme etkisi olacaktır bu retro sizin için. Geriye dönüp yaptığınız şeylere bakacağınız, hatalı noktaları, pürüzleri fark edebileceğiniz, düzeltebileceğiniz, eksikleri tamamlayabileceğiniz, bazı kararlarınızı tekrar masaya yatırabileceğiniz bir zaman.

Yarım kalan, sürüncemede kalmış olan işler tamamlanıyor.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 6.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 5.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 6.ev konuları üzerinden bir retro etkisi söz konusu sizin için. İş ortamınız, çalışma koşullarınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, günlük düzeniniz, sağlığınız, bedensel kuvvetiniz 6.ev yönetiminde. Bu konularda ufak tefek sorunlar yaşanabilir retroda. Geçici olduğunu biliniz. Pürüz yaratan durumlar yeniden ele alınacak ve iyileştirilecektir, düzeltilecektir. Çözüm zamanıdır retrolar.

23 Eylül sonrası başakta, 5.evinizde deneyimleyeceksiniz Merkür retrosunu.

Çocuklar, bebekler, sizin çocuklarınız ya da hayatınızdaki çocuklarla ilgili konular, hamilelik konuları bu evle ilgili.

Aşk, flörtler de bu evin konusu.

Saydığım bu konularda bir retro etkisi alıyor olacaksınız. Çocuklarınızla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz, araştırma yaptığınız konular netleşebilir. Sonuçlanabilir.

Çocuklarınızın haber bekledikleri yerler varsa, buralardan haberler, bildirimler gelebilir. Onlarla ilgili araştırma yapacağınız gündemleriniz olabilir.

Sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili daha fazla şey öğrenebileceğiniz, onu daha iyi tanıyabileceğiniz bir dönem. Düşünceleriniz değişebilir bu retroda. Değişim derken, olumlu ya da olumsuz yönde, her iki yönde de olabilir bu. O kişiyle ilgili varsayımlarınızda netleşebileceğiniz bir zaman.

Merkür retrosunda iletişimlerimize, ilişkilerimize daha fazla özenmemiz, kendimizi doğru ifade etmeye ve karşımızdaki insanı doğru anlamaya çalışmamız faydamıza olur.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. 18 aylık yeni bir döngü başlıyor. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü boğaya gelerek 1.evinize geçiyor. Bu çok önemli bir gelişme sizin için !!

1.ev adımlarımızdır, başlangıçlarımızdır. Kadersel olarak yeni sayfalar açılacaktır hayatınızda bu döngüde. Yeni başlangıçlarınız olacaktır.

Güney Ay düğümü ise 1.evin karşıt alanında, yani 7.evinizde olacak.

Güney ay düğümü 7.evinizde iken, iş birlikleri yapmak, ortaklı işler yapmak fayda getirmeyebilir. Ortaklı hareket etmek yerine bireyselliğinizi güçlendirmenizi istiyor hayat sizden.

Girişim planlarınız için yararlanabilirsiniz.

İlişkiler ve ortaklıklar alanında, zaman zaman sorunlar yaşayabileceğiniz bu döngü, hayatınızın merkezine kendinizi almanız gerektiğini öğretebilir size. Eğer bu farkındalıkta olursanız, hayat sizi buradan yana sınamayacaktır. Çünkü buna ihtiyaç olmayacaktır. İhtiyaç duyduğumuz, bize lazım olan, bizim için gereken yaşam deneyimleri ve dersleri gelir hayattan hep. Sistemin işleyişi böyledir.

7.ev ‘sen’ demektir. 1.ev ‘ben’ demektir. Boğa akrep aksında olacak Ay düğümleri diyor ki size :

‘Bunca zaman başkalarını kendinden fazla önemsedin, onların isteklerine göre davrandın. Tek başına adımlar atmaktan geri durdun. Ama şimdi ‘ben’ deme zamanı ! Yolunu çiz, harekete geç, adımlarını at !’

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022’nin hepimize sağlık, şans, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum !

Gönlünüzdekiler gerçek olsun ! Kolayca ve keyifle gerçekleşsin 🙂

İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!