Yengeç Burcu 2022

Yengeç Burcu 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Bir yılı daha tamamlıyoruz. 2021’i uğurluyoruz artık. Şanslarıyla, zorluklarıyla, iyisiyle, kötüsüyle geride bırakıyoruz.

Yeni yıl için hedeflerimiz var. Heveslerimiz var. İnşallah ferahlıklar, mutluluklar olsun. Gönlümüzde bir şeyler var 🙂

Bakalım, yeni yıl size neler getirebilir ? Sizin için 2022 hangi konularda şanslara, büyüme fırsatlarına işaret ediyor ? Nelere dikkat etmeniz iyi olur ? Yılın astrolojik gündemleri üzerinden ihtimallerinizi konuşalım.

Olasılıkları anlamak için ;

Jüpiter ve Satürn gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine,

Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız temel olarak.

Ayrıca Merkür retrolarını da konuşacağız. Retro zamanlarında durmak, beklemek önemli. Çünkü Merkür retrolarında başlatılan şeyler pürüz yaratabiliyor.

Tabii ki anlatacaklarım genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Artık bu kova transiti tamamlanıyor.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter balıkta olacak. Sizin 9.evinizde ilerliyor olacak.

Eğitim ve akademi, 9.evin temel konularındandır.

Jüpiter bu süreçte yeni bir eğitim getirebilir size. Yüksek lisans ya da doktora kararı, hazırlığı, başvurusu getirebilir. Hazırlamakta olduğunuz tez, makale, akademik çalışmalar varsa, çalışmalarınız ilerleyebilir. Sonuçlanabilir. Başarılı, verimli üretimleriniz olabilir.

Seyahatleriniz olabilir ayrıca. Yurt dışı bağlantılı konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Başka ülkeler, uzaklar demektir 9.ev. İlk defa seyahat edeceğiniz yerler olabilir. Bir başka ülke ile bağınız, bağlantınız varsa, yurt dışında yaşayan yakınlarınız varsa, onlarla ilgili güzel şeyler olabilir.

9.ev hayatı algılama şeklimizle, dünya görüşümüzle, inançlarımızla, ideolojimizle ilgili bir alan. Astroloji, felsefe gibi alanlar da bu evin yönetiminde. Jüpiter, derinleştirecek sizi balıkta iken ruhsal konularla. Hayatın işleyişine, evrene dair konularla. Spiritüel anlamda derinleşeceğiniz bir dönem başlıyor.

2022’de Jüpiter’in bir de koç transiti olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta !! Bu kez nerede ? 10.evinizde.

İşinizde, kariyerinizde, meslek yaşamınızda yeni güzel gelişmelerin olabileceği, kendinizi çok şanslı hissedeceğiniz, fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir dönem.

Yükselişlerin, terfilerin yaşanabileceği, isminizin önüne yeni sıfatların gelebileceği, parlak bir süreç 🙂 İşinizde, kariyer yolunuzda harika bir zaman bu. Koç transiti ünvanlar getirebilir size.

Kendi işinizi kurmak adına da şanslı etkiler alıyorsunuz. Onu da belirteyim. Bu yönde hazırlığınız varsa ya da kurduğunuz ve büyütmeye çalıştığınız bir işiniz varsa, Jüpiter desteği ile çok güzel şeyler olabilir. Açılım ve büyüme zamanı !

Jüpiter’in 11 Mayıs-28 Ekim 2022 olan arası olan bu koç transiti dışında, balıkta olacağı zamanlarda yukarıda saydığım 9.ev konularında parlak fırsatlara açıksınız 2022’de. Değerlendirin. Niyetleriniz için yapabileceklerinizi fark edin. Güzergahınızı belirleyin ve adımlar atın.


SATÜRN

2022 boyunca da Satürn kovada ve 8.evinizde olacak. Hatta Mart 2023’e kadar sürecek olan bir transit bu.

Kova sizin 8.eviniz. Bu evin konularında sorumluluklar, yeni kalıcı başlangıçlar, temeli sağlam çalışmalar, yeni kurulacak bir şeyler geliyor. 2020 sonundan başlayarak 2021 boyunca yaptığınız şeylerin temeli kuvvet kazanıyor.

Finansal alanlar, muhasebe, vergi, sigortacılık alanları 8.ev kapsamında. Bu alanlarda bir eğitime ya da eğitiminiz varsa işe başlayabilirsiniz.

Parasal konularda daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Kredi çekebilirsiniz. Yeni ödemeleriniz, sorumluluklarınız olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir. Geleceğiniz için bir sigorta ödemeye başlayabilirsiniz.

Önemli bir yatırımınız olabilir.

Miras, mal paylaşımı, tazminat, nafaka gibi konularınız, yasal boyutu olan bir parasal meseleniz varsa, bu konularda sonuç alabilirsiniz.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Bu Merkür retrosu, kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

Yani sizin 8.evinizde başlayacak, 7.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan kova döneminde retro 8.evinizde. 8.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Geçmişten gelen borçlar karşınıza çıkabilir. Örneğin öğrenciliğinizde devletten aldığınız bir kredi gibi.

Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bu retro sürecinde ödemenizi rica edebilir. Sizin vaktiyle borç verdiğiniz paralar gelebilir.

Retrolar bir temizlik süreci aslında. Kredi kartı borcunuzu bitirebilirsiniz. Yüklü ödemeleriniz varsa küçültebilirsiniz.

Şu uyarımı da yapayım : Kişisel kazanç yerine eşten, aileden ya da bir başka noktadan gelen bir maddi kaynakla ilerliyorsanız, böyle bir düzeniniz varsa, bu retroda bazı gecikmeler olabilir. Elinize geçeceğini düşündüğünüz paralar, çeşitli sebeplerle gecikebilir. B planınız olsun o yüzden.

Bir de bu ev kredilerle ilgilidir. Merkür retroda iken bir kredi çekmemenizi, bir borç oluşturmamanızı öneririm. Çünkü retroda başlayan şeyler sorun yaratabiliyor. İnsanın ayağına dolanabiliyor biraz.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 7.evinizde yaşanacak.

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

7.ev bu konu ve kişileri sembolize eder.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Oğlak retrosu olduğundan devlet bağlantılı konularda, resmi işlemlerde bir şeyler çözülebilir, yoluna girebilir. Oğlak burcu bu konularla bağlantılıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur sevgili okuyucularım.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 12.evinizde gerçekleşecek. Geri kalan kısım ise 11.evinizde.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler-12.ev sürecine bakalım önce :

12.ev, şöyle etkileri açığa çıkarabiliyor : Kişi, yaptığı işlerde bir isteksizlik yaşayabiliyor. Hevesler azalabiliyor. Bedensel enerji azalabiliyor. Kişi izole olmak, inzivada olmak, bir şeylerden uzaklaşmak isteyebiliyor.

Bu sizin için bir dinlenme döngüsü olabilir. Durmak isteyebilirsiniz. İletişimleri azaltmak isteyebilirsiniz. Ruhsal anlamda kendinize vakit ayırmak, kendinizle olmak isteyebilirsiniz. Sizin için göreceli olarak sessiz geçecek bir mola zamanı bu.

Bir de farkındalık, fark etme zamanı. Üstü örtülü kalmış bazı şeyler de görünür hale gelebilir. Gizlenmiş şeyler ortaya çıkabilir. Büyük şeyler düşünüp kendinizi korkutmayınız. Şu ana kadar konuşulmamış şeyler konuşulabilir mesela.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 11.evinizde yaşanacak.

Bu retronun etkisini sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alıyorsunuz.

Dolayısıyla iş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olun derim. Ufak tefek pürüzler olabilir. Yanlış anlaşılmalar sebebiyle kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelerin üzerinde çok durmayınız bu dönemde.

Dijital platformlar, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanabiliyor.

Elektronik alışverişlerden de uzak durmanız, beklemeniz gereken bir dönem. Yeni üyelikler için de doğru zaman sayılmaz. Bir online paket, bir uygulama, internet üzerinden bir üyelik satın alma planınız varsa, bunları retro sonrasına ertelemenizi öneririm.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 4.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 3.evinizde.

10-23 Eylül arası dönemde 4.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Ev, aile, yuva, yaşadığımız yer, evimizle ilgili konular demektir 4.ev.

Taşınmak yönünde bir niyeti olanlara, bu döngüde beklemelerini öneririm. Merkür retroları kesin kararlar için, büyük adımlar için, harekete geçmek için uygun zamanlar sayılmazlar. Tuttuğunuz ev, size memnuniyet getirmeyebilir. Kararınızdan dönmek isteyebilirsiniz. Ev almak, ev satmak, arsa almak gibi konular için de söylüyorum bunu. Bunları retroda yapmayınız mümkünse.

Ev içinde ilgilenmenizi, çözmenizi gerektirecek bazı arızalar, sorunlar da doğabilir. Evinizle ilgili konularla meşgul olacağınız bir retro süreci yaşayabilirsiniz.

Aile bireylerinizin bazı gündemleri olabilir. Onlarla ilgili yapılması gereken şeyler çıkabilir.

Geçmişten gelen, bir süredir halledilememiş bir şeylerin çözülme zamanı bu ayrıca. Çünkü retrolar yarım kalmış, sonuçsuz kalmış konuların çözülme zamanıdır.

23 Eylül sonrası başakta, 3.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

Yakın çevre iletişimlerinizde zaman zaman kendinizi doğru ifade edemediğiniz, yanlış anlaşıldığınız durumlar olabilir. Siz de başkalarını doğru anlamayabilirsiniz. Bu tür sebeplerle gücenmeler, darılmalar olabilir. Bunların olmaması adına kelimelere gereğinden fazla odaklanmadan karşı tarafın niyetini okumaya çalışmanızı önereceğim. Bazen söylemek istediklerimiz için şahane sözler seçemeyebiliyoruz.

Doğru anlaşılmayan şeyler ve bilgi eksiklikleri sebebiyle işinizde, günlük akışlarınızda ufak tefek sorunlar da olabilir kimi zaman. O yüzden haberleşme ağınız içinde, maillerde, mesajlarda, kelime seçimlerinize daha fazla özenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Bunlar dışında bir süredir görüşmediğiniz kişilerle yeniden iletişim kurabilirsiniz bu retroda. 3.ev kardeşlerimizi, akrabalarımızı, komşularımızı simgeler. Okul hayatımızı simgeler. Geçmişten okul arkadaşlarınızla yeniden görüşmeye başlayabilirsiniz. Kardeşler, kuzenler, akrabalar arasında sorunlar ya da kopukluklar varsa, oturup konuşabilirsiniz. Durumları iyileştirebilirsiniz.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 aylık yeni bir döngü başlıyor ! 18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri.

Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Mayıs 2020’den bu yana ikizler-yay aksındaydılar. Şimdi boğa-akrep süreci başlıyor.

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler. Bu yüzden önemliler.

Kuzey ay düğümü 11.evinize geçiyor. Güney ay düğümü ise tam zıttında, 5.evinizde olacak bu süreçte.

Kuzey ay düğümünün 11.evinize geliyor olması ile nasıl olasılıklar doğuyor sizin için ?

Yeni sosyal çevreler, yeni arkadaş grupları, ekipler, takım çalışmaları, yeni insanlar !

Aynı amaç için bir arada bulunan insanları, kurumları da anlatır bu ev. Büyük şirketlerde çalışma imkanları doğabilir, güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İdealleriniz yönünde parlak fırsatlara açık bir dönem başlıyor !

Vakıfları, kulüpleri, dernekleri de kapsıyor 11.ev. Sosyal sorumluluk faaliyetleri dahil olabilir hayatınıza.

Güney ay düğümü 5.evinizde olacak bu dönemde. Borsadan, spekülatif yatırımlardan uzak durmanız sizi kayıplardan koruyacaktır. Bunlar 5.ev temalarıdır. Eğlence hayatı, gece hayatı, lüksler, keyifler de 5.evin konuları. Hayat bunları dengelemenizi, aşırılıklardan ve risk içeren şeylerden uzaklaşmanızı, 11.ev konularına, yani hedeflerinize, ideallerinize yönelmenizi istiyor bu döngüde.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022 yılının her birimize sağlık, şans, mutluluk, bereket ve keyif getirmesini diliyorum !

Ne diliyorsanız, en hayırlı ve en kolay şekilde gerçekleşmesini diliyorum.

Hepinize iyi seneler ! Gönlünüzce bir yıl olsun 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!