Oğlak Burcu 2022

Oğlak Burcu 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2021 bitiyor.

Belki çok gönlünüzce bir yıl oldu, belki çok zorlandınız. Belki harika ilkler yaşadınız, belki rutin giden bir yılı oldu. İnsan hayatında dönemler vardır. Bazen öyle, bazen böyle, biraz öyle, biraz böyle yaşanıyor hayat. Umarım güzel hatırlayacağınız bir yıl olmuştur sizin için.

Şimdi artık 2022’ye adım atıyoruz. Gözümüz yeni yılda 🙂

Öyleyse bakalım, nasıl bir yıl bekliyor bizi, gökyüzünde neler olacak, bunlardan payınıza neler düşebilir ? Şanslar, güzellikler nerelerden gelebilir ? Yeni yıl olasılıklarınızı konuşalım bu yazımda.

Başlamadan evvel, önemli bir noktanın altını çizeyim :

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Gezegenlerin en güzeliyle başlayalım mı :))

Şans, fırsat, bolluk, bereket, mutluluk demektir Jüpiter. Şansı, talihi anlatır !

Jüpiter’i konuşalım önce.

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçti !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Sonlandı bu kova transiti. Tamamlandı artık.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 3.evinizde ilerliyor olacak Jüpiter.

Bu ev, en temelde kardeşleri, yakın akrabaları, sık görüştüğünüz kişileri, yakın arkadaşları ve de komşuları sembolize eder.

Hayat bu döngüde size bu kişiler üzerinden güzellikler, şanslar verebilir. Kardeşlerinizden yana faydalar, destekler gelebilir. Sizin için güzel şeylere vesile olabilirler. Gönlünüzden geçen bir şeyler, yakın çevreniz aracılığıyla gerçekleşebilir.

Bu arada kardeşlerinizin yaşamında da güzel şeyler olabilir. Eğitimlere başlayabilirler. Seyahatleri olabilir. Finansal konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirler. Bunlar Jüpiteryen konulardır.

İletişime dayalı faaliyetler de Jüpiter ile hareketleniyor.

3.ev bilgiyi paylaşmak demektir. Bilgiyi aktaran, sunan kişi olmaktır 3.ev. Uzmanlık sahibi olduğunuz bir konuda websitenizi açabilir, bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden güzel işler yapabilirsiniz. Eğitmenlik yönünde bir mesleğiniz varsa, yeni bir işe başlayabilirsiniz. İşleriniz büyüyebilir, bereketlenebilir.

2022’de Jüpiter’in bir koç transiti de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta transit edecek. Bu kez 4.evinizde ilerliyor olacak.

4.evin temsil ettiği konular da şahane fırsatlara açıksınız 2022’de. Ev alma hazırlığında olanlar için destekleyici bir yıl geliyor. Yer değiştirmek, semt değiştirmek, şehir değiştirmek gibi niyetler de destekleniyor Jüpiter ile 2022’de. Evinizde yapmak istediğiniz şeyler için de iyi bir zaman. Büyük bir yenilenme olabilir.

Ayrıca aile demektir 4.ev. Aile içinde çok güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yuva kurma hazırlığında olanlar, evlenmek gibi gündemleri olanlar için güzel zamanlar geliyor.


SATÜRN

Satürn 2022 boyunca da yine kovada sevgili okuyucularım. Bu transit Mart 2023’e kadar sürecek.

Kovada iken 2.evinizde olacak Satürn.

Burası para alanı. Kazançlarımızı, sahip olduğumuz mülkleri, maddi değerleri anlatıyor.

Hayatınızın içinde maddi çerçevenizi yeniden şekillendirmek, güçlendirmek, yapılandırmak, düzene koymak için emek vereceğiniz bir dönem bu.

Parasal konular üzerinden, birçok farkındalık kazandıracaktır ayrıca Satürn size.

Paraya ne ölçüde değer veriyorsunuz ? Paranızın kıymetini biliyor musunuz ? Kazandığınızı harcıyor musunuz, yoksa birikimleriniz var mı ? Emeklilik planınız nedir ? Sigorta, maddi güvence konuları.. Tüm bunlar, çeşitli şekillerde önünüze gelecektir. Parasal alanda bir Satürn geçişi.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak olan bir retro. Bu yılın diğer retroları da hep iki burçta gerçekleşecek.

2.evinizde başlayacak, 1.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 2.evinizde.

Sizler bu retrodan parasal konular üzerinden etki alacaksınız. Önemli alışverişleriniz için retronun bitmesini beklemenizi önereceğim. Çünkü doğru karar veremeyebilirsiniz. Bir şeyi aldıktan sonra ‘Aslında bunun yerine şu şeyi alsam, daha iyi olurmuş’ diyebilirsiniz. Bu süreçte beklemek, faydanıza olur.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise oğlak burcunda, 1.evinizde yaşanacak.

1.evinizde bir Merkür retrosu, müthiş bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir ayrıca Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 6.evinizde yaşanacak. Geri kalan süreç ise 5.evinizde gerçekleşecek.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde retro 6.evinizde.

Çalışanlar, iş ortamı ve sorumluluklar üzerinden, günlük düzen, iş arkadaşlarıyla iletişimler, işle ilgili konular üzerinden etki alabilirler. Bunlar 6.ev temasıdır. Ufak tefek yanlış anlaşılmalara açık bir süreç. Dialoglarda daha bir dikkatli olmanız gerekiyor.

Günlük olarak yaptıklarınız, görev tanımızda olan konular üzerinden bazı pürüzler doğabilir, bir şeylerin yeniden düzenlenmeye ihtiyacı olabilir. İş ortamında bazı konular yeniden ele alınacaktır.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 5.evinizde yaşanacak.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden alabilirler retro etkisini. Çocuklarınız küçük yaşta olabilirler, yetişkin yaşta olabilirler. Onlarla ilgili konularda geçmişten gelen bazı durumları düzeltmek isteyebilirsiniz bu dönemde. Düzeltmeniz gerekebilir.

Bazı farkındalıklar da olabilir. Onlarla olan iletişimlerde nerede, hangi konularda neyi nasıl yaptığınız için şu ana dek yaşadığınız durumları deneyimlediniz ? Bunun yerine neler yapabilirsiniz ? Neler yapmalısınız ? Bir uyanış ve farkındalık zamanı.

Başka olasılıklarınız da var. Onlardan da behsedeyim.

Daha önce meşgul olduğunuz hobilerinize, ilgi alanlarınıza yeniden dönebilirsiniz Merkür retrosu ile. Bir zamanlar size iyi gelmiş, emek verdiğiniz, zaman ayırıp öğrendiğiniz sanatsal konuları, sporları yaşamınızda aktive edebilirsiniz yeniden. 5.ev temalarıdır bunlar.

Hayatı nasıl yaşamak sizi mutlu eder ? Yaşamdan aldığınız keyfi nasıl artırabilirsiniz ? Bunları düşünebilirsiniz Merkür burada retroda iken.

Geçmişten birileri ile yeniden irtibatların doğması da mümkün.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 10.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 9.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 10.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

İşinizde ya da kişisel yaşamınızda sizin için otorite sayılabilecek kişilerden yana zaman zaman zorlanmalar olabilir. Anlaşmak zorlaşabilir. İletişimlerde doğru tavırda, doğru enerjide olmak önemli.

Özellikle yöneticilerle, patronlarla dialoglarda örneğin. Devlet dairelerinde işlemleriniz varsa, ufak tefek aksaklıklar olabilir Merkür retroda iken. Geçmişten gelen konularla ilgili işlemler de yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

İş kurmak isteyenler, iş değiştirmek isteyenler retronun bitmesini beklerlerse, daha güzel olabilir. Retrolarda doğru karar veremeyiz çünkü. Onu da söylemiş olayım. Retro süreci, büyük kararlar için uygun zamanlar değiller.

23 Eylül sonrası başakta, 9.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

Yüksek öğrenim hayatınızda iletişimlerde temkinli olmanızı, hocalarla, arkadaşlarınızla dialoglarda kendinizi doğru şekilde ifade etmenizi önereceğim. Tez, makale, proje, vb çalışmalarınızda tamamlanması gereken eksiklikler gündeme gelebilir bu retro sürecinde ayrıca. Sürdürmekte olduğunuz akademik çalışmalarınızı daha iyi hale getireceğiniz, üzerinden geçerek bazı noktaları yeniden ele alacağınız bir dönem.

Seyahat planlarınız varsa, yolculuklarda dikkatli olmanız, valizinize, eşyalarınıza daha fazla dikkat etmeniz de iyi olur.

Başka şehir ve ülkelerle ilgili konularda geçmişten gelen, sürüncemede kalmış konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz haberler, bildirimler gelebilir.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 aylık yeni bir döngü başlıyor. 18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Ay düğümleri tutulma hattıdır. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 5.evinize geçiyor.

Şimdi 5.ev temaları üzerinden ihtimalleri üreteyim.

Spor ve sanat 5.evin temel iki konusudur. Hayatınızda bu konular üzerinden güzel başlangıçlar yaşabilirsiniz.

Hobiler, ilgi alanları bu evde. Yeni hobiler edinebilirsiniz, daha da önemlisi bir hobiniz işe dönüşebilir bu yeni döngüde !

Çocuklarınız varsa, onlarla ilgili güzel gelişmelerin, açılımların, olabileceği, başarılar elde edebilecekleri, güzel bir döngü başlıyor.

Ayrıca bu yönde bir yaşam çerçevesi olanlar için şunu da ekleyeyim: Çocuk sahibi olabileceğiniz bir yıl 2022. Bunun için bir tedavi gerekliyse, bu gerekliliklerle meşgul olabilirsiniz. Bu yönde denemeleriniz olabilir.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022 yılı hepimiz için sağlıklı, keyifli, hayatımızda yeni alanların açılacağı, şahane insanlar tanıyacağımız, yeni güzelliklerle neşemizin, enerjimizin yükseleceği bir yıl olsun !

Mutluluklar getirsin !

İyi seneler diliyorum hepinize 🙂 !!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!